Ana sayfa Dini Günler Regaib Kandili Mesajları Resimli 2019 En Güzel En İçten

Regaib Kandili Mesajları Resimli 2019 En Güzel En İçten

0
Regaib Kandili Mesajları Resimli
Regaib Kandili Mesajları Resimli

Regaib Kandili Mesajları Resimli yazımızla karşınızdayız. Miladî 2019, Hicrî 1440 yılının Receb-i Şerîf ayının ilk Cuma gecesi olan Regaib Kandili gecesini 7 Mart 2019 Perşembe’yi, 8 Mart 2019 Cuma’ya bağlayan gece idrak edeceğiz inşaallah.

Bu geceye Regaib Gecesi ismini melekler vermişlerdir. Her Cuma gecesi kıymetli olmakla beraber, böyle mübarek bir geceyle birleşmesi onu daha da kıymetlendiriyor. Allahü Teala bu gecede insanlara ragıbetler (ihsanlar, ikramlar) yapar. Bu gecede özellikle kaza namazı varsa kazalarını kılmalılar, Kur’an-ı Kerim okumalı, tesbih çekmeli, istiğfar etmeli ve oruç tutarak gündüzü ve gecesinde ibadet ve dua etmelidir.

Böyle değerli bir geceyi sevdiklerinizle paylaşmak, onlara da bu gecenin önemini duyurmak hepimizin derdi olmalıdır. İşte sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel Regaib Gecesi 03Mesajları Resimli:

En Güzel Regaib Kandili Mesajları Resimli

Regaib Kandili Kutlama Mesajları
Regaib Kandili Mesajları

Affımıza vesile olması dileklerimle, Regaib Kandilinizi tebrik ederim.

Rağbetimiz başkaca hiç bir şeye değil, sadece O’na olsun ki, her gecemiz Regaib olsun. Hayırlı Kandiller.

Resimli Regaib Kandili Kutlama Mesajları
Regaib Kandili Mesajları

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Ağaçtan dökülen her yaprak duacınız, Kur’an-ı Kerîm yoldaşınız olsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Mübarek aylara selam olsun. Selam olsun ey Regaib.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı, anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Regaib Kandilinizi kutlarım.

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaib kandilinizi tebrik ederim.

Regaib Kutlama Mesajları
Resimli Regaib Kandili Mesajları

Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutlu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimiz, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Regaib Kutlama Mesajları Resimli
Regaib Kandili Mesajları

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadarbol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Bu mübarek gece, Cenab-ı Hakk’ın kulluk kapısına daha fazla yaklaşmamıza, yeniden tazelenmeye, tevhid ve vahdette buluşmaya vesile olsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Üç ayların gelişiyle birlikte gönüllerimizi itminana kavuşturan rahmet, mağfiret ve bereket ikliminin, ülkemizden başlayarak dalga dalga tüm insanlığı kuşatmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Regaib Kandili Mesajları Resimli 2019

“Allah’ım! Aziz milletimiz ve bütün Müslüman kardeşlerimiz için Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve Ramazan ayına hayırla kavuşmayı bizlere nasip eyle. Amin.” Kandiliniz mübarek olsun.

Bu gece ahdimizi yenilemeye, misakımız kuvvetlendirmeye vesile olsun. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Regaib Gecesi, zamanın ve mekanın hakkımızda şahitlik yapacağı adalet ve hesap günü geldiğinde hesabını verebileceğimiz bir maziye imza atmak, bizden sonraki nesillere hayırla yad edileceğimiz iyi bir gelecek ve yaşanabilir güzel bir dünya bırakmak için muhasebe vaktidir. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Kitabımız Kur’an, yolumuz Hazreti Muhammed’in sallallahü aleyhi ve sellem yoludur. Kandiliniz mübarek olsun.

Regaip Aşk’tır. Allah’a uzanan kutsal bir yoldur. Şuuru ile nefes almanız dileğiyle. Aşk’ımız mübarek olsun.

En güzel dua, başkasının haberi olmadan edilendir. Adınızın bugün çokça anılması dileğiyle. Hayırlı Kandiller.

Regaib istemek demek! Biz de hayırlar isteriz ya Rab! Biz de bağışlanmak dileriz ya Rab! Bizleri de affeyle! Bizlere de hayırlar ver. Regaib Kandiliniz mübarek olsun.

Bir dua kadar yakınsınız bana. Bir dua kadar yakın olayım size. Hayırlı kandiller hepinize…

Vakit dua vakti. Vakit öyle bir vakit ki; Yaradanın adının geçmediği her anın kıymetsiz olduğunu anlama vakti. Hayırlı kandiller.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir. Yıl vardır, bin günden kısa gelir. Bire bin yazılan Regaip Kandiliniz hayırlı olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul, Regaib Kandiliniz mübarek olsun….

Regaib Kandili birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, ümmet coğrafyasının kurtuluşuna ve tüm insanlığın kulluğa rağbetine vesile olsun.

Regaib Kandili Mesajları Resimli En Güzel En Yeni

Rahmeti, bereketi ve mağfireti bol, üç ayların habercisi; Regaib Kandilimiz Mübarek Olsun.

“Vermek istemeseydi, istemeyi vermezdi.” İstemek, O’na rağbet etmek için en önemli günlerden biri olan Regaib gecemiz mübarek olsun.

Yüce Allah’ın ihsan ve ikramının bol olduğu Regaib Kandili’nin, ülkemizin ve tüm İslam aleminin, kardeşliğine vesile olmasını dilerim.

Regaip istemek demek, Biz de hayırlar isteriz ya Rab, Biz de bağışlanmak dileriz ya Rab, Bizleri de affeyle.. Regaib mübarek olsun.

Rağbetimizin ALLAH ve Resulü’ne olması temennisiyle Cümlemizin Regaib kandili mübarek olsun inşaallah…

Ey, bu sonsuz âlemleri, bir zerreden var eden; Ey, bu sonsuz nimetleri kullarına yâr eden; Bu gece af yağmurunu, sağanak sağanak ver bize! Bu gece Cennet yolunu, adım adım ser bize! Bu gece nur perdelerin kanat kanat ger bize! Mahşer Günü biz kulları utandırma Ya Rabb! Amin! Regaib Kandilimiz mübarek olsun.

Benzer Sözler :   Kurban 2018, Kurban Nedir?, 2018 Kurban Bayramı Ne Zaman?

Mübarek şuhur-u selasenizi ve leyle-i regaibinizi tebrik eder, dualarınızı beklerim.

Allah’ın nimetlerini Allah’a şükür ile bağlayın. (Ömer B. Abdülaziz) Rabbimiz, bu mübarek gece hürmetine şükrümüzü ziyade eylesin.

“Kulum sen istedin de ben vermedim mi?” diyen Allah’ın kullarıyız biz. Dualmız kabul olsa da olmasa da mutlaka bir hayır vardır deriz. Bu kandil öyle bir kandil olsun ki, Mevla’dan dileyip de kabul olunmayan dua kalmasın. Mevlam hiç kimseyi boş çevirmesin. 

Allah’ım! Rağbetlerimizi sana ve sistemine uygun hale getir. Hayırsıza, yanlışa, zamansıza, kısmetsize rağbet etmekten koru. Rızasızlığa, nasipsizliğe, kedere, hüzne, hasrete dönüşecek rağbetlerimizi düzelt. Sana layık bir kul olmayı nasip eyle. Hayırlı kandiller.

Regaib istemek demek, Biz de hayırlar isteriz ya Rab, Biz de bağışlamak dileriz ya Rab, Bizleri de affeyle, bizlere de hayırlar vesileyle..

Affın ve rahmetin bol olduğu bu gün ve geceler hürmetine Sen bizleri affet Allah’ım! Bahar gibi tazele gönlümüzü! Regaib kandilimiz mübarek olsun!

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi, duaların da hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle. Kandilimiz mübarek olsun.

Şimdi biz, kullarına Regaib kıldığın kapıdayız. Ömrümüzü bereketli, gönlümüzü esenlikli kıl. (Amin)

Ey kimsesizlerin kimsesi, kalbi yarım, gönlü burukların sesi, şimdi biz kullarına regaib kıldığın kapıdayız. Kandilimiz mübarek olsun.

Benim ayım buyurduğun bu ay da, bizleri rahmetinden mahrum bırakma. Regaib Kandilimiz mübarek olsun.

Regaib Kandilinin, hayatımızda yeni ufukların açılmasına  vesile olması dileğiyle. Umutlu ve sevgi dolu, rahmetin yağmur gibi yağdığı nice kandillere…

ALLAH’ım kalplerimizi İman ve Kur’an nuruyla nurlandır. Regaib Kandilimizi Mübarek Eyle.. Hayırlı Kandiller…

Efendimiz der ki; “Sırtınızdaki yükün hafiflemesini istiyorsanız secdelerinizi biraz daha uzatın.” Uzayan secdelerinizdeki dualarda yer almak dileğiyle… Ömürün hikayesini yazan Rabbim; gönlünüzden geçen hayırlı dualarınızı alnınıza kader diye yazsın. Regaib Kandilimiz mübarek olsun.

Anlamlı Regaib Kandili Mesajları Resimli

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu daha nice nice kandillere inşallah… ~Hayırlı Kandiller~

Rabbim bizi Regaip Kandili hürmetine salih kullarından eylesin. Hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar nasip eylesin! Bizlere de; Yüreği engin, bol şükreden, güvenilir, helal kazanıp onun yolunda harcayan, merhametli, yardımsever iyi bir insan olmayı nasip etsin!

Yürekten kopan bir niyaz, Edeple eğilen bir baş, Ve gözden süzülen bir damla yaştır Dua… Dualarda buluşmak dileğiyle… Hayırlı Kandiller…

Mevlana diyor ki; Dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste. Dualarınızda yer bulmak dileğiyle İyi Kandiller.

Üç ayların müjdecisi, bereket ikliminin habercisi Leyle-i Regaibimiz mübarek olsun. İdrake, arınmaya, mağfirete vesile olsun.

“Beş gece vardır ki onlarda yapılan dualar geriye çevrilmez. Recebin ilk (Cuma) gecesi, Şaban’ın ortasında bulunan gece, Cuma gecesi, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı geceleridir.” (Beyhaki, Sünen, Şuabül-İman, 3/342)

Allah’ım, her gün bahşettiğin nimetlere alışıp da şükretmeyi unutmamıza izin verme. Verdiğin her nimeti fark edip, minnet duygularıyla şükretmeyi nasip et bize.

İstifade edecek olanlar için gecesi nûr, gündüzü nûr bir baharın ilk cemresi… Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım! Bizleri Regaip’le Sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle! Kandiliniz mübarek olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir, yıl vardır bin günden kısa gelir… Bire bin yazılan Regaib Geceniz mübarek olsun. Hayırlı Kandiller.

Üç aylara, Receb ayına kavuştuk. Cenab-ı Hakk üç aylar hürmetine Âlem-i İslam’ın : – Ağlamasını gülmeye – Istırabını sürura – Dağınıklığını ittihada – Sıkıntısını feraha – Mağlûbiyetini galibiyete Tebdil eylesin inşaAllah… ÂMİN.

Allah (c.c),Receb-i Şerif bahçesini ekip Şaban-ı Şerif suyu ile sulayıp Ramazan-ı Şerif’te bereketli hasat almayı nasip eylesin. Ey hayran bırakan güzellikleri yaratıp yeryüzüne yayan güzel Rabbim bizi bağışla. Tövbemizi dualarınız, kabul eyle.

Nice kandillerde buluşmak dileğiyle…

Umarım Regaib Kandili Mesajları Resimli yazımızı beğenmişsinizdir. Siz de en güzel Regaib Kandili mesajlarınızı bizlerle yorumlar bölümünde paylaşın, yayınlayalım. Hayırlı Kandiller… Regaib Kandili tüm İslam Alemine mübarek olsun.

Bize destek olmak için bizi FacebookTwitter, Google+, Pinterest ve Instagram hesaplarımızdan takip etmeyi unutmayın.

Yazımızı Değerlendirebilirsiniz
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here