Ana sayfa Dizi Sözleri Payitaht Abdülhamid Sözleri – Abdülhamid Sözleri

Payitaht Abdülhamid Sözleri – Abdülhamid Sözleri

3
Payitaht Abdülhamid Sözleri
Payitaht Abdülhamid Sözleri

Osmanlı Devleti’nin en zor dönemlerinde tahta geçen Ulu Hakan Sultan Abdülhamid Han’ın Tük Tarihine damgasını vurduğu müthiş mücadelesini “Payitaht Abdülhamid” dizisi TRT ekranlarında seyircisiyle buluştu. Müthiş bir ilgi gören Payitaht Abdülhamid, Devlet-i Aliyye-i Osmaniye’nin dışta emperyalist güçlere, içte onların uzantılarına karşı büyük bir var olma mücadelesini ekranlara taşıdı. Zaten dizinin ana teması da Mücadele. Sultan Abdülhamid’in Osmanlı tahtında 33 yılda zekâsı ve kudretiyle devleti nasıl ayakta tuttuğunu anlarken günümüzde Türkiye’nin vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesini anlama yolunda da idrakimize ışık tutmuş olacağız. Bunun için Abdülhamid’i anlamak çok önemli. Biz de Ulu Hakan’ın sözlerini Payitaht Abdülhamid Sözleri yazımızda derlemeye karar verdik. Her bölümü eklemeye çalışacağız. Yorumlarınız bekliyoruz.

Payitaht Abdülhamid Dizisinin Oyuncuları

Sultan Abdülhamid : Bülent İnal
Bidar Kadınefendi : Özlem Conker
Seniha Sultan : Selen Öztürk
Theodor Herzl : Saygın Soysal
Damat Mahmud Paşa : Hakan Boyav
Şehzade Abdülkadir : Can Sipahi
Prens Sabahaddin: Kaan Turgut
Kolağası Celal: Umut Kurt
Melike (Ahsen): Ezgi Eyüboğlu
Yusuf : İbrahim Kendirci
Ömer : Akın Akınözü
Fehime Sultan: Elif Özkul
Hatice Sultan: Gözde Kaya
Hiram: Berkan Şal
Tahsin Paşa: Bahadır Yenişehirlioğlu
Emanuel Karasu: Ali Nuri Türkoğlu

Payitaht Abdülhamid Sözleri

Ya kurt olup çakalları kovacağız ya koyun olup çürümeye mahkûm olacağız.

Cebelitarık’tan Cava Adasına kadar tek devlet. Sınırı yok. İman etmiş bir millet. Tek millet. İslam Milleti.

Hilafet bayrağını altında gölgelenen, kula kulluk etmeyen bir halk-ı cihan, ezanın susmadığı bayrağın inmediği pak bir gökyüzü, nehirlerin suladığı bereketli topraklar, en son silahlarla donatılmış, her an düşmanı kollayan, kalplerinde ilahi bir sevgiyle titreyen bir ordu, sulhta merhamet ordusu, harp meydanında ölüm ordusu. Paşalarım benim haritam bu. Bu benim rüyam. Benim Devlet-i Aliyyem bu. Bu yolda yorulacak olan, satılacak olan varsa hemen bu odayı terk etsin. Allah’ın bütün ayetleri üzerine yemin olsun ki ömrüm yetene kadar toprağa girene kadar zafere ulaşana kadar bu mücadele bizim için farzdır.

Payitaht Abdülhamid Sözleri

Abdülhamid Sözleri

Eğer Müslümanlara huzur yoksa Kraliçe de rahat uyuyamayacak.

Abdülhamid Sözleri

Bu Hak ile batılın savaşı. ve batılın kazandığı görülmemiştir.

Saraybosna’dan trene binen bir Müslüman İstanbul’dan geçip Mekke Medine’ye kadar tren vagonunda seyahat edebilecek, hac vazifesini ifa edebilecek. Atla altı ayda gidilen yol, bir haftada bitecek. (Sultan Abdülhamid Han)

Benzer Sözler :   Payitaht Abdülhamid 5. ve 6. Bölüm Sözleri

Mesele benim şahsıma hücum etmeleri değil mesele devletimize hilafet makamına hücum etmeleri.
Mahmut paşa Meşveret Gazetesinin mürekkebi elinize bulaşmış.

Bu Demiryolu meselesi çok mühimdir paşa. Eğer istediğimiz gibi inşa edebilirsek Avrupa devletlerini topraklarımıza uzanan elini kıracağız.
Bu demiryolunu koruyacak iki şey var: İslam’ın Hilali Türkün yıldızı. (Sultan Abdülhamid Han)

Paşa Paşa ah şu duvarlar olmayaydı. Ben bir sultanın oğlu değil bir rençperin oğlu olaydım. O zaman bu devlet için kendim koşardım. Canımı ortaya koyardım.Paşa için acıyor. Bu devlet için kendini feda eden evlatları gördükçe içim acıyor. Ben Sultan Hamid değil de kul Hamid olaydım Hilalimizi batırmaya çalışanları göğüs göğüse çarpışırdım.

Payitaht Abdülhamid Sözleri

Rahmetli babam Abdülmecid hanımlarını siyasete bulaştırdığı için acınacak duruma düştü. Benden babamın hatalarını tekrar etmemi beklemeyiniz.

Dünyayı zaman zaman din adamları, bazen asker, bazen tüccar idare etti. Haçlılar döneminde papalık hüküm sürdü. Onların saltanatını büyük bir asker olan dedem Fatih Sultan Mehmet bitirdi. Osmanlı dört asır dünyaya hükmetti. Filhakika o dönemler artık geride kaldı. Bundan sonra dünyayı tüccar yönetecek. O sebeple bu demir yolu meselesi mühim.

Abdülhamid Sözleri

Bu demir yolu meselesi çok mühimdir paşa. Eğer istediğimiz gibi inşa edebilirsek Avrupa devletlerini topraklarımıza uzanan elini kıracağız.

Abdülhamid Sözleri

Rahmetli babam Abdülmecid hanımlarını siyasete bulaştırdığı için acınacak duruma düştü. Benden babamın hatalarını tekrar etmemi beklemeyiniz.

Bu Hak ile batılın savaşı. Ve batılın kazandığı görülmemiştir. (Sultan Abdülhamid Han)

Bugün Devlet-i Aliyye’miz için mühim bir gün. Bugün Medine’de Resulullah’ın kokusunu alarak yola çıkan müminin bu kokuyu Şam ve Bağdat halkına dağıta dağıta İstanbul’a getireceği müjdeli gündür. Oradan Hüdavendigar dergâhı Üsküp’e oradan dedem Fatihin bize mirası Bosna Saraya. Allah utandırmasın.

Bizim tokadımızı yiyen iflah olmaz. (Sultan Abdülhamid Han)

Ne zaman bir kadına ruhumla yaklaşsam önünde sonunda onun kafasındaki hesaba kitaba tosluyor. Fıtrattan mıdır karakterden midir?

Biz demiryolu Hicaz’a çıkacak zannederken az kalsın Londra’ya çıkacaktı. Hilafet Sancağını indirmek isterler. Hilalimizi söndürmek isterler.
Onların hesabı varsa Allah’ın da (cc) vardır. Eğer Müslümanlara huzur yoksa Kraliçe de rahat uyuyamayacak. (Sultan Abdülhamid Han)

Tahsin Paşa! Avrupa gazetelerine ilan ver. Kraliyet ailesinin uykusuzluk hastalığına hususi olarak imal edilmiş ilacın İstanbul’da bir şirket tarafından satışına başlandığını yazdır.

Payitaht Abdülhamid Fragman

Yazımızı Değerlendirebilirsiniz
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

3 YORUMLAR

  1. Çok ama çok tesekkurler, osmanlıyı kadın düşkünü gösteren girişimlerden sonra devlet nedir, Haç ile Hilal kavgası nedir? Samimi olarak ekranlara tasıdıgınız için

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here