Ana sayfa Özel Günler Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları, Malazgirt Zaferi Sözleri

Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları, Malazgirt Zaferi Sözleri

0
Malazgirt Meydan Muharebesi
Malazgirt Meydan Muharebesi

Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları yazımızla karşımızdayız. Malazgirt, Muş ilimize bağlı bir ilçedir. Ovası, kalesi ve Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Meydan Muharebesi ile ünlüdür. 26 Ağustos 1071 tarihinde gerçekleşen savaş sonucunda elde edilen ve bu sene 949. yılını kutlayacağımız zaferle, Anadolu’nun artık sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağının tapu belgesi alınmıştır.

Bu yazımızda, Malazgirt Meydan Muharebesi Özet, Malazgirt Meydan Muharebesi Nedenleri, Malazgirt Meydan Muharebesi Sonuçları, Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları, Malazgirt Zaferi Mesajları ve Sultan Alparslan’ın Askerlere Hitabı bulunmaktadır.

Aylardan Ağustos, günlerden Cuma,
Gün doğmadan evvel İklim-i Rum’a,
Bozkurtlar ordusu geçti hücuma,
Yeni bir şevk ile gürledi gökler…

Önde yalın kılıç Türkmen Başbuğu,
Ardında Oğuz’un elli bin tuğu,
Andırır Altay’dan kopan bir çığı,
Budur, Peygamber’in övdüğü Türkler…

Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları – Malazgirt Meydan Muharebesi

Malazgirt Meydan Muharebesi Nedenleri

Malazgirt Zaferi Sözleri
Malazgirt Meydan Muharebesi

Türklere Anadolu’nun kapılarını sonuna kadar açan büyük zafer… Aslında Malazgirt’e giden süreç 10 yıl öncesinden başladı, çünkü Büyük Selçuklu Sultanı Alparslan 10 yıl boyunca Türk müttefiklerinin Ermenistan ve Anadolu’ya göç etmelerine izin vermiş, Türklerin şehirlere ve tarım alanlarına yerleşmelerine imkân sağlamıştı.

1068’de tehlikenin farkına varan Romen Diyojen, Türklere karşı tedbir almak ve tekrar hâkimiyet kurmak için bir sefer düzenledi. Koçhisar şehrini geri almayı başardı ama Türk atlılarına yetişemedi. Böylece hayal ettiği zafer bir başka bahara kalmıştı.

Türk akınlarından çok rahatsız olan Bizanslılar tahta yeni komutanları Romen Diyojen’i çıkardıklarında İstanbul’da bahar hüküm sürüyordu.

Romen Diyojen bilindiği kadarıyla en az 200.000 kişilik bir ordu kurup, 13.Mart.1071’de Konstantinopolis’ten ayrıldı. Diyojen, Anadolu’da emin adımlarla ilerlerken, Alparslan ünlü veziri Nizamülmülk’ü Hemedan’a göndererek, tedbir almıştı. Büyük muharebeye hazırdı.

Bizans ve Türk ordusu 26 Ağustos 1071 tarihinde, Malazgirt Ovası’nda karşı karşıya geldiğinde, beyaz kıyafetler içinde beyaz atının üstündeki Alparslan, ordusunu dört gruba ayırmıştı. Merkez, yani orta kısımdaki kuvvetlerin başında Alparslan vardı. Esas kuvvetlerse sağ ve sol yanda bulunuyordu. Bunlar savaş sahasının yanlarındaki tepelerde mevzilenmişlerdi. Dördüncü grup kuvvetlerse zamanı gelince kuşatma harekâtına girişerek düşmanı arkadan çevireceklerdi. Günlerden Cuma günüydü ve Alparslan’ın bütün ordusu 50.000 kişiydi.

Sultan Alparslan’ın Askerlere Hitabı

Alparslan savaş öncesi ordusuna şu şekilde seslendi:

“Askerlerim! Kâfirlerin sayısı hesap edilemeyecek kadar çoktur. Onların yanında mancınıklar ve pek çok savaş aletleri vardır. Muvaffak ve muzaffer olmak istiyorsak, düşmanın içine girmemiz, onlarla göğüs göğüse savaşmamız, mancınıkları kurmalarına, savaş aletlerini kullanmalarına müsaade etmememiz gerekir. Sayımız az olsa da, ben minberlerde hem bize hem de Müslümanlara dua edilen bu vakitte düşmana saldırmak istiyorum. Bu vakit bütün minberlerde İslam orduları için dua edilen bir vakittir. Halk da bu dualara âmin diyecektir. Belki de Allah onlardan birinin duasını kabul eder. Ya Allah’ın yardımıyla zafere ulaşır, ya da şehit olarak Cennet’e giderim.

İçinizden beni takip etmek isteyenler arkamdan gelsin. Yaşamayı seven ve geri dönmek isteyenler ise kendilerine karşı herhangi bir kınama olmaksızın geri dönebilirler. Burada artık Allah’tan başka emir veren ve yasaklar koyan bir sultan ya da emirlere icabet eden asker yoktur. Ben de sizlerden biriyim ve bugün sizinle beraber savaşacağım. Benim ardımdan gelerek canlarını Allah’a hibe edenler için Cennet ve ganimet, bırakıp gidenler için Cehennem ve sefalet vardır.”

Malazgirt Meydan Muharebesi Seyri ve Malazgirt Meydan Muharebesi Sonuçları

Savaş başladığında Alparslan az bir kuvvetle düşmana karşı saldırıya geçti. Diyojen ise Selçuklu ordusunun merkez kısmına yöneldi. Başbuğ Alparslan, İslam ordusunu sahte ricat ile geri çekti. Bu, Turan taktiğinin bir gereğiydi. Bu sahte geri çekilişi kendileri adına zafer sanan imparator, Selçuklu ordusunu izleyerek Alparslan tarafından önceden hazırlatılan pusulara kadar geldi. Türklerin sağdan ve soldan bir hilal şeklinde kendilerini çembere aldığının farkına bile varmamıştı.

Bizanslılar artık tuzağa düştüklerinin farkına varmışlar, ama iş işten geçmişti. Tam bu sırada Bizans ordusunda paralı asker olarak görev yapan Peçenek ve Uz Türklerinin Selçuklu sultanına tâbi olması da uygulanan savaş taktiğinin başarıya ulaşmasında etkili oldu.

Savaş bittiğinde savaş alanı sayılamayacak kadar cesetle dolmuş, Bizans ordusu tam bir bozguna uğramıştı. İmparator Romen Diyojen esir alındığında yaralıydı. Alparslan’ın huzuruna çıkarıldı.

Alparslan ve Diyojen Arasında Geçen Diyalog

Alparslan’ın Diyojen’e kendisi esir düşmesi durumunda ne yapacağını sorduğu, Diyojen’in, “Öldürtürdüm!” cevabını verdiği, Alparslan’ın ise yenilgiye uğramış bir insanı daha fazla küçük düşürmemek için affettiği rivayet edilir. Bizans İmparatoru’nun harp tazminatı ödemesi, her yıl haraç ve ihtiyaç halinde Selçuklu ordusuna asker göndermesi karşılığında imzalanan barış antlaşması, yani Malazgirt Zaferi, Türklere Anadolu’nun kapılarını tamamen açtı. Türk akıncıları çok kısa bir zaman sonra İznik ve civarını da alarak neredeyse bütün Anadolu’yu bugünlere kadar vatan edinmiştir.

Romen Diyojen, İstanbul’a ulaşmadan, yenilgi haberi çoktan duyulmuştu ve taht değişikliği olmuştu. Yeni imparator Romen Diyojen’i cezalandırır, gözlerine mil çeker, hapse atar ve ölüme terk eder. Yapılan antlaşma bu yüzden geçersiz hale gelir. Alparslan da bunun üzerine komutanlarına Anadolu’yu fethetmeleri emrini vermiş ve fethettikleri yerlerde toprak sahibi olabileceklerini bildirmiştir. Bundan sonra Anadolu’da çeşitli Türk beylikleri kurulacaktır.

Anadolu’nun kapılarını ardına kadar Türklere açan, Anadolu Türkiye tarihimizi başlatan Malazgirt Zaferi böyle önemli bir zaferdir. Allahü Teâlâ bizlere bu toprakları vatan olarak bırakan tüm şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun!

Malazgirt Meydan Muharebesi Özlü Sözler

Size öyle bir vatan aldım ki; ebediyen sizin olacaktır. (Ebu’l-Feth Sultan Muhammed Alparslan)

Herhangi bir kimse; Malazgirt’te inanışının şahlanışını yaşamadan, Millî Görüşün ne olduğunu anlayamaz! (Prof. Dr. Necmettin Erbakan)

İçeriden ve dışarıdan gelen onca saldırıya rağmen milletimizin neredeyse bin yıldır bu topraklarda tutunması, Malazgirt ruhu sayesindedir. (Recep Tayyip Erdoğan)

Sultan Alparslan’ın Malazgirt’te giydiği kefen, bu millete liderlik eden herkesin sırtında olmaya devam etmiştir. (Recep Tayyip Erdoğan)

Bundan sonra 26 Ağustos’ta her yıl Malazgirt Zaferi’ni kutlayacağız. (Recep Tayyip Erdoğan)

Uzun asırlar boyunca Malazgirt ruhu Aziz milletimize daima ilham kaynağı olmuştur (Recep Tayyip Erdoğan)

Anadolu’nun kapılarını Malazgirt‘te açarak bu güzel vatanı bizlere miras bırakan Sultan Alparslan başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Onların emanetini korumak için eğitim, bilim, sanat alanında yeni fetihlerle, yeni kapılar açmak için çalışacağız. (Ziya Selçuk)

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları yazımız da mutlaka ilginizi çekecektir.

Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları

Malazgirt Meydan Muharebesi
Malazgirt Meydan Muharebesi
Malazgirt Meydan Muharebesi
Malazgirt Meydan Muharebesi

Malazgirt Zaferimizin 949. yılı kutlu olsun. Köklerimize sarıldıkça bizi kimse yıkamayacak. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

Malazgirt Zaferi sadece bir meydan savaşı zaferi olarak değil Anadolu’da Türk devletinin kuruluş yılıdır. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Yeni ufukları karşılayacağız, sırtımızı yaslayarak Malazgirt’e… Ortadoğu’nun, Afrika’nın tüm kurak gönüllerine…

Anadolu’yu yurt edinmemiz için kapıları açan atalarımıza ve şehitlerimize rahmet olsun. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Malazgirt’te Alpaslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Zemin kan kırmızı, ay yıldızı ak, O mübarek bayrak, İşte bu bayrak!

26 Ağustos… Bir Cuma günü… 949 yıl önce bugün, Malazgirt Zaferi ile Türkiye’ye ve Türk Milleti’ne Anadolu’nun kapıları ardına kadar açıldı. Kutlu ve mübarek olsun.

Bu zafer, zaferler zaferidir. Bu zafer Türk’e 2. anayurdu Anadolu’nun kapılarını ardına kadar açmış, geleceğini tayin etmiştir. Türkiye’nin kurulmasını sağlayarak, tüm dünya tarihini kökten değiştirmiştir. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

1071, Malazgirt’ten bir gedik, Açıp girdik, bu toprağa yurt dedik. Bedel ise, bedelini ödedik, Bu memleket bizim, bu vatan bizim. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Bizlere Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt Zaferi’nin 949.yıl dönümü kutlu olsun.

Malazgirt, sadece bir zafer değildir. Anadolu’nun ebedi yurdumuz olacağının tapusu ve Peygamberin takdiri ile taçlanacağı bir mühürdür. Malazgirt Zaferi’nin 949. yılı kutlu olsun.

Malazgirt’ten bir gedik açıp, bize bu Vatan’ı Yurt eden ecdadın ruhları şâd, mekânları Cennet olsun.

Alparslan ile Anadolu’ya geldik, Fatih ile İstanbul’u aldık Atatürk ile son imzamızı attık. ANADOLU TÜRK TOPRAĞIDIR diye… Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Vaat edilmiş değil kanla alınan toprak üstünde Yaşar Türk! Anadolu’nun kapılarını açan Malazgirt yiğitleri size selam olsun.

Bir Cuma sabahı, semaya karşı Malazgirt’te elli dört bin er, Bestelediler en güzel marşı, “Allahü Ekber! Allahü Ekber! Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Benzer Sözler :   Erzurum Kongresi Kutlama Mesajları - 1919'dan Günümüze

26 Ağustos 1071, Türklerin Anadolu’ya ilk değil; son ve temelli girişidir.

Altaylardan çıkıp geldim, Malazgirt’te ne canlar verdim, Koskoca bir orduyu yendim, Türkoğlu Türküm ben… Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Malazgirt Zaferi Yıl Dönümü Mesajları

Malazgirt Zaferi’nin 949. yılında Sultan Alparslan’ı rahmetle anıyoruz.

Bir Cuma sabahı, semaya karşı Malazgirt’te elli dört bin er, Bestelediler en güzel marşı, Allahü Ekber, Allahü Ekber…

Saygı Olsun Çelik Atlıların Gök Tuğuna. Tuğu Kaldırmış Olan Orduların Başbuğu’na.

Bu aziz toprakları bize yurt yapan ve bu yurdu koruyan ecdadımızın ruhu şad olsun.

Dün yaptık, bugün de yaparız. Biz zaferlerle yaşarız!

Küçük bir kıvılcım zannedersin Malazgirt’i, Armağan etti Fatih’e büyük fethi. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Kurt başlı sancağımızla geldik. Bu toprağa “VATAN” dedik.

Bizde ne zaferler biter ne de kahramanlar! Türk milletinin zafer haftası kutlu olsun!

Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez. Kökümüz mazide, gözümüz atide. Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.

Malazgirt zaferiyle Anadolu ebedi sahiplerine kavuşmuştur. Selam olsun Sultan Alparslan’a ve bozkırın yağız atlılarına…

Yiğitler kan döker, Bayrak solmaya, Anadolu başlar, Vatan olmaya… Kızıl Elmaya hey… Kızıl Elmaya! Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.

Ve Malazgirt… Müjdenin geldiğine işaret… Türk’ün haçlı duvarını, deldiğine işaret… Türk’ün büyük zaferi kutlu olsun!

Sultan Alparslan’ın duası, milletin kutlu sevdası… 2200 yıllık devlet, 1400 yıllık medeniyet, 1000 yıllık hakimiyet… Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet.

Anadolu’yu bize yurt kılan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü kutlu olsun. Sultan Alparslan ve yiğit yoldaşlarına, onların yolundan giden asil ecdada selam olsun. 1071’den 2071’e Malazgirt ruhu hep yaşadı, hep yaşayacak.

Bugün, 949 sene önce Anadolu’ya Türklüğün mührünü vuran Malazgirt Zaferi ve 98 yıl önce ilelebet Anadolu’da olacağımızı dünyaya gösteren Büyük Taarruz’un yıl dönümü… Sultan Alp Arslan’dan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bütün şanlı komutanlarımızı ve ecdadımızı rahmetle anıyorum.

Üç kıtaya yayılan davanın tohumlarını 949 yıl önce, bir mübarek Cuma günü Anadolu topraklarına saçarak şanla, şerefle ve büyük bir zaferle cennet vatanı kazanan büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir.

Malazgirt Zaferi Mesajları

Bize düşen Türk olduğumuzu unutmadan iyi bir Müslüman olmak. Sultan Alparslan ile Malazgirt’te, Osman Gazi ile Söğüt’te, Fatih Ata ile İstanbul surlarında, Mustafa Kemal Atatürk ile Samsun’da ortaya konan irade bu cümlenin eseridir.

Sultan Alparslan: Geldik! Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk: Gitmiyoruz! Allah onlardan razı olsun!

Malazgirt, diriliş ruhunun adıdır. 26 Ağustos‘ta Sultan Alp Arslan Hakikat Medeniyeti Çınarı’nın tohumlarını ekti… O tohumlar yeşerdi… Anadolu’dan Balkanlar’a Kuzey Afrika’dan Yemen’e kadar üç kıtaya hakikatin, adaletin, sulhün bayrağı dikildi… Kutlu olsun!

Malazgirt bir GELİŞ değil, bir DÖNÜŞ.. 1071; ‘Burası Türk’ün vatanı…’ 851 yıl sonra 1922 ise; ‘Anlatamadım galiba’ demek.. Büyük Taarruz’un tarihi de tesadüf değil, taammüden.. Büyük komutanlar; ALPARSLAN ve MUSTAFA KEMAL, yurdunuz var olsun, ruhunuz şad olsun…

1071 ANADOLU’YA mührümüz; 2071 cihana hükmümüz olacak. Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Sultan Alparslan 1071 Malazgirt’te zamanın süper gücü karşısında ezik davranmadı. Korkmadı. Yılmadı. Kınayanın kınamasına aldırmadı. Haklı olduğu davada, cenge girdi ve kazandı. Bu ruh 26 Ağustos 1922’de de vardı. Ruhları şad olsun. Allah hepsinden razı olsun. Vatan sağ olsun.

Anadolu Türk Yurdu’dur diyen Malazgirt Zaferi’nin ve ebediyen Türk Yurdu olarak kalacaktır diyen Büyük Taarruz’un yıl dönümü kutlu olsun. Sultan Alparslan’ı, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Bugün hakkı ve adaleti hakim kılmak üzere Anadolu’nun kapılarını aziz milletimize açan şanlı Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümü.

“Biz Anadolu’ya kardeşlik türküleriyle gelmedik. Kurt başlı sancağımız, kan damlayan kılıçlarımızla geldik.” Türk’ün büyük zaferi kutlu olsun.

İnmeyecek bayrağımızın altında, dinmeyecek ezanımızla yaşayacağımız bu toprakların Türk-İslam yurdu olmasını sağlayan muzaffer komutan ve orduyu minnetle yâd ediyoruz. Bu toprakların bedeli kan ile ödendi, yine kanımız ve canımız pahasına koruyacağız.

Dikildi Anadolu’nun bağrına kutlu bir sancak, ebediyete kadar özgürce dalgalanacak. Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünde, Anadolu’yu ebedi vatanımız yapan Sultan Alparslan ve kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Malazgirt Zaferi Sözleri

Bir akıl gelecek ki, akıllar delirecek. Ve bir devrim, evvela devrimi devirecek. Müjdeler olsun doğdu batmayacak güneş.

Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.

Şimdi kırdık tüm zincirleri; yolumuz kutlu, bu yürüyüş kutlu, durmak yok, hedef 2071… Başta Sultan Alparslan olmak üzere tüm kahramanları minnet ve rahmetle anıyorum.

Tarihin en şerefli milletinin yeni destanlar yazmasını kimse engelleyemez. Kökümüz mazide, gözümüz atide. Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun. Sultan Muhammed Alparslan’a rahmet olsun…

1071’de Sultan Alparslan’ın başlattığı Kutlu Yürüyüş’ü daha güçlü, daha büyük bir Türkiye hedefiyle sürdürmek amacındayız. Bu toprakları bize vatan yapan Malazgirt Zaferi’nin 949. yıl dönümünde Ahlat ve Malazgirt’te buluşuyoruz.

“Ya Rabbi! Seni kendime vekil yapıyor, azametin karşısında yüzümü yere sürüyor ve senin uğrunda savaşıyorum.” Sultan Alparslan’ın yolunda yürüyenlerden olma duasıyla…

Dört nala atlar, bu hız, bu inat senin! Kökbörünün yiğitleri tozu dumana katmaya geliyor. Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.

Genlerinin “Asker,” diye dizildiği ve şehit olunca şahit olansın, Allah’ın “Ölü değildir,” dediği dirilerdensin Mehmedim! Malazgirt Zaferi kutlu olsun!

Başbuğlar tuğ kaldıranda, Atlar dizgin doduranda, Malazgirt’ye Çaldıran’da, Sakarya’da gör meydanı. Rahmet ve duayla.

Acunda ne varsa kurudan, yaştan, Al Dede Korkut’tan, Hacı Bektaş’tan, Malazgirt ufkuna doğ yeni baştan… Dilerim Tanrı’dan bu devran döne, Uyan ey Türk! … Uyan! Uyumak nene?

Türk, Ulu Tanrı’nın soylu gözdesi, Malazgirt Bizans’ın Türk’e secdesi, Bu ses insanlığa Hakk’ın müjdesi, Bu seste birleşir bütün yürekler… Ya Allah…Bismillah… Allahü Ekber!..

Şu yeryüzü er meydanı, Gönül sevmez her meydanı, Yüreksize yorgan döşek, Koç yiğite ver meydanı. Başbuğlar tuğ kaldıranda, Atlar dizgin dolduranda, Malazgirt’te, Çaldıran’da, Sakarya’da gör meydanı.

En Güzel Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları

Andolsun Allah yolunda koştukça koşanlara! Andolsun kıvılcım saçanlara, sabah sabah akına çıkanlara ve tozu dumana katanlara… Düşman topluluğunun içine dalanlara! Duyulan, gökte kanat, yerde ayak sesidir. Bu geliş, yurdu vatan edenlerin sesidir. Kapısı Malazgirt, ötesi kızıl bir güneştir. 949. yılında aynı coşkuyla Malazgirt Zaferi kutlu olsun.

Demri demirle dövenlerin, Anadolu’yu irfanla mayalayanların, alın teri, bilek gücü, inanç kuvvetiyle yolları aşmanın destanıdır Malazgirt Zaferi… Kutlu olsun.

Aylardan ağustos. Şimdi sessizlik var boşlukta. Ufuklara sığmayan güneş gibi doğmaya teşne olanlar var. Kutlu bir adımın sesleri. 1000 yıllık müjdeyi 4 asır sonrasına ulaştıracaklar. Burası Malazgirt. Bağrında Alparslanlar… Şimdi güneşin doğduğu yerde çarpışıyorlar Hayber’de açılan kapıları hatırlayanlar… O şevk ve heyecanla bilmem kaç katı düşmana karşı Anadolu kapılarını Türklere açtı nizâm-ı âlem diyen kahramanlar. 8 asır sonrasında yine bir ağustos ayında güneşin battığı yerde kıyamet var. Bir kızıl çember misali ufuklar. Burası Dumlupınar… Bağrında Mustafa Kemal Paşa var. Vatan için, hürriyet için şehadeti arzulayanlar var. Garbın zırhını kıranlar, yedi düvele karşı Anadolu kapılarını düşmana kapattılar istiklale şiir yazdıran kahramanlar… Milli zafer haftamız kutlu olsun.

Sultan Alparslan’ım! Türk Oğlu Türküm… Gök Çadır Altında Söylensin Türküm, Mirasımdır Size Bu Kutlu Belde, Mahşere Dek Böyle Taşıyın Elde… Malazgirt Zaferimiz kutlu olsun.

Umarım Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları yazımız ve Malazgirt  Zaferi Sözleri hoşunuza gitmiştir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, 19 Mayıs Kutlama Mesajları yazımız da hoşunuza gidebilir.

Sizin de eklemek istediğiniz Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları varsa lütfen yorumlarınızı yazınız.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Önceki makaleHicri Yılbaşı Sözleri, En Güzel Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli
Sonraki makaleKısa Anlamlı Sözler, Etkileyici ve Aşırı Anlamlı Kısa Sözler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here