Ana sayfa Dizi Sözleri İsimsizler 1. Bölüm İzle – İsimsizler 1. Bölüm Sözleri – İsimsizler...

İsimsizler 1. Bölüm İzle – İsimsizler 1. Bölüm Sözleri – İsimsizler Dizi Oyuncuları

0
İsimsizler
İsimsizler

Kanal D’nin yeni dizisi İsimsizler bu sene çok konuşulacağa benzer. Fatih adında genç ve başarılı bir bürokrat yurt dışı görevine atanır. Bu sırada Virankaya Kaymakamı şehit edilir. Fatih yurt dışı görevinden vazgeçerek şehit olan kaymakamın yerine talip olur. Yüreği Vatan sevgisi ile dolu 7 kişilik ekibi ile Virankaya ’da mücadeleye başlar.

İsimsizler

İsimsizler Sözler

Film Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk anısına çekilmiştir. Vatan uğruna verilen mücadelede yaşanan gerçek olaylardan esinlenilmiştir. Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk 1982 yılında Sakarya’da Dünyaya gelmiştir. 2004 senesinde Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olmuştur.

İsimsizler Sözler

2005 senesinde Ulaştırma Bakanlığı Savunma Sekreterliğinde göreve başlamıştır. Kastamonu-Küre, Bolu- Kıbrısçık, Bingöl- Kiğı daha sonra Mardin- Derik Kaymakamı olarak son olarak da Derik Belediyesine Kayyum olarak atanmıştır.

Evli ve 2 çocuk babası Safitürk 10 Kasım 2016’da acı bir şekilde Şehit edilmiştir.

Yönetmenliğini Osman Kaya’nın yaptığı dizi Barkuda ve Es Film ortak yapımıdır. Yapımcılığını Ahmet Kayımtu, Yusuf Esenkal, Serdar  Öğretici birlikte yapıyor. Senaryo : Mustafa Burak Doğu, Serkan Birlik, Ayça Mutlugil, Hale Çalap yapıyor.

İsimsizler Dizi Oyuncuları

Uğur Güneş

İsimsizler
İsimsizler Kaymakam Fatih

 

Kaymakam Fatih Keskin

Gelecek vaat eden bir diplomattır.

Bülent Alkış

İsimsizler Bülent Alkış
İsimsizler DAYI

Özel Harekat Polisi Hasan Namı diğer adı DAYI. Keskin nişancılık konusunda uzmandır. Hem çok sevilen hem korkulan birisi.

Sedat Mert

İsimsizler Yüzbaşı Demir
İsimsizler Yüzbaşı Demir

 

Özel Kuvvetler Yüzbaşı Olcay (Demir Yüzbaşı)

Özel kuvvetlerde çalışmış, Paralel İhanet Çetesinin kumpası sonucu hapiste 4 yıl yattıktan sonra tekrar geri hizmete dönmüştür.

Taner Ertürkler

İsimsizler Polis Ahmet
İsimsizler Polis Ahmet

Terörle Mücadele Polisi Ahmet

Çok başarılı bir emniyetçi. Tam bir görev adamıdır.

Volkan Keskin

İsimsizler İstihbaratçı Kürşad
İsimsizler İstihbaratçı Kürşad

 

İstihbaratçı Kürşad

Trabzonlu olan Kürşad istihbarat için çalışır ama ailesi dahi bunu bilmemektedir.

Çağkan Çulha

İsimsizler Polis Murat
İsimsizler Polis Murat

Özel Harekat Polisi Murat

Askerliğini Van’da yaparken bir gece baskınında 3 arkadaşını şehit verdikten sonra özel harekatçı olmaya karar verir.

Musab Ekici

İsimsizler Şöför Derman
İsimsizler Şöför Derman

Makam Şoförü Derman

Doğma büyüme virankayalıdır. Kaymakamın makam şoförlüğünü yapmaya başlar.

Sera Kutlubey

İsimsizler İstihbaratçı Seher
İsimsizler İstihbaratçı Seher

İstihbaratçı Seher

Örgüt içinde MİT adına çalışır. Deşifre olunca görevi bırakmak zorunda kalır. Fatihin ekibine katılır.

İsimsizler 1. Bölüm Sözleri

“İlk kez doğrudan devletin makamına saldırdılar. Buda demektir ki arkasından başka şeyler gelecek. Dünyanın gözü bu coğrafyada.” Kaymakam Fatih.

İsimsizler Sözler

“Sözde müttefikimiz diye geçinenler örgütle dirsek teması içindedirler. Örgütün karargahları yol geçen hanına dönmüştür. Haçlı ittifakı gibi bir ortaklık kurmuşlar. Bölgede haritaları çoktan değiştirmeye başladılar.” Başkan.

“TC gibi bir devleti siyasetle yıkmamız zordur. TC’yi karıştırıp iç savaş çıkarmamız gerekiyor.” Örgüt Mensubu.

“Yorulmadım ama kırıldım. O kripto hainlerin iftiraları kırdı geçidi beni. Beni Silivri’ye gönderen mahkeme kararının en üst satırında ne yazıyordu biliyor musun? Yüce Türk Milleti adına. Yüce Türk Milleti adına yazıyordu. Milletin kanını sülük gibi emen o şerefsizler, Türk Milletinin adını kullanıp beni, bizi kumpasa getirdiler. Anam öldü ben içerideydim. Silah arkadaşlarım kanserden öldü. Ben içerideydim. Nişanlım. O da beni terk ederken içerideydim.” Yüzbaşı Olcay.

İsimsizler Sözler

“O kriptolar devlet değil devletin sırtına yapışmış kenelerdir. Şimdi onlardan kurtarmamız gereken bir vatan var.” Kaymakam Fatih.

“Dayanır oğlum dayanır. Binlerce ananın evladı var orada. Onların ki nasıl dayanıyorsa benim ki de öyle dayanır.” Kaymakam Fatihin Annesi

“Yusuf’u kuyuda, Yunus’u balığın karnında, Peygamberimizi mağarada koruyan Allah’ım, sen benim Fatih’imi görünen ve görünmeyen belalardan muhafaza et ya Rabbim. Bu milletin bi cümle evladını hezadan, kazadan, cefadan koru ya Rabbi. Sen arkasız yiğitlerin arkasısın, Sen kimsesizlerin kimsesisin Ya Rabbi. Sana sığındım Allah’ım. Sen benim Fatih’ime, bu milletin oğullarına sığınak ol.” Kaymakam Fatihin Annesi

Bir özel harekât polisinin nişanlısı; Virankaya ’ya tayini çıktığını öğrenince nişanlısından ayrılır. Bunun üzerine Özel Harekat Polisinin söylediği şu söz …

“Ben evvela vatanıma, ezanıma, bayrağıma sevdalıyım. Bu sevdanın yanına kuma gelmek isteyen başım üstüne. Gerisinin yolu açık olsun.”

İsimsizler 2. Sezon 1. Bölüm Sözleri yazımız da ilginizi çekecektir.

İsimsizler 1. Bölüm Sözleri

“Bizim işimiz çelik çomak Koçyiğit. Hakiki kahramanları AYYILDIZLI bayrağa sarıp toprağa emanet ediyorlar.” Dayı.

“O şerefsizlerin de bir namlusu var sizin de bir namlunuz var. Ama her zaman onlardan üstünsünüz. Çünkü analarınız sizi buraya dualarla gönderdi. Ananız yoksa her namazında sizin için dua eden millet var arkanızda.” Dayı

Benzer Sözler :   Er Turan Sözleri ve Er Turan Dinle

“Sonra Vatan aşkınız var, İmanınız var, İnancınız var, Kuran da hükmü var. İnandın mı? Sen atmazsın artık o mermiyi. Sen tetiğe basarsın hedefi Allah vurur.” Dayı

Dayının gelen her Yavru Kuta okuduğu şiir Lakin kelamını değil manasını nakşedin hafızanıza. Elinizi Vatan için emanetin kabzasına her attığınızda niçin silah attığınızı unutmayın.

Şu kopan fırtına Türk ordusudur Ya Rabbi.

Senin uğrunda ölen ordu budur Ya Rabbi.

Ta ki ezanlarla yükselsin müeyyed namın.

Sen galip et ki son ordusudur İslamın.

“Kurban olduğum memleketi velilerin duası ile delilerin Vatan sevdası ayakta tutuyor.” Dayı

“Çanakkale’de Savaşan Türk’e, Kürde işgalciler niye saldırdıysa o sözde özgürlük savaşçıları da aynı sebepten patlattılar bombayı.”

“Dağlarda yılan yemek eskilerde kaldı. Sayın kaymakamım bizi şehirdeki Yılanların başını ezmeye çağırdı.” Olcay Yüzbaşı

“Bizim destanla mestanla işimiz olmaz. Biz devlet kapısını Hak kapısı bilip o kapının garip bir kuluyuz o kadar.” Dayı

“Âlemde şer tükenmezse, oğuzda da er tükenmez.” Deli Murat

Bize şanın şöhretin ismini değil kimsesiz mezarların talibiyiz. Biz yarınlara ya isminiz kalacak ya vatan dendiğinde Vatanı seçenlerdeniz. Biz bir hilal uğruna isminden vazgeçenlerdeniz. O zaman biz İSİMSİZLERİZ.”

“Biz bu yola başımızı koymuşuz. Ezan olsak dinmeyiz. Bayrak olsak inmeyiz. Biz şehit oluruz ölmeyiz.”

Aramasına izin verilmeyen milletvekili arabası için sözlenen söz.

“O hakkı bu vekile millet verdi. Gün gelir geri almasını da bilir.”

“İnsanları taraf tutmaya zorlarsanız mutlaka bir düşman yaratırsınız.” Fundamentum Vakfı Başkanı

“Ben haddimi bilirim. Ama had bildirmeyi daha iyi bilirim doktor hanım. Umarım size bir gün denk gelmez.” Kaymakam Fatih

Şehit Polisin Annesine Yazdığı Yürekleri Yakan Mektup

“Anne, sen eğer bu mektubu okuyorsan ben şehadet şerbetini içmişim demektir. Bu mektubu kaleme alma sebebim sana şehitlik haberimi getirmekle görevli silah arkadaşlarımın yükünü hafifletmektir. Bilirim onlar senin yüzüne bakarlar şimdi. Yüzünde çizgi çizgi hasretin ve gözlerindeki bulutları görürler. Kelimeler bir dağ olur sırtlarına binerler. Evladın öldü diyemezler. Kim rahat rahat diyebilir ki zaten bir anneye çoğulcuğun, yürek yarın, kınalı kuzun artık yok diye. Diyemezler Anne. Evladının öldüğünü söyleyemezler.

Ama sen bil. Bil ama sen de öldü deme bana. Şehitlere Ölüler demeyiniz diyor Allah, sen de Ersan’ım öldü deme. Peygamberim dizine başını koyup uyumaya gitti de. Hz Hüseyin’e yoldaş oldu de, Çanakkale de can veren dedesiyle buluşacak de ama öldü deme. Gurur duy benimle anne Al bayrağın kırmızısına renk verdi de. Benim oğlumun ak alnı sancağın hilalinde parlıyor de Anne. Her bayrak gördüğünde beni hatırla anne. Arkamdan ağıt yakma, aklına her geldiğinde bizim oraların havalarından bir türkü söyle. Ben duyarım seni, sevdalık olsun biraz hasretlik olsun Muradına varamamış yiğitlerin türküsü olsun. Ben seni dinlerim anne. Yâdına her düştüğünde oğlum keşke sağ olsaydı deme VATAN SAĞ OLSUN DE ANNE!”

“Korku diye bir şey yoktur. Korku insanın kafasında kurduğu bir saçmalıktır. Önderlik size küçük generallerim diyor. Siz halkımızın hareketinin en küçük tohumlarısınız. Vakti gelince dağda birer kahraman gerilla olacaksınız. Korkakların dağda yaşama hakkı yoktur.” Gerilla

İsimsizler Hz. Mevlanın Kısası

“Hz Mevlana Pir Hazretlerinin Mesnevisinde bir Hikâye vardır. Hikâye bu ya. Bir Türk, Bir Arap ve Bir Rum’un yolları bir yerde kesişir. Bunlar birbirlerine yoldaş olup yola koyulmuşlardır.  Bir vakit sonra karınları acıkır. Zaman eski zaman öyle yiyecek içecek bol değil. Bunlarda para az. Başlamışlar tartışmaya, Türk demiş “İlle ben üzüm isterim.” Rum oradan atılmış. “Yaa paramız azdır. Bu paraya istafil alalım.” Arap ta hemen girmiş lafa “dönenin kaşığı kırılsın ben de İnep istiyorum.” Bunlar olmuşlar yaka paça. Birbirlerinin gırtlağını sarılırlar. O sırada bir adam gelir. Siz ne diyorsunuz. Sen inep istersin, sen istafil sen de üzüm istiyorsun. Halbuki bunların üçü de birdir. Üçü de üzüm demektir. Birbirinin derdinden dilinden anlamayan adamları orada kaynaştırmış. Tekrar yoldaş olup yola revan olmuşlar.”

“O akıbete neden olanlarda devlete itaatsizlik edenler de elbet er geç cezasını çekecek. Ben buna namusum üzerine söz veriyorum.” Kaymakam Fatih

Önceki makaleReferandum Evet Sözleri Resimli – Cumhurbaşkanlığı Seçimi
Sonraki makaleHayır Sözleri – Hayır Sloganları – Başkanlığa Hayır Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here