Ana sayfa Cuma Mesajları Cuma Mesajları – En güzel Cuma Mesajları – Cuma Mesajları Kısa

Cuma Mesajları – En güzel Cuma Mesajları – Cuma Mesajları Kısa

0
Cuma Mesajları
Cuma Mesajları

Cuma Mesajları yazımızda en güzel cuma mesajlarını bulabilirsiniz. Tüm Müslüman kardeşlerimizle bu anlamlı ve güzel Cuma Mesajlarını paylaşabilirsiniz.

Bir hadis-i şeriflerinde Peygamber Efendimiz sallallahü aleyhi ve sellem, “Güneşin kendisinde doğduğu günlerin en hayırlısı Cuma günüdür. Çünkü, Adem aleyhisselam o günde yaratılmıştır, o gün dünyaya indirilmiştir, tevbesi o gün kabul edilmiştir, kıyamet de o gün kopacaktır.” buyurmuşlardır. Bugünde Allahü Teâlâ’nın birçok kişiyi cehennemden azat ettiğine dair rivayetler de bulunmaktadır. İşte bu derece önemli olan bu günü ve geceyi sevdiklerinize hatırlatmak için onlarla paylaşabileceğiniz en güzel Cuma Mesajları:

Cuma Mesajları

Kalbimize dokunan, Hayatımıza mana katan, Hüznümüze ortak olan, “İyi ki var” dediğimiz her cana, Selam olsun… Hayırlı Cumalar…

Eğer imtihan oluyorsanız, bu ALLAH’ın sizi unutmadığının müjdesidir… Ellhamdülillah! Hayırlı Cumalar…

Allah’ım ne bugünde ne de diğer gün ve gecelerde haram işleme ve günah kazanma felaketine düşürme bizleri! Hayırlı Cumalar…

Ve zaman usulca fısıldadı; “Rabbine bırak.” Herkese hayırlı Cumalar.

Ömrümüzün hikâyesini yazan Rabbim, gönlümüzden geçen güzellikleri de bize kader diye yazsın… Hayırlı Cumalar…

Cuma günü ya da gecesinde vefat eden hiçbir Müslüman yoktur ki; Allah onu kabir fitnesinden korumasın. (Hadis-i Şerif) Hayırlı Cumalar…

Ya Rab! Ülkemizi ve bütün mazlumları fitne ve terörden her tür belâdan koru! İnşirah ver kalbimize… Hayırlı Cumalar…

Ben, “Ey Rabbim dayanamıyorum artık” dedim. O, “Ey kulum bu senin imtihanın, Rabbi’n için Sabret!” dedi. Hayırlı Cumalar…

İstediğin olmuyor diye üzülme! Ya daha iyisi olur ya da hayırlısı budur! Hayırlı Cumalar…

Ezan ile Salâ arası kadar kısa olan ömrümüz, İnşaallah Cenneti hak edecek kadar bereketli, imanlı, dualı olsun. Hayırlı Cumalar…

En güzel Cuma Mesajları

Parlak gecede (Cuma gecesi) ve parlak günde (Cuma günü) bana çokça salevat getirin. Sizin bu salevatlarınız bana arz olunmaktadır. Hayırlı Cumalar…

Birisinin sırtında odun taşıyarak geçimini temin etmesi,   birisine el açıp dienmesinden daha hayırlıdır. Hayırlı Cumalar…

Cehennem ateşi iki göze dokunmaz: Allah korkusundan ağlayan göz ve Allah yolunda gece nöbet bekleyen göz. Hayırlı Cumalar…

Kim bir Müslüman kardeşinin ihtiyacını karşılarsa, Allah da onun ihtiyacını giderir. Hayırlı Cumalar…

Her insan hata yapar. Hata edenlerin en hayırlıları tevbe edenlerdir. Hayırlı Cumalar…

Allah’ım öğrettiğin ilimden beni faydalandır. Faydalanacağım şeyleri bana öğret. İlmimi artır. Bulunduğum her hal için Allah’a hamdolsun. Cumanız mübarek olsun.

Kuran’ı okumaya devam ediniz. Çünkü o, kıyamet gününde, okuyup gereğini yapanlara şefaatçi olacaktır. Hayırlı Cumalar…

Sizin en hayırlılarınız, görüldüğünde Allah’ı hatırlatan kimselerdir. Hayırlı Cumalar…

Cuma günü Kehf suresini okuyan kimse, diğer Cumaya kadar onun nuru ile nurlanır. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Beni hatalarımdan beyaz elbiseyi kirden temizlediğin gibi temizle. Hayırlı Cumalar…

Allah’ım! Fayda vermeyen ilimden, korkmayan kalpten, doymayan nefisten ve kabul olunmayan duadan Sana sığınırım. Cumanız mübarek olsun.

Hayırlı olan ne varsa, DUA olup gerçekleşmesi dileğiyle… Sevenlerin gönlünde sevilen ölümsüzdür… Rahmet ve Dua ile. Hayırlı Cumalar…

Sıcak bir tebessümle yürekten bir DUA etmek, sevildiğini hissettirip iyi bir dost olduğunu, unutulmadığını hatırlatmak için… Hayırlı Cumalar…

Cuma Mesajları Kısa

Dünyada bir olan sende bin olsun, Kainatta damla olan sende okyanus olsun, El açıp dua ettiğin her şey bugün kabul olsun. Cumanız mübarek olsun.

Zamanı gelince olur, Vakti gelince geçer, Sabredersen değer. Ama evvela Kısmet, evvela Kader. Hayırlı Cumalar…

Herkesin içinde sakladığı duaları vardır. Allah bütün dualarınızı kabul etsin. Cumanız mübarek olsun.

Her Cuma bir huzur, her sabah yeni bir umuttur. Huzurunuz ve umudunuz daim, dualarınız kabul olsun. Hayırlı Cumalar…

Gönüller duada birleşince Cumalar güzelleşir. Hayırlı Cumalar…

Hüzün ağır gelir yüreğe, Ama en güzel duayı ettirir sahibine. En güzel dualarda buluşmak dileğiyle. Hayırlı Cumalar…

Cumanız Mübarek Olsun Aziz Müminler!

Yüce Rabbimiz, okuduğum âyet-i kerimede şöyle buyuruyor: “Allah, hanginizin daha iyi amel işlediğini ortaya koymak amacıyla sizi imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır.”

Benzer Sözler :   En Güzel Cuma Mesajları, Hayırlı Cumalar

Peygamber Efendimiz (s.a.s) de okuduğum hadis-i şerifte şöyle buyuruyor: “İki nimet vardır ki insanların çoğu bunları değerlendirme hususunda aldanmıştır: Sağlık ve boşa geçirilen vakit.”

Kardeşlerim!

Bugünlerde yeni bir miladi yılın eşiğindeyiz. En değerli sermayemiz olan ömrümüzden bir yılı daha geride bırakmak üzereyiz. Yüce Rabbimiz, hepimize bereketli bir ömür nasip eylesin. Gelecek günlerimizi, geride bıraktığımız günlerden daha hayırlı kılsın.

Kıymetli Kardeşlerim!

Yılları ister hicri, ister miladi diye adlandıralım. Günleri ister hicri ister miladi takvime göre hesaplayalım. Zamanın yegâne sahibi Yüce Rabbimizdir. Her bir ânımızı bizlere emanet olarak lütfeden O’dur. Ve Rabbimizin katında asıl önemli olan, zamanı nasıl geçirdiğimizdir. Sayılı nefeslerimizi ne uğrunda tükettiğimizdir. Ömür nimetini, yaratılış gayemize uygun değerlendirip değerlendirmediğimizdir.

Kardeşlerim!

Rabbimizin dünya imtihanında bizler için takdir ettiği kısa zaman dilimine ömür diyoruz. Ömür, mamur edilmesi, ebedi kazanca dönüştürülmesi gereken hayatı ifade eder. Eğer fani dünya hayatı, Allah’a iman ve salih amellerle donatılmışsa mamur edilmiş demektir. Eğer bu kısacık hayat, emanet ve sorumluluk bilinciyle Allah’ın razı olacağı şekilde yaşanmışsa bereketlenmiş demektir.

Cuma Mesajları Hadisli

Aziz Kardeşlerim!

Yüce Rabbimiz, ömrümüzü daha anlamlı ve bereketli kılabilmemiz için fırsatlar sunar her birimize. Zamanın hızla geçişini haber veren her yeni yılın başlangıcı da bu fırsatlardan biridir. Bu fırsat, hayata adeta yeni bir başlangıç yapmamız ve tertemiz bir sayfa daha açmamız içindir.

Bir yıla yönelik yeni niyetler ve yüce idealler belirlememiz, hayırlı planlar yapmamız içindir. Bu fırsat, kendimizi hesaba çekmemiz, hatalarımızı gözden geçirip düzeltmemiz ve günahlarımıza tövbe etmemiz içindir.

Kardeşlerim!

Öyleyse ömrümüzden bir seneye daha veda ederken hep birlikte kendimize şu soruları yöneltelim:

Yerde ve gökte bulunan varlıklar, kendi lisanlarıyla Yüce Allah’ı teşbih ederken biz O’na ne kadar yakın olabildik?

“Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” sualine karşı Allah’a verdiğimiz söze ne kadar sadık kalabildik? O’nun emirlerini ne kadar tutabildik? Yasaklarından ne kadar sakınabildik?

Bu yıl boyunca sevap hanemize hangi hayırları, hangi iyilik ve güzellikleri kaydedebildik? Elimizi, dilimizi, gözümüzü, kulağımızı, zihnimizi, gönlümüzü haram ve günahlardan ne kadar koruyabildik?

İki günü birbirine denk olanın zararda olduğu şu hayatta acaba kaç günümüzü diğerinden daha verimli kılabildik? Kaç günümüzü ebedi kazanca dönüştürebildik?

Anne ve babamıza, eş ve evladımıza, akraba ve komşularımıza karşı vazifelerimizi ne kadar yerine getirebildik? İhtiyaç sahiplerinin derdiyle ne kadar dertlenebildik? Dünyanın neresinde olursa olsun mağdur ve mazlum kardeşlerimizin acısını dindirmek için neler yapabildik?

Cuma Mesajları Ayetli

Kardeşlerim!

Bütün bu soruların cevabını vermemiz gereken saatleri, inancımızda, kültür ve geleneğimizde olmayan bir takım yanlış davranışlarla israf etmek bizlere yakışmaz.

Piyango ve şans oyunlarına umut bağlayarak alın teri dökmeden, emek harcamadan kazanmaya çalışmak, dinimizin helal kazanç duyarlılığıyla bağdaşmaz.

Alkollü içkilerle sağlığı heba etmek, sınırsız ve uygunsuz eğlencelerle vakti öldürmek, müminde bulunması gereken emanet bilinciyle asla uyuşmaz.

Zira Peygamber Efendimiz (s.a.s)’in ifade ettiği gibi mümin, hastalığa yakalanmadan önce sağlığının kıymetini bilmelidir. Meşguliyete düşmeden önce boş zamanını faydalı işlerle geçirmelidir.

İhtiyarlık gelip çatmadan önce gençliğini hayırlı amellerle değerlendirmelidir. Darlığa ve yokluğa maruz kalmadan önce varlığını ve imkanlarını dünya ve ahiret saadetine vesile kılabilmelidir.

Kardeşlerim!

Yılın bu son Cuma vaktinde Yüce Rabbimizden niyazımız odur ki; bahşettiği iman nimetini son nefesimize kadar taşıyabilmeyi bizlere lütfeylesin.

Günlerimizi, aylarımızı, yıllarımızı salih amellerle bereketli kılsın. Bizleri iyi olan ve iyi işler yapan, kötüden uzak duran ve kötülüğe engel olan kullarından eylesin.

Cennetini kazandıracak işleri yapabilme, cehenneme götürecek davranışlardan kaçınabilme konusunda bizlerden yardımını esirgemesin.

Allah’ım! Doğu ile batı arasını uzaklaştırdığın gibi benimle günahlarımın arasını da uzaklaştır! Hayırlı Cumalar

Allah’ım! Beyaz elbisenin kirden arınması gibi beni de günahlarımdan arındır! Cumanız mübarek olsun.

Helale ve harama karşı uyanık olan kullardan olmak duasıyla… Hayırlı Cumalar.

Cuma Mesajları yazımızı beğenip sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

Bize destek olmak için, bizi Facebook, Twitter, Youtube, Instagram hesaplarımızdan takip edin.

Önceki makaleSevgiliye Özlem Sözleri, Sevgiliye Hasret Sözleri, Özlem Mesajları
Sonraki makaleRecep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here