Ana sayfa Başkanlık Sözleri Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

0
Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri
Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 12. Cumhurbaşkanıdır. Lise yıllarından beri Siyasetle iç içe bir hayat geçirdi. 27 Mart 1994 İstanbul Belediye Başkanlığı Seçimi onun için bir milat oldu. O tarihten sonra girdiği hiçbir seçimi kaybetmedi. Hakkında olumlu ve olumsuz bir çok yorum olmasına rağmen çok büyük kitleleri arkasından sürüklemeyi bilmiştir. 16 Nisan 2017’de yapılması planlanan Referandum Seçiminde de EVET oyu kullanacağını söyleyerek tarafını belli etmiştir. Bu Cumhurbaşkanlığı Sistemi referandum sürecinde hem Cumhurbaşkanlığı Sistemi Sözleri hem Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri hem de Referandum Sözleri ile çok konuşulacak. Sizin için Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri derlemeye çalıştık.

Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

Bizim YOLDAŞIMIZ millettir. MİLLETimizle beraber yürüdüğümüz müddetçe bizi yolumuzdan ayırmaya KİMSENİN GÜCÜ YETMEYECEKTİR. Güçlü Türkiye için EVET. Yeni Türkiye için EVET.

İslam dünyasının umudu TÜRKİYE’dir. Bizi birbirimize düşürmek isteyen kesimler, kendi karanlıklarında boğulacaktır. Güçlü Türkiye için EVET. Yeni Türkiye için EVET.

Hepimiz çok çok iyi biliyoruz ki eğer istersek eğer arzu edersek eğer HZ. PEYGAMBERİN (a.s.v.) bize emrettiği istikamette bir elin parmakları gibi birbirimize kenetlenip kardeş olmanın gereğini yerine getirirsek bölgemizdeki tüm sorunları kolayca halledebiliriz. Bunu için gerekli güce sahibiz. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Buhara’da Semerkant’ta Isfahan’da Bağdat Kahire İstanbul ve daha nice şehrimizde tarihte kurduğumuz o parlak medeniyetleri o barış atmosferini eğer istersek eğer bir ve beraber olursak yeniden inşa edebiliriz. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Bizim konuşmak için tercümanlara ihtiyacımız yok biz gönül diliyle zaten konuşuyoruz. Biz aynı kıbleye dönen insanlar olarak gönül diliyle kalp diliyle konuşabilir aramızdaki meselelere bölgemizdeki meselelere hatta yeryüzünde insanlığı ilgilendiren her soruna karşı ortak etkili bir mücadele verebiliriz. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Bir Fatihler vardır, bir de işgalciler. Fatihler toprakları işgal eder gönüllere girer, işgalciler ise toprakları fethetse bile orada tutunamazlar. “Güçlü Türkiye için EVET.” “ Yeni Türkiye için EVET.”

Recep Tayyip Erdoğan Referandum Sözleri

Biz, önce devlet değil; önce insan, sonra devlet anlayışını yerleştirdik. “Güçlü Türkiye için EVET.” “ Yeni Türkiye için EVET.”

Vatansız insan köksüz insandır. Köksüz insan da rüzgârın önünde savrulan yaprak misali nereye gideceği belli olmayan bir varlığa dönüşür. “Güçlü Türkiye için EVET.” “ Yeni Türkiye için EVET.”

Yunus gibi yangın, Mevlana gibi dertli, Hacı Bektaş gibi vakur olmadan bu millete hizmet edilmez. “Güçlü Türkiye için EVET.” “ Yeni Türkiye için EVET.”

Sözünüzün değeri itibarınız kadardır. Sözünüz millet nezdinde muteber değilse noterden senet, bankadan çek de getirseniz bir hükmü olmaz. “Güçlü Türkiye için EVET.” “ Yeni Türkiye için EVET.”

Biz, kaderin üstündeki kadere teslim olarak mücadelemizi sürdürecek ve eğilmeyeceğiz. Biz sadece rükûda eğiliriz. Başka yerde asla.“Güçlü Türkiye için EVET.” “ Yeni Türkiye için EVET.”

Birileri çıkarları için tüm dünyayı ateşe atmayı göze alabilir; Biz, hakkın, merhametin, adaletin yanında yer almaya devam edeceğiz. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Devlet adamlığı unvanını taşımak gelecek seçimleri değil, gelecek nesilleri düşünerek hareket etmeyi gerektirir. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Biz bu milletin efendisi değil hizmetkârı olmaya geldik. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Siyasetin tek limanı ahlaktır. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Bu süreç yeni Türkiye’nin istiklal mücadelesidirBunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Zulmü alkışlayamam zalimi asla sevemem. Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık (av köpekliği) yapamam. Birinci derecede insan olarak sahiplenme durumunda ve bir Müslüman yaklaşımı ile olaya yaklaşırım.

Yumuşak başlıysak kim dedi uysal koyunum.

Kanayan bir yara gördü mü yanar ta ciğerim.

Adam aldırma da geç git diyemem, aldırırım, çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım, zalimin hasmıyım amma severim mazlumu. “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Bir kere ölür insan bin defa ölmenin ne anlamı var. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Benzer Sözler :   Başkanlık Sözleri- 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçim Sözleri

Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

Zatın biri diyor. Ben burada olduğum sürece başkanlık sistemi gelemez. Milletin iradesinin karşısında durulmaz. Millet istediği zaman milletin istediği olur. Sen kimsin! Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Tek başına iktidarların olduğu dönemde Türkiye’nin çıtası hep yükselmiş koalisyon hükumetlerinin olduğu dönemlerde de hep gerileme dönemi başlamıştır. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Kürt kardeşlerime bu adam bomba yağdırıyor dersen bu olamaz. Biz Kürt kardeşlerimize gönlümüzü açtık, onlara bomba yazdırmadık. Biz teröristlere bomba yağdırdık. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

O (sav) âlemlere rahmet olarak gönderilmiş bir peygamberdi.

O (sav) Yaradan’ın habibim diye seslendiği efendilerin efendisiydi.

O (sav) Hatem’ül Enbiya idi.

O (sav) son peygamberdi.

O (sav) Miraç’ta peygamberlere namaz kıldıran imamdı.

O (sav) insanlığın kılavuzuydu, rehberiydi, önderiydi.

Onu (sav) ve ashabını aç bıraktılar,

Zulmettiler, işkenceden geçirdiler.

Tahkir ettiler, dışladılar, toplumun dışına ittiler.

Dayanamadı o (sav) çok sevdiği Mekke’yi,

Mükerrem sıfatlı Mekke’yi, evini yurdunu terk etmek zorunda kaldı.

Sığındığı bir mağarada yol arkadaşı

Hz. Ebuberkir (ra) efendimiz onun hüzünlendiğini görünce

Dudaklarından şu ilahi mesajlar döküldü;

“L TAHZEN İNNALLÂHE MEAN” …

“KORKMA ÇEKİNME ÜZÜLME HÜZÜNLENME ÜMİTSİZLİĞE KAPILMA ALLAH (cc) BİZİMLE BERABERDİR.”

Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Recep Tayyip Erdoğan Başkanlık Sözleri

Hiçbir zaman üzülmedik, hiçbir zaman ye’se, ümitsizliğe kapılmadık. Karamsar olmadık. Merhametlilerin en merhametlisinden ümidimizi asla kesmedik. “Kaderin üstünde Mutlaka bir kader vardır.” dedik. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Direndik. Mücadele ettik. Hiçbir şey yapmadığımız zamanlarda seccadelerimize sığındık. Ellerimizi göğe açıp dualarla yol arkadaşlığı yaptık. Biz sabırsızlardan olmadık. Tahammülsüzlerden olmadık. Bütün tahriklere rağmen; eline silah alanlardan, şiddeti bir çözüm yolu olarak görenlerden olmadık. Yerin üstü varken, siyaset varken, meşru mücadele yöntemleri varken; yerin altını tercih edenlerden, gizlenenlerden, sinsi virüs gibi bünyeyi işgal etmeye çalışanlardan olmadık. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Biz bu toprakların bu vatanın evladı, biz bu ecdadın, aziz şehitlerin torunlarıyız. 76 milyon biz hep birlikte bu ülkenin sahipleriyiz. Bu toprak bizim toprağımız, Bu vatan bizim vatanımız, Bu şanlı bayrak bizim bayrağımızdır. Biz kendi toprağında, kendi vatanında kendi milletine karşı şiddete tevessül edenlerden asla olmayız bunu asla onaylamayız. Şunu herkesin bilmesini istiyorum; Bizim mücadelemiz hak mücadelesidir. Bizim mücadelemiz adalet mücadelesi, hukuk mücadelesi; Bizim mücadelemiz milletin değerlerini yüceltme, milletin kutsallarını yaşatma mücadelesidir. Bizim mücadelemiz Türkiye Mücadelesi, Yeni Türkiye, Büyük Türkiye mücadelesidir. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Kardeşlerim, sevgili yavrular! Bize gelen emir son derece açıktır. “FESTEKİM KEMÂ ÜMİRTE” (Hud Suresi 112. Ayet) “EMROLUNDUĞUN GİBİ DOSDOĞRU OL!” Ancak doğru olursan kazanırsın. Ancak dik durursan kazanırsın. Rüzgâra göre eğilen, rüzgâra göre yön değiştiren, kalıba göre şekil alan, ilke tanımayan, çizgi tanımayan, ahlak ve edep tanımayan hiçbir mücadele zafer kazanamaz. Başarı sağlayamaz ve menzile ulaşamaz. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Üstat Necip Fazıl diyor ya; “ÖZ YURDUNDA GARİPSİN, ÖZ VATANINDA PARYA” Bu anlamlı dizeden garip ya da parya kelimeleri değil ÖZ YURT ve ÖZ VATAN kelimelerini öne çıkaracağız. Üstadında söylemeye çalıştığı budur. Burası bizim ÖZ YURDUMUZ. Burası bizim ÖZ VATANIMIZDIR. Biz bu milletin fertleriyiz, BİZ BU MİLLETİN TA KENDİSİYİZ. Bunun için “Güçlü Türkiye için EVET.” “Yeni Türkiye için EVET.”

Önceki makaleCuma Mesajları – En güzel Cuma Mesajları – Cuma Mesajları Kısa
Sonraki makaleRecep Tayyip Erdoğan Hayatı ve Siyasi Kariyeri

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here