Ana sayfa Özel Günler Dünya Kadınlar Günü Kadınlar Günü Sözleri – 8 Mart Kadınlar Günü İle İlgili Sözler 2021

Kadınlar Günü Sözleri – 8 Mart Kadınlar Günü İle İlgili Sözler 2021

0
Kadınlar Günü Sözleri Mesajları
Kadınlar Günü Sözleri

Kadınlar Günü Sözleri ile onların onurlu mücadelesine destek verebiliriz. Kadınların bizim toplumumuzdaki yerleri çok özeldir. Fakat bizim onlara gereken kıymeti vermediğimizi düşünüyorum. Hiç olmazsa onların bugünlerinde özel olduklarını hissettirelim. Sizin için derlediğimiz birbirinden güzel “Kadınlar Günü Sözleri” ve Kadınlar Günü Mesajları resimli yazımızı facebook, twiter, instagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde paylaşalım.

Hızlı Erişim Linki;

1. Kadınlar İle İlgili Güzel Sözler Resimli

2. Eşe ve Sevgiliye Kadınlar Günü Mesajları

3. Anneye Kadınlar Günü Mesajı

4. Kadınlar Günü Mesajları Kısa

5. Atatürk’ün Kadınlar İle İlgili Sözleri

Kadınlar Günü’nün neden kutlandığı ile ilgili ilk başta siz de benim gibi düşünenlerdensiniz. Diye düşünüyorum. Ama şu yazıyı okuduğunuzda düşüncenizin değişeceğine eminim. Dünya Kadınlar Günü Neden Kutlanır ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Her canlı eşit derecede özeldir ve bu gerçek anlaşılmalıdır! Erkekler daha güçlü bedenlere sahip olsa da, kadınlar, kalben daha güçlüdür. Zayıflıklarsa hem kadınlar da hem de erkelerde vardır ancak kadınlar her zaman zayıf olarak görülür. Zayıflıkların herkeste olabileceğini ve paylaşılması gerektiğini anlamalıyız. Sizin için aşağıda birbirinden güzel Kadınlar Günü Sözleri ile kadın ile ilgili sözler bulabilirsiniz.

Kadınlar Günü Sözleri

“Köle annelerden özgür bir insanlık doğmaz.” Margaret Sanger

“Kadınlar toplumun gerçek mimarlarıdır.” Harriet Beecher Stowe

“Kadınların henüz öğrenmesi gereken şey, hiçbir kimsenin sana güç vermemesidir. Onu almayı bil.” Rossenna Bar

“Büyüleyici bir kadın kalabalığı takip etmez. O kendi kendini takip eder.” Loretta Young

Kadınlar Günü İle İlgili Sözler
Kadınlar Günü Sözleri

“Pek çok durumda, küreselleşmeye geçiş, aynı zamanda kadınların ve kızların marjinalleşmesi anlamına geliyordu. Ve bu değişmeli.” Hillary Clinton

“Yalnız başıma dünyayı değiştiremem ama birçok dalga oluşturmak için suya taş atabiliyorum.” Rahibe Teresa

“Güzellik kendi teninde rahat olmaktır. Bu, kim olduğunu bilmek ve kabul etmekle ilgilidir.” Ellen Degeneres

Kadınlar Günü Sözleri Mesajları
Kadınlar Günü İle İlgili Sözler

“Bir erkeğe göre bir kadın olmayı tercih ederdim. Kadınlar ağlayabilir, sevimli kıyafetler giyebilir ve batan gemiden kurtulan ilk insanlardır.” Gilda Radner

“Zarafet solmayan tek güzelliktir.” Audrey Hepburn

“ Kadınlar, baktığınız her yerde, Fortune 500 şirketini işleten CEO’dan, çocuklarını yetiştiren ve evinde ev hanımı olan liderlerden. Ülkemiz güçlü kadınlar tarafından inşa edildi ve duvarları yıkmaya ve kalıplara meydan okumaya devam edeceğiz.” Nancy Pelosi

Dünya Kadınlar Günü Sözleri 2021

“Kadın eşit zihinsel kapasiteye sahip erkeğin eşidir.” Mahatma Gandi

“Erkeklerin kadınlardan daha akıllı olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur. Her iki cinsiyet eşit derecede irrasyonel görünmektedir.” Albert Ellis

“Kadın olmak esasen erkeklerle uğraşmaktan ibaret olduğu için çok zor bir iştir.” Joseph Conrad

“Bir kraliçe gibi düşün. Bir kraliçe başarısız olmaktan korkmaz. Başarısızlık, yücelik için bir basamaktır.” Oprah Winfrey

Kadın hareketinin üzüntüsü, sevginin gerekliliğine izin vermemeleridir. Şahsen sevginin yasak olduğu hiçbir devrime güvenmiyorum.

“Gerçekten çelik çöreklere ihtiyacım olduğunu sanmıyorum. Tarçın çöreklerden memnun olurum.” Aristoteles Onassis

Dünya Kadınlar Günü Sözleri
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sözleri

Kadınlar Günü“Bir başkasının ikinci sınıf versiyonu yerine her zaman kendinin birinci sınıf versiyonu ol.” Judy Garland

“Kadınları seviyorum. Onlar şimdiye kadar yaratılan en güzel şey. Erkekler gibi olup seviye inmek istiyorlarsa sorun değil.” Mel Gibson

“Feminizm, sadece kadınların meselelerinin bir çamaşır listesi değil, bütün bir dünya meselesidir.”

Kadınlar Günü ile İlgili Sözler

“Erkeklerle eşit olmaya çalışan kadınlar hırsa sahip değildir.” Marilyn Monroe

“Çoğu zaman, tatilin en az olduğu işçiler anne ve ev hanımlarıdır.”

“Kadınların ardından çiçekler, Allah’ın dünyaya verdiği en güzel şeydir.” Christian Dior

Kadınlar Günü Sözleri Facebook
Kadınlar Günü Sözleri İnstagram

“Bir kadın çay poşeti gibidir. Onu sıcak suya koyana kadar ne kadar güçlü olduğunu anlayamazsın.” Elanor Roosevelt

“Her zaman ve günümüzün tarihi, özellikle toplumun düşünmeyi unuttuğu takdirde kadınların da unutulacağını öğretir.” Louis Otto

“Bir kadının tahminleri kesinlikle bir erkeğinkinden daha doğrudur.” Rudyard Kipling

Eşe ve Sevgiliye Kadınlar Günü Sözleri

Sensiz bu dünya eksik, sensiz kalbim bomboş… İzin ver her zaman olduğu gibi dünya gülümsemenle aydınlansın! Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sadece senin aşkının ateşi benim kalbimi aydınlatabilir. Sadece senin gülümsemenin sıcaklığıyla ısınabilirim. Sana söz veriyorum, yaşadığım sürece asla senden vazgeçmeyeceğim.

Seninle birlikte olmak harika bir rüya gibi. Gözlerinin sıcaklığı, utanman, benim dünyamı canlı utuyor. Söz veriyorum benim bütün hayatım boyunca kalbimde başka birinin yeri olmayacak. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun.

Sen hayatımdaki en değerli varlıksın. Beni sözleriyle rahatlatan tek kişiydin. Dünyanın tüm sıkıntıları beni çepeçevre sardığında, her şey bitmişken, sen oradaydın. Gözyaşlarımı silen sendin ki bu bizi daha da yakınlaştırdı. Hayat sensiz anlamsız olurdu. Sen tekrar ayağa kalkmama yardımı olan kişiydin. Dünya Kadınlar Günün kutlu olsun!

Benzer Sözler :   8 Mart Dünya Kadınlar Günü İlgili Merak Ettikleriniz ve Kutlama Mesajları

Ömrümün narin çiçeği… Kadınlar Günün kutlu olsun

Anneler için Kadınlar Günü Sözleri

Anneciğim sen bana her şeyi verdin. Kalpten bir sevgi, dokunuşunun sıcaklığı ve hayat hediyesi. Benim en iyi arkadaşımsın. Bizim Allah’tan gelen özel bir bağımız var. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Beni gülerken ve ağlarken gördün ve her zaman yanımdaydın. Her zaman söylememiş olabilirim anneciğim fakat çok teşekkür ederim ve SENİ SEVİYORUM. Kadınlar Günün kutlu olsun.

Benim annem olduğun için gurur duyuyorum. Sen her zaman bana çok güzel bir örnek oldun ve bende seni takip edip senin gibi olmak istiyorum. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Bir kadının gücü sadece kırılmadan önce sıkıntılarla ne kadar baş edebileceğiyle değil, kırıldıktan sonra onlarla ne kadar baş etmesi gerektiğiyle de ilgilidir. Kadınlar Günün kutlu olsun anneciğim.

Kadınlar Günü Sözleri Kısa

Bir erkek kariyer yapıyorken ona yardım edin. Bir kadının kariyerini inşa etmek demek ,bütün bir ailenin ve bütün bir toplumu inşa edebilir.

Bu dünyadaki hiçbir canlı bir kadın kadar güçlü değildir. Hem kariyerinde üstlere çıkarken hem de evini en güzel şekilde idare eder. Onun iç güzelliğine saygı gösterin.

Eğer onlara hak ettikleri gibi saygı gördüklerini ve sevildiklerini hissettirirseniz, sizden daha büyük şeyler istemezler. Size küçük şeylerin karşılığı olarak sonsuz mutluluk verirler.

Kadınsınız diye hiçbir şeyden korkmayın. Sizin kalbiniz güçlü olduğu için aslında en güçlü kişi sizsiniz. Hiçbir zaman güçlü olduğunuzu unutmayın.

Bizi dünyaya getiren bir insan nasıl güçsüz olabilir ki? Bunu neden anlamıyoruz? Eğer o olmasaydı, sen bu dünyadaki değerini kanıtlamak için, burada dahi olamazdın. Düşün!

Bir kadın Allah’ın yarattığı en güzel varlıktır fakat biz bu gerçeği ne zaman anlayacağız? Bizim hayatımıza disiplini aşılayan odur ve artık bu anlaşılmalıdır.

Kadınsız bir hayat hayal etmek çok zor. Onlar hayatımızı renklendirir. Onlara toplumun meselelerine katkıda bulunacak eşit fırsatı sağlayarak saygımızı göstermeliyiz.

Kadınlar Günü Sözleri Atatürk

Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.

Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlerle bağlı kaldıkça, diğer kısmı göklere yükselebilsin!

Dünyada her şey kadının eseridir. K. Atatürk

Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.

Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur.

Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bundan dolayı kadınlarımız ilim ve fen sahibi olacaklar ve erkeklerin geçtikleri bütün öğretim basamaklarından geçeceklerdir.

Kadının en büyük vazifesi analıktır! İlk terbiye verilen yerin ana kucağı olduğu düşünülürse, bu vazifenin ehemmiyeti layıkiyle anlaşılır.

Kadınlarımız eğer milletin gerçek anası olmak istiyorlarsa, erkeklerimizden çok daha aydın ve faziletli olmaya çalışmalıdırlar.

Kadınlar içtimai hayatta erkeklerle birlikte yürüyerek birbirinin yardımcısı ve destekçisi olacaklardır.

Milletin kaynağı, toplumsal hayatın temeli olan kadın ancak faziletli olursa görevini yerine getirebilir.

Zaman ilerledikçe, ilim geliştikçe, medeniyet dev adımlarıyla yürüdükçe; hayatın, asrın bugünkü gereklerine göre evlat yetiştirme’nin güçlüklerini biliyoruz. Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye, eski devirlerdeki gibi basit değildir. Gerekli özellikleri taşıyan evlat yetiştirmek, pek çok özelliği şahıslarında taşımalarına bağlıdır. Bu sebeple kadınlarımız, hatta erkeklerden daha çok aydın, daha çok feyizli, daha fazla bilgin olmaya mecburdurlar!

Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım.

Bizim toplumumuz için ilim ve fen lazım ise, bunları aynı derecede hem erkek hem de kadınlarımızın iktisap etmesi lazımdır.

Bize destek olmak için Kadınlar Günü Sözleri  yazımızı sosyal medyada paylaşmayı ve bizi Facebook, Twitter ve İnstagram’da takip etmeyi unutmayın.

♥♥♥ Lütfen siz de kendi Kadınlar Günü Sözleri, mesajlarınızı ve yorumlarınızı bizimle aşağıdan paylaşın. ♥♥♥

Önceki makale8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajları (En İddialı, En Güzel)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here