Ana sayfa Özel Günler 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları – En Güzel ve Anlamlı

9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları – En Güzel ve Anlamlı

0
En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları
9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu hakkında kısa bir bilgi ve en güzel ve anlamlı 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları bulacaksınız.

9 Eylül İzmirin Kurtuluşu

Yeryüzünde kaç şehir İzmir kadar arzulanmış, göz koyulmuş, ele geçirilmek istenmiştir? Kaç şehir kendi yazgısıyla, ülkesinin yazgısını İzmir kadar iç içe geçirebilir, bir ve aynı kılabilir? Tarihte kaç şehir vardır İzmir gibi, o, ele geçirildiğinde bütün bir ülkenin kendisine el konulmuş gibi hissedeceği ve o kurtulduğunda, topyekûn bütün ülkenin kendini kurtulmuş sayacağı?

Ulusal Kurtuluş Savaşımız “Gâvur İzmir”in “Güzel İzmir” olması değil midir aslında? İzmirin kurtuluşunun 97. Yılı kutlu olsun!

Bugün 9 Eylül İzmirin kurtuluş tarihi. Bundan 97 yıl önce 9 Eylül’de gün doğarken 4. Süvari Alayı Sabuncueli’nden İzmir’e inmeye başlar. Dağlarda çiçekler açmaya başlamıştır. “Mavi Gözlü Dev”, Belkahve’de onları izlemektedir. Bornova o yıllarda bağlık bahçeliktir. Rum milisler bağ evlerinden ateş açar. Yüzbaşı Şerafettin bunlarla uğraşmaz. “İleri!” der. Halkapınar’da Tuzakoğlu Fabrikası yakınlarına gelirler. Orada tuzak kurulmuştur. Atlardan inilir. Çıkan çatışmada dört askerimiz şehit olur. Konyalı Mehmet, Akşehirli Hakkı, Avanoslu Mehmet, Bergamalı Veyis’tir onlar. Saat 11.30’da süvariler Alsancak’a girmiştir. Türkler evlerden çıkar, atların boynuna sarılıp öpenler vardır. Rum ahali gemilerle kaçma telaşındadır. Pasaport’ta bir Rum el bombası atar. Yüzbaşı Şerafettin’in atı ölür. Kendisi de omzundan yaralanır. Atını değiştirip, Pasaport’tan Konak Meydanı’na doğru dörtnala gitmeye başlarlar. Bu arada taciz ateşleri açılır.

Saat 12.30 civarı… Türkler, Saat Kulesi’ni gördüklerinde gözyaşlarını tutamazlar. Balkonunda Yunan Bayrağı olan Hükümet Konağı’na yönelirler. Hükümet Konağı’na yaralı gelen Yüzbaşı Şerafettin Bey, 15-16 yaşlarındaki İzmirli bir gencin verdiği bayrağımızı alır, koynunda saklar ve o bayrak Hükümet Konağı’na şerefle, gururla tekrar asılır. Öğleden sonra piyadeler de İzmir’e girer. O gün tebrikleri kabul ederler. İngiliz konsolosu ilk sıradadır. Halk kahramanları bağrına basar. 10 Eylül 1922 tarihinde geceyi Nif Köyü’nde geçiren Mustafa Kemal İzmir’e doğru yola koyulur ve Konak Meydanı’na gelir. Artık İzmir, sonsuza kadar Türk’tür. İşte böyledir hikâyesi İzmiriin.

Sizler için derlediğimiz 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları’nı umarım beğenirsiniz.

9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları 2018

“Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır!” (Mustafa Kemal Atatürk) 9 Eylül İzmiriin kurtuluşu kutlu olsun!

9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları
9 Eylül İzmirin Kurtuluşu

9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının belgelerinden sadece biri İzmirin işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.

Kan süzülür kefenler; Döner mi hiç gidenler? Size selam yollamış; Peygamberler, erenler! 9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

İşgal edildiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatan; İşgalin bittiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı bitiren dünyadaki tek şehir İzmir’dir. İzmir’imizin kurtuluşu kutlu olsun!

9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini tekrar göstermesin.

Laikliğin yıkılmayan son kalenin simgesi olan güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun.

Akdeniz Karadeniz; Ah Ege’de yüzseniz! Sakın deneme Yunan! Biz çılgın Türkleriz… İzmirin kurtuluşunun 97. Yılı kutlu olsun!

Atam gibi sadece zeybek oynarken diz çöker İzmir, bilirim. O yüzden gâvurdur kimilerinin gözünde… İyi ki doğdun İZMİR!

Gâvur değil de güzel olan, laik kalan, Atatürk kokan şehir, canım İzmir! Doğum günün kutlu olsun. Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa!

“Gazi” değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Başkomutanı “Gazi Mareşal MUSTAFA KEMAL ATATÜRK” diyeceksiniz. 9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

İzmir’de işgalci düşmana ilk kurşunu sıkarak bu uğurda verdiği canıyla milli mücadelenin fitilini ateşleyen Şehit Gazeteci Hasan Tahsin’i saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhu şad olsun!

Bugün günlerden İzmir! Alsancak’ta eğlenip, Konak’ta zenginleşmek, Göztepe’de kalabalıklaşıp, Buca’da nefes almak, Bornova Küçükpark’ta kahve içmek, Eşrefpaşa’da kavga etmek, Kordon’da sarhoş, Karşıyaka’da aşık olmak. Ne güzeldir İzmir’de yaşamak. Sen 9 Eylül dersin iki kelime, ben ÖZGÜRLÜK, BAĞIMSIZLIK anlarım. Sen İZMİR dersin iki hece, ben saygıyla ayağa kalkarım… “Doğum günün kutlu olsun İzmirim!”

En Güzel 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları
9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Mutlu yıllar güzel İzmir, detay olamayacak kadar mükemmelsin. Binlerce kez teşekkürler Gazi Mareşal Mustafa Kemal Paşa.

Bir Yunan atasözü der ki “Su soğuk ama girince alışıyorsun.” 9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

Canımdan aziz İzmir’im, Anadolu’m; Koçyiğitler yatağı toprağıma bir daha basmasın düşman ayağı!

9 Eylül İzmir’imin kurtuluşu olduğu gibi, keşke Yunan galip gelseydi diyenlerle ayrılma noktasıdır! Kutlu olsun!

Selam olsun Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘e, selam olsun İzmirin vatansever evlatlarına!

Türk’ün sancağını öne koydular. Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular. Kader böyle imiş ey garip ana. Kanım feda olsun güzel vatana. İzmirin kurtuluşunun 97. Yılı kutlu olsun!

Tarih 9 Eylül 1922! Mustafa Kemal komutasındaki Türk askeri, yaklaşık 3 yıldır Yunan işgali altında olan İzmir’i düşmandan kurtardı. Kutlu olsun!

Cumhuriyetin yıkılmayan kalesi. Laikliğin ödün vermez efesi. Kurtuluşun kutlu olsun güzel İzmir’im!

9 Eylül sadece bir şehrin değil ülkenin kurtuluşunun günüdür. Bu vatan için şehit olan, ter döken, çalışan herkesten Allah razı olsun!

Hasan Tahsin’in attığı ilk kurşunla başlayan mücadele 9 Eylül’de İzmirin dağlarında çiçekler açtırır. Atatürk TÜRKİYE, Türkiye ATATÜRK’tür. 9 Eylül İzmirin kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun!

İzmir’de çekirdeğe çiğdem, simide gevrek, cumhurbaşkanına hala Mustafa Kemal Atatürk diyoruz. Tüm dünyaya İzmir zihniyeti diliyorum.

Benzer Sözler :   Lozan Antlaşması Kutlama Mesajları, Lozan Zaferi Mesajları

9 Eylül 1922’de İzmir’i Yunan işgalinden kurtaran Atatürk ve silah arkadaşlarına, milli mücadeleye destek olan herkese selam olsun.

Bugün günlerden 9 Eylül; Bugün günlerden İzmir; Bugün günlerden Türkiye; Bugün günlerden özgürlük! Kutlu olsun!

Gün dağlarda çiçek açma günü. Gün hadsizleri denize dökme günü. İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

Hayır, sakın yolunda kalma sen. Dağları yıkan gücünle sars yerleri Atam diyor, öğün çalış güven. Durma yürü haydi ileri. 9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

19 Mayıs Kutlama Mesajları yazımız da hoşunuza gidebilir.

Anlamlı 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Sen 9 Eylül dersin iki kelime; Ben onurlu bir halk anlarım. Sen “İzmir” dersin iki hece; Ben saygıyla ayağa kalkarım.

O hilal ki bir milletin ışığı, o yıldız ki bir milletin pusulası… Çekin göndere onu! 97. Yılında İzmirin ve vatanın kurtuluşu için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

ATAM! Senin eserin olan bu nesil kimsenin esiri olmaz! Zafer Türk Milletinin karakteridir. Dünya durdukça Türk Milleti izindedir! 9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

Yazıldı şiirler ve tütsülendi gökyüzü… Bu toprağın var her yerinde kahramanlık öyküsü! İzmirin kurtuluşunun 97. Yılı kutlu olsun!

Zaferin müjdecisi, özgürlüğün simgesi, İzmirin kurtuluşunun 97. Yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz. 9 Eylül göğsümüzde onur madalyamızdır.

9 Eylül; Milli mücadeledir, İlk kurşundur, Hasan Tahsin’dir, Özgürlüktür, Türkiye’dir, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’tür! Kutlu olsun!

İyi ki kurtulmuşsun İzmir. Yeniden kurtulmak için umudumuzsun. Ülkemizin her yerinde yeniden çiçekler açacağına olan inancımızsın.

9 Eylül, Yedi Düvel’e haddini bildirdiğimiz gündür! Düşmanın denize döküldüğü gündür! Kurtuluş Savaşı’na son noktanın konulduğu gündür! İzmir’de Hükümet Konağı’na Türk bayrağının çekildiği gündür! İzmirin yeniden Türk olduğu gündür! Kutlu olsun!

9 Eylül’de Türk Milleti, dünyanın tüm emperyal işgalci güçlerine karşı yazdığı tarihe imzasını attı. Kutlu olsun.

Bizim adımız İzmir, Soyadımız Mustafa Kemal Atatürk’tür! O yüzden bizde zaman hep Atatürk’ü gösterir! 9 Eylül İzmirin kurtuluşu kutlu olsun!

Gevreği, çiğdemi, boyozu, midyesi… Her sokağı deniz kokan şehir.Doğum günün kutlu olsun.

En Güzel 9 Eylül Mesajları – 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

İzmir, direniştir.. İlk kurşundur.. Hasan Tahsindir.. Bir vatanın ve kahraman bir milletin özgürlüğüne kavuştuğu kenttir.. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere hediyesi ve emanetidir.. 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşunun 97’nci yıl dönümü Kutlu Olsun.

“Sonra, 9 Eylül‘de İzmir’e girdik ve Kayserili bir nefer yanan şehrin kızıltısı içinden gelip öfkeden, sevinçten, ümitten ağlıya ağlıya,Güneyden Kuzeye, Doğudan Batıya, Türk halkıyla beraber seyretti İzmir rıhtımından Akdeniz’i” GÜNEŞİN UFUKTAN DOĞDUĞU GÜN…

9 Eylül Milli mücadeledir, özgürlüktür, Türkiye’dir! İzmir’in dağlarında açan en güzel ve en ölümsüz çiçek Atatürk’tür. Doğum günün kutlu olsun İzmir.

İlk kurşundan, bağımsızlık kurşununa.. Hasan TAHSİN’den, Mustafa Kemal ATATÜRK’e! Kutlu olsun!

9 Eylül, 4 yıllık kahredici işgalin son bulduğu gündür. Anadolu’nun ortasına sıkıştırılıp orada boğulmak istenen Türklerin yeniden Akdeniz’e indiği gündür. Sadece Yunan’ın değil emperyalizmin denize döküldüğü gündür. İzmir’in dağlarında o çiçeklerin açtığı gündür.

Sen 9 Eylül dersin iki kelime; ben değişen yazgı anlarım, özgürlük bağımsızlık anlarım… Güzel İzmir ve Yurdumuzun kurtuluşunun 97. yılı kutlu olsun!

‘Bu öyle büyük bir zaferdir ki; asırlardır hür yaşayan bir milletin haykırışıdır. Birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağının ispatıdır.’ Saygı ve Minnetle..

Güzel İzmir, canım İzmir, âli İzmir! İyi ki bizimsin, güneşin gündüzüne en güzel vedasını ettiği şehir!

9 Eylül yedi düvele haddini bildirdiğimiz gündür. Düşmanın denize döküldüğü gündür. Kurtuluş Savaşı’na son noktanın konulduğu gündür. İzmir’de hükümet konağına Türk bayrağının çekildiği gündür. İzmir’in yeniden Türk olduğu gündür! Kutlu olsun!

İzmir Marşı Sözleri – 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

İzmir’in dağlarında çiçekler açar
Altın güneş orda sırmalar saçar
Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa

İzmir’in dağlarına bomba koydular
Türk’ün sancağını öne koydular
Şanlı zaferlerle düşmanı boğdular
Kader böyle imiş ey garip ana
Kanım feda olsun güzel vatana

İzmir’in dağlarında oturdum kaldım
Şehit olanları deftere yazdım
Öksüz yavruları bağrıma bastım
Kader böyle imiş ey garip ana
Kanım feda olsun güzel vatana

Peygamber kucağı şehitler yeri
Çalındı borular haydi ileri
Bozuldu çadırlar kalmayın geri
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa

Türk oğluyum ben ölmek isterim
Toprak diken olsa yatağım yerim
Allah’ından utansın dönenler geri
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa

İzmir Marşı’nın Bestelenmiş İki Kıtası – 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları

İzmir’in dağlarında çiçekler açar
Altın güneş orda sırmalar saçar
Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa

İzmir’in dağlarında oturdum kaldım
Şehit olanları deftere yazdım
Öksüz yavruları bağrıma bastım
Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa
Adın yazılacak mücevher taşa.

Umarım 9 Eylül İzmirin Kurtuluşu Kutlama Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir. Tekrardan bize bu toprakları yurt olarak bırakan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz. Allah onlardan razı olsun! Yorumlarınızla siz de katkıda bulunun.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Önceki makaleEn Güzel, En Komik Okullar Açılıyor Sözleri, Okullar Açılıyor Caps
Sonraki makaleAşure Günü Mesajları, Muharrem Ayı Mesajları En Güzel, En Anlamlı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here