Ana sayfa Özel Günler 14 Mart Tıp Bayramı Tıp Bayramı Sözleri, 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları Resimli

Tıp Bayramı Sözleri, 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları Resimli

2
Tıp Bayramı Sözleri
Tıp Bayramı Sözleri

Mart ayının 14’ü bildiğiniz gibi Tıp Bayramı olarak kutlanır. Tıp Bayramının nasıl ortaya çıktığını 14 Mart Tıp Bayramı Nasıl Kutlanmaya Başladı? yazımızda yayınlamıştık. Bu yazımızda ise Tıp Bayramı Sözleri başlığı ile  tıp bayramı ile ilgili sözleri  ve mesajları resimli olarak bir araya gerdik.

İşte hiçbir yerde bulamayacağınız en güzel Tıp Bayramı Sözleri ve 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

Gönlü yücelerden yüce olan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Hekimlik onurunun yerle yeksan edilmesine aldırmadan çalışan, algı yönetimi ile aldıkları zamlara rağmen gözleri doymayan canavarlar olarak gösterilmelerine aldırmayan tüm sağlık pesonelinin Tıp Bayramını tebrik ederim.

Tıp Bayramı Sözleri, Tıp Bayramı Mesajları
Tıp Bayramı Sözleri

Belli önceliklerini yitirmemiş olan, “Bana dokunmayan bin yaşasın.” anlayışıyla hayatını idame ettirmeyi şiar edinmiş bir toplumla özdeş olmayı seçmeyen, alacağı maaştan ya da döner sermayesinden, tutacağı nöbet sayısından başka soysal endişeleri de olan tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramını kutlu olsun.

Tıp Bayramı Mesajları Resimli
Tıp Bayramı Mesajları

Başkalarının dertleri ile dertlenen, kişisel işlerini mesleki ve toplumsal sorunların hep bir adım gerisinde tutan, 14 Mart’ta bu vatan için mezun veremeyip canlarını veren tıbbiyelileri de unutmayan tüm sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Tebrikleri
14 Mart Tıp Bayramı Mesajları Kutlama Sözleri

Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen, “ÖNCE İNSAN” ilkesi ile gece gündüz özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutlar, mutluluklar dilerim.

Tıp Bayramı Kutlama
Tıp Bayramı Mesajlar

Bizim Direniş Destanımız İşte O Gün Başlamıştır. 14 Mart 1919. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

İstanbul Üniversitesi Tıbbiye bölümü 1921’de hiç mezun vermez! Çünkü 1915 Tıbbiyelileri gönüllü katıldıkları 19 Mayıs Taarruzunda şehit olmuşlardır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Mesajları
14 Mart Tıp Bayramı Tebrikleri Kutlama Sözleri
14 Mart Şahadetlerin İşgale direnişin tıbbiyelinin gerçek bayramıdır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Benim ömrümde ırmaklar vardır. Sularında hayallerimi yüzdürdüğüm. Benim ömrümde sevdiklerim vardır. Hayatımın kurtulmasına vesile olan doktorlarım gibi… Tüm sağlık çalışanlarının bayramı kutlu olsun.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının yaşanmadığı günlerin tez zamanda gelmesi dileğiyle… 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. (Kanuni Sultan Süleyman) Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun.

Tıp, bir belirsizlik bilimi ve bir olasılık sanatıdır. William Osler

Tıp sadece bir bilim değildir; aynı zamanda bir sanattır.

Coronavirüsle büyük mücadele eden sağlık çalışanlarının tıp bayramı kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Büyük bir fedakârlıkla çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.  İyi ki varsınız.

Tıp Bayramı İle İlgili Sözler
14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Mesajı

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

“Beni Türk hekimlerine emanet edin.” M. Kemal ATATÜRK

Hayatımızın her alanında yanımızda olan çalışan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.  İyi ki varsınız.

Tıp Bayramı Mesajları
Tıp Bayramı Kutlama Mesajları

Yalnızca doktorlar, bir hastalığı tedavi etmenin, hayatlarımıza sağlık getirmenin ve bütün umudumuzu kaybettiğimizde yanımızda olmanın sihirli güçleriyle donatılmışlardır. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Bir doktor gören bir göz ve hastalıkları tedavi etme yetisiyle donatılmıştır. Kötü anlarımızda bize umut veren odur. Tıp Bayramınız en samimi duygularımla tebrik ederim.

Bütün günlerinizin benim bütün günlerimi yaptığınız gibi harika olmasını dilerim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Tıp Bayramı’nda her zaman yanımızda olduğunuz, sıkıntılarımızı çözdüğünüz ve bize mutluluk verdiğiniz için size minnettarlığımı ifade ediyorum. Gününüz kutlu olsun.

Herkes doktorlarına teşekkür etme fırsatı yakalayamayabilir. Bugün beni sizinle karşılaştıran Rabbime şükrediyorum. Benim için yaptığınız her şey için teşekkür ederim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Sizin ellerinizdeyken o kadar kendimden emin ve güvende hissediyorum ki… Siz benim için her zaman bir kurtarıcı oldunuz. Bu özel gününüzü tüm kalbimle tebrik ederim.

Bir doktordan daha fazlası olduğunuz için size teşekkür ederim. Bir doktor, bir danışman ve bir rehber… Size o kadar şey borçluyum ki… Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Hayatıma bir umut olarak girdiniz. Daha sağlıklı bir gelecek için bir umut… Ve eminim sizin tedavinizle, bir gün ben de sağlıklı bir insan olacağım. Bana ayırdığınız vakit için çok teşekkür ederim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Sözleri, Mesajları

14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Sözleri
14 Mart Tıp Bayramı Kutlama Sözleri

Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

Benzer Sözler :   10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Sözleri - Sonsuzluğa Atılan Adım

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

“Eskiden din güçlü, bilim zayıf olduğunda, insanlar tıbbı yanıltıyordu; Şimdi bilim güçlü, din zayıf olduğunda tıp insanları yanıltıyor.” Thomas Szasz

“İnsanlar dertleri için doktorlara para ödüyor; İyilikleri için hala borçlarını koruyorlar.” Seneca

“Hastalıkların tedavisinde en büyük hatanın nedeni, vücut için doktor, doktor için ruh olmasıdır. Ancak ikisi ayrılmaz.” Plato

“Vücut ve ruh tedavi için ayrılmazlar, çünkü bunlar tektir ve bölünemezdir. Hasta vücutlarının yanı sıra hata zihinleri de iyileştirilmelidir.” Jeff Miller

“…ideal doktor, hayat ve ruh hakkında derin bilgiye sahip, acı çeken ya da her türlü düzensizliği sezgisel bir biçimde cesaretlendiren ve varlığı ile barışı yeniden kuran bir insan olacaktır.” Henri Frederick Amiel

En Güzel 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları

Şiddete uğrayan, şehir hastanelerinde yalnızlaştırılan, adaletsiz performans uygulamalarıyla köşeye sıkıştırılmaya çalışılan, beyin göçüne zorlanan; tüm bunlara rağmen yılmadan, usanmadan insanımıza hizmet etmeye devam eden sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun!

Kutsi başta olmak üzere Strange, House, Ferhat Göçer, Nowzaradan, B. ve sayamadığımız diğer doktorlarımızın bayramını kutlarız.

Tıbbiyeli Hikmet ve arkadaşları başta olmak üzere bütün sağlık emekçilerinin tıp bayramını kutlarım.

Hastaya şifa, vatana feda, ecdada vefa… 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Bilim, özgürlük, aydınlanma yolunda büyük bir özveriyle emek veren sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. İşgale direnen Tıbbiyelileri, manda kabul edilemez diyen Tıbbiyeli Hikmet’i ve görevleri başında şehit edilen sağlık çalışanlarımızı rahmetle anıyorum.

Ayrım yapmaksızın: Yaşatmak uğruna yaşayan Şartları zorlayarak çalışan Ömrü hastanede geçen Gecesi gündüzü olmayan Pazara kadar değil mezara kadar okuyan tüm sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

“Tıbhane-i Amire” tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmekte ve tıp bayramı olarak kutlanmaktadır. İnsana hizmet aşkıyla çalışan, kıymetli sağlık çalışanlarımıza saygı ve sevgiyle…

Mesleklerin en zoru insanla içiçe olan mesleklerdir. Onuruyla, özveriyle gecesini gündüzünü bize adayan doktorlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum.

İnsanlığa verilebilecek en değerli hizmeti sunan sağlık çalışanlarımız; Sizlere minnettarız, iyi ki varsınız…

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi” (Kanuni Sultan Süleyman) İnsanla uğraşmayı, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı meslek edinen doktor ve sağlık çalışanı kardeşlerimin 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Şifa dağıtan ellerin değer bulduğu, Çalışma ortamında iş barışının sağlandığı, Performansa dayalı mahkûmiyetin son bulduğu, Gece gündüz demeden çalışan ve her türlü şiddete karşı korunması gereken Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ederim.

Tıp Bayramı ile ilgili Güzel Sözler, Tıp Sözleri

Tıp sanatı nerede sevilirse, İnsanlık sevgisi de vardır. Hipokrat

Tıp sanatı, doğanın hastalığı iyileştirirken hastayı eğlendirmekten ibarettir. Voltaire

Bırakın yiyecek ilaç olsun, ilaç da yiyecek olsun. Hipokrat

Hastalık ekonomimizdeki en büyük para üreticisidir. John H. Tobe

Tıp bir belirsizlik bilimi ve bir olasılık sanatıdır. William Osler

Tıp, hastalıkların yanı sıra şüpheleri de iyileştirir. Karl Marx

Tıpta zor bir sorunu çözmek için doğrudan araştırmayın, aksine doğa hakkında bir merak peşinde koşun ve gerisini takip edin. Temel araştırma yapın. Roger Kornberg

Gözlem, akıl, insan anlayışı, cesaret; bunlar kişiyi hekim yapar. Martin H.Fischer

Beyaz önlüğü onur ve gururla giyin, halka doktor olarak hizmet etmek bir onur ve ayrıcalıktır. Bill H. Warren

Her zaman doktor olmanın ayrıcalığını hatırlayın. Daniel P. Logan

Tıp Bayramı Hakkında Kısaca

Her Mart ayının 14’ünde kutlanan Tıp Bayramı, ülkemizde sağlık alanında çalışanların hizmet sorunlarının konuşulduğu, bu konuda katkı yapanların ödüllendirildiği bir anma ve kutlama günüdür.

14 Mart 1827’de, II. Mahmut döneminde Hekimbaşı Mustafa Behçet’in önerisiyle ilk cerrahhanenin kurulması, Türkiye’de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaya başlanır.

İlk kutlama, 1919 yılının 14 Mart’ında işgal altındaki İstanbul’da gerçekleşir. O gün, tıbbiye 3. Sınıf öğrencisi Hikmet BORAN’ın önderliğinde tıp okulu öğrencileri işgali protesto için toplanırlar ve onla devrin ünlü doktorları da destek verir. Böylece Tıp Bayramı, tıp mesleği mensuplarının yurt savunma hareketi olarak başlar.

1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir.

Umarım 14 Mart Tıp Bayramı Sözleri, 14 Mart Tıp Bayramı Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Önceki makaleMehmet Akif Ersoy Sözleri – Milli Şairin Unutulmaz Resimli Sözleri
Sonraki makale14 Mart Tıp Bayramı Nasıl Kutlanmaya Başladı?

2 YORUMLAR

  1. Tıp bayramı mesajları için sizlere teşekkür ederim. Koronavirüse karşı sağlık Bakanlığımızın ve çalışanlarının yürüttükleri mücadeleyi takdir eder, tıp bayramlarını kutlarım.

  2. Tıp bayramına dair hazırlanmış güzel bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık. Tüm sağlık çalışanların tıp bayramını tebrik ederim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here