Ana sayfa Güzel Sözler Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye Arkadaşa Kısa ve Özlü

Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye Arkadaşa Kısa ve Özlü

0
Sevgiliye Güzel Anlamlı Sözler
Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye Arkadaşa

Güzel anlamlı sözler yazımızda birbirinden etkileyici sözler, güzel anlamlı sözler, anlamlı güzel sözler, sevgiliye güzel anlamlı sözler, güzel anlamlı sözler kısa, arkadaşa güzel anlamlı sözler, özlü anlamlı kısa sözler bulabilirsiniz.

Bazen insan sevdiğine, dostuna ve arkadaşına güzel anlamlı sözler bulmakta zorlanabilir. Bu yazımızda hayata, aşka dair birbirinden güzel ve etkileyici kısa, özlü ve uzun güzel anlamlı sözler, güzel sözler, anlamlı sözler bulabilirsiniz.

Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye 

Eski Türk Edebiyatının usta yazarlarından sevgilinize gönderebileceğiniz çok güzel anlamlı sözler

Youtubeda sevgiliye güzel sözler harika fon müziği ile…

Sevgili, keskin hançerini uzanıp kendini yormasın. Biz sevdiğimize canımızı kendimiz teslim ederiz, ona zahmet olmasın. (Neyli)

Aşk; kişinin kendi elindeki şekeri başkasına ikram edip, zehri kendisinin yutmasıdır. Aşk; gökten yağmur gibi çok bela yağsa da başını sakınmadan ona tutmak ve Allah için sabretmektir. (Eşrefoğlu Rumi)

Sevgiliye “Ey canım senin yoluna canımı feda edeyim.” dedim. Yüzüme büyük bir kızgınlıkla baktı ve “Senin hala canın mı var?” dedi. (Zati)

Ey sevgili! Senin ismini anınca gözlerim yaşarsa buna hiç şaşılır mı? Elbette böyle olacak, çünkü gül isteyen dikenleri de sular. Senin gibi bir gülün açması için dikene su vermek lüzumsuz değildir. (Fuzuli)

Ey sevgili! Senin uğruna benim canım fedadır, Sen de beni canın kadar sev. (Fuzuli)

Sevgilinin cemaline tutkun olan âşık bu âlemde başka hiçbir şeye bakmak istemez. Sevgilinin yolunda maddi varlığın temeli olan canından vazgeçen, onu sevgiliye teslim eden âşık, başka bir can istemez. (Kuşadalı İbrahim Halveti)

Yanında mı gül gibi olan sevgili, üzerine kırmızı bir şal alarak yürüsün. O yürürken, şalın ucu da benim gönlüm gibi sürünerek yürüsün. (Vasıf)

Ey sevgili! Senin sevdana yanmak, sana sevdalanmak diğer bütün sevdalardan vazgeçmekle olur. Bir insanın seni sevdim diye bilmesi için her hali ve her tavrıyla seni rengine boyanması, senin gibi olması gerekir. (Osman Hulus-i Darendevi)

Gönlüm sevgilinin saçının tuzağına bağlandığı günden beri verdiğim sözü de ettiğim yemini de bozdum. Sevgilinin güzel gözlerini gördüm. Derdi de dermanı da unuttum. (Şeyh Galip)

Âşıkların her gün adet haline getirdikleri iş ah etmek imiş Onlar için ah etmeden geçirdikleri her bir nefes günah imiş. (Laedri)

Ey sevgili! Biz senin hüznün ile dost olduk, sevinci ne yapalım? Gönlümüzün safası olmadıktan sonra,  sevinci ne yapalım? (Naili)

Eğer bir aşığın talihi yerindeyse, Onun yarasının hekimi sevdiği olur. (Keçecizade İzzet Molla)

Gönlünde aşktan eser olmayan kişiye boşuna öğüt vermeyin. Çünkü o,  öğütten anlamaz. Aşkı olmayan insan hayvan gibi olur. Hayvan elbette öğüt alacak değildir.  (Hz Mevlana)

Ben her güzele gönlümü açıp gösteremem; zira, onun içinde sultanıma ait bir emanet var. (Şeyh Galip)

Bahçıvan, gül bahçesinin tamamını suya versin, tek tek gülleri sulayacağım diye zahmete katlanmasın. Bahçıvan ne yaparsa yapsın, senin yüzün gibi, yüzünün gülü gibi bir gül tekrar açılacak değil o bahçede. (Fuzuli)

Ey sevgili! Su, geçtiği zaman toprakta nasıl yaralar yarıklar açıyorsa… Senin bakışının özlemi de  gözlerimden akan yaşlar gibi, Benim bağrımda yarık yarık yaralar açmakta. (Fuzuli)

Eşlerin birbirine benzemesi lazımdır. Ayakkabı ve mestin çiftlerine bir bak! Ayakkabının bir teki ayağa biraz dar gelirse, ikisi de işe yaramaz. (Hz Mevlana)

Benzer Sözler :   Dostluk Sözleri ve Arkadaşlık Sözleri En İyi Arkadaş İçin

Sevgiden acılar https://www.sozunenguzeli.com/guzel-sozler/guzel-anlamli-sozler/.html tatlılaşır, sevgi vesilesiyle bakırlar altın olur. (Hz. Mevlana)

A şaşkın gönül! Dosta candan giden bir yol vardır. A yolunu kaybetmiş kişi! Dosta hem açık hem gizli bir yol vardır. Altı yönden de yolun bağlansa, korku ve endişeye mahal yok. Çünkü gönlünün ta içinden sevgiliye giden bir yol vardır. (Hz Mevlana)

Güzel Anlamlı Sözler

Yazıda kısa, özlü birbirinden güzel anlamlı sözler ve vecizeler bulabilirsiniz.

Bu dünyadaki insanlar Aya değil Hilale bakarlar. Sen zannetme ki güzelliklere bakacaklar. Onlar sürekli kusurlara bakarlar. (Nergisi)

Bir papağana kelimeleri telaffuz etmeyi, güzel konuşmayı öğretsen sözü belki insan sözü gibi olur. Ama özü hakiki manada insan olmaz. (Fuzuli)

Hakkın kapısı isteği olan herkese her an açıkken, elde ettiği makamdan dolayı gururlanan İnsanlara sığınmaya hiç gerek var mı? (Laedri)

Kader sırrını bilmeyenler, makam-mevki sahiplerinin kapısından ayrılmazlar. Oysa kendisinde ezelde takdir edilmiş olan rızka kanaat edenler, Allah’ın kapısından hiçbir zaman ayrılmazlar. (Beliğ)

Acı bir meyveye şeker dökme ile nasıl tatlılık gelmezse… Kötü niyetli olan ve kıskanç bir insana da lütuf ve merhamet ederek bu işten dolayı pişman hale getirmezsin. (Nabi)

Aslı kötü olan kişiye giydiği üniforma soyluluk kazandırmaz. Sırmalı palan da vursan eşek yine eşektir. (Ziya Paşa)

Bülbül güle “ gül, gül” dedi. Gül, gülmedi gitti. Bülbül güle, gül bülbüle yar olmadı gitti. (Laedri)

Sitemizdeki benzer güzel anlamlı sözler de ilginizi çekebilir.

Sevgiliye anlamlı güzel sözler.

Anlamlı güzel sözler.

Zalimin gelecek güzel günlerini mazlumun bir ahı keser. Haksız yere bir insanın rızkına mani olanın rızkını da Allah keser. (Laedri)

Şu, adına gam denilen şey gönlümü harabeye çevirdi. Benim derdime derman olacak bir merhem de bulunamadı. (Şeyhi)

Hikmeti yüksek olan yüce gönüllü insanlar dünyanın çirkinliklerini tenezzül etmezler. Ondan dolayı yüksek makamlara çıkanlar, genellikle sıradan, bayağı insanlardır. (Hazık)

Ey gönlüm! Gözümden akan yaşlara ve ağzımdan çıkan ahlara inanıyorsun. Sen yele uyup, suya dayanıyorsun.

Her kimden vefa beklediysem cefa gördüm. Bu vefasız dünyada kimi gördüysem, vefasız gördüm. (Fuzuli)

İlim sahili olmayan bir deniz gibidir. Orada âlim geçinen ancak cahildir. (Nabi)

Sakın edebi elden bırakma zira burası Allah’ın sevgilisi https://www.sozunenguzeli.com/guzel-sozler/guzel-anlamli-sozler/.html olan Hazreti peygamberin semtidir. Burası hakkın nazarına mazhar olmuş, Muhammed Mustafa’nın makamıdır.(Nabi)

Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem. Gelenin keyfi yerine gelsin diye kalkıp geçmişe sövemem. (Mehmet Akif Ersoy)

Ey Rabbim! Eğer senden bize bir bağış erişmezse, bütün işlerimiz yaman olur. Ey varlığın ve kâinatın sahibi! Bize hayırlı işleri kolaylaştır. (İkbali 2. Mustafa)

Sesini bu dünyaya Hazreti Davut gibi sal. Çünkü bu gök kubbenin altında sonsuza kadar kalıcı olan yalnızca bıraktığın hoş bir seda imiş… (Baki)

Eğer hikmet kitabından ders almak istiyorsan. Allah’ın ezeli kudret kaleminin, kâinatın sayfalarına yazmış olduğu işaretlere, ibret levhalarına bak. (Hayali Bey)

Kuru ekmekle kanaat etmek kadar güzel bir nimet mi var? Tok gözlülük ve lüzumsuz şeylere tenezzül etmemek kadar rahat bir köşe mi var? (Şeyhülislam Yahya)

Eğer Leyla’nın kapısında Mecnun’un ayağına diken batsa; Mecnun, Leyla’nın yanında biraz daha kalabileceği diye bundan mutlu olur. (Fevri)

Diğer sayfamızda  whatsapp, facebook, instagram gibi sosyal medya ile sevdiklerinize gönderebileceğiniz birbirinden güzel anlamlı sözler ve mesajların devamını bulabilirsiniz.

1
2
Önceki makalePazartesi Sendromu Nedir? Pazartesi Sendromu Mesajları
Sonraki makaleSevgiliye Sitemli Sözler, Sitemli Laflar, Resimli Kısa Uzun Sitem Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here