Ana sayfa Özel Günler Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları, Lozan Zaferi Mesajları

Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları, Lozan Zaferi Mesajları

1
Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları
Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları

Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları yazımızla karşınızdayız. Lozan Antlaşması, Kurtuluş Savaşı’nda kazandığımız zafer neticesinde İtilaf Devletleri ile imzaladığımız bir barış antlaşmasıdır. Lozan Antlaşması, Türkiye ile İtilaf Devletleri arasında 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanmıştır.

Lozan Antlaşması, ülkemizde bazı kesimler tarafından zafer olarak addedilirken, bazı kesimler de bu antlaşmanın bir hezimet olduğunu öne sürmektedirler. Lozan Antlaşması sonuçta bir barış antlaşması olduğu için iki tarafın da bazı tavizler verdiği söylenebilir, fakat bunun bizim açımızdan bir hezimet olmadığı da açıktır. Bu antlaşmayla beraber Türkiye Cumhuriyeti bütün dünya devletleri tarafından resmen tanınmıştır.

Biz de bu antlaşmanın yıl dönümünde, ünlü siyasetçilerin ve diplomatların Lozan Antlaşması hakkında ne dediklerini ve Lozan Antlaşması kutlama mesajlarını sizler için derledik. Umarım sizler için faydalı bir yazı olacaktır.

Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları

Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları
Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları
Lozan Antlaşması
Lozan Antlaşması

Lozan, zafer diye yutturulmaya çalışan bir belge değildir. Lozan, Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımsızlığının göstergesi ve Yüce Türk Milleti’nin tapusudur. Lozan Zaferi kutlu olsun!

Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü Lozan Antlaşmasının 97. Yıl dönümü kutlu olsun.

Bugün, bağımsız, özgür ve onurlu bir ülke, aydınlık bir gelecek için emperyalist devletlere karşı kazanılmış bir zaferdir. Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve yol arkadaşlarına selam olsun.

Lozan Zaferimizin yıl dönümü kutlu olsun! Yaşasın tam bağımsız Türkiye!

Lozan Antlaşması ile Türk Milleti bağımsız ve onurlu bir devlet kurma imkânı kazandı. Lozan’ın en büyük zaferi Türkiye Cumhuriyeti’dir.

ATA’m, sen rahat uyu! Birileri, geçmişi, zaferleri, başarıları silmek istedikçe biz unutturmayacağız!

Lozan; Osmanlıcılar için hezimet, Cumhuriyetçiler ve Türk milleti için zaferdir! Lozan Zaferimiz kutlu olsun!

Lozan, bize Osmanlı Devleti’nin en büyük eseri olan Anadolu topraklarının tekrar elde tutulmasını sağlayan zafer belgesidir.

Lozan; bir milletin emperyalizme diz çöktürmesidir! Diplomasi tarihine geçmiş bu zafer mazlum milletlere tarih boyu ışık olmuştur.

Lozan; emperyalizme karşı kazanılan tek zaferdir!

Ne zafer ne hezimettir Lozan! Hatalar olsa da aziz vatanı bize bırakan antlaşmadır.

Lozan; Türk milleti için planlanan suikastın, TÜRK imzası ile paramparça edilmesidir. Lozan Zaferimiz kutlu olsun!

Kimi eleştirir kimi yüceltir. Bir zafer değildir ancak bir uzlaşma ve anlaşmadır. Asla bir hezimet değildir. Türkiye’nin tapusudur.

Lozan; Türk silahlarının, kazandığı zaferi, uluslararası hukukun kütüğüne geçirmesidir.

Lozan; emperyalizme karşı ilk başarılı isyan olan Kurtuluş Savaşımızın zaferi ve emperyalizmin mağlubiyetinin tüm dünyaya ilan edilmesidir. Lozan Zaferi kutlu olsun!

İsmet İnönü’nün politik ve diplomatik dehası sayesinde Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferi 97 yıl önce Lozan’da ilan edilmiştir.

Lozan Antlaşması’nın 97. yılında egemenliğimizi tüm dünyaya kabul ettiren bu zaferi bize kazandıranları saygıyla anıyoruz.

Kuvayi Milliye’den başlayıp büyük zaferimizi uluslar arası arenada tescil ettiğimiz Türkiye’mizin Tapu Senedi Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yılı kutlu olsun! Büyük Atatürk ve İsmet Paşa’ya bin selam…

En Güzel Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları

Lozan, “Ne istediler de vermedik?” diyenlerin değil, “YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!” diyenlerin imzaladığı bir metindir.

Egemenliğimizin dünya ülkeleri tarafından kabul edildiği Lozan Antlaşması’nın 97. yılında bu zaferi bize kazandıranları minnetle anıyoruz.

Emperyalistlere ve onların yerli işbirlikçilerine karşı kazanılmış zaferin adıdır Lozan. Kutlu olsun 97.yıldönümü.

Benzeri görülmemiş bir Siyasi Zafer eseridir! Tarih yazmak Tarih yapmak kadar mühimdir.(Mustafa Kemal ATATÜRK) Türk tarihinin en büyük eseridir Lozan!

Bağımsızlığımızın belgesi ülkemizin tapusu Lozan’ın 97’nci yılında bize bu zaferi hediye edenleri saygıyla anıyorum.

Lozan, bu toprakların sahibi olduğumuzun belgesi, Cumhuriyetimizin tapusudur. Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum.

Şehidim bayrağa her sarıldıkça, Bir ölür bin doğar her vuruldukça, Allah’ın izniyle biz var oldukça, Mübarek vatanı korur bu millet! Lozan Zaferinin 97. yılı kutlu olsun.

Bağımsızlığımızın tescili, mazlum milletlerin emperyalistlere karşı ilk zaferi Lozan Antlaşmasının 97. yılı kutlu olsun!

Lozan’ın 97. yılında Milli Mücadele şehit ve gazilerini, Mustafa Kemal, İsmet, Fevzi ve Kazım Karabekir Paşaları, Rauf Bey’i, Rıza Nur ve Hasan Saka’yı, Lozan heyetimizdeki danışman ve uzmanları, Meclis’te destekleyerek ve eleştirerek, muhalefet ederek katkıda bulunan bütün milletvekillerini şükran ve saygıyla anıyorum.

Lozan’da bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm dünyaya kabul ettiren güzel yürekler, cesur kalpaklılar, Mustafa Kemal Atatürk’e ve sizlere minnettarız… 24 Temmuz 1923 Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yıl dönümü kutlu olsun.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Ankara Hükümeti ile varlığını dünyaya kanıtladığı Lozan Antlaşması’nın 97. Yılı Kutlu olsun.

Benzer Sözler :   21 Mart Dünya Down Sendromu Günü Mesajları ve Sözleri

Küllerinden doğan Türk Milletinin, emperyal düzene bir başkaldırısıdır Lozan. Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarına minnetle…

“Ya İstiklal! Ya ölüm!” diyerek Sevr’i yırtıp atanların büyük zaferi Lozan Barış Antlaşması’nın 97.yıl dönümü kutlu olsun! Saygı olsun bu çelik atlıların göktuğuna, Tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna!

 

Erzurum Kongresi Kutlama Mesajları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Lozan Antlaşması Hakkında Ne Dediler?

Lozan Türk tarihinde bir dönüm noktasıdır.Türk milleti için siyasal bir zafer oluşturan bu antlaşmanın Osmanlı tarihinde eşi yoktur… Lozan Antlaşması imza gününün ‘milli bayram’ olarak kabul edilmesi uygundur. (Mustafa Kemal Atatürk, 26 Temmuz 1927)

Bu antlaşma, Türk milletine karşı, yüzyıllardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması ile tamamlandığı sanılmış büyük bir suikastın sonuçsuz kaldığını gösterir bir belgedir. Osmanlı tarihinde benzeri görülmemiş siyasi bir zaferdir. (Gazi Mustafa Kemal Atatürk)

Aziz milletimizin inanç, cesaret ve fedakârlıkla elde ettiği zafer, Lozan Antlaşması’yla diplomasi ve uluslararası hukuk alanına taşınarak tescil edilmiştir. Bu antlaşma, devletimizin tapusudur. Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere antlaşmanın mimarı olan devlet adamlarımızı rahmetle anıyorum. (Recep Tayyip ERDOĞAN – Cumhurbaşkanı)

Lozan, uygarlığın başarısızlığıdır. Her şey sona erince İsmet’in gülümsemesine şaşmamalıdır. Ankara’dan alına haberlere göre barış orada büyük bir Türk zafer, olarak karşılanmıştır ve gerçekten de öyledir. (David Lloyd George – İngiliz Siyasetçi)

Lozan’da onursuz bir barış imzaladık. Bu, İngiltere’nin şimdiye dek imzalamış olduğu antlaşmaların en uğursuzu, en mutsuzu ve en kötüsüdür. (Sir Andrew Ryan – İngiliz Diplomat)

Lozan’da müttefikler, Türk ulusçularının yaklaşık olarak bütün taleplerine boyun eğdiler. Yenilgiye uğratılmış ve görünürde yıkılmış olan bir ulus, yıkıntıların üzerinden yükselerek kesinlikle eşit koşullar içinde dünyanın en yüce uluslarının önüne çıkarak hemen hemen her ulusal dileğini kazanmıştır. (Arnold Toynbee – İngiliz Tarihçi)

Lozan’da Hıristiyan medeniyeti çarmıha gerilmiştir. (James Gerard – ABD’li Diplomat)

Lozan Antlaşması, yüzyıldan fazla süredir İngiliz diplomasisinin ilk göze çarpan başarısızlığıdır. Neticede Lozan Antlaşması, Türkiye’yi yaka paça Avrupa’dan atmak yerine, Avrupa’yı Türkiye’den atmıştır. (Time Dergisi)

Delegelerimiz, siyasi ve iktisadi istiklalimiz açısından mevcudiyetimizi ve milli inkişafımızı sağlayacak bütün esasları kurtarmaya muvaffak oldular. Lozan Konferansı’nda Avrupa diplomatlarıyla çok çetin mücadeleden sonra hakîkî istiklalimizin esaslarını kurtarabildik. Avrupa’yı böyle bir belgenin tanzim ve imzasına mecbur eden faktör, Milli Mücadelemizdir. (Ebuzziya Zade Velid Bey – Tevhid-i Efkar Gazetesi)

Bu yazımız hoşunuza gittiyse aşağıdaki bağlantıya da göz atmak isteyebilirsiniz:

19 Mayıs Kutlama Mesajları

Lozan Zaferi Mesajları

Savaş meydanında atalarımızın canıyla, kanıyla kazandığı bağımsızlık ve özgürlüğümüzün masada tüm dünyaya ilan edildiği Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yılını kutluyorum.

Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yıl dönümünde, istiklal mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere görüşmeleri yürüten 2’nci Cumhurbaşkanımız İsmet İnönü’yü ve tüm Millî Mücadele kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyoruz.

Lozan Barış Antlaşması bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesidir. Sevr’i ve dayattığı emperyalist projeyi tarihin çöplüğüne gömenleri, Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü ve Millî Mücadele kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyorum.

Bugün 24 Temmuz, bundan tam 97 yıl önce Lozan şehrinde bir milletin bağımsızlığını ve özgürlüğü kazandığı, aşağıdaki utanç verici Sevr haritasının yırtıldığı bir anlaşma imzalandı; Lozan Barış Antlaşması.

Bugün günlerden LOZAN. Bugün; Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sahip çıkma günü. Bugün; Cumhuriyetimize, onun kazanımlarına ve bağımsızlığımızın tapusu Lozan Barış Antlaşması’na sahip çıkma günü.

Uydurma ve zorlama değil gerçek bir Zafer Lozan! Başkaldırının sonucu, halkın başarısı, Cumhuriyetin tapusudur Lozan!

Emperyalizme diz çöktürmenin, uluslararası alanda kazanılan zaferin belgesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi Lozan Barış Antlaşması’nın 97’nci yıl dönümü kutlu olsun. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İsmet İnönü’yü ve diğer kahramanları şükranla ve rahmetle anıyorum.

Cephedeki Kurtuluş Savaşı Zaferi ve masadaki Lozan Zaferi olmasaydı, bugün Türkiye’de hiçbir camide cuma namazı kılınamazdı! Vatanı ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz Atatürk’e, İnönü’ye ve Kuvay-i Milliye’nin tüm neferlerine selam olsun. Lozan Barış Antlaşması kutlu olsun!

Lozan Antlaşması ile ilgili hazırladığımız yazı ve kutlama mesajları umarım hoşunuza gitmiştir. Siz de paylaşmak istediğiniz Lozan Antlaşması mesajlarını ve sözlerini yorumlar kısmına yazın, sizin adınıza paylaşalım.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olun.

Önceki makaleAyasofya Sözleri, En Güzel, Anlamlı, Resimli Ayasofya Sözleri
Sonraki makaleKurban Bayramı Mesajları 2020, Kurban Bayramı Mesajları Kısa ve Öz

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here