Ana sayfa Başkanlık Sözleri Referandum Sözleri Meral Akşener

Referandum Sözleri Meral Akşener

0
Referandum Sözleri Meral Akşener
Referandum Sözleri Meral Akşener

Yazımızda hazırladığımız Referandum Sözleri Meral Akşener çok konuşulacağa benzer. Ülkücü hareket ve Türkiye gündeminde çok konuşulan Meral Hanım’ın sözlerine geçmeden kısaca onun hakkında bilgi verelim.

Meral Akşener Hanım’ın Kısa Biyografisi

18 Temmuz 1956 yılında Tahir Bey ve Sıdıka hanımın çocuğu olarak Kocaeli’nin Gündoğdu köyünde dünyaya gelmiştir. 1974 yılında Bursa Kız Öğretmen lisesinden mezun oldu. 1979 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünü bitirdi. 1979 ile 1982 yılları arasında öğretmenlik yaptı. Bu sırada tanıştığı Tuncer Akşener ile evlendi. Fatih adında bir oğulları vardır. 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde Kocaeli Mühendislik Fakültesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. Kocaeli Üniversitesinde Tarih bölüm başkanlığını yaptı.

1995 yılında DYP kadın kolları başkanı olan Meral Akşener 1995 yılında ilk defa girdiği seçimlerde DYP’den milletvekili seçilir. 1996 yılında Türkiye siyaset tarihinde ilk defa kadın İç İşleri Bakanı olarak görev yaptı. 28 Şubattaki duruşu ile birçok kesim tarafından takdirle karşılandı. 1999 yılında tekrar DYP’den meclise girdi. 2001 seçimlerinde DYP’nin baraj altında kalması nedeniyle meclise giremedi.

2001 yılında DYP’den istifa ederek Fazilet Partisinden kopan yenilikçi kanada destek olarak AK partinin kuruluş aşamasında destek oldu fakat hayal kırıklığı yaşadığını söyleyerek, 2001 yılında MHP’ye katılır. 2007, 2011, Haziran 2015 seçimlerinde tekrar MHP milletvekili olarak meclise girer.

Kasım 2015 seçimlerinde partisi tarafından çok tartışmalı bir şekilde milletvekili adayı olarak gösterilmez. Kasım 2015 genel seçimlerinde partisinin oy kaybederek mecliste temsil edilen 4. Parti olması üzerine partisini olağanüstü toplantı yapma çağrısında bulundu. Partisinden ihraç edildi.

Referandum Sözleri Meral Akşener

18.02.2017 tarihinde daha önce MHP genel başkan adayları öncülüğünde toplanan Ülkücüler, “HAYIR” için Ankara’da toplandı. Türk Milliyetçileri “Hayır” diyor Platformuna ilgi yoğun oldu. Şimdi “Referandum Sözleri Meral Akşener” sözlerini sizinle paylaşacağız ve sürekli güncel tutmaya çalışacağız.

80 Milyon kere HAYIR!

ÜLKEM İÇİN, ÜLKÜM İÇİN HAYIR diyorum.

Benzer Sözler :   Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri - Bahçeli Mesajları

Türk Milliyetçileri HAYIR diyor.

Yörük Kızı eline kına yakmış. Kına kutsal yolculuklarda yakılır. Vatana kurban olmak için yakılır. 80 Milyon kere HAYIR!

Ülkücüler “Hayır”da birleşti: “Niyet Hayır, akıbet hayır!”

Sayın Cumhurbaşkanı ayağınızdaki prangalardan bahsediyorsunuz. Bu 14 yılda size kim pranga oldu? Sayın Gül mü? Sayın Davutoğlu mu? Sayın Yıldırım mı? Tek adama karşı. SEKSEN MİLYON KERE HAYIR!

Ülkücüler Atatürk’ün kurduğu Parlamenter Demokrasi için HAYIR diyecekler, hem de Sayın BAHÇELİ için HAYIR diyecekler. SEKSEN MİLYON KERE HAYIR!

AKP+MHP= %62 ile referanduma gidiliyor. Anlayamadığım HAYIR diyenlere yapılan hakaretler. “Milli İradeye Saygı” sözünü şiar edinenler nerede?

Bir ASYA KIŞINDA, Bir YÖRÜK AŞINDA, Bir TURAN DÜŞÜNDE Bir HAYIR işinde buluşalım sizinle!

İrfan Değirmenci referandumda “HAYIR” diyeceği için işinden atıldı. Yaşasın “İLERİ“ demokrasi. Ya demokrasimiz ileri olmasaydı? Şükredelim halimize..

AK troller övüyor. Hani AK trollerin övdüklerini ihraç ederdiniz. Şimdi ne olacak? Koltuk için EVET. Vatan için HAYIR!

Uçak fabrikası, şeker fabrikası kurulurken başkanlık mı vardı? Özal ülkenin tüm köylerine elektrik götürürken başkanlık mı vardı? Demirel ülkenin tüm su ihtiyacını karşılarken başkanlık mı vardı? Başbuğ TÜRKEŞ TURAN coğrafyasının lideriyken başkanlık mı vardı? ASALA terör örgütü yok edilirken başkanlık mı vardı? Çare BAŞKANLIK değil. Çare GÜÇLÜ MECLİS. Güçlü Hükümet. SEKSEN MİLYON KERE HAYIR!

Allah hiç kimseyi dün söylediği iddialı sözlerin tam zıttı davranışta bulunmak mecburiyetinde bırakmasın. Acıklı oluyormuş. SEKSEN MİLYON KERE HAYIR!

Bütün insanlık tarihinde güçlü medeniyetler ve müreffeh toplumlar üç temel üzerine yükselmişlerdir. ADALET, AHLAK, BİLİM.

Referandum Sözleri Meral Akşener

Zalim olmak ile mağdur olmak arasında bir tercihe zorlansaydık kuşkusuz mağdur olmayı tercih ederdik.” Aliya İzzetbegoviç”

Sayın BahçeliSenden Cumhurbaşkanı olmaz “derken ne dediğini biliyormuş. “Sen başkan olmalısın seni başkan yapacağız” dermiş. Şimdi sözünü tutuyor.

Ayrıca Devlet Bahçeli Sözlerine bakabilirsiniz:

Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri

Önceki makaleErdoğan’ın Referandum Şarkısı Bin Kere Evet
Sonraki makaleResimli Cuma Mesajları – En Güzel Cuma Mesajları- 2018 Cuma Mesajları

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here