Ana sayfa Özel Günler 23 Nisan 23 Nisan Sözleri Resimli, 23 Nisan Anlamı, 23 Nisan Mesajları Resimli

23 Nisan Sözleri Resimli, 23 Nisan Anlamı, 23 Nisan Mesajları Resimli

0
23 Nisan Sözleri
23 Nisan Sözleri

23 Nisan Sözleri, 23 Nisan Sözleri Resimli, 23 Nisan Anlamı, 23 Nisan Mesajları, 23 Nisan Mesajları Resimli, 23 Nisan Facebook Sözleri yazımızda sizin için 23 Nisan Sözleri derlemeye çalıştık. Umarım 23 Nisan Sözleri hoşunuza gider.

23 Nisan

Milli Egemenlik “Egemenliğin tek kaynağının MİLLET olmasıdır.” Egemenlik anayasamızın 6. Maddesinde şu şekilde ifade edilmektedir. “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır. Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Atatürk’e göre bir toplumdaki özgürlüğün, adaletin ve eşitliğin kaynağının MİLLİ EGEMENLİK olduğunu söylüyor.

23 Nisan Sözleri Resimli

Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine önderlik etmiştir. 1919 yılında Samsunda başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile Amasya, Erzurum ve Sivas Kongreleri ile Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesini filizlendirmiştir. Bu kongrelerde milletin geleceğini yine milletin karar ve azminin kurtaracağı benimsenmiştir. Bu anlayış ta Büyük Millet Meclisinin temellerini oluşturmuştur.

İlk meclis 12 Ocak 1920’de İstanbul’da toplandı. Misak-ı Milli ilkeleri bu mecliste kabul görür. 16 Mart 1920’de İstanbul’un işgali ile İngilizler Meclisi dağıtmış ve milletvekilleri tutuklanmıştır.

Mustafa Kemal’in Anadolu’da yeni bir meclis kurulması çağrısı üzerine 23 Nisan 1920’de Anadolu’nun her yerinden gelen temsilciler ile Ankara’da Büyük Millet Meclisi açıldı. Mustafa Kemal Atatürk Meclise başkan seçilerek bağımsızlık mücadelesinin hem siyasi hem sosyal hem de askeri lideri olmuştur.

Egemenlik bir sınıfa ya da bir zümreye ait değildir. Türk Milletine aittir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun.

Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan 1924 yılında ilk meclisin açılışına atfen “23 Nisan” tarihini bayram ilan etmiştir. Bu tarihten tam 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 yılında bu bayramı Türkiye Cumhuriyetinin geleceği gördüğü ÇOCUKLARA armağan etmiş. Çocuk Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır. 1979 yılında 6 ülkenin katılımı ile ULUSLARARASI bir kimlik kazanmıştır. Bu bağlamda Dünya Çocuklarına armağan edilen İLK BAYRAMDIR.

23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları yazımızda da aradığınız güzel mesajlar bulunmaktadır.

23 Nisan Sözleri Resimli

23 Nisan Sözleri Resimli

Türk Milletinin Bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Cumhuriyete, bağımsızlık ve milli egemenliğe sahip çıkan en büyük hazinemiz ÇOCUKLARIMIZA 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Mutlu ve Güçlü Türkiye ÜLKÜSÜNÜ kuşaktan kuşağa, canlı bir MEŞALE olarak devreden ÇOCUKLARIMIZA 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

“Hürriyet ve İstiklal benim karakterimdir. Türk milletinin en https://www.sozunenguzeli.com/ozel-gunler/23-nisan-sozleri-mesajlari-resimli/.html önemli mirası İSTİKLAL AŞKI ile tutuşan tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.” M. Kemal ATATÜRK

“Bir milletin ŞEREF, NAMUS ve HAYSİYETİN yaşaması o milletin HÜRRİYET ve İSTİKBALİNE sahip çıkmasına bağlıdır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.” M. Kemal ATATÜRK

“Çocuklar, milletlerin geleceğidir. Onlara duyduğumuz sarsılmaz güven ve büyük sevginin ifadesi olarak, Milli bayramımız 23 Nisan Kutlu Olsun.” M. Kemal ATATÜRK

Yeni nesillere tarihin ŞANLI SAYFALARININ öğretilmesi ve geleceğimizi emanet edeceğimiz CUMHURİYET BEKÇİLERİNE. Milli Bayramımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan Sözleri Milli Birlik ve Egemenlik Sözleri

1933 yılında Macaristan Heyetinin Kabulünde söylediği söz;

 “Bir milletin büyüklüğü COĞRAFİ YÜZ ÖLÇÜMÜ ile değil, YÜREĞİNİN ASALETİ, ÜLKÜSÜNÜN YÜKSEKLİĞİ ile ölçülür.” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

Samsun ziyaretinde Samsun Ticaret Mektebi ziyaretinde öğretmenler ile sohbetinde söylediği söz;

“Bana gücümü ve kuvvetimi nereden aldığımı sordu. Arkadaşların sorduğu güç ve kuvvetin kaynağı, MİLLETİN TA KENDİSİDİR.” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

Benzer Sözler :   5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları, En Güzel Avukatlar Günü Sözleri

“Bir milletin mutlak ORTAK fikri vardır. Bunun dile getirilmemesi https://www.sozunenguzeli.com/ozel-gunler/23-nisan-sozleri-mesajlari-resimli/.html onun YOK OLDUĞU anlamına gelmez. VARLIK ve BAĞIMSIZLIĞIMIZ ile ilgili tüm iş ve hareketler milletin AZMİNİN belirtisidir.”

Atatürk diyor ki:

“Bütün dünya şunu bilmelidir. Bu milletin başında hiçbir makam ve kuvvet yoktur. Yalnız bir GÜÇ ve KUVVET vardır. O da MİLLİ EGEMENLİKTİR. Yalnız bir makam vardır. O da MİLLETTİR.” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

“Türkiye Cumhuriyeti 2 şeye güvenir. Biri MİLLET diğeri kahraman ORDU. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun.

 “Tarihimizi analiz edin. Türk’ün çektiği bütün tehlikeler kendi öz benliğini, millî varlığını ihmâl ederek nereden geldikleri ve ne oldukları, hangi nesle mensup bulundukları belirsiz bir takım https://www.sozunenguzeli.com kimseleri kendilerine REİS tanıyarak onların şuursuz bir vasıtası olmak mevkiine düşmüş olmasındandır.” 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu olsun. (Atatürk’ün Hususiyetleri, Kılıç Ali)

“Yetişecek ÇOCUKLARIMIZA alacakları eğitim ne olursa olsun, İLK ÖNCE Türkiye’nin geleceğine, kendi öz benliğine, milli geleneklerine düşman unsurlarla mücadele etmek öğretilmelidir.” Özünden kopmadan geleceği kucaklayan tüm herkesin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun. (TBMM açılışı 1Mart 1922)

Türkiye Büyük Millet Meclisinin 97. Kuruluş yıl dönümünde geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun.

En Güzel 23 Nisan Mesajları

Bir çocuk hayal etti. Çok sevdi, tüm kalbiyle sahiplendi. Küçücük bir çocuk, koskoca dünyanın karşısına geçti. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisiyle tarihin akışını değiştirdi. Sadece tek bir çocuk, bu ulusun tüm çocuklarına yarınları hediye etti. Yolumuzu aydınlatan ışığıyla nice 23 Nisanlara.

 Bir çocuğun sonsuz enerjisi, hayalleri; bu millete kayıtsız şartsız egemenliğini verdi. Işığıyla yolumuzu aydınlatan Ulu Önder Atatürk’ün dünya çocuklarına armağanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun!

23 Nisan Çocukluğumuz. 19 Mayıs Gençliğimiz. 29 Ekim Cumhuriyetimiz. 30 Ağustos Zaferimiz. 10 Kasım Unutmadığımız. Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun.

23 Nisan’da çocuğum ben, 19 Mayıs’ta gencim, 30 Ağustos’ta zaferim, 29 Ekim’de cumhuriyetim. Çünkü ben; Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emanetlerinin bekçisiyim.

Biz hiç masal kahramanlarına ihtiyaç duymadık, çünkü biz gerçek kahramanı gördük, okuduk dinledik. Saygıyla, minnetle, özlemle… Her daim senin izinde.

Yoktan var etmenin ne demek olduğu. ” Köle ” görülen bir Ulusu yeniden inşa etmeyi. Emperyalizm ile nasıl başarılı mücadele edildiğini. Kadının Çocuğun Doğanın değerini. Senden öğrendik canım Paşam. Bizler Kemalcileriz ve sonsuza dek Minnettarız.

Albert Camus’un sevdiğim bir sözü vardır, hiçbir ideoloji bir çocuğun gözyaşlarından daha değerli olamaz, diye. Mustafa Kemal; yeri geldiğinde muzaffer bir komutan, yeri geldiğinde öğretmen ama yeri geldiğinde ise gözyaşları döken çocukların sıkı birer yoldaşıydı,

Dünyanın bütün güzel umutları ve şarkıları herkesin değildir. Güzel umutlar ve şarkılar, sadece hissedebilenlerindir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Beni, ne zaman görmek isterseniz, aynaya bakın. Siz, Türk çocukları benim birer parçamsınız… Ben de sizin… Mustafa Kemal ATATÜRK

Umarım 23 Nisan Sözleri yazımızı beğenmişsinizdir. Sizin de paylaşmak istediğiniz 23 Nisan Sözleri varsa lütfen yorumlar kısmında paylaşın, yayınlayalım. Bu günleri birlikte atlatalım.

23 Nisan Sözleri yazımızı beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızdan paylaşınız ve bize destek olunuz. Bizi FacebookTwitter, Pinterest, YouTube ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Önceki makale23 Nisan Çocuk Bayramı Mesajları, Çocuklar için En Güzel Mesajlar
Sonraki makale19 Mayıs Kutlama Mesajları, 19 Mayıs Mesajları Resimli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here