Ana sayfa Özel Günler 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resimli Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları, 30 Ağustos Zafer Bayramı Resimli Mesajları

0
En Güzel 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları 2017

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları yazımızla karşınızdayız. Bu yazımızda ilk olarak bu yıl 95. yıldönümünü kutlayacağımız 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz.

Daha sonra bu zaferin coşkusunu paylaşabileceğiniz 30 Ağustos Sözleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Resimli Mesajları sizler için derledik.

Umarım faydalanacağınız bir yazı olur. Lütfen yorumlarınızı belirtin.

İşte, sizler için derlediğimiz en güzel 30 Ağustos Sözleri ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos

Ordunun komuta kademesi 27 Temmuz gecesi Akşehir Karargâhı’nda toplandı. Asker 9 aydır hazırlanıyordu. Başkomutan Mustafa Kemal akademideyken not defterine, “Cesaret gösteren ve tehlikeye atılan kazanır. Korkak kalp, daima mağluptur.” diye yazmıştı. Şimdi bunu kanıtlama zamanıydı.

Askeri Lise’den beri öğrendiği Picardi’de, Sofya’da gördüğü, kitaplarda okuduğu, tüm askeri bilgisini, şimdi yurdunu kurtarmak için kullanacaktı. Ve Anadolu halkı, onun çağrısıyla kağnıdan at nalına, çorabından öküzüne kadar elindekini avucundakini ordunun emrine verecekti.

Başkomutan Mustafa Kemal, saldırı için bir yıl önce Yunan taarruzunun başladığı günü seçti. 26 Ağustos. 20 Ağustos 1922 tarihli Hâkimiyet-i Milliye gazetesi, Reis Paşa’nın 21.Ağustos’ta köşkte bir ziyafet vereceğini duyurdu. Bu bir şaşırtma haberdi. Gazete çıktığında Mustafa Kemal cepheye gitmişti bile.

Yola çıkmadan son bir sofra kurdurmuş ve ayrılırken arkadaşlarına, “Taarruzdan 15 gün sonra İzmir’deyiz.” demişti. Yunanlıların en güçlü olduğu nokta Afyon’du. Şimdi, hayat boyu uyguladığı bir ilkeyi devreye sokacak ve düşmana en güçlü olduğu yerde saldıracaktı.

Gazi Mustafa Kemal Kocatepe’de…

Gazi, 26 Ağustos’un ilk saatlerinde Afyon Şuhut’ta dere kenarındaki çadırında uyandı. Bir süvari kafilesi eşliğinde Kocatepe’ye hareket etti. Büyük bir gizlilik içinde yürüttüğü bu harekâtla Afyon’u güneybatısından çevirerek Yunan birliklerinin İzmir bağlantısını kesmeyi, bu arada Eskişehir tarafından indirilecek süvari birlikleriyle, düşmanı çember içinde kuşatıp, yok etmeyi planlıyordu. Bu, Kartacalı Hannibal’ın Cannae Harbinde uyguladığı taktikti.

Kafile az ilerde bir boğaza geldi. Boğazı aşınca o büyük karanlığa gizlenmiş mahşeri kalabalığı gördüler. Kocatepe’nin etekleri asker kaynıyor, hareketliliği emirlerin fısıltısı, atların hırıltısı ele veriyordu. 50 km yürümüş binlerce asker, kısa bir dinlenmeden sonra taarruz emri için tetikte bekliyordu.

Fevzi Paşa sessizce Kur’an okuyordu. Gazi saatine baktı, “Vakit tamam! İnşaallah zafer bizimdir. Hayırlı olsun!” dedi.

Savaş, Dumlupınar’da 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi’yle kazanıldı. İşgal askerleri İzmir’e doğru kaçmaya başlamıştı. Gazi, 1.Eylül günü bütün ordulara, “İlk hedefiniz Akdeniz’dir! İleri!” emrini verdi. Ordu, 14 gün sonra İzmir’deydi. Başkumandan, “15 gün sonra İzmir’de buluşuruz!” diye veda ettiği arkadaşlarına, “Bir gün yanılmışım.” dedi. “Ama kusur bende değil, düşmanda.”

Mustafa Kemal Paşa zaferi İzmir’de mücadele arkadaşlarıyla kutladı. Kurtuluşu ve kuruluşu kutladılar. Rumeli türküleri söylediler. Gecenin sonunda Gazi, harbin bitmesi şerefine zeybek oynadı. Bu, çilekeş bir halkın zafer dansıydı.

30 Ağustos Sözleri

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Atatürk diyor ki: Her safhasıyla düşünülmüş, hazırlanmış, idare edilmiş ve zaferle sonuçlandırılmış olan bu harekât, Türk Ordusunun, Türk subay ve komuta heyetinin yüksek kudret ve kahramanlığını tarihe bir kere daha geçiren muazzam bir eserdir. Bu eser, Türk milletinin hürriyet ve istiklal düşüncesinin ölümsüz bir abidesidir. Bu eseri yaratan bir milletin evladı, bir ordunun Başkomutanı olduğumdan, mutluluk ve bahtiyarlığım sonsuzdur.

Atatürk diyor ki: Ya İstiklal Ya Ölüm! Biz, haklarımızı ve bağımsızlığımızı savunmak için giriştiğimiz çarpışmanın kutsallığı düşüncesinde ve hiçbir gücün bir milleti yaşamak hakkından yoksun kılamayacağı inancındayız.

Atatürk diyor ki: Gençler! Geleceğe güvenimizi güçlendiren ve sürdüren sizsiniz. Siz, almakta olduğunuz eğitimle, bilgi ile insanlıkta üstünlüğün, yurt sevgisinin, düşünce özgürlüğünün en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni kuşak! Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizlersiniz…

Atatürk diyor ki: Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, kültür, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz.

Atatürk diyor ki: 30 Ağustos 1922 zaferi, tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmasının yanında, yalnızca bizim değil; tüm ezilmiş ulusların, hatta tüm insanlığın, özgürlüğe, kurtuluşa, başı dik ve onuruyla yaşama kararlılığına yönelişinin ve bu doğrultuda atılmış tarihi bir adımın bayramıdır.

Atatürk diyor ki: Biz Türkler tarih boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.

Mahatma Gandhi: Türkiye orduları bir devir kapatmıştır. Şimdi mazlum ve tutsak devletler ve uluslar artık vazgeçilmez bir reçeteye sahiptirler. Mustafa Kemal’in utkusu, dünya için özgürlük ve bağımsızlık sancağıdır.

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları
30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları

Selam olsun Anadolu’nun Türk kalacağını yedi cihana bir kez daha gösteren büyük Türk Gâzî Mustafâ Kemâl Atatürk Paşa’ya, Selam olsun toprağı vatan yapmak ve vatan tutmak için dökülen kana ve bütün kahramanlara… Selam olsun Anadolu’yu Türk olmakla ve Türk kalmakla şereflendirenlere… Mekanları Cennet, Makamları Firdevs olsun… NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Benzer Sözler :   24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Resimli - En güzel Kutlama Mesajları

Başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu zaferi bize armağan eden, kanlarıyla canlarıyla mücadele ve mücahede ederek bu toprakları bize vatan olarak bırakan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü kutlu olsun. Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

Milli Mücadele’nin mutlu sonu 30 Ağustos 1922’yi coşkuyla anıyoruz. Kutlu olsun.

Büyük Taarruz… Kurtuluş Savaşı budur. Hiçbir başka mücadeleye benzemez, karşılaştırma dahi yapılamaz.

“Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir! İleri!” Büyük Taarruz’un 95. yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kazanılan sadece bir savaş değildi; onur’du, namus’tu, umut’tu kazanılan!

Bu aziz toprakları bize yurt yapan ve bu yurdu koruyan ecdadımızın ruhu şad olsun.

95 yıl önce bugün güneş Anadolu’ya özgürlük için doğdu. Büyük Taarruz, küllerinden doğan bir milletin dönüm noktasıdır. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Büyük Taarruz, 1672 yılındaki Kamaniçe Seferinden sonra bize toprak kazandıran tek savaştır.

Dün yaptık, bugün de yaparız. Biz zaferlerle yaşarız! 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Anadolu Türk kalsın, Türk’e vatan kalsın diye Büyük Taarruz’u başlatıp emperyalist oyunu bozan Atamızın hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.

Zafer dolu bir tarih 26 Ağustos. Bize bu zaferleri yaşatanlardan Allah razı olsun.

“Arkasında olmasaydı şanlı bir mazi, Bu milletten çıkar mıydı bir büyük Gazi? “

9 Eylül sadece İzmir’in kurtuluşu değil, Türkiye’nin ve tüm mazlum milletlerin kurtuluşuna giden yolun başlangıcıdır.

Atatürk’ün başkomutanlığında Türk’ün muhteşem zaferinin ilk adımı “Büyük Taarruz’un” 95.yılı kutlu olsun!

Büyük Taarruz, Türk ordusunun isimsiz kahramanları tarafından 15 gün gibi bir zamanda 450 km yolu yaya yürüyerek kazanılmış bir zaferdir.

Büyük Taarruz, bir milletin elinde avucunda ne varsa mâkûs talihini yenebilmesi için fedâ etmesinin yıldönümüdür.

Ecdadımızın heybeti marûf-i cihandır. Fıtrat değişir sanma bu kan yine o kandır! 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Saygı olsun bu çelik atlıların gök tuğuna, Tuğu kaldırmış olan orduların başbuğuna.

Alparslan’dan Mustafa Kemal’e Türk Tarihi’nin en özel günü kutlu olsun.

Önce “O” inandı. Sonra bir millet inandı. “Zafer” işte o zaman kazanıldı. Tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.

Atlılar atlılar kızıl atlılar, atları rüzgâr kanatlılar… 95 yıl önce bu gece Ahır dağından Trikopis’in arkasına sarktılar.

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önderimiz, Başkomutanımız Atatürk’ün salık verdiği muasır medeniyetler yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi bu düzeyin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Vatan toprağının düşman işgalinden kurtuluşunu ve ulusumuzun bağımsızlığını müjdeleyen 30 Ağustos zaferi kutlu olsun.

Milli mücadelenin en önemli ve en büyük adımı Büyük Taarruz zaferimizin yıldönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz. Mekânları Cennet olsun.

30 Ağustos Mesajları

95 yıl önce bugün… 29 Ağustos 1922. Günlerden yine salıydı. Bugün tatili bayramla birleştirebilir miyiz diye düşünüyoruz ya, işte o gün yarını zaferle bitirebilir miyiz diye düşünüyorlardı. Önümüzdeki günlerde denize girmeyi değil, denize dökmeyi planlıyorlardı. Yaptılar… İnandılar ve başardılar. Bugün huzurla yaşadığımız cennet gibi bir vatan bıraktılar. Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle ve saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlükten taviz vermeyeceğinin en büyük göstergesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Mustafa Kemal ve silah arkadaşları destan yazdı… İmkansızı mümkün kıldı… Bu milletin onurunu ayağa kaldırdı… 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

95 yıl önce; İnce bir zekâ, Adanmış bir halk, Büyük bir mücadele, yapılan tüm hesapları altüst etti. Ne kadar kutlasak azdır! 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu olan büyük Türk milletinin “30 Ağustos Zafer Bayramı” kutlu olsun.

Ordu Yok Dediler, KURULUR Dedi. Para Yok Dediler, BULUNUR Dedi. Düşman Çok Dediler, YENİLİR Dedi. Ve Bütün Dedikleri Oldu. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Bazı zaferler sonsuza dek kutlanır. Bazen zaferler, bir ülkenin kaderini belirler. Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman milletimizin açtığı zafer yolunda medeniyet için ilerlemeye devam ediyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.

Umarım 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir. Sizin de eklemek istediğiniz 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları varsa yorumlar bölümüne yazın ve  30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili duygularınızı belirtiniz.

30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajları yazımızı beğendiyseniz, aynı tarihlerde gerçekleşen Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Pinterest ve Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Yazımızı Değerlendirebilirsiniz
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here