Ana sayfa Güzel Sözler Mutluluk Sözleri 2017 – En Güzel Mutluluk Sözleri

Mutluluk Sözleri 2017 – En Güzel Mutluluk Sözleri

0
Mutluluk Sözleri
Mutluluk Sözleri

Mutluluk Sözleri 2017

Bugün gülümse hayata. Çünkü cebimde bir avuç Mutluluk Sözleri ile geldim gönül sofranıza. Buyurun efendim

Mutluluk öyle bir parfümdür ki, onu başkalarına sürdüğünüz zaman sizin de üstünüze birkaç damlası düşer.

Her insan dünyaya kendi iç gözlüğü ile bakar. Gözlüğün camı kirli ise manzaranın değişmesi bir şey ifade etmez. Dünyayı güzel görüp mutlu olmak istiyorsan önce içindeki gözlük camını temizle.

Hadiselerin dilediğin şekilde gelmesini bekleme. Nasıl geliyorlarsa öyle gelmelerini iste. Böylece daima mutlu olabilirsin. Başıma gelen elem ve kederleri ve her şeyi kabullendim. Zira Allah’ın benim için istedikleri, benim kendim için arzu ettiklerimden hayırlıdır. ( Epiktetos )

İyi yaşamak değil, yaşamayı iyi bilmek mutluluktur. ( Aeskhylos )

Kıssadan Hisse – Mutluluk Sözleri

Büyük bir kedi, kuyruğuyla oynayan küçük bir kediye sormuş: ‘Neden kuyruğunu kovalıyorsun?’ Yavru kedi cevap vermiş: ‘Bir kedi için en güzel şeyin mutluluk, mutluluğun da kuyruğum olduğunu öğrendim. Bu sebeple onu kovalıyorum. Yakaladığımda mutluluğa kavuşacağım.’ Bunun üzerine yaşlı kedi şöyle demiş: ‘Gençken ben de mutluluğun kuyruğum olduğuna karar vermiştim. Ama şunu fark ettim; ne zaman onu kovalasam, benden uzaklaşıyor, ne zaman kendi işime baksam hep peşimden geliyor.

Hayatta başarılı olmuş yaşlı bir adama, bazı gençler: ‘Hayatın bize azami mutluluk ve başarı sağlaması için ne yapmalıyız?’ diye sormuşlardı. Ondan şu cevabı aldılar: ‘Sizin bu sorunuz, bana bir tek ineği olan köylüyü hatırlattı. Bir gün o kişiye biri sordu: İneğin ne kadar süt veriyor? Köylü şu cevabı verdi: İneğim süt vermez. Sütü ondan sizin almanız gerekir.’ İşte gençler! Mutluluk ve başarıyı hayat size vermez. Gayretinizle o mutluluk ve başarıyı hayattan sizin almanız gerekir.’

Mutluluk Sözleri

Mutluluğun sırrını mı arıyorsun? İhtiyarlık gelmeden gençliğin, hastalanmadan sıhhatin, fakirlik gelmeden zenginliğin, ölüm gelmeden hayatın ve meşgul olmadan önce zamanın kıymetini bil.

İnsana, hayata ve olaylara doğru bakmayı öğren. Yarısı su dolu bardağın dolu tarafını görecek bir bakış açısı geliştir ve bunu bir hayat felsefesi haline getir. İnsana baktığında imanı, aklı,kalbi, cesareti, erdemi, güzellikleri aklına gelsin. Eğer ilk bakışta onun kusur ve ayıplarını görüyorsan bakış açında bir bozukluk var demektir.

Benzer Sözler :   Özlü Sözler, En Etkileyici Resimli Özlü Sözler, Özlü Sözler Kısa ve Anlamlı

Bahtiyar insanlar, geçmişlerden ibret alırlar ve böylece kendilerinden sonra geleceklere ibret olmazlar.

Hayatın, yaptığın tercihlerin bir toplamıdır. Bugün hayata ne vermeye karar verirsen, hayat da yarın sana onu verecektir. Birine kaba ve aşağılayıcı bir şekilde davranmayı seçtiğinde, onun da sana aynı şekilde davranması yönünde tercihini yapmışsın demektir.Sigara içmek bir seçimdir ama böylece de her sigara başı-na 14 dakika erken ölmeyi kabullenmişsin demektir.

Eğlence, bir faaliyet süresince hissettiğimiz bir şeydir; mutluluk ise, bir faaliyetin ardından hissedilen bir duygudur. Daha derin, daha kalıcı bir histir. Lunaparka veya bir maça gitmek, sinema ya da televizyon seyretmek, eğlence faaliyetleridir. Bu tip faaliyetler bizim rahatlamamızı, geçici bir süre için problemlerimizi unutmamızı ve hatta belki de gülmemizi sağlar fakat mutluluk getirmezler. Çünkü bu tür fiillerin olumlu tesirleri eğlence bitince sona erer. Eğer biz kendimizden memnun değilsek, hiçbir zaman mutlu olamayız. Mutluluk bir tavır ve fikirdir. Zorlukların ve hüznün yer almadığı eğlenceli bir hayatın mutluluk demek olduğuna inanan insanların, gerçek mutluluğu yakalama şansı oldukça düşüktür. Eğer eğlence ve haz mutlulukla eşdeğer olsaydı, acı da mutsuzlukla eşdeğer olurdu.Fakat aslına bakılırsa bunun tam tersi geçerlidir. Mutluluğa sebep olan şeyler çoğunlukla içlerinde acıyı barındırırlar.  ( Dennes Prager )

Hayatın dört mevsiminin olduğunu bil ve her mevsimin güzelliğini keşfederek mutlu olmanın yollarını ara. Hayatın tek mevsimden ( bahar ) ibaret olmasını isteme ve diğer mevsimlere (hayatın gerçeklerine) gözlerini kapayarak mutsuzluğu kendi ellerinle davet etme.

Mutlu olmak istiyorsan vermenin hazzını keşfet. Çünkü insan aldığı şeylerle belki geçici bir süre var olur ama verdiği şeylerle ebediyen yaşar.

Fırçanız var, boyalarınız var, bir cennet resmi yapın ve girin içine. ( Nikos Kazancakis )

İnsan bir çıraktır, acı onun ustasıdır. Hiç kimse ıstırap çekmedikçe kendini tanıyamaz. ( A. de Musset )

 

Yazımızı Değerlendirebilirsiniz
[Toplam: 40 Ortalama: 4.2]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here