Ana sayfa Dini Günler Kadir Gecesi Mesajları, Kadir Gecesi Sözleri

Kadir Gecesi Mesajları, Kadir Gecesi Sözleri

0
Kadir Gecesi Mesajları ve Sözleri 2017
2017 Kadir Gecesi Mesajları ve Kadir Gecesi Sözleri

Kadir Gecesi Mesajları ile 2020 yılında, sevdiklerinizin Kadir Gecesini kutlayabiliriz.

Kadir Gecesi bu sene, 19 Mayıs 2020 tarihinde idrak edilecek inşallah. Kadir Gecesi tabii ki geceler arasında gizli bir gecedir. Ancak genelde Ramazan ayının 27. gecesine denk geldiği kabul edilir.

Kadir Gecesi Ne Yapmalı yazımızda da bu gece yapılacak ibadetler, kılınacak namazlar ve bu gece ile ilgili âyet-i kerîmeler ve hadîs-i şerîfleri bulabilirsiniz.

Kadir Gecesi

Kadir Gecesi Mesajı
Kadir Gecesi Mesajı

Zamanlar ve mekânlar, kendilerinde meydana gelen önemli olaylarla da değer kazanırlar. Kadir gecesini bu derece değerli kılan en önemli özellik de Kur’an-ı Kerîm’in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur’an’ın nüzulü ve Peygamberimiz’in sallallahü aleyhi ve sellem insanlığa son peygamber olarak gönderilmesi, dünya tarihinin en önemli hadisesidir. Kur’an-ı Kerîm’de bu gece ile ilgili olarak meâlen şöyle buyrulmuştur:

Kadir Gecesi Mesaj
Kadir Gecesi Mesaj
Kadir Gecesi Mesaj
Kadir Gecesi Mesaj
Kadir Gecesi Mesaj
Kadir Gecesi Mesaj

“Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır. Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için iner dururlar. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar.” (Kadr Suresi 1-5)

Enes bin Malik radıyallahü anh, Rasülüllah’ın sallallahü aleyhi ve sellem şöyle buyurduğunu aktarmıştır: “Kadir Gecesi olunca, Cebrail, meleklerden bir cemaat ile iner. Ayakta ibadet eden (namaz kılan) veya oturarak Allah’ı zikreden her kula dua eder ve selam verirler.”

Kadir gecesi için Hz. Aişe radıyallahü anhâ validemiz şöyle buyurmuştur: “Allah Rasülü, Ramazan’ın son on gününde, itikaf edeceği yere çekilir ve ‘Kadir gecesini Ramazan’ın son on gününde araştırın.’ derdi.” Bu itibarla sâlih kişiler, Ramazan ayının son on gecesine girildiğinde, her gece Kadir gecesi olabilir düşüncesiyle gecelerini ibadetle ihya etmişlerdir.

Biz de böyle önemli bir geceyi sevdiklerinizle paylaşmak için en güzel Kadir Gecesi mesajları ve 2020 Kadir Gecesi Mesajları sizler için derledik. Allahü Teâlâ ibadetlerimizi ve dualarımızı kabul etsin. Âmin! İşte Kadir Gecesi Mesajları yazımızda…

Kadir Gecesi Mesajları 2020

Kadir Gecesi Mesajı
Kadir Gecesi Mesajı

Allah’ım! Sen affedicisin, kerîmsin, affı seversin, bizi de affeyle! Âmin! Kadir Geceniz mübarek olsun.

Günahlarımızın af, dualarımızın kabul olması dileğiyle… Kadir Geceniz kutlu olsun.

Kadir Gecesi, Kur’an’la, Kur’an’ın getirdiği adaletle, merhametle, hikmetle ve selametle kıymet bulma gecesidir. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Rabbimizden niyazım odur ki, asırlar önce Kadir Gecesi nasıl bize Kur’an’ı getirdiyse, bu Kadir Gecesi de ülkemize, milletimize, acılar içerisinde kıvranan İslâm âlemine ve bütün insanlığa Kur’an’ın merhametini, adaletini, sevgisini getirsin. Kadir Gecemiz mübarek olsun.

O’na açılan eller nasıl boş geri döner? Dua eden kalbin ateşi söner. Kadir Gecesi’dir, “O” herkesi affeder.

Bu gece, Rabbimiz katındaki kadrimizin yücelmesine vesile olsun. Kadir Gecemiz kutlu olsun.

Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temennî ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Sema kapılarının açılıp, rahmetin sağanak sağanak yağdığı bu günde düşen rahmet damlalarının sizi ailece sırılsıklam etmesi dileğiyle. Kadir Gecenizde tüm dualarınız kabul olsun.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabb’i, bağışlayıcı ve acıyıcı Yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Kur’an’ın nazil olduğu, bin aydan daha hayırlı bu gecenin, size, efrad-ı ailenize ve bütün İslam âlemine hayır, huzur ve bereket getirmesini diliyorum. Kadir Geceniz hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gece var, ama bu gece başka. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Cennet nerededir bilir misin? Gülen gözlerde, tatlı sözlerde, mutlu yüzlerdedir. Bazen gecelerde bazen gündüzlerdedir. Ama en güzeli kalplerdedir. Kalbi güzel tüm sevdiklerimin Kadir Gecesi’ni tebrik ederim.

Ya Rabbî! Cezandan affına sığınırım, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım. Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum. Sen kendini övdüğün gibisin. Kadir Geceniz kutlu olsun.

Zamanı aydınlatan Ramazan, geceyi aydınlatan Kur’an, ruhumuzu aydınlatan İman, en hayırlı vakitte duamız Kadir Gecesi. Gecemiz hayırlı olsun.

Hakkımızda hayırlı olanları gönlümüze razı; gönlümüze razı gelenleri hakkımızda hayırlı eyle ya Rabbî! Kadir Geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi Sözleri 2020 ve Kadir Gecesi Mesajları

Kul fânîdir, yol mukaddes. Bir gün verilecek son nefes. Ne makam kalıcı ne de heves. Sadece Kur’an’dır gerçek adres. Yüreğin cennet gibi güzel olsun, Cennet senin gibi özel yüreklerle dolsun. Kadir Geceniz hayırlara vesile olsun.

Yakınlık ne zamanda ne mekândadır. Sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler, yakın olduklarındır. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Benzer Sözler :   Kurban Bayramı Mesajları Resimli 2020- Kurban ile İlgili Ayet ve Hadisler

Mevlâ çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere Cennet gizlemiş. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Rahmet, mağfiret ve arınma ayı olan Ramazan-ı Şerîf’in son günlerine yaklaşırken, her yıl kadrimizi yüceltmek için gelen Kadir Gecesi’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gecemiz mübarek olsun.

Bu mübarek gecede dualarınızda bizi de unutmamanız dileğiyle gecenizi tebrik eder; gecenin sağlık, huzur ve güzellikler getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

Rükû, secde ve gözyaşları ile fersah fersah Arş’a yükselen dualarınızın karşılığını almanız temennisi ile… Kadir Geceniz mübarek olsun.

Gökyüzünden akan Kadir nûru, tüm kalbinizi sarsın. Geceniz kutlu olsun.

Zamanın elmas parçasına olan fecrin ruh ve atmosferine eşlik eden, her zamankinden daha farklı öten kuşlar da Kadir Gecesi’ne şahit. Gecemiz mübarek olsun.

Maddî ve manevî pek çok hikmet ve rahmeti, bereket ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayında yer alan, Yüce Allah’ın insanlığa kurtuluş çağrısı Kur’an’ın indirilmeye başlandığı, esenlik ve güvenliğin her tarafa yayıldığı, semâ kapılarının açıldığı, dua ve tevbelerin kabul edildiği Kadir Gecemiz kutlu olsun.

Leyle-i Kadir… Kadrü kıymet bilme, Rabbimizin bizlere sunduğu sonsuz nimetlerin farkında olma zamanıdır. Kadir Gecemiz bize her şeyin farkında olmayı nasip etsin.

Bu gece kalbimizin semasına Kur’an-ı Kerîm’in yeniden inmesine vesile olsun. Gecemiz kutlu ve mutlu geçsin.

Allah, bizleri, “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil.” şuuruyla hayatını sürdürenlerden eylesin. Geceniz mübarek olsun.

Bu mübarek Kadir Gecesi vesilesiyle Âlem-i İslam’ın kadrinin yeniden yücelmesi için Kur’an-ı Mübîn’e daha sıkı sarılalım. Hakkı, hakikati, adaleti, ahlakı, erdemi, fazileti anlatan, iyiliği ve kötülüğü fark etmemizi, hatayı sevaptan ayırt etmemizi, kendimize gelmemizi sağlayan Yüce Kitabımızı anlamaya ve yaşamaya azmedelim. Kadir Geceniz mübarek olsun.

En Anlamlı Kadir Gecesi Mesajları

Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle, umudun gerçekle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice Kadir Gecelerine…

Kadir Gecesi, Kur’an’ın cehaletin karanlıklarındaki dünyaya nur oluşunu bilmek ve kararan hayatı her seferinde Kur’an ile yeniden aydınlatmaktır. Kadir Gecemiz mübarek olsun.

Öyle bir gece ki, dakikası bir gündür, saati iki ay, günü birkaç sene hükmünde bir ömr-ü bâkîdir. Gecemiz mübarek olsun.

Gecelerin de bir imamı vardır. Gecelerin imamı, en büyük imam Kur’an-ı Kerîm’i kalbinde taşıyan Kadir Gecesi’dir. Kadir Geceniz mübarek olsun.

İnsin melekler saf saf, şerler def olsun, hayırlar halk olsun, rahmetle dolsun her taraf. Kadir Geceniz mübarek olsun. 

Kadir kıymet bilenlerin Kadr’i mübarek olsun.

Leyle-i Kadr’in sırrıyla seksen sene bir ömrü kazandıracak bir vakitte, en iyi, en efdal şeylerle meşgul olmak lazım geliyor. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Rasülüllah sallallahü aleyhi ve sellem buyuruyorlar ki, “Her kim, faziletine inanarak ve karşılığını Allah’tan bekleyerek Kadir gecesini ihyâ ederse geçmiş günahları bağışlanır.” Allahü Teâlâ bu geceyi hakkıyla idrak edenlerden eylesin! Âmin!

Kadir Gecesi karanlıkları Kur’ân’ın ışığıyla aydınlatacak yeryüzünde rahmet rüzgarları estirecek, insanlığı silkeleyip kendine getirecek merhamet ve şiir şehrayini bir gece olsun inşallah.

Resimli Kadir Gecesi Mesajları

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi mağfirete, merhamete, tezkiyeye ve felaha vesile olsun. İmanımıza yakîn, irademize kuvvet, gönüllerimize inşirah, evlerimize huzur getirsin. Kudreti kavi, bereketi bol olan leyle-i Kadrimiz mübarek olsun.

Belki bu gecede saklıdır olmasını beklediğimiz dualarımız… Gecemiz mübarek olsun.

Kadir Gecesi: Yüceliş gecesi. Esenlik çağrısının gecesi. Her insanın bir “acz” taşıdığını bilme gecesi. Arama sevinci bütün aya yayılsın diye, günü bir parça perdelenmiş gece. Hataları tekrarlamamaya söz verme, dünyaya gönüller yapmaya geldiğini bilme gecesi. GECENİZ KUTLU OLSUN.

Allah’ım bugünün hikmetiyle; içimizi sevginle, dışımızı şefkatinle, rızkımızı bereketinle, ömrümüzü merhametinle doldur. Hasta olanların, zorda olanların Yar ve yardımcısı ol.. Amin. Kadir geceniz hayırlı olsun.

Şah damarımdan daha yakın olan adının hadimi yap beni! Beni senin pür-ü pak Dininin hadimi yap! Herkesin tek tek hesaba çekileceği o gün Büyük küçük demeden yaptıklarımızın sayılıp döküleceği O gün bizi affet affet YA RAB!

Rabb’im! Bu gecenin farkında olan abdestli gönüller hürmetine, gaflette olanları islah eyle..

Bin aydan daha hayırlı bildiğimiz Kadir Gecesi’nde, aldığımız her nefese binlerce şükür diyen tüm kalplerin duası kabul, Kadir Gecesi hayırlı olsun!.

Kadir Gecesi Mesajları yazımızı beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızdan paylaşınız ve bize destek olunuz. Bizi FacebookTwitter, Pinterest, YouTube ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Not: Umarım Kadir Gecesi Mesajları ve Kadir Gecesi Mesajları 2020 yazımızı beğenmişsinizdir. Sizlerden de bu özel gece için Kadir Gecesi Mesajları bekliyoruz.

Önceki makale19 Mayıs Kutlama Mesajları, 19 Mayıs Mesajları Resimli
Sonraki makaleKadir Gecesi Ne Yapmalı, Kadir Gecesi Alametleri, Kadir Gecesi Namazı

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here