Ana sayfa Dizi Sözleri Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

0
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm, yine nefesleri kesti. Haftaya sezon finali yapacak dizinin bu bölümünde Abdülhamid Han, Hiram’ın açığını yakalıyor, düşmanın savaşı nereden açacağını öğreniyor ve saraydaki haini bulma yolunda büyük bir adım atıyor. Biz de bu bölümde, Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm, geçen en güzel sözleri sizler için derledik. Beğeneceğinizi umuyoruz.

Payitaht Abdülhamid dizisi ile ilgili hazırladığımız diğer bölüm sözlerine bu bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

  1. Payitaht Abdülhamid Sözleri – Bölüm 1
  2. Payitaht Abdülhamid Sözleri – Bölüm 2
  3. Payitaht Abdülhamid Sözleri – Bölüm 3
  4. Payitaht Abdülhamid Sözleri – Bölüm 4
  5. Payitaht Abdülhamid Sözleri – Bölüm 5-6

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Halife-i Ruy-i Zemin Abdülhamid Han Hazretleri! El Muzaffer daima! Uğurun açık olsun! İkbalin efsun olsun, Padişahım! Ömr-ü bereketinle bin yaşa! Maşaallah! Maşaallah! Mağrur olma Padişahım! Senden büyük Allah var! İstirahati hümayun Padişahım! Devletinle bin yaşa!

Payitaht Abdülhamid: Düşmanını ne kadar büyük görürsen, ittifakını o kadar büyük yaparsın. Bize karşı büyük bir ittifak kuranlar neden küçük bir devletle karşımıza çıkarlar.

Payitaht Abdülhamid: Devlet kimseye borçlu kalmaz, kimseden alacaklı da olmaz. Vakti geldiğinde bir kurşunla borcunu öder, bir kurşunla alacağını alır.

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Payitaht Abdülhamid: Onlar bilmezler ki, bizden istedikleri topraklar, onların mezarını ancak dolduracaktır.

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Payitaht Abdülhamid: Avrupalılar insanlığa hürriyet satarlar, yaşam haklarını alırlar. Garbın hilesi budur.

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Payitaht Abdülhamid: Mesele Cihan Harbi çıkarmaktır. Tetikçisi Yunan olacaktır. Hedefleri Osmanlı’yı parça parça etmektir. Lakin biz buna engel olacağız.

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri
Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri

Payitaht Abdülhamid: Beni öldürmek isteyen bir sürü insan var: Birisi beni öldürüp tahta geçmek ister, birisi beni öldürüp tahta geçip devleti başkası adına idare etmek ister, birisi hilafeti kaldırmak ister, birisi Osmanlı milletini dininden koparmak ister. Hepsinin gayesi, hedefi başka.

Hiram’ın Hikâyesi

Hiram küçük bir çocuktur. Yaratıcısına inanır. İsa’ya inanır. Dünyanın güzelliklerle dolu bir yer olduğunu düşler. Hiram bir manastırda kendini Hristiyanlığa adamışken, bir papaz ona yaklaşır. Her gün dayak yer, Hiram tacize uğrar. Sonra bir papaz daha çıkar ortaya. Hiram, ilk cinayetini işler. Diğeri kaçar. O artık bir katildir. O günden sonra her kimi öldürdüyse, aslında o papazı öldürür. Bu yüzden soğukkanlıdır. Bu yüzden öldürürken düşünmez.

Lord Conrad: Bir milleti değiştirmek için iki şeye ihtiyacınız var: yeme içime; giyim, kuşam. Bu ikisini değiştirirseniz, her şey değişir.

Lord Conrad: Kadınların aklı silahtan daha tehlikelidir.

Emanuel Karasu: Osmanlı’yı parçalayabilmek için Osmanlı’nın ruhundaki dinin etkisini yok etmek lazım. Parçala ve yönet ama önce zihinleri, kalpler, fikirleri parçalamak lazım. Orduları dağıtmak istersen rüzgar olmalısın, rüzgarın hükmü de kum tanelerindedir. Başka türlü zafere ulaşamazsın.

Surre Alayı Üzerine

Surre Alayı bizim Mekke’nin Medine’nin sahibi değil hizmetkârı olduğumuzun ispatıdır. Paşalar, gücünüz yettiğince ikramlarınızı gönderiniz, gözyaşlarınızı gönderiniz, dualarınızı gönderiniz. Şeyhülislam Efendi, Kabe’nin yeni örtüsünü hazır ediniz, Harem-i Şerif’te yanacak kandilleri, şamdanları hazır ediniz, mumları, halıları hazır ediniz, Peygamber Efendimiz’in beldesini süpürecek süpürgeleri hazır ediniz, o kutlu ocağın kokularını, gül yağını, amberini, sümbülünü hazır ediniz. Biz de tüm payitaht bu beldeye hizmet etme şerefine nail olalım. O belde ki kuşlarının saadeti, toprağının huzuru, rüzgarının bahtiyar esişiyle bir hayal beldesidir. Saadet asrının hatıralarını saklar. Rıza Paşam, beldemizin muhafızlarının yeni kıyafetlerini, kılıçlarını, silahlarını hazır ediniz.Sadrazam Paşa, devletimizin hesap defterlerini, sırlarını hazır ediniz.

Mahmut Paşa: Kadınlar üç şeyle dirilirler: 1. Altın, 2. Gümüş, 3. Süs.

Abdülhamid Han Zakharov Efendi’ye: Bu milletin evladısınız. Başkası ihanet eder, cezası fıtratına verilir, hafif olur. Bu memleketin suyunu içmiş adamın cezası, o suda boğulmak olur. Bu kurşunu alın, devletinize ihanet ettiğinizi düşündüğünüz gün, onu bir silaha koyup tetiğe basın. Hâlâ şerefiniz varsa tabii. Yok eğer yapamazsanız, biz zaten sizi bulur, o tetiği çektiririz.

Benzer Sözler :   Payitaht Abdülhamid Sözleri – Payitaht Abdülhamid Bölüm 2

Payitaht Abdülhamid: Biz yarınki harp için değil, istikbaldeki harp için çalışmalıyız, Paşa.

Emanuel Karasu: Bir adamın büyük bir gücü varsa, onun sevdiği bir kadın asla hapse düşemez.

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm Sözleri Devam…

Payitaht Abdülhamid: Paşa, benim tarz-ı siyasetimin sırrı nedir, bilir misin? Rekabet halindeki devletleri karşı karşıya getirip, kendimize bir yol açmak.

Payitaht Abdülhamid: Biz bin kere sadık olacağız, onlar bin kere ihanet edecekler. Lakin sonunda hak davaya sadık olanlar kazanacak.

Bidar Kadın: Seniha Sultan, bu harem hâlâ benim. Kudretin aşamayacağı zorluk yoktur, unutmayın!

Gül alırlar, gül satarlar,

Gülden terazi tutarlar,

Gülü gül ile tartarlar,

Çarşı Pazar güldür gül. (Nesîmi)

Kâbe’nin Kisvesi

Kâbe’nin kisvesi. İlk Hz. İsmail aleyhisselam örtmüş. Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem, Kâbe’yi fethettiği vakit, bu güzel adetin devam etmesini emir buyurmuşlar. Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem bize üç güzel hediye bıraktı: Kur’an’ı, Sünneti ve Ehl-i Beyt’ini. Biz bu üç güzel hediyeyi korumak, bu hediyelere karşılık olarak da kalbimizi imanla doldurmakla mükellefiz.

Payitaht Abdülhamid: Rasülüllah’a aleyhisselam verebileceğin en güzel hediye kalbini imanla parlatmak, bolca salevat getirip O’nun sünnetine teslim olmaktır.

Payitaht Abdülhamid: Hizmet edersin millete, yazılır hasene-i deftere.

Hz. Bilal’in radıyallahü anh Hediyesi

Kara kıtanın güzel gözlü çocuğu. Bir Peygamber aşığıydı. İlk ezanı okuyandı. İlk tevhide çağırandı. Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem öldükten sonra, Hazreti Bilal bir daha ezan okuyamadı. Medine’de duramadı, Şam taraflarına gitti. Yıllar sonra Hz. Ömer Şam’a geldi. Kudüs’ü fethe hazırlanıyorlardı, beraber Kudüs’e girdiler. Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem öldükten sonra, Hazreti Bilal ilk defa Kudüs’te ezan okudu.

Bir gece rüyasında Peygamber Efendimiz’in sallallahü aleyhi ve sellem sesini duydu, “Bu kadar ayrılık yetmedi mi, ya Bilal?” Bilal duramazdı. Kendini yollara vurdu. Mescid-i Nebevî’ye vardığında artık baygındı. Gözlerini açtığı vakit, karşısında Hz. Hüseyin ve Hz. Hasan Efendilerimizi gördü. “Senden bir şey istesek yapar mısın?” dediler. “Bilal, kölenizdir.” dedi. “O vakit ezan oku.” dediler. Bilal yıllar sonra Medine’de ilk defa ezan okudu. İnsanlar sanki Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem yaşıyormuşçasına camiye koştular. Medine sokakları Bilal’in sesiyle çınladı. O, Efendi’sine hediyesini vermişti. Güzel Kur’an okumak mühimdir, buna vesile olana ne mutlu. Allah, ondan razı olsun.

Asım Usta: Ramazan ayında, bir miktar parayla gideriz. Zimme defterinden rastgele bir sayfa seçip oradaki borçları öderiz. Ne biz kime yardım ettiğimizi biliriz ne de borcu silinen kendisine kimin yardım ettiğini bilir.

Mahmut Paşa: Bunlar üstündeyken deveyi överler, inince de hörgücüne söverler.

Şehzade Abdülkadir Efendi: İstibdada boyun eğmeyeceğim ama hürriyet için de zulmetmeyeceğim.

Payitaht Abdülhamid: Siyasetin iki hususu vardır paşa: merhamet ve adalet. Merhamet kalkandır, adaletse kılıç. Bin şüphe, bir delil etmez paşa.

Payitaht Abdülhamid: Kılıç kınından çıkmıştır. Bundan böyle hakim de, hüküm de, cellat da bizzat benim.

Payitaht Abdülhamid 16. Bölüm İzle

Payitaht Abdülhamid 17. Bölüm Sezon Finali 1. Fragman İzle

Lütfen bizi Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızdan takip edin ve bize destek olun.

Yazımızı Değerlendirebilirsiniz
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here