Ana sayfa Özel Günler 10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Sözleri – Sonsuzluğa Atılan Adım

10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Sözleri – Sonsuzluğa Atılan Adım

0
10 Kasım Mesajları
10 Kasım Mesajları

10 Kasım Mesajları yazımızla sizlerleyiz. 10 Kasım Mesajları yazımızda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının yıl dönümünde en güzel  10 Kasım Sözleri ve 10 Kasım Mesajları  bulunmaktadır.

Yazımızda 10 Kasım Mesajları, 10 Kasım Sözleri, En güzel 10 Kasım Mesajları, Anlamlı 10 Kasım Sözleri bulunmaktadır.

Umarım 10 Kasım Mesajları yazımızı beğenirsiniz.

En beğendiğiniz 10 Kasım Mesajları ve kendi mesajlarınızı yorumlar kısmına yazın bu anlamlı gün anısına paylaşalım.

10 Kasım Mesajları

Kurtuluş Savaşı’nın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesi ve değerlerinin ilham kaynağı olan büyük önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ü saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyoruz.

10 Kasım Mesajları
10 Kasım Mesajları

“Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğimize and içeriz” En derin saygı, minnet ve hürmetlerimizle… Ruhun şad olsun.

Kimse karanlıktan çıkış için başka formül aramasın. Bizim aydınlık yolumuz Atatürk, umudumuz Cumhuriyet’tir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, dua ve minnetle anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80. yılında rahmet ve minnetle anıyoruz.

Kasım’da Aşk Başkadır, Çünkü Bize Ölümsüz Bir Aşkı Anlatır.

Her şeyini kaybetmiş bir ülkeyi işgalden kurtarmak… Karanlığı; sanayiyle, tarımla, ekonomiyle, eğitimle, demokrasiyle, çağdaşlıkla, bilimle rengârenk boyamak, bir ulus var etmek yüksek zeka ve donanım gerektirir. Saygıyla, özlemle…

Yıllar önce sayende ayağa kalkan bu millet, huzurunda saygıyla ayakta. Sonsuza kadar, minnetle. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve özlemle anıyoruz.

Fikirlerinden, eserlerinden ve cesaretinden aldığımız güçle; yolundan hiç ayrılmadan ilerlerken, bizim için zaman daima Atatürk’ü gösterecek. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yılında minnet ve özlemle anıyorum.

Geçmiş değil bugün gibi, Yaşıyoruz hala seni. Gururla, özlemle…

Seni yaşatacak neler var neler, bir gün gitsen bile hatıran yeter…

Yarın saat 9’u 5 geçe nerede olursak olalım, saygı, özlem ve minnetle seni bir kez daha anacağız… Yarın hayat 1 dakika için duracak ama bu millet açtığın yolda hiç durmayacak… ANDIMIZ OLSUN bıraktığın miras namusumuzdur, son nefesimize kadar korumak borcumuzdur…

“Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim” “M. K. Atatürk” Devletimizin kurucusu, istiklal mücadelemizin lideri Atamız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıldönümünde rahmet, minnet ve hasretle yâd ediyorum.

10 Kasım Sözleri

“Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun.” -MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Atatürk değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Anafartalar komutanı Gazi Mareşal Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk diyeceksiniz.

10 Kasım Sözleri
10 Kasım Sözleri

Senin ATAM senin uykusuz geçirdiğin günler sayesinde, uyuyoruz. Senin ATAM senin ağrılar ile savaştığın VATAN yaptığın topraklarda ağrısız yaşıyoruz… Senin ATAM senin hayatını koyduğun BAYRAĞIMIZI özgürce dalgalandırıyoruz.. SENİ UNUTUR MUYUZ ATAM MUSTAFA KEMAL PAŞAM…

Ebediyete irtihalinin 80’inci yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan ve bayrak uğrunda fedakârca şehit düşen, gazi olan tüm kahramanlarımızı saygı ve şükranla yâd ediyorum.

Asla vazgeçmeyeceğim, çizdiğin yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğiz. And olsun.

Bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi…

Sen, karanlık günlerde bizlere çiçekler açtıransın! Saygı ve özlemle…

Türkiye’nin özgürlüğe bakan, mavi gözlü, aydınlık yüzünü saygıyla anıyoruz… 1881-193∞ Çizdiğin yolda, gösterdiğin hedefe.

10’suz her şey yarım, arıyoruz, özlüyoruz, anıyoruz…

Bedenen aramızdan ayrılalı 80 yıl olmasına rağmen hala düşmanları tarafından öldürülmeye çalışılan ölümsüz tek lider Mustafa Kemal ATATÜRK’TÜR.

Büyük Fikirler; Doğar Büyür Ve Yaşamaya Devam Eder… 1881 – 193∞

Ülkemizin kurucusu, hür dünya değerleriyle insanımızı buluşturan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm gazilerimizi; rahmet ve minnetle anıyoruz.

Her 10 Kasım Yeniden Mustafa Kemal Yeniden Kurtuluş Yeniden Cumhuriyet Saygıyla ve minnetle önünde eğiliyorum.

10 Kasım Mesajları
10 Kasım Mesajları

Hiç bir güç Uluğ Başbuğ ATATÜRK’ü, Türk’ün gönlünden, ruhundan ve aklından silemez.

Üç dilek hakkım olsa; Gelmeni, kalmanı ve hiç gitmemeni isterdim.

Bazı borçlar vardır, ödeyemezsin. Saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya gösteren ve bunu tarihe altın harflerle yazdıran büyük Atatürk! Sen milletinin gönlünde ebedi yaşayacaksın.

Düşünceli ve hüzünlüydü evet! Çünkü Bir halkın sorumluluğu omuzlarındaydı, Bir enkazın içinden yeni bir devlet çıkarma derdindeydi…

En Güzel 10 Kasım Mesajları

Nurlar içinde yat ATAM! Kurduğun Cumhuriyet ilelebet yaşayacak! Büyük Türk Milleti sana minnettar… Emanetin emanetimizdir…

En Güzel 10 Kasım Mesajları
En Güzel 10 Kasım Mesajları

“Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.”

Yer sarsılsa yerinden, Dünya düşse peşimize, Ne senden geçeriz, Ne senin eserinden.”

Seni yaşatacak neler var neler, bir gün gitsen bile hatıran yeter…

Gözlerimiz seni hiç görmedi, Kulaklarımız seni hiç duymadı, Ellerimiz sana hiç dokunmadı, Ancak kalbimiz seni hiç unutmadı.

10 Kasım’da cesur bir yürek sustu ama, milyonlarcası atmaya başladı.

Her geceyi güneş boğar Ülkemizin günü doğar Yol uzun da olsa ne var Yürüyelim arkadaşlar!.. Ölümsüz Türk Mustafa Kemal ATATÜRK

Benzer Sözler :   Malazgirt Zaferi Kutlama Mesajları, Malazgirt Zaferi Sözleri

O’nu görüyoruz!. “Beni görmek demek behemehal yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir..” Atatürk Hepimizin Ebedi Başkomutanı, Cumhurbaşkanı, Kahramanı. O’nu görüyoruz.

18 Mart “kurtuluşumuz” 23 Nisan “çocukluğumuz” 19 Mayıs “gençliğimiz” 30 Ağustos “zaferimiz” 10 Kasım “unutamadığımız”

Biz aynıyız Atam değişmedik, seni yeni keşfetmedik, yalandan sevmedik, tapmadık, körü körüne kabullenmedik. Sorduk, sorguladık, okuduk öğrendik yine sevdik, yeniden sevdik. Haklıymış o dünyalar güzeli Müzeyyen. Hakikatten de “Benzemez kimse sana”

Her Eserin Bir İmzası Vardır, Bu Ülkenin De İmzası, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR. Bu Ülkede Yaşıyorsan Bu İmzaya Saygı Göstereceksin…

“Ben çocukken yoksuldum. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydım, bu yaptıklarımın hiç birisini yapamazdım.” Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım 1938 Türkiye Topraklarının yağmur yağmadan ıslandığı gün.

Çalışırken hep gözlerine bakıyorum. Sonra Cumhuriyeti medeniyeti laik ve bilimsel aklı eğitimi ve yönetimi düşünüyorum. Her gün yeniden başlıyor yeniden umut yeşertiyorum.. Hep yolumdaki ışıksın.. Sevgiyle saygıyla hürmetle…

Atatürk; Düşünceleriyle geleceğe ışık tutan bir fikir önderi, askeri bir deha ve benzersiz bir devlet adamıdır. Ebediyete intikal edişinin 80. yıldönümünde minnet ve şükranla anıyoruz.

10 Kasım Mesajları Anlamlı 

Ufuklar üstünde yüzen tekbirden, Vatanca büyümüş asil ve derin Bir matem tütmekte şimdi fecirden..

1881’den sonsuzluğa uzanan Bir Sevdadır adın. MUSTAFA KEMAL

10 Kasım Mesajları
10 Kasım Mesajları

Dün, bugün, yarın, sonsuza kadar.! Saygı minnet ve özlemle anıyoruz…

BİZİM SESİMİZ ONUN SESİDİR BİZİM YOLUMUZ ONUN YOLUDUR.

Görmeden özlemek çok zor…

Yine aylardan Kasım, sanki sende kaldı bir yarım…

10 Kasım günü saat 09:05’te çalacak olan “SİREN” sesinden rahatsız olanların sorunu kulaklarında değil “KANINDADIR”.

Nabzımız attıkça, son damla kanımız akmadıkça unutulmayacaksın.

“Vefatından neredeyse bir asır sonra, hiç tanımadığı, hiç görmediği insanların bedenine imzasını atan bir başka lider yok. Her 10 Kasım’da yeniden doğuyor. 1881-193∞ Sonsöz değil, dünya durdukça önsözdür. Mustafa Kemal ilelebet payidardır.”

10 Kasım’a değil, son Kasım’a kadar izindeyiz…

Bazen çocuk kadar mahzun, Bazen yorgun, Her zaman kararlı, İleri görüşlü, Asil, Büyük adam, Ölümsüz lider, Türk, Ulu önder, Karizma, Başöğretmen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Türklerin babası ATATÜRK.

Kolay Değil Bir Millet İçin SONSUZ Olabilmek.!! ➊➑➑➊– den Sonsuza Dek..

“Atatürk”ü sevmek dinsizlik değil, Atatürk”ü sevmek Vatanı sevmektir. Olmasaydın olmazdık”… “Bir dakika dik durmak ne de zordur omurgasızlar için”…

Onu sevmeniz değil esas olan.. ANLAMANIZ önemli.. Millet olun dedi.. Çağdaş olun dedi.. Üretin dedi.. Emperyalistlere dikkat edin dedi.. Kolunuzu bacağınızı kaptırmayın dedi.. Geldikleri gibi GİDENLER, gittikleri gibi geleceklerdir dedi…

Yarın 9.05 de yolda yürüyenler duracak, 80 yaşındaki nineler, dedeler ayağa kalkacak, 5 yaşındaki çocuk selam verecek, biz huzurunda diz vuracağız. Sirenler çaldığında gözleri dolan milyonlarca evladın olduğu sürece, sen hiç ölmeyeceksin PAŞAM!

10 Kasım Mesajları Facebook

Bir insan, ölümünden 80 yıl sonra bile, kaç nesil geçse de, hala gözyaşlarıyla anılıyorsa,fikirleriyle ışık olmuştur. Tarihin en büyük devrimcilerinden biri O. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

10 Kasım Mesajları
10 Kasım Mesajları

Bizim ATATÜRK sevgimiz anayasanın ilk üç maddesi gibidir. Değişmez, Değiştirilemez, Değiştirilmesi teklif dahi edilemez.

“Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında , güneş doğmuyor , hava kararık sokaklar ıssız … Cumhuriyet ağlıyor!”

Yıllar önce sayende ayağa kalkan bu millet, huzurunda saygıyla ayakta. Sonsuza kadar, minnetle…

Büyük liderlere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir…

57 Yıllık yaşama: 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap, 1 ülke ve milyonlarca özgür insan… Bir liderden çok daha fazlası! Kalbe ağır gelen bir sızı.

Seni hiç görememiş olmanın üzüntüsü yanında fikirlerini bilmemin, anlamamın sevincini yaşıyorum. Sen hep atacağımız adımlardaki öncümüz, alacağımız kararlardaki cesaretimiz ve en zor zamanlarımızdaki umudumuz olacaksın. Sen hep çok yaşa!

Gün geçtikçe fikirleri ve yaptıkları değerlenen lider. Dün olduğu gibi, Bugün… Yarın… Ve daima izindeyiz… Sana minnettarız. Saygıyla, Rahmetle, Minnetle…

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

‘’O, kendi vücuduyla beraber kaybolacak fani bir milletin değil, kendi manasıyla beraber yaşayacak ebedi bir milletin yaratıcısıdır.” Saygı ve özlemle.

“Büyük başarılar değerli anaların yetiştirdikleri seçkin çocukların yardımıyla meydana gelir.” – Mustafa Kemal Atatürk

Atatürk hem geçmiştir, hem gelecektir. Atatürk ölümsüzlüğün adıdır!

Ey büyük Atatürk; Açtığın yolda, Gösterdiğin hedefe, Durmadan yürüyeceğimize and içeriz. Emanet ettiğin Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Sen rahat uyu ATAM.

Kasım 1938… O günden bu yana her şey çok renksiz…

Umarım 10 Kasım Mesajları yazımızı beğenmişsinizdir.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Siz de en sevdiğiniz 10 Kasım Mesajları yorumlar kısmına ekleyin, paylaşalım.

Önceki makaleDamar Sözler, Feleğin Sillesini Yiyenlere Jilet Sözler
Sonraki makaleSevgiliye Doğum Günü Mesajı & Mesajları Uzun, En Güzel, Romantik

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here