Ana sayfa Dini Günler Umutla Beklenen Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları 2020

Umutla Beklenen Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları 2020

0
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları

Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları ile sevdiklerinizin bu özel gününü kutlayabilirsiniz. Ramazan Bayramı bu sene 24 Mayıs 2020 Pazar günü başlıyor ve 3 gün boyunca devam edecek. Çalışanların ücretini alacağı, ekin ekenlerin ürünlerini hasat edeceği zaman geldi inşallah. Biz de bayram namazı ile beraber mükâfatımızı Rabbimizden almayı ümit ediyoruz.

Bayramlar, insan ruhunun ilahi ikramlarla sevinip huzur bulması, ve bu halin paylaşmasıdır. Bunu görüşerek yapabileceğimiz gibi Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları ile de yapabiliriz. Bayramın ibadet yönü olduğu gibi insanlarla kaynaşma, barışma ve paylaşma tarafı da vardır. Bu güzel özellikler bu mübarek zamanlarda hikmet-i ilahi olarak kolaylaştırılmıştır. Ayrıca diğer vakitlere göre daha fazla sevap ile müjdelenmiştir.

Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem buyuruyor ki, “Ramazan Bayramı sabahı Allâh-u Teâlâ melekleri gönderir. Melekler yeryüzüne iner. Sokak başlarını tutarlar ve şöyle seslenirler:

– Ey Muhammed ümmeti! Bol hediyeler ihsan eden ve büyük günahları bağışlayan Rabbinizin huzuruna koşun!

Onların bu seslerini insanlar ve cinlerden başka bütün mahlukat işitir. İnsanlar camilerde toplanınca Cenab-ı Mevla meleklerine şöyle seslenir:

– Görevini yapan kişinin mükafatı nedir?

Melekler şöyle cevap verirler:

– Ey Rabbimiz! Ona verilecek karşılık, ücretini eksiksiz olarak almak olmalıdır.

Allah-u Teâlâ da meleklerine şöyle buyurur:

– Ey meleklerim, sizleri şahit tutuyorum. Ben onlardan razı oldum ve onları bağışladım.

İşte bayramlar böyle büyük günlerdir. Biz de sevdiklerinizle bu sevinci paylaşmanız için en güzel Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları sizler için derledik. İyi bayramlar…

Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları

Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan dua, Tövbe geri çevrilmez.  Ramazan Bayramının ve Kurban Bayramının birinci geceleri, Berat gecesi ve Arefe gecesi. Selam ve dua ile hayırlı bayramlar.

Bayram, kardeş gibi, dost gibi, anne gibi, baba gibi, yar gibi kucaklaşmaktır tüm insanlarla… Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları 2018
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları

Gözleri kapıda bir yardım eli bekleyenlere, ümit olmaktır bayram… Yüreklerdeki ümit ve sevgiyi enkaz altında bırakmadan, sevgiyi tüm insanlığa yaymaktır bayram… Ümidi ve Sevgiyi tüm Müslümanlara götürmeye çalışan kardeşim, Bayramın Mübarek olsun.

Tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik eder, hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim.

Ya Rab! Bu bayramda İslam âleminin acı, hüzün ve gözyaşı ile dağlanan yüreklerini güldür. Bayramınız mübarek olsun.

Bizleri bir Ramazan bayramına daha ulaştıran Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun. Bayramımız kutlu olsun.

Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajı
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajı 2019
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajı 2018
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajı
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajı
Ramazan Bayramı Mesajları Resimli 2018
Ramazan Mesajı Resimli
Ramazan Kutlama Mesajı Resimli
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları 2018
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları 2018
Ramazan Bayramı Mesajları 2018

Bayramlar, zamanı başka, dünyayı başka dünya yapan, hüzünlü gönüllere sevinç aşılayan, kardeşlik ve barış rüzgarlarının yayıldığı yüce zaman dilimleridir. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Bayramlar, her yıl gelip geçen sıradan bir tatil günü değildir. İnsani ve İslami güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik, sevgi ve saygının en güzel örneklerinin sergilendiği… Toplumun bütün kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Bu mübarek günde, yüreğinizin huzur ve mutlulukla dolması niyetiyle… Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Kurban Bayramı Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir.

Ramazan Bayramı Mesajları 2020

Resimli Ramazan Bayramı Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir. Ya da sevgiliye özel Ramazan Bayramı Mesajı da aradığınız olabilir.

Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüzde hep gülümseme olsun, kalbiniz huzurla dolsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Tefekkürü, sabrı, şükrü Ramazan ile bir kez daha öğrenip Ramazan Bayramıyla sevinenlerden olmak duasıyla. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Bayramlarımız ibadettir, zikirdir, tekbirdir, duadır; sıla-ı rahim, paylaşma, huzur ve umuttur.

Dargınların barıştığı, sevenlerin hep birlikte olduğu, kardeşliğimizin pekiştiği günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramımız kutlu olsun.

Yüreklerin sevinç ve sevgiyle dolmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Bayramınız mübarek olsun.

Rabbim nefsimize celaliyle, kalbimize cemaliyle, hayatımıza hikmetiyle, hatalarımıza rahmetiyle, mahşerde Muhammediyle (sav) yardım etsin inşallah. Hayırlı bayramlar.

Allah’ım, sana açılan avuçları, sana yönelen sineleri, sana yalvaran dilleri ne olur boş çevirme. Hayırlı Bayramlar.

Yalnızlıktan kurtulmak, ümit kandilinin ateşini tekrar yakmak, gönüllerde yeni dostluklar kurmak ümidiyle Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Yaralı gönüllerin, bitap düşmüş www.sozunenguzeli.com yüreklerin güldüğü bir bayram dilerim. Bayramımız mübarek olsun.

En Güzel Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları

Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesaj
Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesaj

Bayram sevincimizin gönüllerden gönüllere, gözlerden gözlere, dillerden dillere, evlerden evlere dalga dalga yayılmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Ramazan Bayramımız mübarek olsun.

Ramazan Bayramının vatanımızın birlik ve beraberliğine, halkımızın kardeşliğine, ülkemizin huzur ve refahına vesile www.sozunenguzeli.com olmasını Yüce Allah’tan dilerim. Bayramınız kutlu olsun.

Baharda açan çiçeklerin muştusu gibi bu bayram da ailene ve sevdiklerine mutluluk getirmesini diliyorum. Ramazan Bayramın kutlu olsun.

Hayat yaşamayı, vefa hatırlamayı, dostluk paylaşmayı, özel günler ise hatırlamayı bilenler için vardır. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Dua ve iyilik kapılarının sonuna kadar açıldığı, kulun kötülüklerden arındığı bu güzel günde bayramınızı kutlarım. Bu kutlu günleri tüm sevdiklerinizle beraber hayırlı ve mutlu bir şekilde geçirirsiniz İnşallah…

Benzer Sözler :   Sevgiliye Ramazan Bayramı Mesajları 2020 - Ramazan Kutlama Sözleri

Nimetlerin en iyisi çalışarak kazanılan, arkadaşların en iyisi de Allah’ı hatırlatandır. Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Sevgilerin katlanarak arttığı bir bayram dilerim herkese. Bayramınız mübarek olsun.

Gönüllerimiz mutlulukla dolarken bu bayramda avuçlarımız da semaya açılarak duayla dolsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Tüm mazlum ümmeti ve sizleri, Rabbim (cc) af etsin, sualsiz ve sadece rahmetiyle cennetine alsın inşallah. Bayramınız mübarek olsun.

En Anlamlı Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları

Rabbim bizi selamete erdir, her türlü kötülüklerden selim eyle. Bayramımızı hayırlı eyle.

En güzel günler sizin olsun. Yüzünüzde hep gülücük, hayatınız da yüzünüz kadar güzel olsun. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Bayram sabahla gelen rahmettir, sevdiklerimize kavuşmaktır, selamlaşmadır, berekettir, bayram tatlı kavuşmalarıdır… Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

İslam’ın nurlu güneşi kalbine dolsun, makamın Cennet, Hz. Muhammed (sav) komşun olsun. Günlerin mutluluk, gönlün saadetle dolsun. Bayramın mübarek olsun.

Benim ömrümde ırmaklar vardır, sularında hayallerini yüzdürdüğüm. Benim ömrümde sevdiklerim vardır, bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun.

Gönüllerin kıvrımına sevgi köprüleri kurmaktır bayram… Bir çocuğun düşlerine yağmak, bir ümidi bin ümide bölmektir bayram… Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

En kötü gününüz bu Ramazan Bayramındaki gibi güzel olsun. Bayramınız kutlu olsun.

Güzellik, birlik, beraberlik dolu; her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Bayramımız yeni bayramlar doğursun. Sevincimiz yeni sevinçlerin https://www.sozunenguzeli.com/dini-gunler/ramazan-bayrami-resimli-kutlama-mesajlari/.html ‎toprağı olsun. Huzurumuz nice huzursuzlukların çaresi; mutluluğumuz tüm insanlık ailesinin acılarına teselliler sunsun. Bayramınız mübarek olsun!

Ramazan Bayramı Tebrik Mesajı

Güzel düşünceler nefeslere dolarsa güzel dualar olur. Dua ise Yüce Allah’a gider nur olur. Gökyüzünde buluşan dualarımızın nurlanması ümidiyle Ramazan Bayramınızı kutlarım.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, Bayramınız kutlu olsun.

En yakında olanın elini tutmak, onulmaz zannedilen yaraları sarmaktır bayram. Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Tüm insanlığa barış ve huzur getirmesine vesile olsun. Nice bayramlara.

Namaz ve zikirle açan gönüllerin bayramı mübarek olsun.

Kur’an ve oruç ayının kıymetini bilenlerin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Kur’an ve oruçla dirilen müminlerin bayramı mübarek olsun.

Kalpleri imanla süslü olan tüm kardeşlerimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Allah’ın rızasına kavuşan, yolu Peygamberimize tabi olanlardan olmak duasıyla… Bayramınız mübarek olsun.

En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Ramazan Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.

11 ayın sultanı Ramazan’ın soframıza getirdiği bolluk gibi, bu bayramda bol bol içinizde huzur olsun Bayramınız mübarek olsun.

Kalbi Kur’an süsü ile süslü tüm Müslümanların bayramı mübarek olsun.

Bu Ramazan bayramı İntibaha, İnşiraha, ittihada, ittifaka ve ümmetin İstiklaline, nice nice fetihlere vesile olsun İnşallah… Bayramınız Mübarek Olsun…

Şükür ve sabr ile Ramazanı tamamlayıp, sağlık ve huzur ile bayrama kavuşturana şükürler olsun. Birliğin, dirliğin, vefanın, mutluluğun sürdüğü nice bayramlar olsun. Tüm İslam Âleminin Ramazan Bayramı mübarek olsun. Selam olsun, muhabbet olsun, sağlık ile hayırlı bayramlar olsun.

Ömrümüz Ramazan, ölümümüz Bayram olsun. Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.

Paraları olmadığı için bayramlık ayakkabı alamayan çocuklar ile, paraları olsa da ayağı olmadığı için ayakkabı alamayan çocuklar başta olmak üzere, cümlemizin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Mazlumun, yoksulun, ezilmişin, dertlinin, sığınmacının yanların da olalım; bayramı ortaklaştıralım ki bayram hakikaten “bayram” olsun Bu coğrafyanın ruhu budur. Hayırlı Bayramlar.

İşte bayram geldi. Şeker değil, sükür veya Ramazan Bayramı. Ramazan’ın bereketine erenlerin bayramı. Ramazan’ı değerlendirenlerin, yoksulu sevindirenlerin bayramı kutlu olsun. Ramazan Bayramı vesilesiyle tüm dostlarıma sonsuz saadetler dilerim. 

Ramazan Bayramı’nın erdemi hürriyettir. Oruç sayesinde mümin arzu nesnelerine direnmeyi öğreten bir irade taliminden geçer; Bayram yeniden arzu nesnelerine dönmeyi temsil eder, ama onlara mahkum değil hakim olarak.. İşte hürriyet budur, insanlık da.. Ahrâra bayram mübarek ola!

“Beş gece vardır ki duâ reddolunmaz: Receb’in ilk gecesi, Şaban’ın on beşinci gecesi, Cuma gecesi, Ramazan Bayramı gecesi, Kurban Bayramı gecesi.” (Hadis-i Şerif / Suyuti) Hayırlı Bayramlar!

Bütün gönül coğrafyamızın, aynı secdeye kapananların, “anamızın ak sütü gibi helal ve temiz Türkçemizi” konuşanların, yürek bohçasında bize dair umut taşıyan her yerin, her sesin, herkesin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Not: Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları ve sözlerini umarım beğenmişsinizdir. Sizden de Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları  yorumları ve Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları bekliyoruz.

Ramazan Bayramı Resimli Kutlama Mesajları yazımızı beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızdan paylaşınız ve bize destek olunuz. Bizi FacebookTwitter, Pinterest, YouTube ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Önceki makaleKadir Gecesi Ne Yapmalı, Kadir Gecesi Alametleri, Kadir Gecesi Namazı
Sonraki makaleKahve Sözleri, Kahve ile İlgili Sözler, En etkili, En Güzel, Kısa ve Öz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here