Ana sayfa Dini Günler Üç Aylar Mesajları Resimli 2021- Üç Aylar Kutlama ve Tebrik Mesajları

Üç Aylar Mesajları Resimli 2021- Üç Aylar Kutlama ve Tebrik Mesajları

2
Üç Aylar Mesajları Resimli
Üç Aylar Mesajları

Üç Aylar Mesajları yazımızla karşınızdayız. 2021 yılı itibariyle Üç Aylar (Receb, Şaban, Ramazan), 13 Şubat 2021 günü başlamaktadır. Bu mübarek aylar İlahî rahmetin en fazla olduğu zaman dilimlerini içerisinde barındırmaktadır.

2021’deki diğer dini günler için Kandiller Ne Zaman? 2021 Diyanet Dini Günler Takvimi yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu sene üç aylar takvimi şu şekilde:

Regaib Kandili: 18 Şubat 2021 Perşembe

Mirac Kandili: 10 Mart 2021 Çarşamba

Berat Kandili:  27 Mart 2021  Cumartesi

Ramazan- Şerif Başlangıcı: 13 Nisan 2021 Salı

Kadir Gecesi: 8 Mayıs 2021 Cumartesi

Ramazan Bayramı Gecesi:  23.Mayıs.2020 Pazartesi

Ramazan Bayramı:  13, 14, 15 Mayıs 2021

Regâib Gecesi (Receb-i Şerîf’in ilk Cuma gecesi), Mirac Gecesi (Receb-i Şerîf’in 27. gecesi), Berat Gecesi (Şaban ayının 15. gecesi), Kadir Gecesi hep bu mübarek üç aylarda bulunmaktadır. Öyleyse bu aylarda daha uyanık olmalı sevaplarımızı olabildiğince katlamalı, günahlardan mümkün olduğu kadar kaçmalı ve kaza namazlarımız ve kaza oruçlarımız varsa bu ayları fırsat bilerek gidermeliyiz.

Ve en önemli işlerden birisi de sevdiklerimizi de bu aylardan haberdar etmektir. İşte bu mübarek ayların yaklaştığını sevdiklerinize bildirmek için size güzel bir fırsat: Üç Aylar Mesajları, Üç Aylar Tebrik Mesajları, Üç Aylar Mesajları Resimli, Üç Aylar Resimli Mesajlar, Üç Aylar Başlangıcı Mesajları, Üç Aylar Kutlama Mesajları…

Üç Aylar Mesajları Resimli

Üç Aylar Kutlama Mesajları
Üç Aylar Mesajları Resimli

Bu mübarek günlerde yapacağımız ibadetlerle İnşallah cennetin kapılarının sonuna kadar açılması dileğiyle, Üç Aylarınız kutlu olsun.

Üç Aylar Mesajları
Üç Aylar Mesajları Resimli

“Allah’ım Receb ve Şaban aylarını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına ulaştır.” Üç Aylarınızın başlangıcı mübarek olsun.

Bütün din kardeşlerimin dolu dolu geçireceği Üç Ayların başlangıcının, tüm din kardeşlerime mübarek olmasını temenni ediyorum.

Receb, Şaban ve Ramazan aylarında bütün günahlarımızın affedilmesi dileğiyle, bu mübarek günler hayırlara vesile olur İnşaallah.

Üç Aylar Kutlama Mesajları
Resimli Üç Aylar Mesajları

Aldığımız her nefeste Rabbimizi anarak geçireceğimiz mübarek aylar olması dileğiyle…

Resimli Üç Aylar Mesajları
Üç Aylar Kutlama Mesajları

Affedilmemize vesile olması dileklerimle, Üç Aylarınızın hakkınızda hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan dilerim.

Tüm İslam aleminin mübarek Üç Aylarını kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allahtan dilerim.

Ne kadar susamış, ne kadar özlemişiz.. Hoşgeldin Üç Aylar… Hoşgeldin kutlu geceler… Hoşgeldin…

Ellerin semaya, dillerin duaya gönüllerin mevlaya yöneldiği mübarek Üç Aylarınızı tebrik ederim.

“Ahir zaman kardeşlerimi özlüyorum!” demiştin ya… İşte o ahir zamandan sesleniyoruz sana Ya Rasülallah! Tek derdim “kardeşlerim” dediklerinden olabilmek… Bu günahkar ümmetinden razı olman… Üç Ayların tüm İslam alemine hayırlar getirmesi dileğimle…

Sevgili Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), mübarek Üç Aylar için, “Receb Allah’ın ayı, Şaban benim ayım, Ramazan ise ümmetimin ayıdır.” buyurmuşlardır. Rabbim ibadetlerimizi kabul eder İnşaallah.

Rahmetin ve bereketin yeryüzüne bolca indiği bu gün ve gecelerde dualarda buluşmak dileğiyle… Üç Aylarınız mübarek olsun.

Kardeşlik ve barışın daim olduğu, mutlu, umutlu ve sevgi dolu günler dileğiyle. Üç Aylarınız kutlu olsun.

Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem), Ramazan ayı dışında en fazla orucu Receb ve Şaban aylarında tuttuğu hadis-i şeriflerde rivayet olunmuştur. Allah’ım bu aylarda tutacağımız oruçları ve yapacağımız ibadetleri kabul eyle. Üç Aylarımız mübarek olsun.

İçinde bulunduğumuz bu günlerin, kalplerimizin imanla dolmasına vesile olması duasıyla… Üç Aylarımız kutlu olsun.

Manevi iklimiyle ruhumuzu kuşatan, gönüllerimizi ferahlatan, kandiller geçidi mübarek Üç Aylar hayırlara vesile olsun.  

Üç Aylar Mesajları

Bütün din kardeşlerimin dolu dolu geçireceği Mübarek Üç Aylarını tebrik ederim.

Receb ekme ayı, Şaban sulama ayı, Ramazan ise hasat ayıdır. Allah’ım bizi hayırlı hasat elde edenlerden eyle. Üç aylarınız mübarek olsun.

Kimi zaman tökezlemiş ve bazen de düşmüş ama pişmanlığını itiraf etmiş biz kullara Rahman-ı Rahîm’in rahmet olarak araladığı kapılar açılıyor. Üç aylarınızı tebrik ederim.

Bol sevaplı tarife. Sayın abonemiz tarifenizde değişiklik yapılmıştır. 29.Mart’tan itibaren ilk ay 1’e 100, ikinci ay 1’e 300, 3. ay 1’e 1000 verilecektir. Daha bitmedi. Bu üç ay içinde 1’e 30.000’e varan sürprizlerimiz (Kadir Gecesi) sizi bekliyor. Ahirette hediyelerinizi güle güle harcayın. Üç Aylarınız mübarek olsun.

Aklınıza gelen güzel şeyleri DUA’ya dökün. Bakarsınız yol olur, niyet olur, nasip olur, hallolur. Bu güzel aylarda dualarda buluşmak dileğiyle…

Recep ekme ayıdır. Şaban sulama ayıdır. Ramazan ise hasat ayıdır. Herkes ne ekerse onu biçer. Ne yaparsa onun karşılığını bulur. Bir kimse ekimi bırakırsa, hasat zamanı ekmediğini pişman olanlardan olur. Üç aylarınız mübarek olsun.

Seksen sene manevi bir ömür kazandıran, bugün başlayan mübarek Üç Aylarınızı tebrik ediyoruz.

En Yeni Üç Aylar Mesajları 2021

Ya Rabbî! Her arzımıza bir talep yarat. Toplam faydamızı maksimum eyle. Ve bizi denge noktasından ayırma… Üç aylarınız mübarek olsun.

Az konuşmak imandan çok konuşmak nifaktandır. Rabbim üç aylar hürmetine bizi nifaktan muhafaza eylesin.

Mübarek Üç Aylar’ın yüzü görünmüş olup, bu mübarek ayları ve geceleri oruç ile, namaz ile, dua ile, Kur’an okuyarak süslemeyi RAMAZAN ayına ulaşabilmeyi Rabbim cümlemize nasip eylesin.

Benzer Sözler :   Hicri Yılbaşı Sözleri, En Güzel Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Üç aylarınız mübarek olsun.

Rabbim; Ben duamı ettim. Emanetim sendedir. Hüküm sende, Nasibim “OL!” emrindedir. Üç aylarınız mübarek olsun.

2021 Üç Aylar Mesajları

Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Üç aylarınız mübarek olsun.

Receb tevbe, Şaban muhabbet, Ramazan da Hakk’a kurbiyet ve vuslat ayıdır. Üç Aylarınız hakkınızda hayırlı ve mübarek olsun.

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, hayırlı üç aylar dilerim. 

Bir dua yeter bin derdi göndermeye! Bir tövbe yeter bin günahı temizlemeye. Önce ihlas… Üç ayların hakkınızda hayırlara vesile olmasını dilerim.

Küçük bir çocuk olsa… Hiç bulaşmamış olsam Dünya’nın kahrına… Ve en masum dualara açsam ellerimi… Nazlansam sana Rabbim bir çocuk kadar masum olamasam da… Rahmetinle ışık tutar mısın karanlıklarıma?

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır dostluğu yaşatmak için, günler vardır kutlamak ve af dilemek için. Üç aylarınız mübarek olsun.

Çocuklarınıza sütle birlikte Kuran’dan öğütler verin. Boyları büyürken, kalpleri ve bakış açıları da büyüsün. Üç aylarınız mübarek olsun.

Üç aylar ve üç aylardaki kandil geceleri , dargınların barışması için birer fırsattır. Nefsimizle değil ALLAH rızası ile hareket edelim. Bu mübarek günlerde, şeytanın bacağını karşı taraftan adım beklemeden ilk kıran sizlerin olması duasıyla…

Üç aylarınız mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun! Nice üç aylara.

En Yeni ve En Güzel Üç Aylar Mesajları

Sizin bu mübarek üç aylar ve içindeki kıymetli mübarek gecelerinizi tebrik ediyoruz. Allahü Teala, her bir geceye sizin hakkınızda birer Regaib Gecesi ve Kadir Gecesi kıymetinde size sevap versin. Amin.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, Üç ayların mübarek olsun.

Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Üç aylarınız mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim, saadetiniz kaim olsun. Üç aylarınız mübarek olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Bu mübarek aylarda güzel insanlarla beraber olmak ve onların halleriyle hallenmek duasıyla… Üç aylarınız mübarek olsun.

En Güzel Üç Aylar Mesajları 2021

Üç aylara gireceğimiz bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Üç aylarınız mübarek olsun.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammed’i sallallahü aleyhi ve sellem hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice üç aylar.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun, makamınız cennet, Hz. Muhammed komşunuz olsun. Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun. Üç aylarınız mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Üç aylarınız mübarek olsun.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik seni verdi. Üç ayların mübarek olsun kardeşim.

Baki sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. araya mesafeler girse ne yazar, dualarda bir olan gönüller vardır. Üç aylarınız mübarek olsun.

Üç Aylar Mesajları – Receb, Şaban, Ramazan Nedir?

“Allahümme bârik lenâ fî Racebe ve Şa’ban ve belliğnâ Ramezan” (Ya Rabbî! Bize Recep ve Şaban’ı mübarek eyle ve bizi Ramazan’a ulaştır.)

Her gün bu duaya devam edilir.

La ilahe illallah, kelime-i tevhîdi her gün biner defa söylenir.

Bu aylar feyiz ve bereketi nâmütenâhî olan aylardır.

Receb hürmet, Şaban hizmet, Ramazan ise nimet ayıdır.

Receb tevbe ve inayet ayı, Şaban muhabbet, Ramazan ise karâbet (yakınlık ayıdır.

Receb, cefâyı terk içindir. Şaban amel ve şifa içindir. Ramazan sıdk ve safâ içindir.

Receb öyle bir aydır ki, Allah-ü Teâlâ onda kat kat sevab verir. Şaban öyle bir aydır ki, onda keramet beklenir.

Receb sâbıkların, Şaban muktesidlerin, Ramazan ise âsilerin ayıdır.

Receb, tohum ekme, Şaban sulama, Ramazan ise hasad ayıdır.

Yıl ağaç gibidir. Receb ayı ağacın yapraklı, Şaban meyveli, Ramazan ise meyvesinin toplanacağı zaman gibidir.

Rasûlüllah sallallâhü aleyhi ve sellem buyuruyorlar: “Receb, Allah-ü Teâlâ’nın, Şaban benim ve Ramazan ümmetimin ayıdır.” Üç aylarınız mübarek olsun.

Umarım Üç Aylar Mesajları beğenmişsinizdir. Siz de en güzel Üç Aylar Mesajlarınızı bizlerle paylaşmak için lütfen yorumlarınızı yazın.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Önceki makale14 Şubat Sevgililer Günü Mesajı 2021 / Sevgiliye, Eşe, Karıma, Kocama
Sonraki makaleSevgililer Günü Sözleri- En Güzel 14 Şubat Sevgililer Günü Mesajları

2 YORUMLAR

  1. Emeklerinize sağlık çok güzel bir site olmuş.
    “Recep ekme ayıdır. Şaban sulama ayıdır. Ramazan ise hasat ayıdır. Herkes ne ekerse onu biçer. Ne yaparsa onun karşılığını bulur. Bir kimse ekimi bırakırsa, hasat zamanı ekmediğini pişman olanlardan olur.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here