Ana sayfa Dini Günler Regaib Kandili Mesajları 2021 – En Güzel Regaib Kandili Sözleri 2021

Regaib Kandili Mesajları 2021 – En Güzel Regaib Kandili Sözleri 2021

0
Regaib Kandili Mesajları
Regaib Kandili Mesajları

Regaib Kandili Mesajları yazımızla sizlerleyiz. Büyük bir özlemle beklediğimiz Üç Aylara Allah’a şükür ki tekrar kavuştuk. Regaib Kandili de Üç aylara hoş geldin demenin bir başka adı. Regaib kelime anlamı olarak “bağışlama ve ihsanı bol” anlamına gelir. Sizin için hazırladığımız Regaib Kandili Mesajları 2021, Regaib Kandili Sözleri 2021, Kandil Mesajları, Kandil Sözleri, Facebook Kandil Mesajları, Twitter Kandil Mesajları, Resimli Kandil Mesajları umarız hoşunuza gider.

Regaib Kandili Ne Zaman 2021?

Bu sene Regaib Kandili 18 Şubat Perşembe’yi 19 Şubat Cuma’ya bağlayan geceye rastlıyor. Peki biz neden 18 Şubat Perşembe gecesi kutluyoruz Şunu unutmamak gerekiyor. Dini günlerde tarih gece 24:00’te değil bir önceki gün Akşam ezanı ile başlar. Ondan dolayı Regaib kandiline saatler kaldı.

Regaib Kandili Kutlama Mesajları
Regaib Kandili Mesajları

Regaib Kandili Mesajları 2021 

Talip olunan değer ne kadar büyükse tabi tutulan imtihanlar da o kadar büyük oluyor tut elimizden Allah’ım. Tut ki kalmayalım sensiz. Şüphesiz bizim tedbirimiz senin takdirinden küçüktür. Bizleri kazanma kuşağında kaybedenlerden değil, hakiki rızana erenlerden eyle. Hayırlı kandiller.

Resimli Regaib Kandili Kutlama Mesajları
Regaib Kandili Mesajları

Bugün, el açıp semaya yüce Rabbimize ettiğiniz bütün dualar arşa yükselsin, kabul olup üzerinize sağanak sağanak yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Elif gibi haddini bilen, gönül aynasını silen, mizanda yüzü gülen kullarından eyle bizleri Ya Rabb. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Bazen esiri olduk bu materyalist dünyanın, bazen benliğimize yenik düştük, bazen de zamanın esiri olduk. Ama hiçbir zaman adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı unutmadık. Regaib Kandilin mübarek olsun dostum.

Semanın kapılarının sonuna kadar açılıp, Yaratanın rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde, düşen damlaların sizi ailece sırılsıklam etmesi dileğiyle. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Yüreği kutlu davaya sevdalı, Ruhu aşk ve muhabbet ile dolu, sinesi şükür notaları ile örülmüş güzel insan, Regaib Kandilin mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandillere.

Regaib kelime manası olarak bağışlama ve ihsanı bol anlamına gelir. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı Regaip gecesinde dualarda birleşmek dileğiyle hayırlı kandiller.

Her keder bir kader ile tayin edilir. Ve kedere değil kadere boyun eğenler nur ile arınır. Yüce Mevlam bize güzel yazılmış bir kader ve ona tebessümle boyun eğen bir teslimiyet nasip etsin. Dua ile Regaip kandilinizi kutlarım.

Regaip Kandili Mesajları 2021 

Regaib Kutlama Mesajları Resimli
Regaib Kandili Mesajları

Dertlerimizin suya yazılan yazı gibi çabucak unutulması, sevinçlerimiz Nisan yağmuru gibi bol ve bereketli olması dileğimle. Regaip kandilin mübarek olsun.

Avuçların semaya açıldığı, gözyaşlarının çağladığı, manevi esintiler ile kalpleri yumuşadığı, her anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda buluşmak dileğiyle Regaib Kandiliniz Kutlu olsun.

Fani dünyaya talip değilim. Ebedi dünyanın dostlarıyla ağlar onlarla gülerim. Selam sana Ebedi Dostum. Sevdiklerinle İyi Kandiller.

Zâde duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Kandiliniz mübarek olsun.

Regaib Kutlama Mesajları
Resimli Regaib Kandili Mesajları

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç. Bugün günahlardan olabildiğince kaç. Bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün kandil kandilin mübarek olsun.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir Regaib Kandiliniz Mübarek olsun.

En Güzel Regaib Kandili Mesajları

“Geceler ki pırıl pırıl, Kandillerin yanardı, Kapına gelenler ya Muhammed, Uzaktan, yakından mümin döndüler kapından.” Üç ayların müjdecisi Regaip Kandili mübarek olsun…

Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlâki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine vesile olması temennisi ile kandiliniz mübarek olsun. Selam ve Dua ile…

Benzer Sözler :   Ramazan Mesajları Resimli 2020 Her Güne Yeni En Güzel

Elleri açtık semaya, Ülkede mağdur kalmaya, Taş kalpler yumuşaya, Akşam olmadan mutluluğa… Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım! Dönüşü olmayan yollarla, Halden anlamayan kullarla, İçimize ağır gelecek yorgunluklarla İMTİHAN etme bizi… Hayırlı Kandiller…

Mübarek Üç Aylar, Arınarak dirilişimize yenilenerek doğruluşumuza vesile olsun… Hayatımız huzur, Kalplerimiz inşirah ve sürûr bulsun… * Regaip Kandili mübarek olsun.

Çığlıklarımızı bile duyuramadığımız bir Dünyada, suskunluğumuzu duyan Rabbimize şükürler olsun.. “Ne güzel bir duadır; “Allah’ım dualarımın kabul olmasını engelleyen tüm günahlarımı affet” Regaip Kandilimiz mübarek olsun.

İmkânların bittiği yerde iman vardır. Derdin ne kadar büyük olursa olsun, derdinden büyük Allah vardır. Selam ve duâ ile Hayırlı Kandiller.

Üç Aylar; Müslüman’ın ruh şöleninin başlangıcıdır. Recep ve Şaban kurulacak gök sofrasının habercisidir. (Sezai Karakoç) Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Üç aylar geldiyse artık Şaban ve Ramazan ayının gölgesi düşmüştür üstümüze. Ayak seslerini duyarız tâ uzaklardan özlemle beklediğimiz o güzelliklerin. Rabbim cümlemize Recep ayını Mübârek eylesin. Cümlemizi de Şaban ve Ramazan ayına ulaştırsın inşaAllah.

Bu gün REGAİP KANDİLİ ALLAH’ım bize “İnşaALLAH olur” diye DUA edip hayalini kurduğumuz, bizim için hayırlı olan her şeyin “çok şükür oldu” sevincini yaşat… Amin! Hayırlı Kandiller…

“Ya Rabbi! Bir Sineği Vasıta Eyle de Nemrutlardan Kurtar Bizi. Bir Asayı Vesile Eyle de Firavunlara Galip Getir Bizi!” Geceniz mübarek olsun.

Regaib Kandili Mesajları Anlamlı

Müslümanlar olarak her yıl, içtenlikle yaptığımız dualar, samimi tövbeler ve ibadetlerle ihya ederek huzur bulduğumuz Regaib Gecesi, bizlere tüm rağbetimizi Rabbimize yöneltmemiz, bugüne ve geleceğe dair, duygu, düşünce, tutku ve isteklerimizi iman bilinciyle gözden geçirmemiz için vesile olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Dünyadaki tüm Müslüman kardeşlerim, İnşirah Suresinde ifade buyrulduğu gibi, Kalbiniz inşirah bulsun. Belinizi büken yükleriniz yok olsun. Allah katında şanınız yüce olsun. Zorluklarınız kolay olsun. Bütün işlerinizde rağbetiniz Rabbinize olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Bu gece zamanın ve mekânın hakkımızda şahitlik yapacağı adalet ve hesap gününde mahcup olmayacağımız bir ömür yaşama gayretimizi ve nesillerimize daha iyi bir dünya bırakma sorumluluğumuzu muhasebe edelim.

GÖNÜL, yan! Senin yanışın ne işler halleder. Gece yarısı bir Dua, Nice yüz belayı defeder. Bazı geceler özeldir derdini sevincini üzüntünü gidermek için… O zaman Rabbimin dergâhına varıp dertleri döküp sevincimizi paylaşalım. Ya HAKK! Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ın ağına bağlanmak için dünyanın ağından çıkmak lazım. Elektriği kes, telefonu kapat, gönlünün kandilini yak. Kandiliniz Mübarek Olsun. Sınırsız enerjinin Tek sahibi Allah’tır.

Bu müstesna zamanlar vesilesiyle, Rabbimizin sonsuz af ve mağfiretine sığınarak hata ve günahlarımızdan arınmaya, bütün yönleriyle hayatımızı gözden geçirerek manevi diriliş ve ahlaki yükselişi yaşamaya, kardeşlik duygularımızı güçlendirerek kalplerimizi ve dualarımızı buluşturmaya gayret edelim. Kandiliniz mübarek olsun.

Ey ÖLÜM, sen ne güzel bir hakikatsin.. Sana bakıyorum, kendime geliyorum.. Mübarek Regaib kandilinizi kutluyor, dualarda buluşmayı ümit ediyorum dostlarım..

Yüreklerin kir ve pasından arınması, fitne ve fesattan, kibir ve bencillikten temizlenmesi; yüreklerde sevgi ve dostluğun barınması, adalet ve iyiliğin, hak ve hukukun filizlenmesi duasıyla… Hayırlı Kandiller…

Yüreğinizde bir kandil yakın…  Dua edecek kimsesi olmayanları,  dualarınıza katın… Kandilimiz mübarek olsun

En güzel REGAİB KANDİLİ MESAJLARI 2019 RESİMLİ sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bize destek olmak için bizi FacebookTwitter, Pinterest ve Instagram hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Siz de en sevdiğiniz Regaib Kandili Mesajları ve sözlerini yorumlar kısmına ekleyin, paylaşalım.

Önceki makaleReceb Ayı Hakkında Önemli Bilgiler ve Hadîs-i Şerifler
Sonraki makaleDünyada ve Türkiye’de 1 Mayıs İşçi Bayramı Tarihçesi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here