Ana sayfa Özel Günler Dünya Hukuk Günü Mesajları – Dünya Hukuk Günü Sözleri

Dünya Hukuk Günü Mesajları – Dünya Hukuk Günü Sözleri

0
Dünya Hukuk Günü
Dünya Hukuk Günü

Dünya Hukuk Günü, ülkemizde 10.Temmuz günü kutlanmaktadır. 1967 yılının 10 Temmuz günü Süleyman DEMİREL’in başbakanlığı ve Cevdet SUNAY’ın cumhurbaşkanlığı sırasında o zamanın Bakanlar Kurulu tarafından alınan bir kararla, 10.Temmuz ülkemizde Dünya Hukuk Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Biz de adaletin her zaman önemli olduğu bir dünyada bu gün için kutlama mesajlarını sizler için derledik.

Dünya Hukuk Günü Mesajları

Dünya Hukuk Günü
Dünya Hukuk Günü
Dünya Hukuk Günü
Dünya Hukuk Günü

Hiçbir şey bir devleti kendi kanunlarını ihlal etmekten daha hızlı yıkamaz. (Thomas Clark)Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Adalete ve adil yargılamaya bir gün herkesin ihtiyacı olabilir. 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Adaletin güçlüden değil haklıdan yana olması dileğimle, tüm hukukçuların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

Hukuku üstün kılmak için savaşan hak ve adaletten yana olan hukukçuların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

Hukuksuzlukların giderek arttığı hukukun istisna olduğu bir dönemde kalan hukuk namına hukukçuların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

Müslüman ülkelerdeki adaleti sorduklarında, Onlara Hz. Ömer öldü deyin! Benim ve tüm hukukçuların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

Adalet Sözleri yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Hukukun asla üstün olmadığı, keyfe keder bir hukuk sisteminde avukat olmanın zorlukları ile tüm dünyanın Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

” İstiklal, İstikbal, Hürriyet; her şey adaletle kaimdir ” (M. Kemal Atatürk) 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Adalet vicdanın temelidir. 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Herkes için Hukuk! Herkes için Adalet! Herkes için Adil Yargılama! Tüm hukukçuların Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Saadet-i beşeriye dünyada adalet ile olabilir. Adalet ise doğrudan doğruya Kur’an’ın gösterdiği yol ile olabilir. 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Haksızlık yapıp herkesle birlikte olmaktansa, adaletli davranıp tek başına kalmak çok daha iyidir. 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Hz. Ali Adalet Sözleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

HAK, HUKUK, ADALET isteyen herkesin Hukuk Günü kutlu olsun.
Dünya Hukuk Günü
Dünya Hukuk Günü

Üstün olanların hukukunun değil, hukukun üstünlüğünün sağlandığı âdil bir Türkiye dileğiyle… 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Dünyaya hukuk ve adaletin egemen olması dileğiyle tüm meslektaşlarımızın 10 Temmuz Hukuk Günü kutlu olsun.

Tüm hukukçuların -siyasete uşak olanlar hariç- Dünya Hukuk Günü kutlu olsun.

Kur’an’da Adalet Ayetleri ve Adalet Üzerine Hadîs-i Şerîfler yazımızı okudunuz mu?

Adaletsiz rejimi adaletle yıkınız. (Gandhi) Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Adalet topaldır, ağır yürür; fakat gideceği yere er geç varır. (Mirabeau) 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Devletin hazinesi adalettir. (Konfüçyüs) 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Hiçbir hazine adaletten daha değerli değildir. 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününüz kutlu olsun.

Hukuk Günü Sözleri

O günkü güçlüden yana değil, daima haklıdan yana olan, yargı bağımsızlığını ilke edinmiş değerli hukukçularımızın Dünya Hukuk Günü kutlu olsun. Adalet bir gün herkese lazım olacak. Bugünkü muktedirlere bile.

Güçlünün hukukunun değil, hukukun gücünün hakim olduğu bir Türkiye dileklerimizle…

Benzer Sözler :   29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları, 29 Ekim Sözleri

Dünyayı kurtaracak olan formül açık, net ve kolaydır; tabii, “kötü” değilseniz!.. hak, hukuk, adalet ve vicdan!.. Dünya Hukuk Günü‘nde, duyarlılıkla..

İnsan haklarının öncelendiği, hukukçularımızın toplumsal barış ve huzura daha fazla katkı sağladığı, ayrımcılığın olmadığı, herkes için adaletin sağlandığı bir dünya umudu ile 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü’nü kutluyorum.

Adalet bir kutup yıldızı gibi yerinde durur. Geri kalan her şey onun etrafında döner. |Konfüçyus|

Hukuku üstün kılmak için adaletin sağlanması adına durmaksızın mücadele eden tüm hukukçularımızın 10 Temmuz Dünya Hukuk Gününü kutluyorum.

“Uçurtmalar rüzgar gücü ile değil,rüzgara karşı koydukları için yükselirler” (Winston Churchil) İnsanlar da haksızlığa,adaletsizliğe sömürüye,yolsuzluğa karşı onuruyla mücadele ettikleri sürece eğilmeden,bükülmeden dimdik ayakta kalırlar.

Hak ve adaletin hakim olduğu bir dünyaya bir an evvel ulaşmak dileğiyle adaletin savunucusu olan tüm hukukçularımızın günü kutlu olsun.

Bir devletten hukuku çektiğiniz de geride büyük bir suç örgütü kalır.

Herkes hukukçu olabilir ya da hukuk kurallarına göre yaşayabilir ama herkes adil olamaz. Adil ve adaletli olmak daha zor.

Haklıların da haksızlar kadar sesinin çıktığı, adaletin haksızın yanında değil de haklının yanında olduğu ve ülkemizde hukuka güvenin %27 değilde %100 olduğu günlerin umuduyla…

Saltanatlar saraylar çöker
bu kan susar bu zulüm biter.
menekşeler de açılır üstümüzde
leylaklar da güler.
bugünlerden geriye,
bir yarına gidenler kalır bir de yarınlar için dövüşenler…

Hukuk Günü ile ilgili Sözler

Terazisine ‘hak’ tan başka hiçbir şeyin koyulmaması temennisiyle günümüz kutlu olsun. Hukuk var olsun ki toplum düzeni ve fert fert haklarımız da var olsun.

İnsanların temel haklarına erişebilmesi için emek veren hukuk alanındaki meslek çalışanlarının ve hukukun üstünlüğüne inanan tüm insanların Dünya Hukuk Günü kutlu olsun!

Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul edilemez. (M. Kemal Atatürk)

Yılan derdini toprağa yedirdi, toprak buğdaya. Kuş derdini dala yedirdi, dal meyveye. Balıkların derdini sular yedi, suların derdini süt. Her mahlukun derdini dönüp dolaşıp biz yedik. Dert dönüşüp lanet oldu. Biz bizi yedik akıllanamadık.

Yönetenler arasından bir tek adam sivrilirse, buna krallık denir. Platon / Devlet

Hukuk insanlar ve varlığın diğer üyeleri arasındaki en kaba ilişki biçimi. Bir kişinin oyunbozanlığı bizi hukuka mecbur kılıyor. Bu yüzden vazgeçilemez. Hakimlerin, savcıların, avukatların vaka yokluğundan sektör değiştirdiği günleri görmek dileğiyle…

5 Nisan Avukatlar Günü yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

Not: Umarım Dünya Hukuk Günü Mesajları ve Sözlerini beğenmişsinizdir. Sizden de yorumlarınızı ve en güzel, en anlamlı hukuk günü kutlama sözleri ve mesajlarınızı bekliyoruz.

Dünya Hukuk Günü Mesajları yazımızı beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızdan paylaşınız ve bize destek olunuz. Bizi FacebookTwitter, Pinterest, YouTube ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Önceki makaleSevgiliye Ağır Sözler – Eski Sevgiliye Kapak Gibi Laf Sokucu Sözler 2020
Sonraki makaleResimli 15 Temmuz Sözleri – 15 Temmuz Resimli Sözler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here