Ana sayfa Özel Günler 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları, 29 Ekim Sözleri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları, 29 Ekim Sözleri

0
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları yazımızla karşınızdayız. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları yazımızda cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıldönümünde duygularınıza tercüman olacak en güzel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Sözleri bulunmaktadır. Umarım beğenirsiniz.

29 Ekim Üzerine – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Dalgalan sen de şafaklar gibi ey şanlı hilal!
Olsun artık dökülen kanlarımın hepsi helal.
Ebediyen sana yok, ırkıma yok izmihlal:
Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet;
Hakkıdır, Hakk’a tapan, milletimin istiklal!

En önemli gün…. Cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü… Vatan topraklarını savunmak, bağımsızlığını canı pahasına korumak için işgalcilere karşı  onur savaşı veren bir milletin küllerinden yeniden doğuşudur cumhuriyet. Olmaz denilenin imkansızın gerçekleşmesidir. Geri kalmış bir ulusun şahlanarak yarattığı mucizenin öyküsüdür.

Mustafa Kemal’in lider dehasının tüm dünya tarafından kabul görmesini sağlayan muhteşem bir bağımsızlık mücadelesinin sonucunda canla, güçlükle, acıyla elde edilmiş büyük bir zaferdir cumhuriyet.

Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimiyle, yasalarıyla laik temellere oturmasını toplumun çağdaşlaşması izlemiştir. Gelecek on yıllara, yüz yıllara Türkiye’yi toplumsal çağdaşlaşma taşıyacaktır. Bu süreç, kültürde, sanatta, eğitimde ilerlemedir.

Atatürk, “Türkiye Cumhuriyeti, halkıyla, düşüncesiyle, zihniyetiyle uygar olduğunu göstermek ve kanıtlamak zorundadır.” diyerek Türk ulusunun yönetiminden düşüncesine kadar büyük bir değişim içine girdiğini belirtmiştir.

Cumhuriyetin özü çağdaş uygarlık ve demokrasi bilinci… Bu seviyeye ulaşmak Atatürk’ün en büyük düşüydü ve bu uğurda büyük bir değişim süreci yaşandı. Büyük liderimizin çağdaş dehasından aldıkları esinle onun açtığı aydınlık yolda ilerleyen nesiller yetişti.

Atatürk, devrimlerin halk tarafından kabul görmesini çok önemsiyordu. Bu sebeple yeni harfleri bizzat tanıtarak halkın içinde, halk onayıyla, harf devriminin ilk adımlarını attı. Eğer bugün bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin sınırlarında bağımsız yaşıyorsak, hak ve özgürlüklerimize sahip çıkabiliyor, seçme ve seçilme haklarımızı kullanıyorsak, bunu Mustafa Kemal’in önderliğindeki cesur Türk insanının meydana getirdiği bu mucizeye borçluyuz.

Hepsine sonsuza dek minnettarız.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

“Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Efendiler ve ey millet, biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun.

Canım Atam, Cumhuriyet’imizin 96. yılında fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak açtığın yolda cesaretle yürüyoruz. Seni sadece bugün değil, her gün saygıyla, minnetle anıyoruz. Yüce emanetin kutlu olsun.

‘Cumhuriyet, düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller ister.’ Mustafa Kemal Atatürk. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz Kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. Mustafa Kemal Atatürk. Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun.

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır… “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” Sen rahat uyu BAŞKOMUTANIM.

96 yıl önce bugün Mavi Gözlü Bir Devin sesi yankılandı kürsüden “EFENDİLER YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ .” 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Yurdumuza alçakları uğratmamak gibi bir KAVGAMIZ.. Yurdumuzu, Milletimizi Özümüzden çok sevmek gibi bir SEVDAMIZ.. Türkiye Cumhuriyeti’ni İlelebet Müdafaa ve Muhafaza etmek gibi bir VAZİFEMİZ var.. Andımızı, Bayrağımızı, Onurumuzu korumak için 29 Ekim‘de DAVETLİ değil GÖREVLİYİZ.

İlham veren, hayallerini asla terk etmeyen, öncü insanların bize armağan ettiği Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun!

1921… Aralık ayının en soğuk, Kurtuluş Savaşı’nın en sıcak zamanları. İnebolu-Ankara yolu Şerife’nin önünden geleceğe uzandı. Vurdu sırtına umutları, yarınları… Tereddüt etmeden ileri atıldı. Kara kışın soğuğunda titrediği de oldu, nefesinin kesildiği de. Durmadı. Bir adım… Bir adım daha… Her adımda o yol tarihe İstiklal Yolu diye yazıldı. Bugün, özgürlüğünün peşinden giden, eşit bir dünya için yaşayan ve bu mirasını geleceğe taşıyan her kadının yolu İstiklal Yolu’dur. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

En Güzel 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne kadar vatan topraklarını korumak için şehadet şerbetini içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Bir Adam var… Tarihin akışını değiştiren…  Bir Adam var…  Kalbi sadece vatan için atmış.. Bir Adam var… Cepheden cepheye koşmuş bir Adam var ki… Dünyanın başöğretmen sıfatlı tek Adamı bir ADAM var ki bize Cumhuriyet bırakmış öyle bir ADAM var ki hiç UNUTULMAMIŞ. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

“Cumhuriyet, fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister.” Gazi Mustafa Kemal Atatürk .

El ele, gönül gönüle biz bu topraklara vurgunuz. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun.

Eğilmez başımıza taç yaptık hürriyeti, zaferle kalbimize yazdık Cumhuriyeti… Kutlu olsun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız!

“Cumhuriyet, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.”  Mustafa Kemal ATATÜRK.

Ya İzinden Yürürüz, Ya Yolunda Ölürüz Paşam! Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Refet Bey, Rauf Orbay, Kazım Karabekir, Ali Fuat Paşa… Ve ismini sayamadığımız nice kahramanlar… Ruhlarınız şad, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin ilanının 96. yılının büyük coşkusunu yaşadığımız bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun. 

Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin 96.yılı kutlu olsun.

Cumhuriyet aydınlıktır… Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi: “Kimsesizlerin kimsesidir Cumhuriyet.” Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!

Biz senin izindeyiz. Sözümüzden dönmeyiz. Her birimiz Cumhuriyet bekçileriyiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Bağımsızlık, bizim karakterimizdir… Belki bazı şeylerden ödün verilir ancak, egemenlikten verilmez. Egemenlik, bedel ödenip kazanılan bir değerdir… Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun.

Atatürk Sözleri yazımız da hoşunuza gidebilir.

En Anlamlı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları

29 Ekim, çarıkla bastığın toprağa sahip çıkmaktır. Mezarın olacağını bile bile ellerinle siper kazmaktır. Bir tas hoşaf, yarım ekmekle doymaktır. 29 Ekim, 25 kiloluk mermiyi saatlerce sırtında taşımaktır. Süngüyle çarpışmak, günlerce uyumadan savaşmaktır. İmkansıza inanmaktır. 29 Ekim, köyden cepheye bin kişi çıkıp, bir kişi dönmektir. Hatta dönmeyeceğini bile bile eşini, oğlunu beklemektir. 29 Ekim, bütün dünyanın karşısında dimdik durmak, “BİZ TÜRKİYE’YİZ!” demektir. 29 Ekim, tatil değildir, bayramdır. Kutlu olsun!

CESARETİMİZ
UMUDUMUZ
MORALİMİZ
HÜRRİYETİMİZ
UFKUMUZ
REHBERİMİZ
İNANCIMIZ
YOLUMUZ
EMANETİMİZ
TÜRKİYEMİZ! … Cumhuriyetimiz 96 yaşında! Kutlu olsun!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları – 29 Ekim Sözleri 

En büyük bayramımız, tarihimizin onuru, geleceğimizin vizyonu… Cumhuriyetimizin 96. yılı kutlu olsun.

Ey ıssız geceler içinden bize eşsiz sabahı getiren, dünya düşse peşimize, yer sarsılsa yerinden, ne senden geçeriz ne senin eserinden. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Yeri geldi, Ona İngiliz uşağı dediler, Yeri geldi ağızlara alınmayacak hakaretler ettiler. ATATÜRK, Kimseye boyun eğmedi. İsteseydi tek adam olmayı seçerdi. O gönüllerin tek adamı olmayı, Sadece Türk halkına uşaklık etmeyi seçti. Ve cumhuriyeti ilan etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Benzer Sözler :   Eşe Babalar Günü Mesajları ve Babalar Günü Sözleri 2019

Cumhuriyet en çok hiç sönmeyen bir ışığa sahip olmaktır. Geçmişi olduğu kadar, bugünü ve geleceği aydınlatan… Cumhuriyetimizin 96. Yılı Kutlu Olsun!

Sen ATAM! Sen KURUCUM! Sen BENİM BAŞKANIM. Gösterdiğin yolda durmadan yürüyeceğime and içerim! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Bir milletin geleceği; kendi kaderine yön verebilme kudretine sahip olmaktan geçer. Bu kudretin temeli hürriyet, bedeni cumhuriyettir. Türkiye Cumhuriyetinin 96.yılı kutlu olsun.

Bir Lider Düşünün Gün Geçtikçe Büyüyen Devleşen Tüm Uğraşlara Rağmen Unutulmayan Fikirleri Güncel Olan. Bir Söz Düşünün Bir Milletin Kaderini Anca Bu Kadar Değiştirebilen! ”Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz”28 Ekim 1923 Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Ata’ya Minnet, İlelebet Cumhuriyet… 96. Yıl Kutlu Olsun!..

Yıldırımlar yaratan bir ırkın ahfadıyız. Tufanları gösteren tarihlerin yâdıyız! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

“Ne Mutlu Türk’üm” diyene ifadesi ile bu toprakları yurt edinmiş, bütün insanları kucaklayan bir millet kavramını bizlere öğreten Büyük ATATÜRK’ün izinden her zaman yürümeye devam edeceğiz. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun!

19 Mayıs Kutlama Mesajları da ilginizi çekebilir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajları

Biz varlığımızı Türk varlığına armağan edenlerdeniz. Türkiye Cumhuriyetinin 96.yılı kutlu olsun.

“Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Cumhuriyet bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmağa hazırız.” Mustafa Kemal ATATÜRK. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

“Cumhuriyet, demokratik idarenin tam ve mükemmel bir ifadesidir. Bu rejim, halkın gelişimini ve yükselişini sağlayan, onlardan esirlik, soysuzluk, dalkavukluk hislerini uzaklaştıran bir yoldur.” Mustafa Kemal ATATÜRK. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Bazı borçlar vardır ödeyemezsin. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun. 

Yürüdük cesaretle 96 yıl oluyor, Atasının izinde nice gençler doğuyor, Her genç emaneti yarınlara taşıyor, Uyanın ey kardeşler Cumhuriyet doğuyor! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

“Bir gün istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin.” Ölene kadar sadece Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan cesaretle yürüyeceğiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 96. yılı kutlu olsun.

Cumhuriyetimizin 96’ncı yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Nice bedeller ödenerek, nice şehitler verilerek, büyük emekler harcanarak kurulan Cumhuriyetimizi korumak, yaşatmak, Cumhuriyetimize gereken ihtimamı göstermek hepimizin en büyük sorumluluğudur. Cumhuriyetimizin yıl dönümü kutlu olsun.

Cumhuriyet ruhunu önce gözlerinde gördük. Sonra büyük emekler; azim ve cesaretle kurduk Cumhuriyeti.  Kutlu olsun.

Cumhuriyet fazilettir. Cumhuriyet istişaredir. Cumhuriyet millettir. Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun.

Dünden miras, yarına emanet Cumhuriyetimiz, 96 yaşında! 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun!

Cumhuriyet nedir? Cumhuriyet başı yazmalı, ayağı çıplak, kucağında çocuk cepheye mermi taşıyan Anadolu kadınıdır. Cumhuriyeti var eden ve bu ülkeyi baştan yaratan mücadelenin temelindeki ruh da budur. Sevgi ve rahmet hepsine…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları Kısa

Onlar, Yedi düvele diz çöktüren kahraman bir ordunun liderleriydi. Onlar, Yok oluşun eşiğinden istiklale şahlanan bir milletin öncüleriydi. Onlar, İmparatorluk bakiyesi üzerine yeni bir Devlet kuran, Osmanlı’nın son kurmay kadrosu idi. Allah onlardan razı olsun. BAYRAM OLA…

96 yıla erişen Cumhuriyetimizin; tüm kurucu ilke ve değerlerine, sonuna kadar bağlı kalacağız! Türk istiklal ve Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmekten bir an bile geri durmayacağız. 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Biz Her 23 Nisan Çocuğuz, Her 19 Mayıs Genciz, Her 30 Ağustos Zaferiz, Her 29 Ekim Cumhuriyetiz! NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Cumhuriyet, yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk milletini emin ve sağlam bir istikbal yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibariyle, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur. /M.K.A/ 29 Ekim 1923 ”Cumhuriyet” bayramımız kutlu olsun.

Atatürk’ün dediği gibi; demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıki uygulamasını sağlayan hükümet şekli cumhuriyettir. Bu düşüncelerle herkesin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Yer sarsılsa derinden Ne senden geçeriz, Ne senin eserinden. Hasretle, minnetle, saygıyla, sonsuza dek.

Her insanın bir ülkesi vardır, ancak her ülkenin bir Mustafa Kemal Atatürk’ü yoktur. 96 yıldır başı dik, gururlu bir Türkiye var. Sonsuz teşekkürler mavi gözlümüz…

Cumhuriyet sanattır, paylaşmaktır. Çobanın da, doktorun da bir olmasıdır. İnançtır, bağlılıktır. Eşit yurttaşlıktır, sömürüye isyandır. Cumhuriyet, Türk tarihinin en büyük devrimidir.

Uçurum kenarında yıkık bir ülke, türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar, yıllarca süren savaş. Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet! Ve bunları başarmak için arasız devrimler! Ne güven verici bir ses! Yaşasın Cumhuriyet!

Onlar, Yedi düvele diz çöktüren kahraman bir ordunun liderleriydi. Onlar, Yok oluşun eşiğinden istiklale şahlanan bir milletin öncüleriydi. Onlar, İmparatorluk bakiyesi üzerine yeni bir Devlet kuran, Osmanlı’nın son kurmay kadrosu idi. Allah onlardan razı olsun. BAYRAM OLA…

96 yıla erişen Cumhuriyetimizin; tüm kurucu ilke ve değerlerine, sonuna kadar bağlı kalacağız! Türk istiklal ve Cumhuriyetini muhafaza ve müdafaa etmekten bir an bile geri durmayacağız. 29 Ekim 1923 Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

Biz Her 23 Nisan Çocuğuz, Her 19 Mayıs Genciz, Her 30 Ağustos Zaferiz, Her 29 Ekim Cumhuriyetiz! NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!

Cumhuriyet, yeni ve sağlam esaslarıyla, Türk milletini emin ve sağlam bir istikbal yoluna koyduğu kadar, asıl fikirlerde ve ruhlarda yarattığı güvenlik itibariyle, büsbütün yeni bir hayatın müjdecisi olmuştur. /M.K.A/ 29 Ekim 1923 ”Cumhuriyet” bayramımız kutlu olsun.

Atatürk’ün dediği gibi; demokrasi ilkesinin en çağdaş ve mantıki uygulamasını sağlayan hükümet şekli cumhuriyettir. Bu düşüncelerle herkesin Cumhuriyet Bayramını yürekten kutluyorum.

Yer sarsılsa derinden Ne senden geçeriz, Ne senin eserinden. Hasretle, minnetle, saygıyla, sonsuza dek.

Her insanın bir ülkesi vardır, ancak her ülkenin bir Mustafa Kemal Atatürk’ü yoktur. 96 yıldır başı dik, gururlu bir Türkiye var. Sonsuz teşekkürler mavi gözlümüz…

Cumhuriyet sanattır, paylaşmaktır. Çobanın da, doktorun da bir olmasıdır. İnançtır, bağlılıktır. Eşit yurttaşlıktır, sömürüye isyandır. Cumhuriyet, Türk tarihinin en büyük devrimidir.

Uçurum kenarında yıkık bir ülke, türlü düşmanlarla kanlı boğuşmalar, yıllarca süren savaş. Ondan sonra, içeride ve dışarıda saygı ile tanınan yeni vatan, yeni sosyete, yeni devlet! Ve bunları başarmak için arasız devrimler! Ne güven verici bir ses! Yaşasın Cumhuriyet!

Umarım 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajları yazımız ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmına ekleyin, paylaşalım.

Önceki makaleKedi Sözleri, Kediler Üzerine Söylenmiş En Güzel Sözler
Sonraki makaleAtasözleri ve Anlamları, Kısa, Resimli, Açıklamalı ve Alfabetik Sıraya Göre

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here