Ana sayfa Dini Sözler Resimli Berat Kandili Mesajları 2020, Berat Kandili Mesajları Uzun, Anlamlı

Resimli Berat Kandili Mesajları 2020, Berat Kandili Mesajları Uzun, Anlamlı

0
Resimli Berat Kandili Mesajları
Resimli Berat Kandili Mesajları

Resimli Berat Kandili Mesajları, Berat Kandili Mesajları 2020Berat Kandili İçin Güzel Mesajlar, Berat Kandili Mesajları Resimli yazımızda sevdiklerinize, dostlarınıza gönderip aranızdaki muhabbeti arttıracak birbirinden güzel mesajlar bulabilirsiniz. Umarım hazırlamış olduğumuz Resimli Berat Kandili Mesajları hoşunuza gider.

2020 Berat Kandili 7 Nisan Salı akşam ezanı ile başlar. 8 Nisan  Çarşamba günü sabah namazının vaktinin girmesi ile sona erer. Özellikle Türkiye’deki vatandaşların heyecanla beklediği Berat Kandili 2020’yi tüm milletçe idrak edeceğiz. Sevdiklerinize gönül rahatlığı ile gönderebileceğiniz, birbirinden güzel ve özgün Berat Kandili Mesajları ister Uzun, İster Kısa, ister SMS, ister Facebook, ister Whatsapp, ister İnstagram ile yollayabilirsiniz. İşte Resimli Berat Kandili Mesajları 2020, En Güzel Berat Kandili Mesajları ve Berat Kandili Sözleri

Ramazanın habercisi Berat, Arapça kökenli bir kelimedir. Beraet kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Kelime manası olarak kişinin yükümlülükten kurtulması manasına gelir. Allah’ın mağfireti ve bağışlaması ile günahtan kurtulacağı umularak bu geceye berat adı verilmiştir.

Resimli Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajı Yeni
Berat Kandili Mesajları Resimli

Rahmani iklimin kalplerde hissedildiği, bir anın bir ömre bedel olduğu bu mübarek gecede dualarda buluşmak dileğiyle, Beraat Kandilin mübarek olsun.

Beraat gecesi Allah’ın rahmet, ihsan ve bağışlamasının çok olduğu bir gecedir. https://www.sozunenguzeli.com ‎Gönülden yapılan dualar ve niyazlar bu gece kabul olunur. Duaları kabul edilenlerden olman dileğimle, Beraat kandilin mübarek olsun kardeşim.

Çok zor ve meşakkatli günlerden geçtiğimiz şu zaman diliminde bu mübarek günün yeniden uyanış ve dirilişe vesile olmasını yüce Mevla’mdan niyaz ederim. Beraat Kandilin mübarek olsun.

Berat Gecesi Kutlama Mesajları
Berat Kandili Mesajı Güzel Sözler Resimli

Şu kutlu gecenin yüzü suyu hürmetine yüreğinden geçen hayırlı her şeyin gerçekleşmesini temenni ederim. Beraat Kandilin mübarek olsun.

Sonu olmayan, merhametli, Rahman, Rahim ve ADALETLİ yüce ALLAH’IM, sen sana edilen yürekten duaları geri çevirmezsin. Duaların iletilmesine vesile olan bu mübarek gecede DUALARDA buluşmak dileğiyle, Berat Kandilin mübarek olsun.

Bu kutlu gecenin bütün feyzi İSLAM âleminin üzerine olsun, Tüm Müslüman kardeşlerimin Beraat Kandili mübarek olsun.

Arkadaşa Berat Kandili Mesajları yazımıza da bakabilirsiniz.

Resimli Berat Kandili Mesajları 2020

Allah katında Müslüman kardeşinin başka bir Müslüman kardeşine yaptığı dua en makbul olanlardandır. Rızkın, mağfiretin bol bol dağıtıldığı bu mübarek gecede DUALARDA buluşmak dileğiyle, Beraat Kandilin mübarek olsun KARDEŞİM.

Allah’ın rahmet, rızk ve mağfiretinin sağnak sağnak yağdığı bu gecede, korunaksız kalıp sırılsıklam olman dileğimle, Beraat Kandilin kutlu olsun.

Şu yazımızda ilginizi çekebilir. Berat Kandili Mesajı 2020. Eğer istediğiniz mesaj burada yoksa bu yazımızda MUTLAKA vardır.

Ellerin semaya yüreklerin Mevla’ya açıldığı bu kutlu günde tüm hayırlı dualarının kabul olmasını dilerim. Kandilin mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajları Resimli
Berat Kandili Mesajı 2019

Sevinçlerimizin kum tanesi kadar çok, hüzünlerimiz kırkikindi yağmurları gibi geçici olsun. Bu kutlu yoldan bir an olsun sapmadan gecemiz sevaplarla dolsun. Kandilin mübarek olsun.

Bu kutlu yürüyüşümüz son nefesimize kadar daim olsun. Dualarımız kabul, saadetimiz kaim olsun. Beraat kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajları Resimli 2020

Berat Kandili Mesajı Kısa
Berat Kandili Mesajı Kısa Resimli

Lalezara giren çiçek olmasa da çiçek gibi kokar, İslam bahçesine giren de Hz. Muhammed (sav.) rayihası ile dolar. Beraat rayihası ile dolu bu mübarek gecen kutlu olsun.

Yıllar var ki günlerden kısa, günler var ki yıllardan uzun gelir. Bire bin kazanacağımız bu gecede ellerimizi semaya açıp dua edelim. Beraat kandilin mübarek olsun.

Berat Kandili Kutlama Mesajları Uzun
Berat Kandili Mesajı Uzun

Bu kutlu günde ayın yakamozları kalbini ışıtsın, gecenin sabahında güneş öyle bir kalbine doğsun ki bütün rahmet ve mağfiret gönlünü aydınlatsın. Beraat kandilin kutlu olsun.

Günler dostlar ile güzel, geceler onların duası ile aydınlık olur. Kandilin mübarek olsun DOST.

Hayır, insanı kötü sondan korur. Gizli sadaka musibetleri senden uzaklaştırır. Akrabalara iyilik ve Sıla-ı Rahim https://www.sozunenguzeli.com/dini-sozler/resimli-berat-kandili-mesajlari/.html ömrü bereketlendirir. Bütün hayırlı işler birer sadakadır. Bu kutlu günde dünyada hayır ehli olduğun gibi ahirette de hayır ehli olman dileğimle, Beraat kandilin mübarek olsun.

Dünyada hayır işleyenler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker ehli olan kişiler, ahirette de münker ehlidirler. Bu kutlu günde cennete herkesten önce girecek maruf ehli kişilerden olman dileğimle, Beraat kandilin mübarek olsun.

Peygamber efendimiz (sav) “Bayram geceleri ile Berat Gecesini ibadetle geçirenin kalbi ölmeyecek.” Der. Bu geceyi hakkı ile ifa edip KALBİ ÖLMEYENLERDEN olmak dileğiyle, Beraat Kandilin mübarek olsun.

Her kim İMAN eder, günah, nifak ve bozgunculuktan yılandan kaçar gibi kaçarsa, isyan etmeden haline ŞÜKÜR ederse, DOĞRULUKTAN hiç ayrılmazsa gerçekten MUTLULUĞA erer. İyi kandiller.

Berat Kandili Mesajları Resimli

Doğacak bütün çocukların yazıldığı, ölecek bütün kişilerin yazıldığı, bir sene boyunca bütün rızkların yazıldığı, yaptığın bütün amellerin Allah katına çıktığı bu mübarek Leyletü’l Beraetin kutlu olsun.

Oruçlu kişinin mutlu olduğu iki zaman dilimi vardır. Birisi orucunu açtığı, diğeri de rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Leyletü’l Rahmetin kutlu olsun.

Bir küçük tebessüm, sıcacık içten bir mesaj kapatır bütün mesafeleri, kalbin huzurlu ve mutlu olsun. Beraat kandilin kutlu olsun.

Güneşin kızıllığı ile doğan, ışığı ile yeryüzünü aydınlatan ve kalplere iman dolduran herkese kısmet olmayan tüm güzelliklerin senin olması dileğimle Berat kandilin mübarek olsun.

Berat Kandili nasıl değerlendirilmeli? Nasıl dua edilmeli? Hangi namaz Kılınabilir?

Rüzgârın melodisini söylediği ve yağmur damlalarının yok mu rızık isteyen, yok mu mağfiret isteyen deyip pencerelerimizi çaldığı şu mübarek gecede tüm güzelliklerin senin olmasını dilerim. Beraat kandilin mübarek olsun.

Gül dikeni ile güzel, toprak üzerindeki yeşilliklerle güzel, gökyüzü mavi ile güzel, İnsan duası ile güzel, Beraat kandilin mübarek olsun.

Bu kutlu gecede Yüce Mevlam kendisine yüreğini açıp mağfiret ve bağışlanma isteyen kullarına Berat verdiği bir gecedir. Bu kurtuluşa erenlerden olman dileğimle, Berat Kandilin Mübarek Olsun.

Her günün berat gecesini aydınlatan güneş gibi parlak, içten ve sıcak olması dileğimle, Berat Kandilin kutlu olsun.

En Güzel Berat Kandili Mesajları ve Sözleri

Gül tutan gül olmasa da gül kokar. Sanma ki gül dikenin korumasındadır. Asıl dikenin saygınlığı gül ile… Gül kokulu kandilin mübarek olsun.

Ne zaman mutluluklarımız pişmanlıklarımızdan önce gelir; İşte o zaman hayatı asıl manası ile yaşamaya başlarız. Mutluluklarla dolu bir yaşam geçirmen dileğimle Mutlu berat kandilleri…

Doğuşu ile karanlıkları aydınlıklara boğan, insana tekrar onurunu geri veren, bütün insanlara güneş saçan peygamberimizin sevgisine ve onu yaratanın şefaatine nail olman temennimle Beratın mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajı Resimli
Berat Kandili Kutlama Mesajı

Kur’an-ı Kerimin her bir harfinin bir sevabı vardır. Allah’ın fazlından o harflerin sevabı sümbüllenir, çiçek açar. Bazen on tane verir, bazen yetmiş, bazen yedi yüz(Âyete’l-Kürsî harfleri gibi), bazen bin beş yüz (İhlas Suresinin harfleri gibi), bazen on bin ( Berat Gecesi okunan ayetler gibi), bazen otuz bin ( Kadir Gecesi okunan ayetler gibi) haşhaş tohumunun çoğalması gibi, berat gecesi bire on bin alanlardan olman dileğimle. Gecen kutlu ve mutlu olsun.

Benzer Sözler :   Aşure Günü Mesajları, Muharrem Ayı Mesajları En Güzel, En Anlamlı

İman ehline, Müslümanlara elli senelik bir manevi ibadet ömrünü kazandırabilen Leyle-i Berat’ınızı tüm kalbim, ruhum ve yüreğimle tebrik ederim.

Her birimizin, ortaklık ve manevi dayanışmanın feyziyle, kırk bin lisanla Allah’ı tesbih eden bazı melekler gibi; Bu feyizli gecenin tüm Müslüman kardeşlerimizi, kırk bin dille istiğfar ve ibadet etmiş gibi Allah’ın rahmetine ve mağfiretine ulaşması ümidiyle, Berat Kandilin Mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajı Uzun

Leyle-i Beraet, bütün yıl kudsi çekirdek hükmündedir. İnsanlığın başına gelen ve gelecek olan hadiseler nevinden Kadir Gecesi kutsiyetindedir. Her bir sevabın kadir gecesinde otuz bin olduğu gibi, bu Berat Gecesinde her bir Salih amel ve Kur’an’ın her bir harfi için yirmi bin sevap yazılır. Diğer vakitlerde on ise, üç aylarda yüze ve bine çıkar. Ve meşhur gecelerde on binler, yirmi bin ya da otuz bine çıkar. Bu mübarek geceler elli senelik bir ibadet hükmüne geçebilir. Onun için, bu gecelerde elinden geldiği kadar Kur’an, salavat ve istiğfar ile meşgul olmak büyük bir kardır. Bu gecenin mübarek olması ve senin için kazançlı olmasını dilerim.

Ya Rabbim sen esirgeyen ve bağışlayansın, biz aciz kullarının günahlarını bağışla ya Rab, sana sığındık, sana güvendik. Senden başka gidecek kapımız yok Ya Rab, bizleri affa ve mağfirete erişen kullarından eyle, Berat ve Kurtuluş günün kutlu olsun.

Bu mübarek gecede yüreğimden bir kuş uçar gökyüzüne: Bu gece gözümden süzülen damlalar düşer seccademe ve BU GECE semaya kalkan ellerde ADIN GEÇER elbette. Affet ya Rab bizi, Berat Kandilin Kutlu olsun KARDEŞİM.

İnanlara bir müjde ve ikram olarak sunulan bu gece dualarımızda birlik ve beraberliğimizin bozulmaması, bizlere güç, iman vermesi için yalvaralım. Sevgide, adalette sağlam bir ruha sahip olmak için niyaz edelim. Dualarımız kabul olması dileğimle Leyle-i Beratın mübarek olsun.

İşlediğimiz tüm günahların bağışlanması temennisi ile Berat Kandilin mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajı Kısa

Berat Gecesinin faziletleri ve önemi nedir? Bu yazımızda.

Bu bağışlanma gecesinin hayatımıza yeni tertemiz ve dupduru bir sayfa açması ümidimle, Berat gecen kutlu olsun.

Bu mübarek gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

İnşallah Berat gecesi gerçek manada bağışlanmamıza vesile olur. Ramazan-ı Şerif ayına günahlardan, yüklerimizden beri girmemizi nasip etsin Allah’ım. Berat Kandiliniz kutlu olsun.

Hep beraber ellerin gönüllerin semaya açıldığı, dostların, sevenlerin ve sevilenlerin yakınlaştığı bu kutlu gününü en kalbi duygularımla kutlarım.

Berat bir yenilenme, yeniden doğuş ve sıfırlanmadır. Yarının sabahında bütün günahlardan kurtulmuş olman dileklerimle, Berat Kandilin mutlu, huzurlu olsun.

İç huzura çok muhtaç olduğumuz şu günlerde tüm Müslüman âleminin berat kandili kutlu olsun. Bu gecenin feyzi ve bereketi üzerine olsun.

Bu gece riyaya, ikiyüzlülüğe, adalete, münkerata ve insanı Rabbinden uzaklaştıran tüm düşüncelere karşı seni donatması ve kurtuluş beratına erenlerden olman dileğimle, Berat Kandilin kutlu olsun.

Berat Mümini şeytanın desiselerine ve nefse karşı her zaman tetikte olmayı hatırlatır. Berat Gecen Mübarek olsun.

Allah sana, seni sevenlerle ve senin sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir hayat kısmet etsin. Berat Kandilin mübarek olsun.

Kandil ile nurlanan gönüllerden olmak niyazıyla. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Rahmet, mağfiret ve arınma mevsimi Ramazan’ın habercisi olan Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Rabbimizin mağfiretine sığınan kullarından olmak duasıyla… Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Berat Kandili Mesajları

Aklını, iradesini, gönlünü başkalarına değil, sadece Allah’a (cc) teslim eden nesillerden olmak duasıyla…  Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Ruhumuzu İslam ile yoğurulan kullardan eyle. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Mübarek Berat Kandilinizi tebrik eder. Yüce Allah’tan tüm İslam Alemi için barış ve huzur dilerim. Dua ile..

Okumaktan ve dinlemekten yorulduğum dünya masallarından beraat ediyorum. İçim bu gece yüklerinden arındıran seher tevbelerinden yana… Okuduğum süslü dünya masallarının dudaklarımdan çekip aldığı içten dualardan yana bu gece içim… Gizlenmek için gecelere gizlediğim günahlardan, hırs ve tutkulardan beraat ediyorum. Bu gece ben yokum ey dünya… Bu gece senden beraat ediyorum. Bağışlamak için bize böyle geceler bağışlayan Rabb’im! Rabb’im! Yaptıklarımız ve yapmadıklarımız için, yitirdiklerimiz ve bulamadıklarımız için, bu gecenin hatırı için, bağışla bizi… Berat Kandili’miz Mübarek Olsun!

Dualarınızın tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olması niyazıyla… Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

Berat Kandili Sözleri

Berat; Yaradan’ın affına erebilmek için yaradılanı affetme gecesi… Berat; bizlere her türlü şer, kötülük, zulüm, haksızlık ve adaletsizlikten berî olmayı, onlardan uzak kalmayı hatırlatan gece… Kandiliniz mübarek olsun.

Yok mu tövbe eden, Tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, Rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, Şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim. (Hadisi Şerif) Beratımıza vesile olması ümidiyle, gecemiz mübarek olsun.

Berat; tefekkür (düşünme), Berat; tezekkür (zikretme, anma), Berat; arınıp yenilenme gecesi… Berat; kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma gecesi. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Hikmet’i bol gün bugün! Duaya açılan ellerin günü, kalpleri nasibe teslim etme sevdiklerimizin sağlığına hayatına güzellikler dileme günü! Bugün berat edenlerden olma günü! Duanın erişemeyeceği hiçbir uzaklık yoktur!

Berat; borçtan, hastalıktan, suçtan, cezadan berat etme, kurtulma gecesi… Berat; günahlardan arınma, temize çıkma, ilâhî affa ve rahmete nâil olma gecesi… Berat Gecemiz mübarek olsun.

Rabbimizin sayısız ikramlarda bulunduğu bu rahmet gecesinde bağışlanmak, belalardan kurtulmak ve rızkımızın bol olması için dua edelim. Yardıma muhtaç kardeşlerimize sahip çıkalım. Unutmayalım! Az sadaka çok belayı def eder. Geceniz mübarek olsun.

Allah’ım! Ne olur! Şu Mübarek Berat Gecesi Hürmetine Bizi tüm günahlarımızdan Berat ettir Zalimin zulmü altında inleyen Sevdiklerinin hasretiyle Yüreği yanan kullarının dualarını Kabullerin en güzeliyle KABUL ET! AMİN!

Berat’la ruhlarımız Ramazan’a; gönüllerimiz paylaşmaya hazırlanıyor. Hayırlı Kandiller.

Rabb’im! Yaptıklarımız ve yapmadıklarımız için, yitirdiklerimiz ve bulamadıklarımız için, bu gecenin hatırı için, bağışla bizi… Berat Kandili’miz Mübarek Olsun!

NOT: Lütfen siz de sayfalarımızı beğenerek bize destek olun. Resimli Berat Kandili Mesajları ile ilgili sözleri, Berat Kandili Mesajları ile ilgili yorumlarınızı ve Berat Kandili Mesajları paylaşımlarınızı bekliyoruz.

Bize destek olmak için Resimli Berat Kandili Mesajları yazımızı sosyal medyada paylaşmayı ve bizi FacebookTwitter, YouTube, Pinterest ve Instagram hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Önceki makaleKapak Laflar, En Yeni Kapak Sözler, 2020 Sevgiliye Laf Sokucu Sözler
Sonraki makale5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları, En Güzel Avukatlar Günü Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here