Ana sayfa Dini Günler Arkadaşa Berat Kandili Mesajları En Güzel, En Anlamlı

Arkadaşa Berat Kandili Mesajları En Güzel, En Anlamlı

0
Arkadaşa Berat Kandili Mesajları
Arkadaşa Berat Kandili Mesajları

Arkadaşa Berat Kandili Mesajları yazımızla sizlerleyiz.

Benim mevsimim böyle gecelerde değişir. Böyle gecelerde ıslatır kirpiklerim melek getiren yağmurları. Temizlenir. İncinmiş ve incitmişsem çoğu zaman ki incitmişimdir insanlığımdan ötürü. Böyle gecelerde bırakırım yüreğimi Allâh’ın ellerine. Baştan ayağa dirilirim dualarla dolu boşalan avuçlarımı çevirdiğimde gökyüzüne, melekler doğar içime. Bilirim, karanlıktan çok melek var. Boş değil gökyüzü. Böyle gecelerde anlarım şah damarım bile uzak bana ama uzak değil Allâh! Böyle gecelerde anlarım cevapsız değil dualarım. Şükür ki secdelerimin sahibi var. Ölmeyen kalpler istediği için yeryüzünde Allâh, böyle gecelerde bağışlanırım. İçimin cehennemi söndükçe, secdelerimi selamlayan meleklerin bayram yeri olur yüreğim. Gülüyorsam bu gece Allâh’ı duyduğum içindir. Ağlıyorsam O’nu anladığım içindir. Okumaktan ve dinlemekten yorulduğum dünya masallarından beraat ediyorum.

İçim bu gece yüklerinden arındıran seher tevbelerinden yana. Okuduğum süslü dünya masallarının dudaklarımdan çekip aldığı içten dualarda bu gece yine içim. Gizlenmek için gecelere gizlediğim günahlardan, hırs ve tutkulardan beraat ediyorum. Bu gece ben yokum ey dünya! Bu gece senden beraat ediyorum. Bağışlamak için bize böyle geceler bağışlayan Rabb’im! Yaptıklarımız ve yapmadıklarımız için, yitirdiklerimiz ve bulamadıklarımız için, bu gecenin hatrı için, BAĞIŞLA bizi! Âmin!

Arkadaşa Berat Kandili Mesajları yazımızda sizler için En Güzel Arkadaşa Berat Kandili Mesajları, En Anlamlı Arkadaşa Berat Kandili Mesajları, En İyi Arkadaşa Berat Kandili Mesajları, Arkadaşa Berat Kandili Mesajları Resimli gibi mesajlar bulacaksınız. İşte arkadaşlarınıza gönderebileceğiniz en güzel kandil mesajları…

Yazımıza geçmeden gecenin önemiyle ilgili aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

Berat Gecesi Önemi Nedir? Berat Gecesinin Faziletleri Nelerdir? yazımızda bu gecenin önemi ve faziletleriyle ilgili önemli bilgileri bulacaksınız. 

Berat Gecesi Ne Yapmalı? yazımızda bu gece yapılabilecek ibadetler ve duaları bulabilirsiniz.

Arkadaşa Berat Kandili Mesajları Resimli

Arkadaşa Berat Kandili Mesajları Resimli
Arkadaşa Berat Kandili Mesajları Resimli

Allâh’ım; verdiğine, vermediğine, Sevdirdiğine, sevdirmediğine, bize nasip ettiğin dayanma gücüne, Dilimizden düşmeyen şükrüne ve sana layık olamadığımız halde, bize gösterdiğin merhametine binlerce kez şükürler olsun… Berat Kandili bizi hayırlara çıkarsın…

Rasûlüllah (sav) şöyle buyurdular… Allah Teâlâ (c.c) Şâban’ın on beşinci gecesi tecelli eder ve ana-babasına asi olanlarla Allah’a ortak koşanlar dışında kalan bütün kullarını bağışlar… Allah’ım sen bizi bağışlanan kullarından eyle… Berat Kandilimiz mübarek olsun…

”En güzel yerlerde, En doğru insanlarla yollarımızın kesişmesi. Ve her zaman en iyisinin değil, En hayırlısının karşımıza çıkması dileğiyle.” Kandilimiz Mübarek Olsun.

Berat; temize çıkmak, ferahlayıp kurtulmaktır. Allah’ım ruhumuzu feraha çıkar, karanlık perdelerimizi ‘Berat’ ile kaldır. Bütün günahlarımızı bağışla, tüm illetlerden bizi koru bizi Ya Rabbî! Kandiliniz Mübarek Olsun Nice sağlıklı kandiller görelim inşallah.

Berat Gecesi, Allâhü Teâlâ’nın dünyaya rahmetiyle tecelli ederek fecre kadar: “Bağışlanmak dileyen yok mu? Onu bağışlayayım. Rızık isteyen yok mu? Ona rızık vereyim. Belaya duçar olan yok mu? Ona afiyet vereyim.” buyurduğunu bizlere müjdelemiştir. Berat Kandilimiz mübarek olsun.

‘‘Bu düştüğüm dipsiz kuyudan çıkmak için bana bir imkân ver Ya Rabbî!‘’ Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Ne zaman ki iyiki’lerimiz keşke’lerimizden önde gider; O zaman hayatı yaşarız. Oysa çoğumuzu hayat yaşıyor. İyiki’lerle dolu bir yaşam dileğiyle, Berat Kandiliniz kutlu olsun.

Ömrün kalbin gibi olsun, dediklerinde, “Amin!” diyebilmekti hayat. Öyleyse ömrümüz kalbimiz gibi olsun. Sabaha ve ağaran güne hamd olsun. Yeniden başlamayı nasip edene şükürler olsun. Gecemiz mübarek olsun.

Gönülleri şâd eder, Kaygudan âzâd eder, Can mülkün âbad eder, Lâ ilâhe illallah! Dualarımızın kabûlü ve bereketlerine kavuşmamız dileğiyle Berat Kandilimiz mübarek olsun!

Berat Kandili Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir.

En Güzel Arkadaşa Berat Kandili Mesajları

Yazılır halkın beratı gelince Berat Gecesi, Ger hayâtı ger memâtı gelince Berat Gecesi, Mü’min nârdan berî olur; Hakk’dan yüce ihsân olur, Kâfir nâre dâhil olur gelince Berat Gecesi. İ.H.Bursevi (ks) Beratını alanlardan eyle bizi Ya Rabbî!

“Hayırlısı olduğuna inanmak zaman alıyor. Ama senden, benden iyisini bilen var ya hani. ‘O’ her şeyin hayırlısına izin veriyor.” DUAM belli DUYAN belli. Sonrası Takdir-i İlahi. Berat Kandili’miz hayırlara vesile olsun.

Abdullah İbn Abbas dedi ki: Bazı taşlar kalplerinizden daha yumuşak. Kandilimiz mübarek olsun.

Her şeyi en güzel şekilde yaratan Rabb; Bu zor zamanlarımızda sen ruhumuzu sarıp sarmala, kalbimizden yükümüzü kaldır, dertlerimize derman, hastalarımıza şifa ol … Bize merhamet et … Şüphesiz Sen her duayı işitensin … Amin …

Benzer Sözler :   En Yeni, En Anlamlı Miraç Kandili Sözleri Resimli, Miraç Kandili Mesajları Resimli

Ey toprak, Rabb’im benden razı olan dek bana sarılma! Ölüm, Rabb’ime olan aşkımın adı olsun! Âmin! Berat Gecemiz mübarek olsun.

Günahlardan kurtuluş gecesinde Rabbimin razı olduğu kullardan olmak dileğiyle Berat Kandilimiz Mübarek olsun.

“Değil mi ki hiçbir şeyin, hiçbir şeye yetmediği yerde, Allah her şeye yeter. ” Berat Kandili mübarek olsun.

Elimden bir şey gelmiyor, deme! Avuçlarında ne dualar gizlidir. Allah’ım! Dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet! Berat Kandili’miz hayırlara vesile olsun.

Duasız üşürmüş yürekler, bil! Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin. Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıkları aydınlatan, sana ummadık kapılar açan. Bilmezsin, kimin için ettiğin duadır seni böyle ayakta tutar. Berat Kandili hepimize mübarek olsun, rahmetine, merhametine vesile olsun.

Duam belli. Duyan belli. Gerisi takdiri ilahi… Cümleten hayırlı kandiller. Dualarınızın kabul olması dileğiyle…

Resimli Berat Kandili Mesajları yazımıza da mutlaka göz atmalısınız.

En Anlamlı Arkadaşa Berat Kandili Mesajları

B erat da eller duada
E relim hepimiz murada
R abbim huzur ver dünyada
A lalım beratımızı ukbada
T oplanalım Cennet-i Âla’da! Herkesin özgür olacağı ve beratını alacağı bir kandil olsun.

Dualarla sarılarak kurtulmak badirelerden … Aşk yolculuğu şairin dilinden… Karanlıkta şifa arayan şiirlerden… Hayırlı Kandiller!

Geceniz mübarek olsun. Kalplerimize dönmeye, tefekkür ve duaya, affa vesile olsun. Yaklaşan Ramazan ayına ulaşmak ve feyzinden istifade etmek dileğiyle, hayırlı kandiller…

“Allâh’ım! Azabından affına, gazabından rızana sığınır, senden yine sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten acizim. Sen, kendini senâ ettiğin gibi yücesin.” Kandiliniz mübarek olsun.

Size gelen musibet işlediğiniz günahlar yüzündendir… (Şura,42/30) “Estağfirullah Ya Ğaffar” Zifirî Geceyi güneş ile aydınlattığın gibi… Bu sıkıntılı günlerden de kurtulmayı nasip et Allâh’ım… Hayırlı kandiller.

Duâ; kalbinden diline, dilinden semâya, semâdan Allah’a ulaşır. Bu günlerde dert etme, en çok duâ et!

Niyet et, dua et ve sabret. Umudunu yitirme sakın. Sonra mı? Sonrası ” Kün fe Yekûn” Hayırlı Kandiller.

Ya Râb, alan SEN’sin, veren SEN’sin, kılan SEN; Ne verdinse odur, dahi nemiz var. Azîz Mâhmud Hüdâyî Berat Kandili Ülkemize, Milletimize ve tüm İnsanlığa şifa getirmesi duasıyla…

Duâ nehir gibidir, akar durur. Allah, o nehrin içini Rahmet’le doldurur. Duâ’nda ısrarcı ol, o nehirden bir tas su sana da nasip olur. Berat kandiliniz mübarek olsun.

“Leyle-i Berât olsun hem vesîle-i necât” Berat Kandili Mübarek Olsun. Mevlamız bizi güzel günlere eriştirsin.

Ya Rabbim! Bize nasibin, gecenin ve sabahın en hayırlısından ver. Dua ettiklerimizin de yüzünü güldür. Bize vazgeçenlerin hüznünü değil, sabredenlerin mutluluğunu yaşat. Senin her şeye gücün yeter. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun. Hayırlı kandiller.

En İyi Arkadaşa Berat Kandili Mesajları

Bu ay Kur’an-ı Kerim ayıdır. Ramazan oruç ayıdır, bir de Kur’an-ı Kerim ayıdır. Lütfen Kur’an-ı Kerim’i iyi okuyun, mânâsını anlayın, mânâsını takip edin! Öğrendiğiniz mânâsına uyun. Yâni bu bir roman değil, bir hikâye değil. Prof. Dr. M. Esad COŞAN (Rh.A) Berat Kandilimiz mübarek olsun.

Hakikatin bin bir tezahürünü temaşa etmek için bir çift göze muhtaç olmayan insanlar da var. “Bir şeyi gerçekten görmek istiyorsan,” dedi meczup. ” Gözlerini kapat da öyle bak!” Berat Kandili hayırlara vesile olsun. Rabbim cümlemizin Berat’ını nasip etsin. Duâlı geceler.

Yunus”u (as) balığın karnından selametle çıkaran Rabbim; Aynı Dua ile sesleniyoruz SANA, “Lâilâhe İllâ Ente Sûbhaneke İnni Küntü Minezzalimiyn” Selamete çıkar yüreklerimizi!

Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa. •Kaybettiysen ara, •Kırdıysan af dile, •Kırıldıysan affet, çünkü hayat çok kısa. •Hz. Mevlâna• Berat Kandili‘nde Allah’tan af dileyecek kimse; önce affet ki, af dilemeye yüzün olsun.

Siz de en güzel Arkadaşa Berat Kandili Mesajları mesajlarınızı yorumlar kısmında bizimle paylaşın. Hemen yayınlayalım. Daha çok kişiye erişin. Gecemiz mübarek olsun. Selam ve dua ile.

Bize destek olmak için Arkadaşa Berat Kandili Mesajları yazımızı sosyal medyada paylaşmayı ve bizi FacebookTwitter, YouTube, Pinterest ve Instagram hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Önceki makaleİyilik Sözleri, İyilik ile İlgili En Güzel Sözler, İyilik ile ilgili Hadisler
Sonraki makaleİltifat Sözleri Sevgiliye, Arkadaşa Kısa İltifat Mesajları 2020

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here