Ana sayfa Özel Günler 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları, En Güzel Avukatlar Günü Sözleri

5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları, En Güzel Avukatlar Günü Sözleri

0
5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları
5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları

5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları yazımızla sizlerleyiz.

Bugün, 5 Nisan, Türkiye’de Avukatlar Günü. Bu yazımızda en zor zamanlarımızda yanımızda olan avukatlarımızın değerini anlamak ve onlara bunu hissettirmek için çok değerli bir gün.

Biz de bu konuda sizlere yardımcı olmak için en güzel 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları, 5 Nisan Avukatlar Günü Sözleri, Resimli 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları sizler için derledik. Siz de paylaşarak avukatlarımıza minnettarlığınızı bildirebilirsiniz.

İşte hiçbir yerde bulamayacağınız en güzel 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları…

5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları

Hukukun üstünlüğü ve adaletin yerini bulması için mücadele eden tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyorum.

Mesleğinin kutsiyetini asla sömürmeden, savunma hakkına gönülden inanmış, hakkını arayan insanları kendine muhtaç birer müşteri gibi değil, savunulacak birer müvekkil gibi gören tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun… Var olun!

ADALET, kızların öldürüldüğü ülkemde sadece bir kadın ismi olarak kalmasın diye mesleğin onuruna ve hukukun üstünlüğüne hizmet eden tüm Avukatların günü kutlu olsun.

Hz. Ömer (r.a.)’in “Camiyi yık, adaleti yıkma!” sözü memleketimizde adaletin parolası olmalıdır. Adaletin ve tarafsız hukukun tesis edildiği bir ülke temennisiyle, adaletin ve yargının ayrılmaz ve tamamlayıcı bir parçası olan bütün avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun…

Adalet gücü bağımsız olmayan bir milletin, devlet halinde varlığı kabul olunamaz. (Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK) Atamızın izinden giden bütün avukatların Avukatlar Günü Kutlu Olsun.!

Savunma olmadan adil yargılama olmaz. Hukukun üstünlüğünün en güçlü savunucuları meslektaşlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.

Selam Olsun düzene boyun eğmeyen her fırsatta hak hukuk adalet diye haykıran avukatlara… Savunma haktır yargılanamaz…!

Hukukun üstünlüğünü şiar edinerek, adaletin tecellisi için mücadele eden bütün avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü‘nü kutlar, adaletin gerçek manada tesis edildiği bir hukuk sisteminde hep beraber yaşamayı temenni ederim.

Hak ve hukuk kavramlarının önemini çok daha iyi kavradığımız bu günlerde, bunlar için yılmadan mücadele veren avukatlarımızı saygıyla selamlıyorum. Hukukun gücü her zaman güçlünün hukukuna galip gelecektir. Hukuk devletinin teminatı avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.

Avukat hapiste dosttur. Yoldaştır. Yaşam bağıdır. Umuttur. Avukat olmadan hukukunuz yok demektir. Faşizme karşı direnen, adalet arayan tüm hukukçuların avukatlar günü kutlu olsun!

Beraber yol yürüdüğümüz kıymetli avukat arkadaşlarımız başta olmak üzere adil bir şekilde herkesin hakkı ve hukuku için çalışan tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun!

Dünya Hukuk Günü Mesajları yazımızı da okuyabilirsiniz.

5 Nisan Avukatlar Günü Sözleri 

Avukatın efendisi yoktur, kimsenin önünde düğmesini iliklemez. Avukatın pusulası adalettir. Demokrasinin ve hukukun savunucusu tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlar, kendilerine sağlıklı ve başarılı bir mesleki yaşam diliyorum.

Hukukun, adaletin ve insan haklarının savunucusu, yargının erkinin temel taşı olan değerli avukatlarımızın avukatlar gününü kutlarım.

Görevimizi yaparken kimseye ne müvekkile ne hâkime hele ne de iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. Avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı! Avukatlar Günü kutlu olsun.

Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır. (Hz. Muhammed) Tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü ‘nü kutlarım.

Zor günlerimde beni hiç yalnız bırakmayan canım avukatlarımın günü kutlu mutlu huzurlu hayırlı olsun. Müvekkillerinizin tahliye haberleri ile sevindirsin Allah sizi.

Savunma hakkımızın temsilcileri olan ve adalet mücadelesinde fedakârca gayret gösteren tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyoruz.

“Mümin, müminin aynasıdır ve mümin, müminin kardeşidir. Onun geçimini muhafaza eder ve onu arkadan çepeçevre sarıp (tehlike ve zararlardan) korur. Hadis-i Şerif Vazife başında adaletin tecellisinde kilit vazifesi gören tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.

“İyi olmak kolaydır; zor olan adil olmaktır. En mükemmel adalet ise vicdandır.” Victor Hugo 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun. Sağlıkla…

HAKKIN, HUKUKUN VE ADALETİN GERÇEKLEŞMESİ, ▪︎İDDİA ▪︎SAVUNMA ▪︎YARGI ÜÇLÜSÜYLE MÜMKÜNDÜR. ADALETİN TECELLİSİNDE SAVUNMAYI TEMSİL EDEN AVUKAT MESLEKTAŞLARIM, GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN.

Adil Yargının kurucu unsuru, Hak arama mücadelesinin yılmaz savunucusu, savunma makamının temsilcisi Avukat meslektaşlarımızın ve savunma hakkının sahibi aziz milletimizin Avukatlar Günü’nü kutluyorum.

Benzer Sözler :   Dünya Otizm Farkındalık Günü Mesajları ve Sözleri

“Herhalde dünyada bir hak vardır. Ve hak kuvvetin üstündedir.” sözüyle hareket eden avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.

Hiçbir şey bir devleti kendi kanunlarını ihlal etmekten daha hızlı yıkamaz. /Thomas Clark/ 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun.!

Kur’an’da Adalet Ayetleri ve Adalet Üzerine Hadîs-i Şerîfler yazımızı da mutlaka okumalısınız.

En Güzel Avukatlar Günü Sözleri

Bir rejim, halkın adalete inanmaz bir hale geldiği noktaya gelince o rejim mahkûm olmuştur. (Montesquieu) Hukukun üstünlüğü ve adaletin yerini bulması için mücadele eden tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyorum.

Herakles “Adalet, milletlerin ekmeğidir; milletler daima adalete acıkırlar” der. Acıktığımız adalet için çalışan tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutlarım.

Cübbenin yeşil kısmı hukuk davalarını, kırmızı kısmı ceza davalarını temsil eder. Kamu hizmeti olduğundan cepleri, bağımsız olduğundan düğmeleri yoktur. Siyah rengi yasaların otoritesini, sarı rengi ise adalete hizmet eden mesleğin ağırlığını temsil eder. Avukatlar Günü kutlu olsun.

O cübbenin düğmesi de cebi de yoktur. Fakat uğruna ömür adanacak manaları vardır. Adaleti gaye edinenlere minnetle… Avukatlar Günü kutlu olsun!

Hak, hukuk ve adalet için mücadele eden, demokratik hukuk devleti ve bağımsız yargının savunucuları avukatlarımızın, Avukatlar Günü’nü kutluyor, çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Layıkıyla icra edildiğinde dünyanın en zor mesleğidir avukatlık. Aynı zamanda en gurur duyulası. Hem emek hem zihin teri dökeceksin. Üstelik hukukun üstün olmadığı bir ülkede. Ne mutlu mesleğini layıkıyla ve onuruyla yapan avukatlara. Avukatlar Günü kutlu olsun.

Hukukun üstünlüğü, hak ve hakikatin tecellisi için gayret ederken, vicdanıyla da adaletten yana tavır sergileyen tüm hukukçularımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü tebrik ediyor, yaşamlarında sağlık, mutluluk, huzur, görevlerinde de başarılar diliyorum.

‘’Adalet; suçu, suçluyu bulmak değil, adalet; sonuna kadar masumiyeti aramaktır’’ Avukatlar Günü kutlu olsun.

Sadece hak mücadelesinin yılmaz neferleri tüm meslektaşlarımın değil, avukatlar olmasaydı güçlü karşısında yapayalnız kalacak 82 milyon vatandaşımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.

“Adil bir avukat karanlığa meydan okuyan güneşe benzer.” Adalet duygusuna sahip, hakkın ve hukukun yanında yer alan tüm avukatların, avukatlar günü kutlu olsun.

“Adil bir avukat karanlığa meydan okuyan güneşe benzer.” Adalet duygusuna sahip, hakkın ve hukukun yanında yer alan tüm avukatların, avukatlar günü kutlu olsun.

Adalet Sözleri yazımız da hoşunuza gidebilir.

En Anlamlı Avukatlar Günü Mesajları

Hukukun üstünlüğü için gecesini gündüzüne katan, yasalara tercüman olan kıymetli meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor, bu vesileyle yargı mensuplarına ve tüm hemşerilerime sağlıklı günler diliyorum. Herkes için Hukuk. Herkes için Adalet. Adalet için Avukat.

Yasama, yürütme ve yargı; devletin 3 tane taşıyıcı kolonudur. Yargı mekanizmasının olmazsa olmazı, kutsal savunma hakkının sigortası, haklı olmak ile hakkı kazanma arasındaki farkın koruyucusu, avukatlarımızın avukatlar günü kutlu olsun.

Bir başkasının hakkını savunacak kadar onurlu, hukuktan her ne olursa olsun dönmeyecek kadar cesur, ömrünü adalete adayacak kadar şahsiyetli, hakikatleri darağacına feda etmeyecek kadar koca yürekli güzel insanların Avukatlar Günü’nü kutlarım.

Oku evlat avukat ol, Hakkı savun hakikat ol. Adil bir avukat karanlığa meydan okuyan güneşe benzer.” Adalet duygusuna sahip, hakkın ve hukukun yanında yer alan, tüm avukatların, avukatlar günü kutlu olsun.

Bugünü özellikle; sayıları kontrolsüzce artan hukuk fakültelerinin de etkisiyle düşük ücretlerle, uzun mesailerle bağlı çalışan ve mesleğini bağımsız olarak icra etmeye çalışıp da “piyasa” koşullarına uyum sağlama mücadelesi veren “genç” meslektaşlarıma adıyorum. Avukatlar Gününüz kutlu olsun.

“Hukukun gücünün azaldığı yerde, güçlünün hukuku geçerli olmaya başlar.” (M. Duverger) Tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü kutlu olsun.

Hz. Ömer’in adaletini yaşamamız temennisiyle…

Sömürüye karşı emeği, patrona karşı işçiyi, savaşa karşı barışı, güçlüye karşı haklıyı, zalime karşı mazlumu ve bu tek adam düzenine karşı halkı, adaleti ve demokrasiyi savunan tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun.

Hz Ali Adalet Sözleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları ile ilgili sözleri, yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Bize destek olmak için 5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları yazımızı sosyal medyada paylaşmayı ve bizi FacebookTwitter, YouTube, Pinterest ve Instagram hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Önceki makaleResimli Berat Kandili Mesajları 2020, Berat Kandili Mesajları Uzun, Anlamlı
Sonraki makaleÖzlü Sözler, En Etkileyici Resimli Özlü Sözler, Özlü Sözler Kısa ve Anlamlı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here