Ana sayfa Dini Günler Kurban Bayramı Mesajları 2020, Kurban Bayramı Mesajları Kısa ve Öz

Kurban Bayramı Mesajları 2020, Kurban Bayramı Mesajları Kısa ve Öz

2
Kurban Bayramı Mesajları
Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı Mesajları yazımızla karşınızdayız. Kurban Bayramı 2020 yılında 31 Temmuz – 3 Ağustos arasında idrak edilecek. 30 Temmuz Arefe Günü. Arefe Günü sabah namazından, Kurban Bayramı 2020 4. Günü ikindi namazına kadar 23 vakit farz namaz sonunda teşrik tekbiri getirmek (Allahü ekber, Allahü ekber. La ilahe illallahü vallahü ekber, Allahü ekber ve lillahil-hamd) vacibdir.

Zilhicce ayının ilk 9 günü oruç tutmanın çok sevap olduğu, özellikle de Arefe günü oruç tutmanın çok faziletili olduğu hadis-i şeriflerde belirtilmiştir. Bunlara Kurban Bayramı 2020 ile ilgili başka bir yazımızda değindik.

Biz de böyle mübarek bir günün sevincini sevdiklerinizle paylaşmak isteyeceğinizi düşündük. İşte sizin için derlediğimiz en güzel ve orijinal Kurban Bayramı Mesajları

Kurban Bayramı Mesajları 2020

İslam’ın özünde teslim olmak varken, özgürlüğün her anında Allah’a teslim olmak dileğiyle… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Ülkemizin barışa ve huzura hasret kaldığı şu günlerde, mübarek Kurban Bayramı’nın herkese sevgi, barış ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah’tan temenni ederim.

Bugün sevinç günü… Kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramı’nı doya doya yaşayalım. Hayırlı Bayramlar.

Başlangıcı ve sonu olmayan, merhamet ve adalet sahibi Allahü Teâlâ kendisine içten dua edenleri geri çevirmez. Yaptığımız duaların Allah katına ulaşmasına vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramının, yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle…

Dostluk, sevgi ve geleceği; hüzün, acı ve yalnızlığımızı paylaştığımız; birliğimiz ve beraberliğimizi, kardeşliğimiz ve dostluğumuzu en güzel şekilde yaşayacağımız Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.

“Ben size şah damarınızdan bile daha yakınım,” diyen Allah’a yeminler olsun ki, her nefes alış verişte kalpten Allah dile geldikçe, o dilde huzur bir ömür boyu devam edecektir. Huzurlu bayramlar dilerim.

Tüm Müslümanların Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar; sağlık, başarı ve mutluluklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun.

Bu değerli Kurban Bayramı’nda kainatın yaratıcısı ve âlemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah, tüm dualarınızı kabul etsin.

Kurban Bayramı’nın ulusumuzun diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dilerim.

Kurban olayım bize bayramlar yaşatan Yüceler Yücesi Allah’a… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden, küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Adaletin terazisi, varlığın yaratıcısı, merhametin tek göstergesi olan Yüce Yaratan Allah celle celalühü, hayırlı dualarda bulunan mümin kullarının dualarını kabul eder. Bu Kurban Bayramı’nda dualarımız Yüce Allah’a. Mübarek Kurban Bayramınız hayırlara vesile olur inşaallah.

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.

En Güzel Kurban Bayramı Mesajları 2020

El açıp, başını eğen, ruhunu toprak eden, o toprağı gözyaşlarıyla ıslayan insanın duasına Allah, rahmet yağmurlarıyla karşılık verir. Gün el açma günü, günlerden Kurban günü. Bayramınız kutlu olsun.

Bu mübarek ayda, Allah yolunda, gönüllerimiz bir, düşüncelerimiz hemfikir olsun. Hayırlara vesile olsun bu mutlu gün tüm Müslümanlara… Kurban Bayramı mübarek olsun canım dostlarıma…

Çocukluğum muydu bayramları güzelleştiren, yoksa bayramlar mı daha güzeldi eskiden? Yeni bir şeyler almak mıydı bizi mutlu eden, yoksa yeninin kıymetini mi bilirdik biz eskiden? Yüreğim buruk, bir yanım eksik… Adı var, tadı yok şimdi bu bayramların. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Gelin, bu bayram hep beraber bayram edelim, barışalım, tanışalım, sevelim, sevilelim, dost olalım. Gönül gönüle, aşk-u şevk ile sevgi ve hoşgörü ile ülkemizi kalkındıralım. Dış ülkelerdeki ülküdaşlarımızı koruyalım, kollayalım. Müslümanları derleyip toparlayalım. İnsanlığa hizmet edelim. Kalp kazanalım, sevap alalım, iki cihanda aziz ve bahtiyar olalım.  Bayramımız mübarek olsun.

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir Kurban Bayramı dileriz. Hayırlı Bayramlar.

Kurban Bayramının hakkımızda hayırlara vesile olmasını diler, Yüce Allah’a ve Peygamberimize aleyhisselam biraz daha yakınlaşmada vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederim.

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice Kurban Bayramlarına…

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da size ve ailenize mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle… Kurban Bayramınızı kutlarım.

Hz İbrahim’in sadakatinin, Hz. İsmail’in teslimiyetinin şuuruyla… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kurban, Allah’a, yüce ve ilâhî olan her şeye yakın olma arayışıdır.

Mutluluğunuz enflasyon kadar yüksek, üzüntünüz asgari ücret kadar az olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Bayramlar, berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun. Sevdikleriniz hep sizinle olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Gökyüzünün kurbanların rahmetiyle, gönüllerimizin duaların bereketiyle, kalplerimizin huzurun güzelliği ile kıpır kıpır olması dileğiyle… Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Sevgiliye Kurban Bayramı Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir.

Kurban Bayramı Mesajları Kısa ve Öz

Güzel düşünceler nefeslere dolarsa güzel dualar olur. Dua ise Yüce Allah’a gider nur olur. Gökyüzünde buluşan dualarımızın nurlanması ümidiyle bayramınızı kutlarım.

Benzer Sözler :   Aşure Günü Mesajları, Muharrem Ayı Mesajları En Güzel, En Anlamlı

Kurban, Allah’ın bize lütfettiklerinden onun hoşnutluğu için verebilmenin hâl ile ifadesidir. Kurban Bayramınızı tebrik ederim.

Kurban; Hz. İbrahim ve Hz. İsmail gibi ilâhî emirlere kayıtsız teslimiyet göstergesi, hak yolunda fedakârlığın bir nişanesidir. Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Kurbanlarımız Rabbimize yakınlığa vesile olsun. Bayramımız mübarek olsun.

Eski bayramlara olan bitmek bilmeyen özlemimizle, iyi bayramlar dileriz.

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir bayram diliyoruz.

Kurban Bayramı ET BAYRAMI değildir. ETRAFI GÖZETME bayramıdır. Bayramınız mübarek olsun.

Yuvanız Bereketli… Sofranız Tatlı… Yüreğiniz Umutlu… Bayramınız Kutlu Olsun…

Kurban ne ettir, ne de tatil… Kurban; İbrahimce bir adanış, İsmailce bir teslimiyettir.

Mevla bizi affede… Gör ne güzel ıyd ola… Cürmü hatalar gide… Bayram o bayram ola…

Hatırlayıp da özlediğimiz vicdani değerlerimizi korumaya vesile olması dileğiyle… Tüm dostların Kurban Bayramı’nı kutlarım.

Iydiniz saîd, ömrünüz mezîd olsun.

Tadınız, tuzunuz, huzurunuz ve mutluluğunuz hep bu kıvamda olsun. Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Tüm benliğimizi Allah yolunda kurban edebilmemiz dileğiyle… Bayramımız mübarek olsun…

Tüm kötülerin ve kötülüklerin iyiliklere kurban olduğu gün olsun bugün. Kurban Bayramımız kutlu olsun.

İyi bayramlar desem, iyi bayramlar olur mu ki? Mutluluklar desem insanlar mutlu olur mu ki? Keşke olsa. Mutlu bayramlar…

Derin dondurucularınızın değil, fakirlerin sofralarının et dolduğu bir Kurban Bayramı olması dileğiyle.. Hepinize iyi bayramlar!

Bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor ailelerinin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını kutluyorum

Kurban Bayramı Ümmet olma bilinciyle şuurlanmamıza, Allah katında tek din olan yüce dinimiz İslam’ın dünyaya hâkim olmasına vesile olsun.

Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle… Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Aşk yolunda terk eyledim canımı; Canımı, malımı, hünü manımı; Kes gerdanımı akıt kanımı; Geldi SIDKI kulun kurban senindir. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kudüs’ün tekrar özgürlüğüne kavuşması, orada bayram namazı kılmamız dileği ile bayramımız mübarek olsun.

Kurban Bayramı Kutlama Mesajları – Kurban Bayramı Mesajları 2020

Canı cânana kurban edemedik, mahcubuz. Kardeşlerimizin kurban edilmesine mâni olamadık, mahzunuz. Bayramınız mübarek olsun.

Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Dualarınız kabul olsun. Sevdikleriniz hep sizinle olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Allah’ım bize “İnşallah olur!” diye dua edip hayalini kurduğumuz her şeyin “Çok şükür oldu!” sevincini yaşat. Hayırlı Bayramlar dilerim.

Dertlilerin deva, borçluların eda, hastaların şifa bulduğu sevdiklerinizle huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğimle. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Hz. Ali’ye (r.a ) sormuşlar – “Bayram nedir? – Günahsız geçen her gündür…” Ömrümüzde bayramları çoğalt Allah’ım.

Kurban Fakiri Yoksulu Koruyup Gözetmektir.. Kurbanı Fırsat Bilenlerin Ahireti Bayram olsun.

Bayramlarımız umudun başlangıcı, huzura açılan kapı, birliğin en güzel haliyle yaşandığı zamanlardır. Mutlu Bayramlar.

Sizi bekleyen birilerinin varlığından haberdarsanız, vefayı başka bayramlara bırakmayın. Gönlünüzden sefa eksik olmasın! İyi bayramlar.

Ey Rabbimiz Bizleri bugün olduğu gibi nice bayramlara eriştir ve her bayramda Sana daha çok yaklaşmamızı nasip eyle. Âmin. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Hüznü keder def ola; Dilde hicab ref ola; Cümle günah af ola; Bayram o bayram ola!

Kurban vazgeçebilmektir… * Bayram, kavuşmak… * Hayırlı Bayramlar…

Söylenmiş Bütün Güzel Cümleler, Bir Sevdanın Huzurunda KURBAN Olmuştur. İyi bayramlar.

Bayramlar sevinç, mutluluk ve paylaşım günleridir. Yaşanan acılar, sevinç ve mutluluklarımıza gölge düşürse de Allah’ın şiarlarına saygının gereği bayramınızı tebrik eder, saadet-i dareyne vasıl olmanızı Allah’tan niyaz ederim.

İbrahimî adanış ve İsmailî teslimiyetin tezahürü olan Kurbanla Allah’a yakınlaşabilenlere selam olsun. Müslümanların dirilişine, vahdetine ve kurtuluşuna vesile olması dileğiyle… Bayramınız mübarek olsun.

“Bayram demek takvimdeki yazı mı? Bayram hasret, bayram ağrı, sızı mı? Açıp yüreğimi, yumup gözümü; Özüne girdiğim bayramlar hani?” Bayramınız mübarek olsun.

Hep birlikte olursak bayramlarımız elbette bayram olacaktır. Milletimizin ve İslam âleminin mübarek Kurban Bayramını tebrik ediyorum.

Özlemleri sonlandıran kavuşmalara, küskünlüğü bozulmayan barışmalara, hayırlı yarınlara vesile olsun. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Kes koçu, İbrahim’e kurban olsun… Kötülükleri kes, iyiliğe kurban olsun… Kes nefretini, sevgiye kurban olsun… Savaşı kes, barışa kurban olsun… İçinde biriktirme kötülüğü, akıt gitsin… Güzelliklere kurban olsun… Ömür kısa, kes mutsuzluğu, mutluluğa kurban olsun… Bayramınız mübarek olsun.

Ya Rabbî! Müslümanların kanlarının aktığı son bayram olsun… Zalimlerin hesap verdikleri/verecekleri ilk bayram olsun.

Bayram senin için ilahi bir iyiliktir, senin iyiliğin de başkası için bayramdır. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Neyi “kurban” edeceksin? Neyden vazgeçeceksin? Senin “İsmail”in ne? İyi bayramlar.

En Güzel Kurban Bayramı Mesajı

Umarım, Kurban Bayramı Mesajları yazımız hoşunuza gitmiştir. Sizin de göndermek istediğiniz Kurban Bayramı Mesajları varsa lütfen yorumlar kısmında belirtiniz.

Bizi Facebook, Twitter, İnstagram ve Pinterest hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz. Eklemek istediğiniz Kurban Bayramı Mesajları 2020 varsa yorumlar kısmında lütfen belirtiniz. Hayırlı Bayramlar…

Önceki makaleLozan Antlaşması Kutlama Mesajları, Lozan Zaferi Mesajları
Sonraki makaleKurban Nedir?, Kurban 2020, Kurban Bayramı Ne Zaman 2020?

2 YORUMLAR

  1. En güzel kurban bayramı mesajları için Ömer Faruk Beyefendiye teşekkürler. Tüm Müslümanların kurban bayramı mübarek olsun.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here