Ana sayfa Güzel Sözler Arkadaşlık Sözleri, Arkadaşlık Mesajları, Dostluk Üzerine En Güzel Sözler

Arkadaşlık Sözleri, Arkadaşlık Mesajları, Dostluk Üzerine En Güzel Sözler

0
Arkadaşlık ve Dostluk Sözleri
Arkadaşlık Sözleri, Dostluk Sözleri

Arkadaşlık Sözleri yazımızla karşınızdayız. Arkadaşlıklar zaman içinde gelişir. Hayatımızdaki bu özel insanlara karşı duyduğumuz muhabbet ve yakınlık bu insanların hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösterir. İster küçük isterse geniş bir arkadaş grubumuz olsun, onların her biri dünyaya yeni bir bakış açısıyla bakmak, bize yaslanacak bir omuz vermek ve bizi neşelendirmek bakımından hayatımıza yenilikler katar.

Her bir arkadaşlık emsalsizdir ve yeri doldurulamazdır. Ve her bir arkadaşlık açıkçası bizi biz yapar. Peygamberimiz sallallahü aleyhi ve sellem, “Kişi dostunun dini üzerinedir. Bu yüzden her biriniz, kiminle dostluk ettiğine dikkat etsin.” buyurmuştur. Bu yüzden arkadaşlarımıza her zaman onlara bizler için ne ifade ettiklerini anlatmalıyız. Aşağıdaki Arkadaşlık Sözleri, size arkadaşlığın güzelliğini anlatmakta umarız yardımcı olacaktır. O zaman durmayın siz de en iyi arkadaşlarınıza bu güzel sözleri gönderin. Belki de okurken siz de kendiniz için güzel bir şeyler öğrenirsiniz. En güzel Arkadaşlık Sözleri ve Arkadaşlık Üzerine Sözler için hadi başlayalım!

Arkadaşlık Sözleri

Arkadaşlar vardır, aileniz vardır ve bir de aileniz gibi olan arkadaşlarınız vardır.

Kimse, kimseyi tanıyamaz, tanıdığımızı sanırız. Tanıdığımız kadarına inanırız. Eğer gerçekten tanısak, bırakın aşkı filan, kimse kimseyle arkadaş bile olmaz. (Ahmet Ümit)

Bir arkadaş istiyorum. Benimle konuşmadan beni tamamen anlayacak, benimle karşı karşıya saatlerce hiç konuşmadan oturabilecek bir arkadaş. (Sabahattin Ali)

Sadık bir arkadaş, on bin akrabaya bedeldir. (Euripides)

Arkadaşlık Mesajları
Arkadaşlık Sözleri

İyi bir arkadaş dört yapraklı yonca gibidir; bulması zordur ama sahip olduğun için şanslısındır.

Ey benim yaradılışım, yolunu kaybetmiş yol arkadaşım. Kimin bağrındaki kemikten yaratılmışsan ona gel. Eksik parçamı arar gibi seni arıyorum ben. Sen de beni ara. Boşluğunu doldur, eksiğini tamamla. Dünya dediğin bir kaza ertesi. Aç kapılarını. Elinle koymuş gibi bıraktığın yerde bul beni. Gel neredeysen. Cennet olsun yeniden… (Nazan Bekiroğlu)

Giydikçe açılır diyen tezgâhtar, uzadıkça şekil alır diyen kuaför ve zamanla unutursun diyen arkadaş. Bunların hepsi aynı örgüte üye. (Sunay Akın)

En mutlu insan, kitap hazinesine veya kitapsever arkadaşlara sahip olandır. (Victor Hugo)

Bir kız kardeş, sonsuza kadar yanında olacak bir arkadaş demektir. (Jill Shalvis)

Gerçek arkadaşlar arasına mesafeler girmez. (Can Yücel)

İnsanları sözleriyle değil, hareketleriyle ölç! Ondan sonra da arkadaş olabileceğin insanı seç. İpin ucunu bir verirsen ellerine yandığın günün resmidir. (Yaşar Kemal)

Belki de yalancı arkadaşlarına bir teşekkür borçlusun, sana gerçek dostlarının kıymetini hatırlattıkları için. (Victor Hugo)

Arkadaşlık kuvvetli bir bağdır. Paraya ihtiyaç olunca başvurulmazsa, ömür boyu sürer. (Mark Twain)

Susmak, insanı ele vermeyen sadık bir arkadaştır. (Konfüçyüs)

Yakın arkadaş olmak işte böyle bir şeydi. Anneniz ya da kız kardeşiniz gibi olurlardı; sizi çok sinirlendirebilir, ağlatabilir ve kırabilirlerdi ama sonunda zor zamanlarınızda daima yanı başınızda olur, en kötü gününüzde bile sizi güldürmeyi başarırlardı. (Kristin Hannah)

Gerçek arkadaşlık iki bedende bir ruhtur. (Aristoteles)

Dostluk Sözleri yazımız da ilginizi çekebilir.

En Güzel Arkadaşlık Sözleri

Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karşılaşırlar. Aşk, kendinden emin bir şekilde sorar: “Ben senden daha samimi ve daha cana yakınım, sen niye varsın ki bu dünyada?” Arkadaşlık cevap verir: “Sen gittikten sonra bıraktığın gözyaşlarını silmek için…” (Taşkın Tuna)

Dostluk
Arkadaşlık

Akıl yolundan başka, bir şeye kulak asma. İyiyle arkadaş ol, kötüsüne yaklaşma. (Ömer Hayyam)

İnsanlar; eğlenebildikleriyle arkadaş, anlatabildikleriyle dost, ağlayabildikleriyle kardeş olurlar. (Anton Çehov)

Bazen çabuk gelişen bir arkadaşlık, ne denli yalnız olduğumuzu hatırlatır bize. (Emrah Serbes)

Kütüphanem beni yansıtır; kitaplarım ise yaşayan arkadaşlarımdır. (Umberto Eco)

Bir an için, keşke oda arkadaşım veya bir dostum olsaydı diye düşündü. Sırlarını açabileceği, güvenebileceği, karyolanın bir ucunda oturup, çay yudumlayan ve onunla birlikte gülmeye ve ağlamaya veya onun en ufak imasıyla ona ilgi göstermeye hazır biri… (John Katzenbach)

İyi arkadaşlar, iyi kitaplar ve uykulu bir bilinç: ideal hayat budur. (Mark Twain)

Yıldızlar kadar arkadaşın olacağına, alacakaranlıkta parlayan ay gibi tek bir dostun olsun yeter. (Johann Wolfgang von Goethe)

Uzayıp giden hayat yolunda, yolumuzun kesiştiği insanlar bizim için önemlidir. Yollarımızın kesiştiği insanlardan bir bölümü arkadaş olarak hem hayatımızda hem de yüreğimizde yer eder. Yıllar sonra kimisi tebessümle hatırlanır, kimisi de acı bir yüz ifadesi ile… (Maksim Gorki)

Dünyada üç çeşit arkadaşınız olur: Sizi sevenler, sizinle ilgilenmeyenler ve sizden nefret edenler. (Nicolas Chamfort)

Bir kızın kusurlarını öğrenmek için onu bir kız arkadaşına övünüz. (Benjamin Franklin)

Bir kimseyi tanımak istiyorsan, düşüp kalktığı arkadaşlarına bak. (Mevlana)

Ailen, sana senin için en iyi olacağını düşündükleri şeyi söyler. Arkadaşların, sana senin en çok duymak isteyeceğin söyler. İş arkadaşların, sana o an söyleneceklerin en uygunu ne ise söyler. Ben sana gerçeği söylüyorum: “Başka türlüsü olabilir.” (Koray Odabaşı)

İnsanın, böyle hiç konuşmayan bir arkadaşı olması, bıkmadan usanmadan da onu dinlemesi ne iyi. (Yaşar Kemal)

Arkadaşlık Mesajları yazımızı da mutlaka okumalısınız.

Dostluk Sözleri Facebook

Kitap beni her zaman eğlendiren, avutan bir arkadaş, bana akıl öğreten bir dost olmuştur. (George Sand)

Arkadaşlık Facebook
Dostluk Sözleri Facebook

Yabancı yoktur. Sadece henüz tanışmadığımız arkadaşlar vardır. (Dalai Lama)

Gerçek arkadaş sağlık gibidir. Değeri ancak o yok olunca anlaşılır. (Miguel de Cervantes)

Yol arkadaşını iyi seçemeyenlerin çoğu yol yorgunu. (Emre Karataş)

Sende sessiz kalma yeteneği var, bu da seni paha biçilmez bir arkadaş kılıyor. (Arthur Conan Doyle)

Arkadaşlık hep bozulur. Tıpkı daima kırılan kalpler gibi. (Tess Gerritsen)

Arkadaşlık ve dostluk yakın kavramlar gibi dursalar da, aralarında büyük farklar vardır. İnsanın pek çok arkadaşı olabilir, dostuysa parmakla gösterilecek kadar azdır. Önce arkadaşını seçersin, sonra da dostluk çizgisini aşabilirse, ona “dostum” dersin. Önemli olan bu aşamayı iyi saptayabilmek. (Canan Tan)

Bu mektuplar aslında sanadır sevgili arkadaşım. Adını bile bilmediğim sana. Öylesine yakından ve derinden tanıyoruz ki birbirimizi, öylesine ortak bir umut ve bilinçle paylaşıyoruz ki yeryüzünü. Yaşama öylesine inanıyoruz ki. Adını bilmesem ne çıkar? (Onat Kutlar)

Verin kitaplarınızı sevdiklerinize, arkadaşlarınıza dostlarınıza. (Satır altları çizili nüsha sizde kalsın) Başlasın satır altlarını çizmeye. Sonra karşılaştırın sizdekiyle. En az dörtte dördü birbirini tutmuyorsa onu terk edin. Ya da izin verin o sizi terk etsin. (Nazan Bekiroğlu)

İnsanların çoğu, en iyi arkadaşını alçalmış görmekten mutlu olur. Genellikle arkadaşlıkların bu temele inşa edildiğini de söylemek abartı olmaz. Bütün düşünen insanlar, bu eski gerçeği bilir. (Dostoyevski)

Arkadaşlar ve iyi niyet, sizi paranın gidemeyeceği yerlere götürür. (Ender Haluk Derince)

Bir çocuğun arkadaşı ve oyuncağı yoksa dünyası da yoktur aslında.

İnsanın en büyük ihtiyacı, kalbine karşı bir kalbin bulunduğunu bilmesidir. Kalbine karşı bir kalp bulmuş olanlar, beraber ağlayıp, birlikte gülerler. Candaştırlar, sırdaştırlar ve iki cihanda arkadaştırlar. (Vehbi Vakkasoğlu)

İçini dökecek arkadaşı olmayan kişi, kendi yüreğini kemiren bir yamyamdır. (Francis Bacon)

Arkadaşlık İle İlgili Uzun Sözler

Düşün, dünyada yalnızlık kadar feci şey var mıdır? Tabii yalnızlıktan kafa yalnızlığını kastediyorum, yoksa dünya bir sürü kalabalıkla dolu… Ama bizim manevi hayatımızda, maddi hayatımızda bize eş, arkadaş olabilecek insan ne kadar azdır. (Sabahattin Ali)

Arkadaşlık İle İlgili Uzun Sözler
Arkadaşlığı Anlatan Uzun Sözler

Arkadaş sana elimi veriyorum! Sana paradan daha değerli olan sevgimi veriyorum. Sana din konuşmalarından, yasalardan önce sevgimi veriyorum. Sen de bana sevgini verecek misin? Gelip benimle yürüyecek misin? Yaşamımız boyunca birbirimizle bağlanacak, tutunacak mıyız? (Walt Whitman)

Zamanın ters, arkadaşlığın faydasız, her reisin bezgin ve her başın hasta olduğunu görünce, evime kapanıp onurumu korumayı kâr bildim. Sofra arkadaşlarım mürekkep şişeleridir. (Ali Urall)

Bir arkadaşınızla karşılaştığınızda, ruhunuzun dudaklarınıza doğru hareket etmesini ve dilinizi yönetmesini sağlayın. Sesinizin içindeki sesin, onun kulağının içindeki kulağa seslenmesine izin verin; çünkü onun ruhu, sizin kalbinizin gerçeğini salkıyacaktır. Tıpkı kadeh boşalıp, rengi unutulsa bile, şarabın tadının ağızda kalması gibi… (Halil Cibran)

Dostlarına, arkadaşlarına dön bak. Yıllardır sana ne kattılar, seni nereden nereye getirdiler, onu değerlendir. Sonra da o sonuca göre onları terk et veya onlarla devam et… Terk et seni anlamayanı. Terk et şeytanın maskeli yüzlerini. Terk et fani değerler üzerindeki hesapları… (Nureddin Yıldız)

Benzer Sözler :   Mutluluk Sözleri, Mutlu Sözler, Mutluluk Mesajları, Kısa Mutluluk Sözleri

Bu çok iyi tanıdığım bir sesti. En yakın arkadaşım beni çağırıyordu. Beni yıllardır söylendiğini duymadığım bir isimle çağırıyordu. Uzun zaman önce tedavülden kalkan bir isimle. Benim ismim. (Allen Zadoff)

Bee yengem her zaman der ki, “Çoğu insanın sandığını aksine gerçek arkadaş, sen zor bir dönemden geçerken yanında koşan değildir,” diyerek başını iki yana salladı. “Bunu herkes yapar. Gerçek arkadaş, kendisi mutlu değilken senin mutlu olmana sevinen, hatta mutluluğunu kutlayan kişidir. (Sarah Jio)

Gerçek arkadaş, kendiniz olmanız için size sonsuz özgürlük veren kişidir. Özellikle nasıl hissedeceğiniz konusunda. O anda şöyle ya da böyle hissediyor olmanızı sorun etmezler. Gerçek sevgi bu demektir. Bir insanın kendisi olmasına izin vermek. (Ava Dellaire)

Arkadaşlık Sözleri Kısa

İnsanın arkadaşını unutması ne acı! Kaldı ki arkadaşı olan kaç kişi var içimizde? (Antoine de Saint Exupéry)

Ne borçlu ne de alacaklı ol! Yoksa hem paranı hem de arkadaşını kaybedersin. (William Shakespeare)

Bir dakikalık uzlaşma ömür boyu arkadaşlıktan dah iyidir. (Gabriel Garcia Marquez)

Ahlaksız arkadaş yüzünüze saçılan asit gibidir. (Muhammed Bozdağ)

Hep korkarız yalnızlıktan ama bil ki yalnızsan; yalancı arkadaşların, iki yüzlü dostların ve çekip gidecek bir sevgilin olmaz. (Douglas Adams)

Arkadaş başka dost başka derler. Doğru! Biri arkanda, biri her y/anındadır. (Talha Bora Öge)

Arkadaşlar birbiri adına düşünebilmeliler, bilhassa kendi adımıza düşünemediğimiz zamanlar. (Sarah Jio)

İyi bir arkadaştan daha iyi bir şey yok. Tabii çikolatası olan iyi bir arkadaş hariç. (Jill Shalvis)

Cömert olmayınca malın, vefa olmayınca arkadaşlığın, karşılık olmayınca aşkın bir hayrı olmaz. (Mevlana)

Arkadaşlarını yalnızken tenkit et, fakat başkalarının yanında methet. (Ahmet Mithat Efendi)

Arkadaşlarınızın kusurları size emanettir, onları sır gibi saklayın. (Yavuz Bahadıroğlu)

En aziz arkadaş, ihtiyacınızı hissettiği anda yardımınıza yetişen arkadaştır. (Muhammed Bozdağ)

Hayvanlar benim arkadaşlarımdır ve ben arkadaşlarımı yemem. (Bernard Shaw)

Annenin gözünün tutmadığı her arkadaş tehlikeliymiş ve gün gelir zararı dokunurmuş. (Zeki Kayahan Coşkun)

Bazen uzakta olan bir dost, yakında elinizin altında olan bir arkadaştan daha iyidir. (Halil Cibran)

Eski arkadaşlarınızın en iyi tarafı, yanlarında aptallaşabilmenizdir. (Ralph Waldo Emerson)

Akıllı düşman, ahmak arkadaştan iyidir. (Muhammed Bozdağ)

Ah şeytan! Ah doymak bilmeyen muhteris nefsim! İkiniz ne de kötü arkadaşlarsınız. (Miguel de Cervantes)

Gençleri harap eden beş şeydir: şüpheler, şehvetler, yanlış arkadaşlar, boş vakitler, hedefsiz çevreler. (Nureddin Yıldız)

Yıldızlar iyi arkadaşlar gibidir. Onları her zaman göremezsin, ama orada olduklarını bilirsin. (Lisa Unger)

Hiç kimse aşktan kaçamaz, yalnızca itiraf etmekten kaçınır. Arkadaşlık, aşkın bir formudur. (Stieg Larsson)

Arkadaşından bir şey istediğin zaman, “Ne yapacaksın?” diye sorarsa, arkadaşlık hukukunu ihlal etmiş olur.

Arkadaşlık Sözleri Tumblr

Vefalı yabancıyı arkadaşmış gibi kabul et. Akraba vefasızsa düşmanın kabul et. Zehir şifaysa eğer, onu panzehir say. Eğer bal dokunursa arıymış kabul et. (Ömer Hayyam)

Üç çeşit arkadaşlık vardır: Birincisi ekmek gibidir, her zaman ihtiyacınız vardır. İkincisi ilaç gibidir, lazım olursa ararsınız. Üçüncüsü mikrop gibidir, o gelir sizi bulur. (İpek Ongun)

“O zaman insanlar arkadaşlığından aldıkları keyfin karşılığını sana nasıl ödüyorlar?” diye sordum. Yumuşak bir sesle, “Sırlarla!” dedi. (Suzanne Collins)

Arkadaşların için yapacağın şey, onların sevinçlerini ellerinden almamaktan, mutluluklarını onlarla paylaşarak arttırmaktan başka bir şey değil. (Johann Wolfgang von Goethe)

Bir arkadaş, uzlaşmaya varabilen kimsedir. Anlaşmak, insanları arkadaş yapar. Ve bir arkadaş altından daha değerlidir. (Simon Lewis)

Unutmayın; hiçbir zaman arkadaş kaybetmezsiniz. Sadece kimlerin gerçek arkadaşlarınız olduğunu keşfedersiniz. (T. S. Eliot)

Köpekler arkadaşlarını sever, düşmanlarını ısırırlar. İnsanlar ise tamamen farklıdır. Saf ve karşılıksız sevgiyi beceremezler. Kişisel ilişkilerindeyse sevgi ve nefreti karıştırıp dururlar. (Sigmund Freud)

Benim ben değiştiğimde değişen ve ben başımı salladığımda başını sallayan bir arkadaşa ihtiyacım yok; gölgem bu konuda çok daha iyi. (Plutarkhos)

Arkadaşını yolda gördüğün zaman, nereden geldiği, nereye gittiği ve bunun sebebi konusunda sözü ilk açan o olmalıdır. Zira açıklamak istemeyeceği bir mesele olur da yalan söylemek durumunda kalabilir. (İmam Gazali)

Erkekler en yakın arkadaşlarıyla bile paylaşmazlar acılarını, çünkü acılar yenilgi gibi gelir onlara. Güçsüzlüklerini en yakınlarına bile göstermekten çekinirler. Erkeklerin dert ortağı yoktur, çünkü derdi olmak zaaftır onlar için. (Oya Baydar)

Mehtap altında ağır ağır giderken yanımda benim gibi hiç sesini çıkarmadan, hiç konuşmadan yürüyecek ve bu gümüş ışıkları yavaş yavaş içecek bir arkadaş ararım. (Sabahattin Ali)

Fikirlerimiz, zevklerimiz arasında hiçbir iştirak noktası yoktu. Fakat aşk gibi arkadaşlık da fikir ve zevk birliğiyle pek az alâkası olan bir şeydir. (Reşat Nuri Güntekin)

Arkadaşlık Üzerine Sözler

Vedalar sizi kederlendirmesin Tekrar buluşabilmeniz için bir veda gereklidir. Ve arkadaş olanlar, dakikalar veya ömürler sonra, mutlaka tekrar buluşur. (Richard Bach)

Yalnızlığı kimse sevmez, bilirsin. Ne var ki ben, arkadaş edinmek için çaba harcamam. Çünkü ne olursa olsun, hayal kırıklığı gelir arkasından. (Haruki Murakami)

Benim gibi sağı sollu belli olmayan biri için ve br göçebe için şiir bir yol arkadaşıdır. Yerin yedi kat dibine de gitsen, göğün yedi kat üstüne de çıksan seninle gelir. Şiir imkânsız bir şeydir, mümkün değildir, çaresizdir. Bunu hissediyorum ben hep onda kendi umutsuzluğumu buluyorum. (Didem Madak)

Arkadaş, el uzatıp seni yerden kaldırandır. Dost ise, onu da aşağı çekeceğini bildiği halde sen daha düşerken el uzatandır. (Johann Wolfgang von Goethe)

Arkadaşlar giysi gibidirler. Üzerine oldukları sürece iyidirler, ama en sonunda ya yıpranırlar ya da  sen büyürsün… (David Nicholls)

Hayatta önce değer verdiğiniz şeyleri saptayın. Eş, iş, arkadaşlar, para, sağlık filan gibi. Önceliklerinizi belirler, yani hayatınızdaki iri taşları yerleştirip temeli sağlam atarsanız, diğerleri için nasıl olsa yer bulursunuz. (Oğuzhan Akay)

Bir başımıza kalmaktan, belki biricik gerçek âlemimiz olan kendi içimize büzülmekten, hep onun yoksulluklarını çekip ifritleri ile boğuşmaktan ürkmeseydik dost, arkadaş edinmeye özenir miydik? (Nurullah Ataç)

İnsanların hiçbir şeyi anlayacak vakitleri yok. Her şeyi dükkândan hazır alıyorlar. Ve arkadaşlar dükkânda satılmadığı için de hiç arkadaşları olmuyor. (Antoine de Saint Exupéry)

Güzel düşünen, güzel konuşan insanlarla arkadaşlık etmek gerekir. Nerede öyle insanlar diyenlere: o insanlar kalabalıkta ve her yerde olmazlar. (Aşkım Kapışmak)

Malın en kötüsü sarf edilmeyeni, eşlerin en kötüsü birbirine uygun olmayanı, evlatların en fenası ana babasına karşı geleni, arkadaşların en kötüsü felaket ve buhran anlarında arkadaşına yardım etmeyeni, hükümetlerin en fenası masumu korkutanı, memleketlerin en kötüsü emniyetten mahrum olanı, yurtların en kötüsü ise verimsiz olanıdır. (Beydeba)

Arkadaşlık Üzerine En Güzel Sözler

Ve arkadaşınıza, kendinizi olduğunuz gibi sunun. Eğer dalgalarınızın cezrini bilecekse, meddini de bilmesine izin verin. Çünkü salt zaman öldürmek için bir arkadaş aramanızın anlamı olabilir mi? Onu, zamanı yaşatmak için arayın. Çünkü o gereksiniminizi karşılamak içindir, boşluğunuzu doldurmak için değil. Ve arkadaşlığın hoşluğunda kahkahalar paylaşılan hazlar olsun. Çünkü küçük şeylerin şebneminde, yürek sabahını bulur ve tazelenir. (Halil Cibran)

Karanlıkta bir arkadaşla yürümeyi,  aydınlıkta yalnız yürümeye tercih ederim.

En iyi arkadaşınız, sizin geçmişinizi anlayan, geleceğinize inanan ve sizi bugün olduğunuz gibi kabul eden kişidir.

Arkadaş, kalbinizdeki şarkıyı bilen ve siz şarkı sözlerini unuttuğunuzda onu size hatırlatacak olan kişidir.

Arkadaşlık bir cam gibi hassastır. Bir kere kırıldığı zaman belki tamir edilebilir ama her zaman çatlaklar kalmaya devam edecektir.

İyi arkadaşlar, yolda tanıştığımız ve yolculuğumuza değer katan kişilerdir.

En sonunda biz düşmanlarımızın sözlerini değil, arkadaşlarımızın sessizliğini hatırlarız.

Umarım Arkadaşlık Sözleri ve Arkadaşlık Üzerine Sözler yazımızı beğenmişsinizdir. Siz de en güzel Arkadaşlk Sözleri ‘ni yorumlar kısmında bizimle paylaşın. Hemen yayınlayalım. Daha çok kişiye erişin.

Bize destek olmak için Arkadaşlık Sözleri yazımızı sosyal medyada paylaşmayı ve bizi FacebookTwitterPinterest  ve Instagram  hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Önceki makaleErzurum Kongresi Kutlama Mesajları – 1919’dan Günümüze
Sonraki makaleKandiller Ne Zaman? 2021 Diyanet Dini Günler Takvimi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here