Ana sayfa Özel Günler 21 Mart Nevruz Bayramı Nevruz Mesajları, 21 Mart Nevruz Sözleri 2020, Nevruz Kutlama Mesajı

Nevruz Mesajları, 21 Mart Nevruz Sözleri 2020, Nevruz Kutlama Mesajı

1
Nevruz Mesajları, Nevruz İle İlgili Sözler, 21 Mart Nevruz Tebrik Mesajları
Nevruz Mesajları, Nevruz Kutlama Mesajları, 21 Mart Nevruz Mesajları, Nevruz Sözleri

Nevruz Mesajları ile tüm sevdiklerinize bugünün önemini hatırlatabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Nevruz Sözleri, Nevruz Mesajları, Kutlama ve Tebrik mesajları umarım hoşunuza gider.

Nevruz kelime manası olarak Yeni Gün anlamına gelir. Nevruzun Nasıl ortaya çıktığı? Neden kutlandığı? Hangi ülkelerde neden ve nasıl kutlandığını? merak ediyorsanız daha önceki yazımızda aradığınız soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Çeşitli dillerde Nevruz kelimesi ( Arnavutça: Nowruz, Azerice: Novruz, Boşnakça: Nowruz, Gürcüce: Novruz-ნოვრუზ, Farsça: نوروز – Noruz, Kazakça: Nawrız-Наурыз, Kırgızca: Nooruz, KırımTatarcada: Navrez, Kürtçe: Newroz, Uygurca: نورۇز, Özbekçe: Navro‘z, Tacikçe: Navrūz – Наврӯз, Türkmence: Nowruz ) adlarıyla geçmektedir.

21 Mart Nevruz Mesajları

Kökü ve mazisi ortak kutlu milletimiz, arasına kin ve nifak sokmak isteyenlere inat! Nevruzun, Türk-İslam dünyasına ve insanlık âlemine, huzur, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum. Bu vesile ile bu milli bayram gününü kutluyorum.

Ne Araplık, Ne Türklük, Ne Kürtlük kalacak aç gözünü! Ayrılık hissi nasıl girdi sizin düşüncenize? Irkçılık fikrini şeytan mı soktu zihninize? Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

Nevruz ateşinin kıvılcımlarının geleceğe umutlar taşıması dileğimle… Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

Nevruz Bayramı Mesajı
Nevruz Bayramı Mesajı

Nevruz, ayrışmanın değil bütünleşmenin, kavganın değil barışın, nefretin değil sevginin, düşmanlığın değil dostluğun bayramıdır.

Yüzlerce yıldır kökü aynı maziden gelen ve geleceği beraberce inşa ederek huzur içinde yaşayan kutlu milletimizin Nevruz Bayramı kutlu olsun.

Dikenden gül bitiren, Kışı da Bahara döndürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Nevruz Bayramı Mesajı
Nevruz Bayramı Mesajı

Baharla canlanır her yer, kırlar, ormanlar, bahçeler. Döner geline ağaçlar. Süslü bir etektir yamaçlar. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Türk’ün, Türk Milletinin Bayramı “Sultan Nevruz” Kutlu Olsun.

Baharın ve Kardeşliğin adıdır Nevruz. Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

En Güzel Nevruz Mesajları ve Sözleri

Nevbaharla açan çiçekler gibi gönlümüzün sevgi ve neşeyle dolması dileğiyle… Nevruz bayramınız kutlu olsun.

En Güzel Nevruz Mesajları
En Güzel Nevruz Mesajları

Doğa yeni bir gelin gibi süslendiğinde hadi sen de kendini yenile, tazelen. Nevruz bayramınız kutlu olsun

Nevbaharda kuşlar gibi cıvıldayan her gönlün Nevruz Bayramı kutlu olsun.

Baharın, bolluğun ve bereketin bayramı Nevruz’un, herkese güzellikler getirmesini diliyorum.

Nevruz Bayramınızı kutluyor, her işinizin bahar kadar taze ve güzel olmasını diliyorum.

Zor dönemlerden geçen ülkem için Nevruzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Tüm dünyada barış ve huzurun kardeşçe kol kola bahar gibi açmasını diliyor, Nevruz bayramınızı kutlarım.

Benzer Sözler :   21 Mart Nevruz Bayramı Nedir? Ergenekon Destanı.

Nevruz’un, gönüllerdeki aşkı, birlikte kardeşçe yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.

Kardeşlik türküleriyle dillerimizi ve gönüllerimizi yeşertirken barış ve kardeşlikle dolu bir nevruz dilerim. Nevruz Bayramınızı kutluyorum.

21 Mart Nevruz Bayramı Sözleri, Kutlama Mesajları

Nevruz, Ergenekon Destanında sabırdır, hünerdir, coşkudur, kahramanlıktır. Orta Asya’dan Anadolu’ya oradan Balkanlara kurulan Toydur. Yüreğimizdeki özgürlük, kardeşlik bir milletin diriliş destanıdır. Kardeşliğin, Baharın Bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

Avuçlarımdaki sevgi tohumlarını serptim dört bir yana

 

Toprak altındaki tohum kıştan ilkyaza büyüyor karanlıktan aydınlığa

 

Küçük bir çocuğun gözlerinde sevda gülüşü yüreğinde yaşama tutkusu yürüyor karanlıktan aydınlığa

 

Çocuk ve Tohum buluştu Nevruzda aydınlık yarınlara.

 

21 Mart Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Bugün Nevruz, yani Yenigün, Yeryüzü Şenlendi. Eşitlendi gece-gündüz. Kardeşliğin, birliğin Yaşama Coşkusunun baharı kalplerimizi ısıttı. 21 Mart Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Baharın müjdecisi,  Nevruz Çiçeği, kar altından kuşandığı güzelliğiyle çıkıp toprağı uyandırdı. Evlerin kapıları bahara, şenliğe ve dirilişe açıldı. Doğa, güneşin yedi rengini kuşandı. Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

İnsanlar Nevruz’da umudun, birliğin, bolluğun, coşkunun, kardeşliğin,  hikâyelerini yazıp söylediler yüzyıllarca. Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

Nesilden nesile aktarılan bir geleneğe, tarih bilincine, doğa sevgisine, yaşama sevinicine ve ruh güzelliğine dönüştü Nevruz. Bu coşkuya bir gülle siz de katılın. Kardeşliğin, Baharın bayramı olan Nevruz Bayramımız Kutlu Olsun.

Nevruz sevginin ve kardeşliğin bayramıdır. Tüm Türk dünyasının ve bugünü bayram sayan tüm halkların Nevruz’unu kutluyorum.

Nevruz’un, halkımız ve tüm insanlar için güzel günlerin habercisi olmasını, sevgi, barış, dostluk ve kardeşliğin yaygınlaşmasına yeni katkılar sağlamasını diliyorum.

Nevruz, yüzyıllardır bütün Türk dünyasında dostluk, sevgi, coşku ve dayanışmanın adıdır.  Yaşama sevincinin, bolluk, bereketin egemen olduğu bir dünyanın bayramı kutlu olsun.

Türk dünyasında “Sultan Nevruz” adıyla kutlanan bu milli bayramın; tarihiyle, coğrafyasıyla, şiiriyle, şarkısıyla, gelenek ve görenekleriyle kutlu olmasını dilerim.

Sözlerinizi ve yorumlarınızı bizimle paylaşırsanız seviniriz. 

Umarım 21 Mart Nevruz Mesajları ve Nevruz ile ilgili sözler ve tebrik mesajlarını beğenmişsinizdir. 

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Siz de en sevdiğiniz Nevruz Mesajları ve Nevruz ile İlgili sözleri aşağıdaki yorumlar kısmına ekleyin, paylaşalım.

Önceki makale21 Mart Nevruz Bayramı Nedir? Ergenekon Destanı.
Sonraki makale21 Mart Dünya Down Sendromu Günü Mesajları ve Sözleri

1 YORUM

  1. […] ve insanlık âlemine, huzur, kardeşlik, beraberlik ve bolluk getirmesini temenni ediyorum. Bu vesile ile bu milli bayram gününü […]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here