Ana sayfa Özel Günler Çanakkale Zaferi Çanakkale Zaferi Mesajları Kısa, Uzun, En Güzel, En Anlamlı

Çanakkale Zaferi Mesajları Kısa, Uzun, En Güzel, En Anlamlı

2
Çanakkale Zaferi Mesajları
Çanakkale Zaferi Mesajları

Çanakkale Zaferi Mesajları yazımızla karşınızdayız. Çanakkale tarih şuurumuzun en önemli yeridir. Bizlere bu vatanı armağan eden, canlarını feda eden kahraman askerlerimizi rahmetle anıyoruz.

Çanakkale Zaferi Mesajları yazımızda En Güzel Çanakkale Zaferi Mesajları, Çanakkale Zaferi Mesajları Uzun, Çanakkale Zaferi Mesajları Kısa ve Çanakkale Zaferi Mesajları Resimli başlıkları altında en güzel ve en anlamlı Çanakkale Zafer Mesajları bulunmaktadır.

Umarım Çanakkale Zaferi Mesajları yazımızı beğenirsiniz. Sosyal Medya hesaplarınızda paylaşmayı ve bu şekilde bizi desteklemeyi unutmayın.

En Güzel Çanakkale Zaferi Mesajları

Bir mermi ile başka bir merminin havada çarpışma ihtimali nedir? Peki bunlardan on binlercesinin? Ya da tek bir kişinin 250 kiloluk bir mermiyi topa sürme ihtimali? Dünyanın en zor savaşlarından birinde, o savaşı kazanabilecek tek komutanın ordumuzun başında olabilmesinin ihtimali. Bu zafere belki dünya ihtimal vermedi ama kahraman Mehmetçik için tek ihtimal zaferdi. Çünkü, “Mevzu bahis vatansa gerisi teferruattır!” Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Bakmak lazım! Bugünlere hangi yollardan geçip geldiğimize bir bakmak lazım! Yok ne demek, yoktan ver olmak ne demek? Bir bakmak lazım. Kaybettiklerimize bir daha hiç kaybetmemek için bir dönüp bakmak lazım. Hakkımızı helal ettiklerimize, hakkını hiç ödeyemeyeceklerimize şükranla bakmak lazım. Minnet ve saygıyla anıyoruz.

Seyir defterine, Geçtikleri yerler yazılır. Geçtik ifadesi tek bir yerde kullanılmaz, orası da Çanakkale Boğazı’dır. Tüm ülkelerden gemilerin seyir defterine, “Çanakkale Boğazı’ndaki seyir sırasında, büyük savaşta hayatını kaybedenler selamlandı” notu düşülür. Selam olsun yiğitlere!

18 Mart Çanakkale Zaferi Sözleri yazımızda en güzel mesajları bulabilirsiniz.

Taburcu olmanın anlamını hiç düşündünüz mü? Çanakkale Savaşı’nda taburcu olan Mehmetçik, evine değil, taburuna geri döndü. Sağlığımıza kavuştuğumuzda evimize dönebilmemizi borçlu olduğumuz aziz şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun.

Selam olsun sana Seyit Onbaşı! Selam olsun sana Bigalı Memet Çavuş! Selam olsun sana Seyit Ali ve daha niceleri… Çanakkale’yi geçilmez kılan bütün şehitlerimize ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e, aziz hatıralarına saygı ve minnetle… Mekanları cennet olsun!

Seyit Onbaşı’yı Seyit Onbaşı yapan imandır. İmandır, o cevher ki İlâhî ne büyüktür. İmansız olan paslı yürek sinede yüktür. Onlar vazifelerini yaptılar. Çanakkale’de dünya tarihini ve milletimizin makus talihini değiştirdiler. Şimdi yeni destanlar yazmak için çok daha fazla çalışmalıyız. Hedefimiz bir, yüreğimiz bir, imanımız tam. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun.

18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları Uzun

Düşün, dört kıtadan onlarca farklı milletten gelen düşman artık çok yakın. Dünyanın o güne kadar gördüğü en korkunç donanma ile sarılı her tarafın. Ardında bıraktığın anan, baban, toprağın… Yemekte üzüm hoşafı, ekmeğim yarım… Bir düşün! Sağ çıkacağını bilmeden yarın ve daha bağrındayken yaşamın. Belki de bugün son kez uykundan uyandın. Bilinmeyecek belki de ne adın ne sanın… Ya da belki yazacak bir mermerin üzerinde… Ahmet oğlu Mehmet… Daha 15’miş yaşın. Düşün! Kimin için, ne için bu fedakarlık, bu inanç, bu zafer… Elbette bu VATAN için. 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlu olsun.

Onlar, “5 çayını Marmara Denizi’nde içeriz.” dedi. Biz, “Son ferdimiz şehadet şerbetini içmeden bu vatanı bırakmayız.” dedik. Onlar, “Toplarımız hayatı temsil eden her varlığı öldürmek için yeri göğü inletecek.” dedi. Biz, “Varlığın tek sahibine inandık ve her taarruzda O’nun ismini andık.” dedik. Onlar, “Türkler geri çekilmek için bile vakit bulamayacaklar.” dedi. Biz, “Savaşmaya değil, ölmeye geldik.” dedik. Ve nihayet… 18 Mart 1915 günü onlar da biz de aynı şeyi söylüyorduk. “ÇANAKKALE GEÇİLMEZ!” Çanakkale’yi geçilmez yapan zaferin 105. yılında tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz.

Çanakkale Savaşı Kısa Özeti yazımızı okuyarak bu zaferle ilgili ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Benzer Sözler :   24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Resimli - En güzel Kutlama Mesajları

Bir damla düşer suya, su toprak olur. Hüzün çöker Gelibolu’ya, Gelibolu dost olur. Geçmiş düşer aklına, gözlerde yaş olur. En şanlısı toprağı bekleyen askerin, en parlağı geleceğe doğan güneşin, Çanakkale’de olur, en güzeli gelinciklerin. Gelincikler bize barışı ve kahraman Mehmetçiklerimizi hatırlatıyor. Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı minnetle anıyoruz.

Matematiği, söz konusu inançsa bazen rakamların önemini yitirebildiğini anlasınlar diye; Coğrafyayı her metrekareye bir şehit düştüğünü bilsinler diye; Haya Bilgisi’ni her denizin geçilemeyeceğini görsünler diye; Yabancı Dilleri iki düşman askerinin birbirinin yarasını sarabileceğini hissetsinler diye; Tarihi ise 18 Mart Çanakkale Zaferi2ni unutmasınlar diye anlatıyoruz. Vatan uğruna canını uğurlayanların hatırasına, sonsuz rahmet ve saygıyla…

18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları Kısa

18 Mart 1915 Türk tarihinde askeri ve siyasi başarı olmaktan öte… İnanç azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın yaradılış tarihidir… Rahmet ve minnetle… Kutlu olsun!

Çanakkale mücadeledir. Çanakkale inançtır. Çanakkale bağımsız geleceğin miladı, kurtuluşun ilk adımıdır. Bu topraklarda filizlenen ve parçası olduğumuz geleceğin kurucuları aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz.

“Çocuklarını babasız büyütmeyi göze alıp, vatansız büyütmeyen” tüm Çanakkale kahramanlarımızı başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere saygı ve minnetle anıyoruz.

Türk milletinin diriliş destanıdır. Vatan uğruna hiç düşünmeden şehadete yürüyüşün adıdır. “Çanakkale Zaferi” Bir milletin var oluş mücadelesidir.  18 Mart Çanakkale Zaferimizin 105.yılı kutlu olsun. Tüm kahramanlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bu destanın her satırında bir vatan var. Hikayeleri tarihe, isimleri bu satırlara sığmayan tüm şehitlerimizi Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında şükran ve minnetle anıyoruz.

Tek yürek, tek bilek, tek dua… Bu vatan, bu ezan, bu bayrak bizim! Tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Sustu boynumdaki trampet, son verildi böylece oyundan bozma işime Gelibolu’da bana da bir mezar kazıldı mezar taşıma ON BEŞİNDE TRAMPETÇİ’ yazıldı.

Çanakkale bir hikâye değil, destandır. Yazdık, yine olsa yine yazarız. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Bir tarihe kaç zafer sığar? Kaçında kahraman gençlerin öyküsü cesaretli insanların azmi var? Sadece kollar kaldırmaz ağırlığı. Zafer, inançtan doğar. Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Türk milletinin canını, kanını, bütün varını verse de ebedi yurdu Anadolu’dan ve bağımsızlığından vazgeçmeyeceğinin en parlak hakikati olan Çanakkale Zaferi’nin 105. yıl dönümünde tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Fıtrat değişir sanma! Bu kan yine o kandır.

En Anlamlı Çanakkale Zaferi Mesajları

Öyle bir an geldi ki… Kan aktı al al toprağa. Dönmek yok, kal denildi, kaldılar. Kalk, denildi kalktılar. Kaçanlarla kalanlar bir olur mu? Çanaklarda şehadet şerbeti, kana kana içtiler. Ana, dedi kınalı kuzular… Bu kale geçilmez, bu kale son kale, Çanakkale… Bir kelime yeter bazen, birçok şeyi anlatmaya… Dirilişten kurtuluşa bir duruştur Çanakkale.

Yıl 1915… En kesif ordular, en büyük gemiler kuşatmıştı dört bir yanımızı. Ancak hesaba katmadıkları bir şey vardı: İnanmışlığın ve birlikteliğin önünde hiçbir engel duramazdı. İnanılmıştı bir kere, geçilmeyecekti Çanakkale! Fedakârdılar, korkusuzdular, birlikteydiler! Ağırdı taşınacak olan yük ve her zaman vardı onu kaldıracak bir bilek. Geldikleri yerler farklıydı, gittikleri yer aynı. Her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıydı ama vatanı savunuşu aynıydı. Kahraman, cesur, azimli! Bir aradayken bunca kahraman, duramadı karşısında hiçbir düşman. 18 Mart Çanakkale Zaferimizin 105.yıl dönümünde aziz kahramanlarımızı minnetle anıyoruz.

Umarım 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Önceki makaleEn Yeni, En Anlamlı Miraç Kandili Sözleri Resimli, Miraç Kandili Mesajları Resimli
Sonraki makaleArkadaşa Miraç Kandili Mesajları, Anne, Baba ve Sevgiliye Kandil Mesajı

2 YORUMLAR

  1. Çanakkale zaferi mesajları ile ilgili yazılan bu harika yazıyı yazan şahsiyet-i müstesnanın emeğine ve gönlüne sağlık…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here