Ana sayfa Dizi Sözleri Söz Sözleri , Söz 1. Bölüm Özeti, Söz 1. Bölüm İzle, Söz...

Söz Sözleri , Söz 1. Bölüm Özeti, Söz 1. Bölüm İzle, Söz Oyuncuları

0
Söz Sözleri
Söz Sözleri, Söz 1. Bölüm Özeti, Söz 1. Bölüm İzle

Söz Sözleri, söz dizisi bu sene çok konuşulacağa benzer. İlk bölüm olarak benden geçer bir not aldığını söyleyebilirim. Bu yazımızda 1. Bölüm Söz Sözleri derlemeye çalıştık.

İsimsizler Dizi Sözleri de ilginizi çekebilir. 

Söz Dizi Oyuncuları

Canlandıran OyuncuRolBölümHakkında
Tolga SarıtaşKıdemli Üsteğmen Yavuz Karasu1-Ekibin tim komutanıdır. İyi bir asker ve liderdir. Zekası ve duruşu ile timin saygısını kazanmıştır. Vatanı uğruna savaşırken bir yandan da zor bir aşka yelken açar.
Serhat KılıçÇolak1-Terör örgütünün lideridir. Zeki, kurnaz,acımasız ve zalimdir. Çıkarları uğruna her şeyi satar. İlkeleri yoktur. Kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu Yavuz Üst teğmen ile kişisel bir hesabı vardır.
Aybüke PusatBahar Kutlu1-Hastane zincirleri olan zengin bir ailenin güzel kızıdır. Mütevazi, alçak gönüllü ve yardımseverdir.
Meriç AralEylem Mercier1-Üniversitede eylemlere katılmış ve bir çok kez gözaltına alınmıştır. Bölgede tanışacağı Tim elemanına aşık olunca sorgulamalar başlar.
Nihat AltınkayaYarbay Erdem Korkmaz1-Kritik kararları veren bir komutandır. Askerlerini çok sever. Disiplinlidir, katıdır, kuralcıdır. Asker ve köylüler ile arası iyidir.
Derda Yasir YenalYasin3-İstihbaratçı’dır. Simsarı sorguladıktan sonra Time dahil olmuştur.
Çağan Atakan ArslanÜsteğmen Zafer Yaman1-Ekibin en çalışkanıdır. Tam bir spor delisidir. Kendi halinde, ketum takılmayı sever.
Burak SevinçÜstçavuş Fethi Kulaksız1-Kültürlü, çok okuyan, biraz da aykırı bir tiptir.
Görkem SevindikÜstçavuş Mücahit Serdengeçti1-Deli dolu ve atılgandır. Bütün operasyonlarda en önden gitmekten korkmaz.
Mustafa YıldıranBaşçavuş Ali Haydar Bozdağ1-Araziyi ve yöreyi iyi bilir. Gerçekten hafızdır.
Eren VurdemBaşçavuş Ateş Acar1-Yetimdir. Annesi de babası da bayrağıdır. Timin en neşelisidir.
Aytaç ŞaşmazUzman Çavuş Feyzullah Altıparmak1-Timin en genci, tecrübesizi ve çaylağıdır.
Nil GünalGüler Korkmaz1-Erdem Yarbay’ın eşidir. Ailesine bağlı bir kadındır.
Ece OkayFunda Kutlu1-Bahar’ın annesidir ve aynı zamanda İstanbul’da bir hastanenin sahibidir.
Melisa YıldırmerFatma Bozdağ1-Hafızın eşidir. 4 defa çocuğunu düşürmüştür.
Mehmet UsluGenelkurmay başkanı1-Genelkurmay başkanı olarak görev yapmaktadır.
İlayda IldırNazlı Korkmaz1-Erdem Yarbayın hayat dolu sevecen kızıdır.

 

Söz 1. Bölüm Özet

Üsteğmen Yavuz görevinden izin alır sevdiği kıza evlenme teklifi için İstanbul’a gelir. Kıza evlilik teklifi yaptıktan sonra bir alışveriş merkezine giderler. AVM’de birkaç kişi dikkatini çeker. Nişanlısı Merve’ye hemen oradan ayrılmasını söyler. Adamlardan birinin peşine takılır. Adam tam herkesi öldürecekken Yavuz onu vurur. Ama diğer şüpheliler AVM’nin önünde herkesi taramaya başlar. Onlarca kişi ve nişanlısı da ölür ancak Yavuz daha fazlasının ölmesini engellemiştir.

Merveyi ambulans ile özle bir hastaneye götürürler. Hastanede cerrah olmamasına rağmen Genç bir acil doktoru Bahar, kıza müdahale eder ama başarılı olamaz ve kız ölür. Kızın kolyesi onda kalır. Gömülmesine yetiştirmeye çalışır ama yetişemez. Yavuz görev yerine dönmek üzereyken nişanlısını öldürenlerden birini polislerin sıkıştırdığını haber alır. Hamile bir kadını rehin almış adamı etkisiz hale getirir.

Benzer Sözler :   Kutul Amare Sözleri - Mehmetçik Kut’ül Amare Sözleri

Yarbay Erdem Yavuz’un sinirlerine hâkim olamadığı için göreve dönmesini istemez. O da nişanlısının öldüğü hastane önünde Meczup gibi gezer. Orada Bahar ile tanışır.  Yavuz televizyonda nişanlısını öldürenlerden birini görür ve görev yerine döner. Cenazeden gelirken Yarbay Erdem’e kötü bir haber gelir. Konservatuvarda okuyan kızı Nazlı teröristlerce kaçırılmıştır.

Pazarlık yapıp Yavuz’un yakaladığı teröristin serbest bırakılmasını isterler. Ancak devlet onlarla pazarlık yapmaz. Yarbay Erdem özel bir tim kurma emri alır. Yavuzu time almaz. İstihbaratçılardan aldığı bilgi ile baskın yaparlar. Tuzakta bir asker şehit olur. Yavuz gizlice komutanını takip eder. Yarbayın kızını kurtarır.

Bu esnada son öldürdüğü terörist Çolak abisinin intikamını almaya yemin eder. Yarbay Erdem çolağı durdurma görevini Üsteğmen Yavuza verir. Eğer başarılı olamazlarsa yolcu uçağı düşürme eylemi yapmayı planlamaktadırlar. Doktor Bahar Yavuz’u görüp kolyeyi vermeye geldiğinde Çolak onları görür ve planlarını oluşturmaya başlar. Şimdi bu özet içinde derlediğimiz Söz Sözleri…

Söz Sözleri 1. Bölüm

Ölüm hep yanı başımızdaydı. Aldığımız her nefese, içtiğimiz her yudumda, her gülüşümüzde, her adımımızda, sırdaşımız dostumuz, tek yarimiz ölümdür. İşte kavuştuk. Ben halimden memnunum ama YA GERİDE KALANLAR.

Karım dört sene önce evlendik. Bu dört senede dört kere görüşmüş mü yüzdür bilmiyorum. Az sonra bir albay ve bir psikolog çıkacak karşısına, bir de ambulans, zaten görür görmez bir yangın düşecek içine, artık her SÖZ, her kelime anlamsız. Önce sadece bakışacaklar. Sonra şehit olduğumu söyleyecekler. O an yüzleşecek, ağlamamak için tutacak kendini, bir an son görüşmemiz aklına gelecek; beni uğurlaması kurduğumuz bahçeli ev hayali, bahçeye ekeceğimiz sebzeler, işte hepsi uçup gitti. Ve ölene kadar beni asla unutmayacak.

Babamın zırh delen bakışları var. Bir yanda evlat acısı, bir yanda oğlunu şehit vermenin gururu, bu bakışlar ne bir filme sığar ne de bir kitaba… Gözünden bir damla yaş akmayacak ki bu bizi yenemezsiniz boşuna uğraşmayının başka bir ifadesidir.

Bir ANACIĞIMA üzülüyorum. Her telefon çaldığında yüreği hop ederdi. Daha anacığım dediğimde gözyaşları yanaklarından süzülmeye başlardı. Hakkını helal et anacığım, oğlun şehit oldu. Arkamdan duanı eksik etme sakın, hoş eksik etmezsin ya, VATAN SİZE SİZ ALLAHA EMANET.

Sakın ola ŞEHİT ardından KEŞKE deme.

Öfke girince bir bedene AKIL gidip çıkar. İşte o insandan KORKUN.

Üzülürsün ama AĞLAYAMAZSIN. Göz yaşı akıtamazsın, yas tutamazsın, intikam peşinde koşamazsın, sen ASKERSİN, asker gibi davranacaksın.

Önceki makaleEngelliler Haftası Sözleri ve Engelliler Haftası Tarihçesi
Sonraki makale19 Mayıs Neden Kutlanır? 19 Mayısın Önemi Nedir?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here