Ana sayfa Cuma Mesajları En Güzel Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar

En Güzel Cuma Mesajları – Hayırlı Cumalar

0
En Güzel Cuma Mesajları
En Güzel Cuma Mesajları

En güzel Cuma Mesajları ile karşınızdayız.

En Güzel Cuma Mesajları

Bir hadis-i şeriflerinde Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed sallallahü aleyhi ve sellem, Bir kimse, güzelce abdest alarak Cuma namazına gelir, hutbeyi ses çıkarmadan dinlerse, iki Cuma arasındaki ve fazla olarak üç günlük daha günahları bağışlanır. Kim hutbe okunurken çakıl taşlarıyla oynarsa, boş ve manasız bir iş yapmış olur.” buyurmuşlardır. İşte böyle değerli bir günde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz En Güzel Cuma Mesajları:

Bugün öyle bir Cuma olsun ki; affolunmayan kul, kabul olunmayan dua, def edilmeyen bela, şifa bulmayan hasta, huzur bulmayan kalp, “ALLAH” demeyen dil kalmasın. Cumanız mübarek olsun.

Hani bir selam beklersiniz ya uzaklardan. Kimden olursa olsun “Unutulmamışım” dersiniz ya. O selam size olsun. Rabbim sizi o kadar çok sevsin ki, ilk sözü; “Kulum senden razıyım.” olsun. Hayırlı Cumalar.

Sizin için ismen dua eden insanlar varsa, mutlu olmak için başka bir sebep aramanıza gerek yok. Hayırlı Cumalar.

Düne tevbe, bugüne secde, yarına dua yakışır. Hayırlı Cumalar.

Ne kadar çok olsa da derdin; vardır bir bildiği derdi verenin!.. Hayırlı Cumalar.

GÖZ sevileni arar, DUA sevilene yapılır, UYKU sevilen için bölünür, VAKİT sevilenle güzel geçer, CENNET sevilenle güzel olur. Ey SEVİLEN dostlar; gününüz hayırlı, dualarınız kabul olsun. Cumanız mübarek olsun. 

Allah’ım! Dönüşü olmayan yollarla, halden anlamayan kullarla, içimize ağır gelecek yorgunluklarla imtihan etme bizi! Hayırlı Cumalar. 

Bir duanın sessizliği düşerken ruhuma, anlarım ki vakit, aşk vakti; günlerden Cuma… Hayırlı Cumalar.

Cumamız Cennete vesile olsun. Hayırlı Cumalar.

Her Cuma bir huzur, her sabah yeni bir umuttur. Huzurunuz ve umudunuz daim, dualarınız kabul olsun. Hayırlı Cumalar.

Güzel olan şeyler öyle hemen olmaz. Vesileler olması gerek. Biraz huzura, çokça merhamete, duaların kabulüne en güzel vesiledir Cuma. Bu güzelliklere vasıl olmak dileğiyle. Hayırlı Cumalar. 

“Ol!” der ve OLUR! Olmasını istediğiniz tüm duaların kabulü dileğiyle. Hayırlı CUMALAR. 

Hiç açılmaz gibi görünen kapıları ardına kadar açmaya muktedir olan Allah’ım. Bizlere hayırlı kapılar aç. Hayırlı Cumalar.

Rabbim! Razı olacağın yaşantıyı, ömrümüze amel eyle. Hayırlı Cumalar.

Resimli Cuma Mesajları En Yeni 2018 yazımıza da göz atmak isteyebilirsiniz.

En Güzel Cuma Mesajları Devam

Zorluklara direnen, ekmeğinin derdinde, alın terinin peşinde, helal rızık endişesinde tüm çalışanları selamlıyor, Hayırlı Cumalar diliyorum.

Rahat olmak lazım fakat duyarsız değil, açık sözlü olmak lazım, fakat edepsiz değil [Sadi Şirazi] Selam ve Dua İle Hayırlı Cumalar

Kulun dili doğru olmadıkça kalbi doğru olmaz. Kalbi doğru olmadıkça imanı doğru olmaz. Hz.Muhammed ( s.a.v ) Hayırlı Cumalar

Sus dilim, sus şimdi! Zaman sükût zamanı… Yüreğini sıvazla “vav” ile. Sonra da gülümse “elif” bereketi ile. Hayırlı Cumalar

Kaçmayan heves, Bitmeyen tahammül, Tükenmeyen sabır istiyorum… Hayırlı Cumalar

Dertler su gibi aksın gitsin! Şerler, belalar yanımızdan geçemesin! Bereketimiz derya deniz olsun inşaAllah. Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Ayaklarımızı davanda sabit kıl! Bizi Dünya’nın fâni lezzetlerine kananlardan eyleme! Hayırlı Cumalar.

Rasûlullah (s.a.s.) şöyle buyurdu: “Kim bana bir defa salevât getirirse, Allah da ona on defa rahmet eder.” (Müslim, Salât 70) Hayırlı Cumalar

Allah’ım bize “İnşallah hayırlısı olsun!” diye dua edip hayalini kurduğumuz her şeyin “Çok şükür oldu!” sevincini yaşat… Hayırlı Cumalar.

Hayat su misali akıp giderken; Bize kalan; bir vefa, bir selam… Hayırlı cumalar.

Her saniye azalan bir ömrün aksine, her nefeste artan bir imana sahip olmak ve Allah’ın affına erişebilmek duasıyla. Hayırlı Cumalar

CUMANIZ MÜBAREK OLSUN

Bir insanın kalbine sevinç koyabiliyorsan, senin de sevinçlerine CENNET koysunlar. Cumanız Mübarek Olsun.

“Ey iman edenler, rükû edin, secde edin, Rabbinize kulluk edin ve hayır işleyin ki kurtuluşa eresiniz.” (Hac/77) Cumanız Mübarek Olsun.

“Allah’ım! Senden sana teslim olan bir kalp, doğru sözlü bir dil ve dosdoğru bir ahlâk istiyorum.” Cumanız Mübarek Olsun.

Yüce Rabbim! Omzumuzda onca günah yüküyle sana açtık ellerimizi! Derinden bir OF değil, yürekten bir AF diliyoruz. Cumanız mübarek olsun.

“Müslüman, dilinden ve elinden Müslümanların zarar görmediği kimsedir.” (Buhâri, İmân 4) Cumanız mübarek olsun

Doğru yolu yanlış insanla yürürsen, yolunu da doğrunu da kaybedersin.. Rabbim hayatımızda doğru kişiler nasip etsin.. Hayırlı Cumalar

Benzer Sözler :   Resimli Cuma Mesajları - En Güzel Cuma Mesajları- 2018 Cuma Mesajları

Cuma Mesajları- Birlik ve Beraberlik

Yüce Rabbimiz, okuduğum ayet-i kerimede şöyle buyuruyor: “Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani siz, birbirinize düşmandınız da O, kalplerinizi birleştirmişti. O’nun nimeti sayesinde kardeş olmuştunuz. Yine siz bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O, sizi oradan kurtarmıştı. Allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.”

Peygamberimiz (s.a.s) de okuduğum hadis-i şerifte şöyle buyuruyor: “Cennete giren hiçbir kimse, yeryüzündeki her şey kendisinin olsa bile dünyaya geri dönmeyi arzu etmez. Ancak şehit, cennette gördüğü aşırı itibar ve ikram sebebiyle tekrar dünyaya dönmeyi ve on defa şehit olmayı ister.”

Kardeşlerim!

Millet    olarak   büyük   badirelerden, ağır imtihanlardan geçtik. Daha dün Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da vicdanı paslanmış, insafını ve insanlığını kaybetmiş güçler, bizi tarih sahnesinden silmek amacıyla üzerimize geldi. 15 Temmuz’da tarihimizin en büyük ihanetlerinden birine maruz kaldık.

Bu zor günlerde bizi muzaffer eyleyen muazzam bir gücümüz vardı. Bu güç, Allah’a olan sarsılmaz imanımızdı. Vatana, ezana, bayrağa ve bağımsızlığa olan aşkımızdı. Şehitlik ve gazilik sevdamızdı.

Bizler, din ve mukaddesat uğrunda doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle binlerce evladımızı şehit vererek bu toprakları beraberce vatan kıldık. Aynı secdede Rahman’a kul olmakla, aynı kıblede istikamet bulmakla, birbirimize olan muhabbetle, birlik ve beraberlik ruhuyla bütün zorlukların üstesinden geldik.

Muhterem Müminler!

Son yıllarda hem İslam ümmeti olarak hem de millet varlığımızla yine imtihan çemberinden geçiyoruz. Gücümüzü zayıflatmak, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler, fitne, terör ve ihanet silahıyla üzerimize geliyor. İslam coğrafyasının dört bir köşesinde açılan ateş çukurlarının içine ülkemiz de çekilmeye çalışılıyor. Türlü hile ve desiselerle, plan ve tuzaklarla varlık ve bekamız, istiklal ve istikbalimiz hedef alınıyor. Birliğimiz ve dirliğimiz tehdit edilerek aslında İslam ümmetinin umutları tüketilmek isteniyor.

 Cuma Sözleri

Necip milletimiz, bugün oynanan bütün karanlık oyunları feraset ve basiretiyle elbet bozacaktır. Zorlukları elbirliğiyle bir kez daha aşacak ve ihaneti püskürtecektir. Bu kahraman milleti hedef alanlar iyi bilmelidir ki; bizim en muazzez değerlerimizin başında vatanımız gelir. Biz, gerektiğinde aç ve susuz yaşarız, fakat hürriyet ve bağımsızlığımızdan, izzet ve onurumuzdan asla taviz vermeyiz. Mukaddesatımız uğrunda bedenimizi siper ederiz, ama bir karış vatan toprağından bile vazgeçmeyiz.

Bu yüce millet, geçmişten günümüze kadar savaşı değil barışı, tefrikayı değil birlikte yaşamayı tercih etmiştir. Bizim temel şiarımız, her daim zalimin karşısında, mazlumun yanında yer almaktır. Hakkı ve haklıyı savunmaktır. Kimsesizin, mağdurun, mültecinin, garibin ümidi olmaktır. Çaresize çare sunmaktır.

İslam’ın fetih anlayışı gereği bizim yüce ideallerimiz vardır. Bu ideal, değerleri sömürmek değil, yüceltmektir. İnsanlığa huzur, barış ve medeniyet takdim etmektir. Yeryüzünde kötülüğe engel olup iyiliği hâkim kılmak için çalışmaktır. Kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla yaşlısıyla, kahraman güvenlik güçlerimizle milletimizin her ferdinin bugün verdiği şanlı mücadele, işte bu yüce ruh ve idealin bir tezahürüdür.

Aziz Müminler!

Millet olarak Rabbimizin karşısında, tarih önünde insanlık adına her birimize görev ve sorumluluklar düşüyor. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere inat, gönüllerimizi iman kardeşliğiyle sımsıkı kenetlemeye devam edelim. Terörü, fitne ve fesadı körüklemeye yönelik oyunlara karşı uyanık olalım. İstiklal Şairimizin,

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,

Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

mısralarında ifade ettiği azmimizi, muhabbetimizi, birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü söylem ve eylemden uzak duralım.

Cuma Duası – Hayırlı Cumalar

Rabbimiz! Okunan Fetih Sureleri hürmetine, istiklal ve istikbalimiz, birlik ve beraberliğimiz uğrunda mücadele eden kahraman ordumuzdan, güvenlik güçlerimizden nusret ve inayetini esirgeme!

Millet olarak bize zafer ihsan eyle! Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifalar lütfeyle!

Allah’ım! Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kast edenlere fırsat verme!

Milletimizi ve İslam ümmetini her türlü dahili ve harici düşmanlardan muhafaza eyle!

Rabbimiz! Terör ve vahşetten, kan ve gözyaşından, fitne, fesat ve bozgunculuktan beslenenlere karşı milletçe yekvücut olmayı nasip eyle!

Asırlardır İslam’ın sancaktarlığını yapan, senin adının gök kubbede yankılanması için çabalayan bu aziz milleti sen mahcup etme!

Umarız En Güzel Cuma Mesajları yazımız hoşunuza gitmiştir.

Bizi Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek, bize destek olabilirsiniz.

Önceki makaleAllah’ı Sevmek – Allah Dostlarının Sözleri
Sonraki makaleArkadaşa Doğum Günü Mesajı – Arkadaşa Doğum Günü Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here