Ana sayfa Özel Günler 19 Mayıs 19 Mayıs Kutlama Mesajları, 19 Mayıs Mesajları Resimli

19 Mayıs Kutlama Mesajları, 19 Mayıs Mesajları Resimli

0
19 Mayıs Kutlama Mesajları
19 Mayıs Kutlama Mesajları

19 Mayıs Kutlama Mesajları ile Milli Mücadelenin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği bu günü neşe ve sevinç ile kutlamalıyız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun. Aşağıdaki 19 Mayıs Kutlama Mesajları ve 19 Mayıs Mesajları Resimli güzel sözler ile bu günün anlam ve önemini ifade edebilir, Bu güzel sözleri ister facebook, ister twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

19 Mayıs Kutlama Mesajları, 19 Mayıs Mesajları Resimli

Ulu önder Atatürk’ün Samsunda 19 Mayıs 1919’da yaktığı, bağımsızlık ateşi yurdu alev alev sarmış ve milletin azim ve kararlılığı ile zafere ermiştir. Her bir karış toprağı kanla ve acı ile sulanan Milli Mücadelenin sonunda, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Cumhuriyet Türk gençliğine armağan olsun. Bu emanete sahip çıkmak hepimizin en önemli vazifesidir.

19 Mayıs Kutlama Mesajları Atatürk
19 Mayıs Kutlama Mesajları Atatürk
19 Mayıs Kutlama Mesajları Atatürk
19 Mayıs Kutlama Mesajları Atatürk

Atamızın, Türk gençliğine bıraktığı kutlu armağan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs 1919 Samsun’dan çıkan sevgi bayrağının yurdun her yerinde dalgalanması dileğimle, Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun.

Yüzyıllardır çektiğimiz çilenin ve yurdun her bir karışını sulayan kanların sonucu doğan CUMHURİYETİ, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum.  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Varlığına ve geleceğine sahip çıkan tüm Türk gençliğinin bayramı kutlu olsun.

Her ne durumda olursa olsun, Cumhuriyete sahip çıkan, vazifeye hazır, asıl gücün damarlarındaki ASİL KANDA saklı olduğunu bilen tüm gençliğin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Şu sözler de ilginizi çekebilir. Atatürk’ten 19 Mayıs Sözleri.

Kurtuluşun ve Atamızın üzerimize bir güneş gibi doğduğu 19 Mayıs tüm Türk milletine armağan olsun. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Samsun’dan Anadolu’ya doğan güneş tüm düşmanı boğduğu 19 Mayıs tüm Türk Gençliğine armağan olsun.

19 Mayıs kurtuluş günü, yürü ileri. Durmasın bu devrimler, dinmeden gözlerde yaş. Gözlerdeki yaşları durduracak gençlere selam olsun. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Gence saygı ve güven, geleceğe saygı ve güvendir. Tüm Türk genliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

Tüm dünya henüz gençken, delikanlı Ve tüm ağaçlar yeşilken daha; Her kaz bir kuğu iken, delikanlı Ve her genç kız https://www.sozunenguzeli.com/ozel-gunler/19-mayis/19-mayis-kutlama-mesajlari/.html  bir prensesken; Atla atının sırtına, delikanlı, Vur dünyanın tekmil yollarına: Gençliğin deli kanı dolaşsın damarlarında, Delikanlı, bu fırsat gelmez bir daha. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs Kutlama Mesajları

19 Mayıs 1919 Ata’nın Samsuna ayak bastığı “Ya istiklal, ya ölüm” diyerek ulusu uyandırdığı ve emperyalizme karşı savaş açtığı önemli bir gündür. Yaşasın tam bağımsız Türkiye.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs’ta Samsun’da başlattığı özgürlük ateşinde de söylediği gibi “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” Cumhuriyete sahip çıkan tüm gençliğin bayramı kutlu olsun.

19 Mayıs günü ulusal egemenlik ateşinin yanmaya başladığı gündür.

Tüm milletimizin ve özellikle Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.  Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete gitmiş tüm şehit, gazi ve içi Cumhuriyet ateşi ile yanan vatandaşları saygıyla anarım.

Spor, ruhun ve bedenin gıda kaynağıdır.

Zilletle, rica ve merhametle bir ülkenin şeref ve geleceği kurtarılamaz. Tüm yurttaşlar ve özellikle gelecek nesiller bunu unutmamalıdır. 19 Mayıs özgürlük ve devlet olmanın diğer adıdır.

Bir zaferi zafer yapan, onun büyüklük ve zorluğudur.

Her inanın idrak edemeyeceği yüksek bir varlıktır, gençlik. Ne varsa gençlikte vardır.

Yeni Türkiye Cumhuriyetinin, bağımsızlığın, özgürlüğün ve Atanın doğum https://www.sozunenguzeli.com günüdür. 19 Mayıs, bayramınız kutlu olsun.

Spor nasıl ruhu özgür bırakırsa, Cumhuriyette bireyleri özgür kılar. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramınız kutlu olsun.

Benzer Sözler :   19 Mayıs Atatürk Sözleri, 19 Mayıs Sözleri

En Güzel 19 Mayıs Kutlama Mesajları

Bak doğuyor yine güneş ufuktan 101 yıl önceki gibi. Bil ki yürüyoruz yine izinde. Yer, gök, su dinlesin. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

19 Mayıs, yalnızca bir geminin Samsun’a vardığı gün değildir. İstanbul’un Anadolu’ya, beyzadenin köylüye, iktidarın millete vardığı gündür. Atatürk bir geminin yolcusu değildir. Saltanatın cumhuriyete ve tebaanın vatandaşa evrildiği zaferin kaptanıdır. 19 Mayıs kutlu olsun!

Geleceği gençlikte gören ve kurduğu cumhuriyeti bizlere emanet eden lider. Minnettarız Atam

Gençliğini yaşayamamış bir neslin bize kanıyla canıyla bıraktığı mirası, sahip olduğumuz her şeyin temelinin atıldığı bu anlamlı günü bir bayram havasında kutlamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına saygı ve rahmetle…

Senin açtığın yolda,gösterdiğin hedefe gitmekten, seninle aynı gemide olmaktan, damarlarımdaki o asil kandan, Ne Mutlu Türküm Diyene demekten, 23 Nisan’da çocuk olmaktan, 30 Ağustos’ta O büyük zaferi kutlamaktan ve Cumhuriyetimizin bekçisi olmaktan, şeref duyuyorum!

Atatürk, tarihte kalmış bir liderin ismi değil, ilelebet gidilecek istikametin adıdır!

Ata’mızı 16 Mayıs’ta İstanbul’dan Bandırma Vapuru’yla Samsun’a uğurladık.Gençlerimiz de “Kurtuluştan Kuruluşa” Samsun, Amasya,Tokat,Erzurum,Erzincan,Sivas, Kayseri,Kırşehir, Ankara… Onun izinde! Bayraklarıyla Anıtkabir’de huzuruna çıktı.

Anlamlı 19 Mayıs Kutlama Mesajları

Bir vapur kalktı İstanbul’dan. Adı Bandırma, sesi umuttu..

Bulutlar terinden, dağlar kokundan… Bir daha gel Samsundan… Özlem ve minnetle…

Bağımsız ve başı dik bir Türkiye’nin teminatı olan gençlerimizin bayramını kutlarken, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

Ve maviye, Maviye çalar bütün umutlar. Bir gün elbet, Barışa da uyanır, Bütün çocuklar…

101 Yıldır Denize Ne Zaman Bakarsak Bakalım, Vatanın Kurtarıcısını Görüyoruz.. “19 Mayıs Benim Doğum Günümdür” Diyecek Kadar Milletini Sevmişti. Doğum Günün Kutlu Olsun ATAM…

Sen ne cesur bir insansın. Hep merak etmişimdir, “hiç korkmadın mı, karamsarlık yaşamadın mı?” diye.. İyi ki sen liderimiz oldun, bizler bu topraklarda var olduk.

Düşünsenize: 101 yıl önce bugün, çocuğunun başına bela gelmesini istemediği için “Aman oğlum vatanı sen mi kurtaracaksın” diyen ananın oğlu, İstanbul’dan bir gemi ile Samsun’a gitti. O gidiş ki bir vatan kurtardı.

Gençlik, bağımsızlık ve Cumhuriyet’in bekçisidir Gençlik, üreten Türkiye’nin savunucusudur Gençlik, Mustafa Kemal’in ilericiliğini benimsemiştir Mustafa Kemal’in emanet ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkacak gençlik bizleriz. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!

Mustafa Kemal Atatürk, dört bir yanı işgal altında olan memleketi kurtarmak için: “Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek Samsun’a çıktı ve Türk milletinin zaferle sonuçlanacak şanlı direnişi Kurtuluş Savaşı’nı başlattı. Şan Olsun!

Seni anlamak; Türk’ü, Türklüğü anlamaktır Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk! İzinde ve yolunda giden Türk Gençliği, seni her zaman kalbinin baş köşesinde taşıyor ve taşıyacaktır!

Atatürk, tarihte kalmış bir liderin ismi değil, ilelebet gidilecek istikametin adıdır!

Hangi zamanda olursak olalım, Üstünden kaç yıl geçerse geçsin, Takvimler hangi rakamları gösterirse göstersin, Her sözde, her nefeste, Mustafa Kemal’im güvertede…

Bağımsızlığımıza giden yolda, 19 Mayıs 1919’da attığı ilk adımla bize öncülük eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm milletimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Not: 19 Mayıs Kutlama Mesajları ile tüm sevdiklerinizin bu özel gününü kutlayabilirsiniz. Lütfen Cumhuriyetin ne şartlarda kazanıldığını ve ne acılar çekildiğini unutmayalım.

Umarım 19 Mayıs Kutlama Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir. Sizin de paylaşmak istediğiniz 19 Mayıs Kutlama Mesajları varsa lütfen yorumlar kısmında paylaşın, yayınlayalım. Bu günleri birlikte atlatalım.

19 Mayıs Kutlama Mesajları yazımızı beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızdan paylaşınız ve bize destek olunuz. Bizi FacebookTwitter, Pinterest, YouTube ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Önceki makale23 Nisan Sözleri Resimli, 23 Nisan Anlamı, 23 Nisan Mesajları Resimli
Sonraki makaleKadir Gecesi Mesajları, Kadir Gecesi Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here