Ana sayfa Dini Günler Hicri Yılbaşı Sözleri, En Güzel Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli

Hicri Yılbaşı Sözleri, En Güzel Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli

0
Hicri Yılbaşı Sözleri
Hicri Yılbaşı Sözleri

Hicri Yılbaşı Sözleri yazımızla sizlerleyiz. Hicri Yeni Yıl hakkında bunları biliyor musunuz? “Şehrullahi’l Muharrem” olarak meşhur olan, yani “Allah’ın ayı Muharrem” olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani insan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Allah’ın ayı, günü ve yılı olmaz, ancak Allah’ın rahmetine ermenin önemli bir fırsatı olduğu için Peygamberimiz sallallahü aleyhi ve sellem tarafından bu şekilde ifade edilmiştir.

Muharrem ayının İslam tarihinde belli başlı 3 önemli özelliği vardır:

1. Oruç

2. Hicri takvimin başlangıcı olması

3. Hz. Hüseyin radıyallahü anh ve evlatlarının Kerbela’da şehit edilmesidir.

Muharrem ayının peygamberler tarihinde de ayrı bir yeri vardır. Peygamberlerimiz, Aşura Günü, özel olarak bazı nimetlere ermişler, bazı sıkıntılardan kurtulmuşlardır. Bu yönüyle de bir yıl dönümü olarak kabul edilmektedir.

Bir zat Peygamberimiz’e sallallahü aleyhi ve sellem geldi ve sordu: “Ramazan’dan sonra ne zaman oruç tutmamı tavsiye edersiniz?” Peygamberimiz sallallahü aleyhi ve sellem: “Muharrem ayında oruç tut. Çünkü o, Allah’ın ayıdır. Onda öyle bir gün vardır ki, Allah o günde bir kavmin tevbesini kabul etmiş ve o günde başka bir kavmi de affedebilir.” buyurdu.

Gerek Yahudilere benzememek gerekse orucu tam Aşura Gününe denk getirmemek için, Muharrem’in dokuzuncu, onuncu ve on birinci günlerinde oruç tutulması tavsiye edilmiştir. Bu günde oruçtan başka hayır, hasenat ve sadaka gibi güzel âdetlerin de yaşatılması isabetli ve yerinde olacaktır. Herkes imkânı nispetinde ailesine, akraba ve komşularına ikramda bulunur; bugünlerin faziletlerini bildiren hadiseleri hatırlayarak ihsanda bulunursa şüphesiz sevabını kat kat alacaktır.

Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç… Kalan ömründe Allah’ın razı olduğu bir kul olmak için, seni Allah’tan uzaklaştıran ne varsa her birinden alakanı keserek manevi bir Hicrete var mısın? Bizde yeni yıl tevbelerle, dualarla, hamdlerle kutlanır. Allah yeni yılımız hayırlı eylesin.

Bu gecenin sevincini sevdiklerinizle paylaşmak için sizler için çok güzel Hicri Yılbaşı Sözleri derledik. İşte en güzel, en anlamlı Hicri Yılbaşı Sözleri…

En güzel Hicri Yılbaşı Sözleri

Hicret milattır: Müslümanca bakışın, duruşun ve dirilişin adıdır. Muharrem rahmet, bereket ve kardeşlik iklimidir. Hicri yeni yıl iyilik ve güzellik, kardeşlik ve birlik getirsin.

En güzel Hicri Yılbaşı Sözleri
En güzel Hicri Yılbaşı Sözleri

Muharrem, Hicri takvime göre yılın birinci ayıdır. Peygamber Efendimiz, Muharrem ayı için Allah’ın ayı olduğunu dile getirmiştir. Hicret, Aşure ve Kerbelâ, bütün Müslümanlar için önemli ortak noktalar ve duygular ifade etmektedir.

Muharrem ayının ümmetin yeniden dirilişine, birlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ederim. Ümmed-i Muhammed’e hayırlar getirmesi temennisiyle tüm İslam aleminin yeni Hicri yılı mübarek olsun.

“Hicret, zulümden kaçış değil Allah’ın emri ile İslam Devletine doğru bir yürüyüştür.

Hicret, İslam ümmetinin tarihi dönüm noktası, takviminin başlangıcı ve İslam’ın yeryüzünde tatbik edilmesidir… Hicret ile Mekke’de 13 yıllık davet dönemi bitmiş Medine’deki İslam’ın tatbik edildiği davet ve cihad dönemi başlamıştır. Bugün Müslümanların hicret edebilecekleri bir İslam devleti yok! Bugün İslam ümmeti hicretin neticesi olan İslam devleti için Ensar ve Muhacir gibi İslam davetini taşımalı, insanlığın tüm haramlardan kaçıp Rabbine yöneldiği bir hayat için mücadele etmelidir. Tüm Müslümanların Hicri yılbaşını kutlar, İslam ümmetinin vahdetine, birliğine ve nusrete vesile olmasını Rabbimizden niyaz ederim.

Bugün en mühim hicret, Allah ve Rasülü’nün rıza, muhabbet ve dostluğuna hicrettir. Hicri Yeni Yılınız kutlu olsun.

Esas hicret, günahlardan, masiyetlerden uzaklaşıp amel-i Salihlere hicrettir. Hicri Yılbaşımız kutlu olsun.

Günümüzde yaşanana modern cahiliyenin gafletlerinden, Hazreti Peygamber’in sallallahü aleyhi ve sellem ve O’nun güzide ashabının takva hayatına hicret etmemiz elzemdir. Hicri Yeni Yılımız kutlu olsun.

Hicri 1442. yıl, tüm İslam alemine mübarek olsun… Ve vesile atfı, zulme karşı asil kıyam, küfre karşı vakur iman olsun! Rabbimiz, Hicret’in 1442. yılını, Firavunların alaşağı, Nemrutların baş aşağı edileceği, tüm Ahbeslerin gönül ve gözlerden düşeceği günlere eşik eylesin!

Hicri Yılbaşı Mesajları yazımıza da göz atmalısınız.

Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli

Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli
Hicri Yılbaşı Sözleri Resimli

Hz. İsa, vahyi devlete taşıyıp adaleti hâkim kılamadan, zulmün hesabını soramadan göklere çekildi. Yüreklere iman, devlete eman getiren İslam Devleti hicretle kuruldu. Bu yüzden beşeriyetin miladı Hz. İsa’nın (as) doğumu değil, EFENDİMİZİN (as) hicretidir. Hicri 1442. yılınız mübarek olsun.

Hicret’in taşıdığı kutlu mesajın anlaşılabilmesi temennisi ile Hicri 1442 yılının huzura, kardeşliğe ve tüm insanlığın saadetine vesile olmasını temenni ediyor, Hicri Yılbaşı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum.

Sabah ola Hayrola…! Aylardan Muharrem ola… Yıllardan Hicrî 1442 ola… Alem-i İslam’ın uyanışına vesile ola…

İman edip de hicret edenler, Allah yolunda cihad edenlerle onları bağırlarına basanlar ve yardım edenler var ya işte gerçek müminler onlardır; bağışlanma onlar için, büyük lütuf onlar içindir. (Enfâl, 8/74) Hicri 1442 yılımız mübarek olsun. İnşallah hayırlara vesile olur.

Bu Hicri yılbaşının hepimize görevlerimizi, göstermemiz gereken fedakarlıkları ve kendi medeniyetimizi yeniden gerçekleştirmeyi hatırlatan bir yılbaşı olmasını Allah (cc)’tan niyaz ederim.

Hayat hicrettir, mümin müebbet muhacir… Yeni yılımız kutlu olsun.

Hicret, büyük bir teslimiyetle ve fedakarlıkla yapılan kutlu bir yolculuktur. Yeni adımlara, yeni niyetlere, güzel başlangıçlara hayırla… Yeni Hicri Yılımız ve Muharrem-i Şerif ayımız mübarek olsun.

Benzer Sözler :   Ramazan Bayramı Mesajları 2020 - Ramazan Bayramı Mesajları Resimli

Hicretin 1442’inci yılında Hz. Peygamber Efendimize ve kutlu ashabına salat u selam olsun. Yeni hicri yıl hepimize sağlık, huzur ve mutluluk getirsin. Mevla vaktimizi bereketlendirsin. Nefes aldığımız her anın kıymetini bilmeyi nasip etsin.

Üzerimizden bedduayı kaldırıp bizlere dua hırkasını giydiren Rabbimize hamd olsun. Hicri Yılbaşımız Mübarek Olsun.

Ebedi bir hayata hazırlanan misafirleriz bu dünyada. Rabbimize götüreceğimiz kitabımızı yazıyoruz hepimiz. Rabbim iman eden, salih amel işleyen, hakkı ve sabrı tavsiye edenlerden olmayı nasip eylesin, Hüsrana uğrayanlardan olmaktan Rabbimize sığınırız. (Asr Suresi)

Başaklar gibi bizi biçip gidiyor zaman, Su gibi ömrümüzü içip gidiyor zaman, Sanki durduğu yerde göçüp gidiyor zaman, Hicri yeni yıl Milletimize ve İslam âlemine hayırlar getirsin inşallah!

Hicri Yılbaşı ile ilgili Güzel Sözler

Hicret; şiddetten merhamete, esaretten özgürlüğe gidişin adıdır. Allah’a itaatin, sadece O’na kul olmanın göstergesidir. Hicret; tevhidin bilinmesi, güzel ahlakın yaygınlaşması, merhametin yaşanması adına verilen mücadelede en büyük fedakârlığı göstermektir. Hicri Yeni Yılımız kutlu olsun.

Yeni hayatlar, Yeni sorumluluklar, Yeni görevler… Yeni Hicri Yıla Merhaba!

Yeni Hicrî Yıl Hoşgeldin. Mekke’den Medine’ye kutlu yolculuk…  Hicretin başlangıcı… Hicret, kötüden iyiye dönüş, Hicret, yanlışı bırakıp doğruya yöneliş, Hicret, umudu kaybetmeyip en güvenilir olana sığınmak, Hicret, kardeşliği hatırlamak, Hicret, kurtuluş….

Yeni Hicrî Yılımızı Tebrik Eder; Yeni Tefekkürlere, Yeni Tevbelere, Yeni Niyetlere, Yeni İyilik ve Güzelliklere, Hz. Allah’ın rızâsının olduğu, Yeni başlangıçlara vesile olmasını temenni ederim. Hicri Yeni Yılımız ve Muharrem-i Şerif Ayımız Mübarek Olsun.

Hicret, insanlık tarihinin en kutlu yolculuğudur. Medine’nin kuruluşu ve medeniyetin doğuşudur. Sekiz milyarlık insanlığa en büyük ve ebedi kurtuluş müjdesine davet yürüyüşüdür. Gönüllerde başlayıp cümle cihana yayılan ve devam eden bir seferdir. Hicret değişimdir. Merhaba yeni yıl.

Her birimiz için havaya kaldırılmış, görünmeyen sayaç var. Kiminin 5 yılı, kiminin 5 ayı, kiminin 5 günü kaldı hayat maçının sona ermesine. Evet dağıldık, gaflete daldık, nefis ve şeytandan goller yedik ama.. Hala hayattaysak maçı çevirmek elimizde! Yeni bir atak için hoş geldin yeni yıl.

Yenilenerek, tazelenerek, aşk ve şevk ile samimi niyetlerle HİCRİ YENİ YIL’A MERHABA!

Yeryüzünde zulümden adalete, kötülükten iyiliğe, savaştan barışa, kaostan huzura hicretin başlangıcı olması temennisiyle Hicri Yılbaşı mübarek olsun.

Ey gökleri ve yeri yaratan! Dünyada ve ahirette sen benim velimsin. Benim canımı Müslüman olarak al ve beni iyilere kat. Hicri yeni yılımız ve Muharrem ayımız mübarek olsun.

Hicret büyük dönüşümlerin başlangıcıdır… Hicri yeni yılın ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, bereket ve hayır getirmesini temenni ediyorum.

Aşk ve şevk ile, samimi niyetlerle 1 Muharrem Hicri Yeni Yıla Merhaba!

Dini Sözler yazımıza da göz atabilirsiniz.

Kerbela Mesajları yazımız da ilginizi çekebilir.

En Güzel Hicri Yeni Yıl Sözleri

Hicret; mü’minlerin, baş eğmezlerin, güç yetiremeyince teslim olmayışlarıdır. Hicret, büyük dönüşümlerin başlangıcıdır. Hicri Yılbaşımızın vahdet, birlik ve beraberliğe vesile olmasını diliyorum.

Yeni yılımız, gönüllerimize sükûnet, bedenlerimize sıhhat, bakışlarımıza feraset, işlerimize bereket, ilişkilerimize adalet, hanelerimize saadet, memleketimize selamet, ümmetimize vahdet getirsin. Mevlâ gelen yılı giden yıldan hayırlı kılsın.

Hicret, Rabbine kul olanların kutlu yolculuğu, Hicret, Hakk’tan bâtıla onurlu yürüyüş, Hicret, toprağa ekilen tohum, Hicret, hedefe saplanmak için gerilen ok, Hicret, fethin yolculuğudur. Mübarek Olsun…

Hicri Yeni Yıl, İnsan, Zaman ve Mekân… Hayat yaşanan bir imtihan… Bu imtihanda İman ve İslam anlayışımızın Kuran ve Sünnet bağlamında hayat bulmasını tüm dostlar ve ümmet bilincine sahip olanlar için Rabbimizden hayırlar getirmesini dilerim.

‘Bir hüzün ülkesine gömülüp kaldı adım, Kapanıyor yüzüme aralanan kapılar, Sana hicret eden bir Kureyş de ben olsaydım.’ (N.Genç-Yağmur) Hicret HEYECANDIR, HAYALLERDİR, YENİLENMEDİR, YEPYENİ MÜJDELERDİR. Peygamberimizin yolunda Hicri Yılbaşı insanlığa hayırlı olsun.

Her dem hicretteyiz. İşimize, sevdiklerimizin kalbine, Rahmanın huzuruna doğru. Yolculuk esnasında yükümüz inancımız. Yoldayız, yolcuyuz. Fasılalarla yoldayız. Hicri Yılbaşımız kutlu olsun.

Hicret, Rabb’ine kul olanların kutlu yolculuğu. Hicret, Hakk’tan bâtıla onurlu yürüyüş. Hicret, toprağa ekilen tohum. Hicret, hedefe saplanmak için gerilen ok. Hicret, Fetih yolculuğu… Hayırların başlangıcı olması duasıyla 1442 Hicri yılımız mübarek olsun.

Hicret; Acıdan, Zulümden, Haksızlıktan huzura ve sadakate yolculuktur. Sıkıntı, eziyet, işkencelerden sonra; emniyet ve inşiraha ulaşılan “Taleal Bedru Aleyna” günüdür. En güzel müjdelere, hayırlara vesile olsun.

Hicretin yıldönümü olan Hicri 1440 “Değişim İçin Yeni Bir Başlangıç” olsun. Hayat yolculuğumuzu kâmil bir iman, salih bir amel ve güzel bir ahlakla mamur etmeye bir daha niyet edelim. Yönümüz, yolumuz, hicretimiz daima Allah’a ve Resûlüne olsun.

Umarım Hicri Yılbaşı Sözleri yazımız hoşunuza gitmiştir. Siz de yeni bir yıla girmenin sevincini bu mesajlarla paylaşın, milletçe ve ümmetçe farkındalığımızın artmasına katkıda bulunun. Yorumlarınızla siz de katkıda bulunun.

Bizi Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve  Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olunuz.

Önceki makaleHicri Yılbaşı Mesajları 2020, Hicret Nedir? Hicri Yılbaşı Ne Yapmalı?
Sonraki makaleMalazgirt Zaferi Kutlama Mesajları, Malazgirt Zaferi Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here