Ana sayfa Başkanlık Sözleri Kararımız Evet Başbakan Binali Yıldırım Referandum Sözleri

Kararımız Evet Başbakan Binali Yıldırım Referandum Sözleri

0
Kararımız Evet
Kararımız Evet

Kararımız Evet Başbakan Binali Yıldırım Referandum Sözleri sizin için derlemeye çalıştık. Daha bir çok mitingi vardı ama biz hızına yetişemedik. Her ne olursa olsun ülke kazansın. İster Kararımız Hayır, İster Kararımız Evet.

Kararımız Evet

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Isparta Mitingindeki Sözleri

 “Isparta hem istiklal mücadelesinin hem de demokrasi hareketinin şehridir.”

DARBECİ ZİHNİYET MENDERES’İ İDAM ETTİ. Menderes, 10 yılda Türkiye’yi bir baştan bir başa imar etti ama bütün bu hizmetlerin karşılığı idam oldu. Bu vesayetçiler, bu hayırcılar milletin sevdiğini sevmezler. Milletin seçtiğine saygı göstermezler. 27 Mayıs darbesi bunun için oldu.”

YEDİ SEÇİMDİR KAYBEDİYOR AMA TEK ADAM OLMAYA DEVAM EDİYOR. “Ama CHP tek adam görmek istiyorsa Kılıçdaroğlu aynaya baksın.” Kararımız Evet.

“14 senedir, hem üretiyoruz, hem hizmet yapıyoruz, hem de şeytan taşlıyoruz, şeytan taşlaya taşlaya onlardan vakit buldukça iş yaparak bugünlere geldik, yani engelli koşu yaptık, artık bundan sonra engelli koşu yok, engelsiz var, koşar adımlarla Cumhuriyetin 100. yılına emin adımlarla gidiyoruz.”

“CHP bu değişikliğe ‘hayır’ diyor. Niye hayır dediğini biliyor mu? Bilmiyor, çünkü okumamış. Ne değişiklik geliyor, haberi yok. İşi gücü yalan. Aşağı mahallede bir yalan söylüyor, yukarı mahalleye geliyor kendi de inanıyor. Bunun yaptığı benim babaannemin dediği gibi ‘Kaval elin yel Allah’ın, üfle Kemal üfle’.”

“HDP de sırtını Kandil’e dayadığı için “hayır” diyor. Milleti kandırdı. Oyları aldı, devresi gün Kandil’in hemen gölgesinin içinde oldu.”

“PKK da “hayır” diyenler arasında, PKK’nın Kandil’deki terörist başları Hayır için gece gündüz çalışın, ‘evet’ çıkarsa biz biteriz” diyor.”

“Başka kim ‘hayır’ diyor? FETÖ’cüler, 15 Temmuz’un teröristleri, darbecileri de ‘hayır’ diyor. O Pensilvanya’nın kandilini de söndüreceğiz, hesap verecek.” Kararımız Evet .

“Milliyetçi maskesi takmış FETÖ’nün maşaları, onlar da ‘hayır’ diyor. İşte bunlara dikkat edelim. Bunların maskelerini düşürelim. Bunlar milliyetçi falan değil. Bunlar milliyetçi değil, bunlar FETÖ’nün oyuncağıdır.”

Kararımız Evet , DERSEK TÜRKİYE DÜŞMANLARI KAYBEDECEK.

 “’Evet’ dersek terör kaybedecek, ‘evet’ dersek Pensilvanya kaybedecek, ‘evet’ dersek Türkiye düşmanları kaybedecek, millet kazanacak. Türkiye büyüyecek, şaha kalkacak, artık terör örgütleri başımızı ağrıtmayacak. ‘Evet’ dersek Türkiye’nin ufku açılacak, önü açılacak.”

 “Yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük, milleti birleştirdik, yolları böldük, gönülleri birleştirdik, yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz, bu bayrağı indirtmeyiz.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Burdur Mitingindeki Sözleri

“16 Nisan’a doğru gün sayıyoruz, birlik, beraberlik, kardeşlik, demokrasi, gelecek, büyük ve güçlü Türkiye için “Kararımız Evet“”

MİLLETTEN BAŞKA HİÇ KİMSENİN SÖZÜ GEÇMEYECEK. “16 Nisan’da mührün millete geçecek Onlar konuştu, AK Parti hizmetleri, eserleri konuşturdu. 15 yıldır devam eden bu kutlu yürüyüşümüz şimdi milletin efendi, patron olduğu koltukla taçlanacak. Yeni anayasa öyle bir değişiklik getiriyor ki tek bir patron var, o da millet. Milletten başka hiç kimsenin sözü geçmeyecek.”

“Bu ülke çok vakit ve imkân kaybetti. Bu anayasa ile eğer devam edersek kayıplarımız artarak devam edecek. Önümüzde darbeden kalma 82 model bir anayasamız var. Bu anayasa artık yürümüyor, yolda kalıyor. Milleti de yolda bırakıyor. Artık bu anayasadan Türkiye’ye, gençlere, kadınlarımıza fayda gelmiyor.”

KALKINMA İÇİN MUTLAKA TEK BAŞINA İKTİDAR ŞART

“Cumhurbaşkanı seçelim, dedik, ‘olmaz seçemezsiniz.’ 367 icadıyla önümüzü kestiler, darbe senaryoları hazırladılar, Balyoz, Ergenekon, Cumhuriyet mitingleriyle halkın iradesini engellemeye çalıştılar, muhtıra verdiler. Ulusal ve uluslararası basınla sürekli üzerimize geldiler.”

PATRON SADECE MİLLET OLACAK

“Bu gidişe dur dediniz, 15 Temmuz’da sokaklara indiniz, ay yıldızlı bayrağı göklere çıkardınız, teröristleri yerin dibine batırdınız.”

“16 Nisan’a ‘evet’ demek, ‘cuntaya dur’ demek, ‘PKK’ya, FETÖ’ye, terör örgütlerine dur’ demektir. 16 Nisan’dan sonra hiç kimse sizin verdiğiniz yetkiyi gasp edemeyecek, patron sadece millet olacak.”

“İşte gençler burada. Seçerken size ‘buyur seç, oy ver’ diyor ama seçileceğiniz zaman 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 olmaz, 25 bitecek ondan sonra aday olabilirsiniz. Senin keyfin gelince mi aday olacak bunlar Kılıçdaroğlu, kendine gel. 18-25 yaş arasında 9 milyon gencimiz var, 9 milyon insana sen nasıl ‘seçilemezsiniz dersin.’ Bir de ‘bunlar 18 yaşı askerlikten kurtarmak için getirdiler’ diyor. 9 milyonun yarısı kızlarımızdan oluşuyor, Kılıçdaroğlu kadınlarımızı, kızlarımızı yok sayıyor, adamdan saymıyor.”

“Öyle yalanlar var ki adeta freni boşalmış araba gibi ha babam gidiyor. Nereye toslayacak belli değil, ama o, 16 Nisan’da toslayacak. Millete toslayacak. Cevabını alacak.”

“Kardeşim 7 seçime girdin, yedisini de kaybettin. Hala tek adamsın. Tek adam arıyorsan aynaya bak.” Kararımız Evet.

“Demokrasinin, çok partinin olduğu yerde diktatörlüğün olamaz. Kılıçdaroğlu’nun hatırı için iki tane mi cumhurbaşkanı, muhtar, belediye başkanı seçeceğiz? Adam kafayı bozmuş. Tek adam diye tutturdu. O zaman siz iki tane genel başkan seçin kardeşim. Bir tane Kılıçdaroğlu yetmiyor.”

TÜRKİYE ARTIK SİYASİ, EKONOMİK KRİZLERLE VAKİT KAYBETMEMELİ

“Bu mevcut anayasa baba ile evladı birbirine düşürür.”

ARTIK ÇİFT BAŞLILIK YOK. “İki başlı yönetim, artık çift başlılık yok, cumhurbaşkanı, başbakan arasında var olan anlaşmazlık ortadan kalkıyor, çünkü cumhurbaşkanlığı ile başbakanlık birleştiriliyor. Artık cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi geliyor. Herkesin işi belli. Cumhurbaşkanı iktidarın başında, hem yetkili hem sorumlu. Meclis kanunları yapacak, denetleme faaliyetlerini yapacak.”

“Bu kadar cehalet olmaz be kardeşim, muhtarlıkları Meclis bile kapatamıyor, kanunla bile kapatılamıyor ancak anayasa değişikliği ile kapatılabilir. Bunu bile bilmiyor. Bunu da bilmiyor, geliyor yalan yanlış bir sürü şey anlatıp gidiyor.”

“Artık yargının sadece bağımsız olmayacağını, aynı zamanda da tarafsız olacak.”

“Bunların tek adamlık masalı tek yalanlık masal oldu ve millet buna inanmadı.”

TÜRKİYE, ELBETTE ‘EVET’ DİYECEK. “Sadece Kılıçdaroğlu ‘hayır’ demiyor. Eli kanlı terör örgütleri, PKK ‘hayır’ diyor. 248 vatandaşımızı şehit eden FETÖ örgütü bütün gücüyle ‘hayır’ için çalışıyor. Yıllardır Türkiye’nin bütünlüğünü, birliğini, beraberliğini hedef alan ve bölmeye çalışan terör örgütleri ‘hayır’ diyor. Türkiye’nin sınır hattında gecekondu devleti hayali gören küresel terör örgütü DEAŞ da ‘hayır’ diyor. Bunların ‘hayır’ dediği yerde, Türkiye, benim milletim elbette ‘evet’ diyecek.”

“Evet’te bereket var, ‘hayır’dan hayır gelmez.” dedi.

“16 Nisan’da, hangi görüşten olursanız olun, hangi partiye gönül vermiş olursanız olun, Türkiye’nin geleceği, istikrarı, istikbali için ‘evet’ oyu bekliyorum.”

“Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz, leyleğin ömrü laklakla geçer. Bunlar da böyle. Bizde laf yok, Türkiye için icraat var.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Batman Mitingindeki Sözleri

“Batmanlıların yüreğindeki sevgi, buradaki petrol yataklarından daha fazladır. Batman’ın, Türkiye’nin dönüm noktalarında tercihini her zaman “evet”ten yana kullandığını, 2007’deki cumhurbaşkanlığı halk oylamasında Batman’ın yüzde 96 ile “evet” dedi”

“Sizler, 15 Temmuz’un nöbetçisi, 16 Nisan’ın EVETçisisiniz. Biz birlikte Türkiye’yiz. Kürt, Türk, Arap, Alevi, Sünni değil miyiz hep bir kardeş.”

 AYRIMCILIK YAPAN BİZİM SAFLARIMIZDA KENDİNE YER BULAMAZ

“Bu ülkenin hiçbir evladını, tek bir insanımızı, terör örgütlerine, cinayet şebekelerine asla feda etmeyeceğiz. Herkes, her vatandaşımız, meşru siyasetle kendini özgürce ifade edecek. Ayrımcılık yapan bizim saflarımızda kendine yer bulamaz.”

BATMAN ÇOK ACI YAŞADI. “Geçmişte büyük acılara şahit oldu. Eski Türkiye’de yasaklar vardı. Dil yasaktı. Ana sütü gibi helal o dil yasaktı, Kürtçe yasaktı ama şimdi ‘eri, hezar car eri (evet, bin defa evet).”

 “Sizler 7 Haziran’da HDP’ye bir şans verdiniz, dediniz ki ‘Artık çözüm olsun, kardeşlik olsun’ ama onlar bu şansı kullanamadılar. Kandil’in emrine girdiler çukurlar, hendekler kazdılar, geleceğimizi, gençlerin geleceğini kararttılar. PKK terör örgütünün, Kandil’in Batman, bölge, Kürtler gibi bir sorunu yok ancak Batman’ın da Diyarbakır’ın da bölgede yaşayan bütün Kürt kardeşlerimizin de PKK gibi bir sorunu var.”

Kararımız Evet

AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZLA GURUR DUYUN. “Buradan söylüyorum Kürtlüğünüzle Araplığınızla Türklüğünüzle iftihar edin, gurur duyun ama bir şeyle daha gurur duyun, ay yıldızlı bayrağımızla gurur duyun, Türkiye Cumhuriyeti ile devletimizle gurur duyun. Çünkü kaderimiz, tasamız, geleceğimiz birdir bizim. Bizim siyasetimiz çözümsüzlüğü dayatan çamur, çukur siyaseti değil. Biz eser, hizmet siyaseti yapıyoruz.”

SİYASET SANDIKTA YAPILIR, MİLLETİN ARASINDA YAPILIR. “Siyaset sandıkta yapılır, milletin arasında yapılır. Siyaset çukur kazmakla binaları yıkmakla, kırsalda çocuk, genç, ihtiyar demeden insanları gözünü kırpmadan yok etmekle olmaz. Siyaset, milletin refahı için yapılır. Molotofkokteyliyle sokakları kana bulayarak, esnafa zorla kepenk kapattırarak siyaset olmaz.”

“Sandığa gidip eser siyasetine, hizmet siyasetine ‘Evet’ “Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.”

“Biz karıncalar gibi çalışmaya talibiz. Ağustos böcekleri gibi CHP’nin HDP’nin yaptığı gibi lafla ömür doldurmaya gelmedik. 15 yıldır ‘Durmak yok, yola devam’ diyoruz.”

“Ben Anadolu çocuğuyum. Bu toprakların çocuğuyum. Bu toprakların çilesiyle büyüyerek geldim. Sizleri benden daha başka en iyi kimse anlayamaz. Biz milletin efendisi değil, milletin hizmetkârı olduk.”

“Tek bayrak, tek millet, tek vatan, tek devlet, kararımız ‘evet’.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Tunceli Mitingindeki Sözleri

“Vatandaşlarımızın hepsi birinci sınıftır. Türkiye’de ikinci sınıf vatandaş yok, hiçbir zaman da olmadı. Geçmişte birçok haksızlıklar, birçok yanlışlar oldu, bunu biliyoruz. Dersim olaylarının bu topraklarda yaşayan insanlar bilir. O günün tek parti yönetimi Cumhuriyet Halk Partisi, ‘Dersim bir çıban başıdır’ dedi. Bütün buradaki vatandaşlarımızı yok ettiler, acımasızca üzerlerine bombalar yağdırdılar, yaşlarını büyütüp idam ettiler. Şimdi o günlerle yüzleşmek için EVET.”

KALKINMIŞ BİR TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN BİR ADIM ATIYORUZ

“Ben bu topraklarda gözümü dünyaya açtım. Biz komşuyuz, kardeşiz. Alevi kültürüyle yaşamış, o iklimden gelmiş hoşgörüyü bilen bir kardeşinizim. Adım bile onu ithaf ediyor. Onun için Tunceli’de yaşayan Alevi, Sünni bütün kardeşlerime diyorum ki, gün bir olma zamanıdır, iri olma zamanıdır, diri olma zamanıdır, birlikte Türkiye olma zamanıdır.”

BÜTÜN RET VE İNKÂR POLİTIKALARINI SONA ERDİRDİK

“Bu topraklarda bir daha kardeş kavgasına, Dersim vahşetine, o acılara izin vermeyeceğiz. Dersim’e bu acıları yaşatanları da tarih sorgulayacak.”

CHP AYNI TAS AYNI HAMAM

Tellağı da aynı, tellak da değişmedi.”

“Darbeci, vesayetçi, ayrımcı zihniyeti bir daha geri gelmemek üzere tarihin çöplüğüne göndereceğiz. Mutlu, özgür, barış dolu bir Türkiye’ye için ‘evet’ diyeceğiz.”

“Onları bırakalım kendi haline, biz işimize, önümüze bakalım.”

“Vatandaşın oyunu alıp Ankara’da vesayet odaklarına, cuntalara ram olanlara siyasetin miadı doluyor. Türkiye’nin, yani sizin iradeniz bundan böyle 16 Nisan değişikliğiyle beraber yönetime yansıyacak.”

BU DEĞİŞİKLİKLE TERÖRÜN KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ. “Gençler, zerre kadar endişeniz olmasın biz sadece Yaradan’ın huzurunda eğiliriz, başka hiç kimsenin önünde eğilmeyiz.”

“Diyorlar ki ‘Bu anayasa Tayyip Erdoğan için yapılıyor.’ Külliyen yalan. Diyoruz ki ‘Bu anayasa değişikliği Erdoğan için değil her doğan içindir.’ Söz milletin, karar milletin.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Elazığ Mitingindeki Sözleri

“Elaziz insanı merttir, sözünün eridir, dürüsttür. Biz her zaman Elaziz’e güvendik, Elaziz de bize güvendi. Biz Elazığ’ı severiz, Elazığlı da bizi sever.”

“16 Nisan’ın, Türkiye’nin yeni bir miladı olacak, 16 Nisan ile birlikte Türkiye’nin aydınlık yarınlara yelken açacaktır.”

BİZİM ÖZELLİĞİMİZ, TÜRKİYE’NİN TAMAMINI KUŞATMAMIZ

“AK Parti’de emeklilik yok, AK Parti’de eski, yeni yok. İlk günkü heyecanla hepimiz millete hizmet yolunda tam kadro çalışıyoruz.”

“Bunlar, hiçbir zaman millete güvenerek yol yürümemişlerdir. Onun için de Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi millet iradesiyle iktidar olmayı değil, karambolden, vesayetlerden, dayatmalardan kendine iş çıkarmanın hep arayışı içerisinde olmuştur.”

TEYO PEHLİVAN DUYSA BUNLARI PATAKLAR. “Her gün bir yalan, yalanın bini bin para. Artık yalan makinesine döndü. Erzurumlu Teyo Pehlivan duysa vallahi bunları pataklar. O kadar işi abarttılar, onun unvanını bile aldılar.”

BİLMESEK BİZ BİLE İNANACAĞIZ

“Sanki bu değişiklikle bütün milletvekilleri 18 yaşında olacak, başkaları siyaset yapamayacak. Amacı gençlere alan açmak değil, gençler üzerinden istismar yapmak.”

“Cumhuriyetimiz 100. yılına yaklaşıyor. Demokrasimiz dünyanın standartlarının üzerine çıktı. Bir hükümet değişikliği yapıyoruz. Yönetim sisteminde bir değişikliğe gidiyoruz.”

BUNU BİLE ÇARPITMAYA ÇALIŞIYORLAR. Yeni sistemde cumhurbaşkanın hem soruşturulması hem yargılanmasının daha kolay. “Bu mu demokrasi, yoksa mevcut sistem mi demokrasi. Bunu bile çarpıtmaya çalışıyorlar.”

KOLTUK VE MAKAM GEÇİCİ. Bu değişimi gençlerimiz ve torunlarımız için yapıyoruz. Gelecek nesillerimiz için yapıyoruz. Bizim kafamızda başka bir plan yok. Milletimizden gizleyecek hiçbir şeyimiz yok.”

Başbakan Binali Yıldırım, Kanal 7 ve Ülke TV ortak canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

“Oyları 16 Nisan akşamı sayacağız ama vatandaşın ilgisi iyi. Selamımıza selamla karşılık veriyor. Bu, bir anlam ifade ediyor. Gönlü, yolu bizimle. ‘Türkiye’nin aydınlık yarınları için ‘Evet’ demeye hazırım.’ diyor.”

“Ayrımız gayrımız yok, nitekim adımı koyarken de güzel ahlakından, güzel komşuluğundan etkilenerek o ismi, yani Binali ismini bana koymaya karar vermişler.”

BU KARDEŞLİĞİ KİMSE BOZAMAZ Kararımız Evet.

“Allah’ımız bir, Peygamberimiz bir. Hazreti Ali, onların da, bizim de. Ehlibeyt, Peygamberimizin ailesi. Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin Efendimiz keza aynı. Türkiye’de Yezid ismini koyan var mı; ama Ali, Binali, Hasan, Hüseyin, Mehmet. Bu isimler çok yaygın koyuluyor, bunlar bizim ortak değerlerimiz.”

“Kerbela’yı da, Sivas’ı da, Başbağları da yapan aynı provokasyondur, aynı çarpık zihniyettir.”

“Bizi birbirimize düşürmeye, olmayan bir düşmanlığı yapay olarak üretmeye çalışıyorlar. Buna karşı uyanık olmamız lazım. Aşık Veysel’in ne güzel deyişleri var, ‘Ne Alevisi-Sünnisi değil miyiz hep bir kardeş. Bizi yakar bizim ateş. Söndürmektir çaresi.’”

“Kış şartlarında da hala şimdi Lice’de, Bingöl’de, Diyarbakır’da birtakım riskli bölgelerde, operasyon kış şartlarında da devam ediyor. Bu işin yazı, kışı yok. Terör başımızın belasıdır. Binlerce güvenlik kuvveti sahada. Şunu söyleyebilirim, yüzde yüz üstünlük devlettedir.”

TEYO PEHLİVAN BUNLARI DUYSA PATAKLAR.

” Yaptığımız iş çok açık ve net. Milletin gözü önünde her şey belli. Her şeyi sorabilir vatandaş. Getirdiğimiz bu 18 maddeyle ilgili çekinebileceğimiz, ‘buna da nasıl cevap vereceğiz’ diyeceğimiz hiçbir şey yok. Ama maalesef ‘hayır’ grubundaki ekip yalanda ölçü, sınır tanımıyor, vitesten atmış vaziyetteler. Teyo Pehlivan bunları duysa pataklar. Bu kadar ölçüyü, ayarı kaçırdılar. Bugün Sayın Kılıçdaroğlu, gayrimenkul sertifikasıyla ilgili ‘referandumda evet çıkarsa tapularınız alınacak, onun yerine size bir kâğıt verilecek’ demiş. İnsaf etmiş, kâğıt vermeyi de söylemiş.”

YERLİ VE MİLLİ BİR SİSTEMDEN BAHSEDİYORUZ. “Türk tipi cumhurbaşkanı sistemi, Amerikan sistemi değildir. Başka bir ülkenin sistemini aynen kopyalamadık. Yerli ve milli bir sistemden bahsediyoruz. Bizim modelimizde cumhurbaşkanı var. Bir veya daha fazla yardımcı tayin edebiliyor. Bu da anayasada tanımlanıyor.”

YENİ SİSTEMDE HEM YETKİ VAR HEM SORUMLULUK VAR  

“Okumamışlar. Şu anda yetki var, sorumluluk yok. Yeni sistemde hem yetki var hem sorumluluk var. Bütün atamalar Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle yapılıyor.”

DEMOKRASİ İLE PADİŞAHLIĞI BİRBİRİNE KARIŞTIRIYOR. “İkinci kurtuluş savaşını da 15 Temmuz’da yaptık. Onun dediği doğru olsaydı, şu anda ne parlamento ne Kılıçdaroğlu ne biz vardık. Bu millet ona izin verir mi?

SÜREKLİ İSTİKRAR, GÜÇLÜ İKTİDAR için Evet. Sandıklar açıldı, sayıldı, cumhurbaşkanı seçildi. Artık 5 yıl ülkeyi sen yöneteceksin. Meclis oluştu, Meclis de kendi görevini yapacak.

VATANDAŞ SEÇİYOR, MÜHRÜ TESLİM EDİYOR. “Bu sistem Erdoğan için değil, her doğan için”

EĞER MEMLEKET KAZANACAKSA, BİZ KAYBEDELİM. Başbakan Yıldırım, insanların gelip geçici, kurumların ise kalıcı olduğunu ifade ederek, “Recep Tayyip Erdoğan da fanidir, Binali Yıldırım da fanidir. Eğer memleket kazanacaksa biz kaybedelim, hiç önemi yok. Biz hep böyle diyoruz. Ülkem kazanacaksa milletim kazanacaksa biz kaybetmeye hazırız.

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Iğdır Mitingindeki Sözleri

“Soğuk kış günlerini geride bırakıyoruz. En doğudan, Iğdır’dan başlayarak bütün Türkiye’ye artık o baharın güzel kokusu yayılmaya başladı. Güneş, en önce buradan, Iğdır’dan doğar, 16 Nisan’ın güneşi de Iğdır’dan doğacak. Güneş en önce Iğdır’dan yükselir, diriliş en önce Iğdır’da başlar, tabiat en önce burada uyanır, bahar da Türkiye’ye ilk önce Iğdır’dan selam verir. Nevruz Bayramını kutladık ama asıl bahar bayramını 16 Nisan’da kutlayacağız.”

Benzer Sözler :   Referandum Sözleri Meral Akşener

“16 Nisan baharı inşallah ilk önce Iğdır’dan yükselecek, Iğdır’dan başlayarak Türkiye’yi baharın kokusu, heyecanı ve umudu saracak.”

BÜYÜK TÜRKİYE’NİN KAPILARINI ARALAYACAKSINIZ. Türkiye’nin geleceği için, gençlerimizin geleceği için, yeni anayasa için bugün karşınızdayız. Bu sorunu çözeceğiz ve ayak bağı olan, hızımızı kesen darbe kalıntısı bu anayasanın da inşallah ‘evet’ oylarınızla kurtulmuş olacağız.”

“Siz ‘Evet’ diyeceksiniz, güçlü Türkiye’yi kuracaksınız, büyük Türkiye’nin kapılarını aralayacaksınız.”

AVRUPA’NINKİ İKİYÜZLÜLÜK. “İfade özgürlüğü, Avrupa değerleri, demokrasi, nerede Avrupa’nınki tam bir ikiyüzlülük, çifte standarttır. Teröristlere kapılarını sonuna kadar açan ama bakanlarımıza, milletvekillerimize, evet diyecek vatandaşlarımıza her türlü kısıtlamayı getir.

“Bizim hayır diyene de tabii ki saygımız var. Hayır da evet de başımız gözümüz üstündedir. Hayır diyen katiyen terörist değildir ancak teröristlerin, Türkiye düşmanlarının hep birlikte hayır dediklerini görelim, ona göre kararımızı verelim. Dediğim budur. “

BAZI SİYASİ HİZİPLER, MİLLİYETÇİ KARDEŞLERİMİZİN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR.

“PKK bizi temsil edemez. FETÖ’nün oyuncağı olmuş bazı siyasi hizipler, milliyetçi kardeşlerimizin asla temsilcisi değildir. Bunlar Kürt maskesi takmışlar, bunlar milliyetçi maskesi takmışlar ama bunlar teröre, PKK’ya, FETÖ’ye destek veriyorlar. Evet dediğinizde Kandil’in mumu sönecek, evet dediğinizde Pensilvanya’nın ışığı sönecek, evet dediğinizde teröristler korkacak, millet sevinecek.”

“Dolayısıyla parti yok, Türkiye var. Gelecek Türkiye sevdası var. 16 Nisan’da evet diyerek terör örgütlerinin sonu gelecek.”

GERÇEK GÜÇ MİLLET OLACAK. 16 Nisan’da “evet” diyerek. Seçim bitecek, kimin iktidar olduğu o gün belli olacak. Sık sık seçim olmayacak. Siz kime yetki verdiyseniz, yetkiyi o kullanacak.”

“Ayıplamayın. Bunlar bugünlerde HDP ile çok haşır neşir olduğu için eş başkanlığa kafayı takmış vaziyetteler, hayırlı olsun.” ifadesini kullanan Yıldırım, “Evet, tek adam olacak ama patron 80 milyon millet olacak, patron siz olacaksınız. Sizin evet dediğinizde iş başına gelecek, 5 sene çalışacak, beğendiniz, bir daha seçeceksiniz ama üçüncü sefer yok.”

İSTEMEZÜKÇÜLERİN FELEĞİ ŞAŞSIN.

“Şimdiyse Türkiye için, geleceğimiz için, gençlerimiz, kadınlarımız, erkeklerimiz, yaşlılarımız, emeklilerimiz için cumhuriyetin en güzel projesini, en güzel eserini, cumhurbaşkanlığını hükümet sistemini getiriyoruz. Önünüze getiriyoruz. Yolları biz açtık, Türkiye’nin gelecek kapısını da siz açacaksınız. 16 Nisan’da cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini evet oylarınızla”

“Bu evetlerinizi öyle yüksek sesle söyleyin ki FETÖ’nün terörist başı Pensilvanya’dan duysun. Bunların uykuları kaçsın. Bu evetleriniz öyle yüksek olsun ki Kandil duysun, PKK duysun. Bu evetlerinizi Fırat Kalkanı ile El Bab’tan defettiğimiz alçak DEAŞ örgütü duysun. Evetleri öyle yüksek sesle söyleyin ki istemezükçülerin feleği şaşsın.”

Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul’da WOW Hotel’de düzenlenen Kanaat Önderleri Buluşması’nda konuştu.

CEMRE, GÖNÜLLERE DÜŞTÜ. “Baharın ilk ateşini ülkemizin bütün renkleriyle beraber gönül gönüle yakıyoruz. Toprağa, havaya ve suya düşen cemre bugün gönüllerde. İnşallah, yakın bir gelecekte çok daha güçlü bir Türkiye’nin kapılarını hep beraber aralayacağız.”

BAŞBAKAN – CUMHURBAŞKANI ANLAŞMAZLIĞI YENİ BİR ŞEY DEĞİL. “İki tane seçilmiş vardı Türkiye’de. Bir yüzde 50 ve daha fazla oyla seçilen Cumhurbaşkanı, bir de yine meclis seçimleriyle oluşan seçilmiş bir başbakan.”

KİMLİĞİNİZLE GURUR DUYUN. “Kürtseniz Kürtlüğünüzle gurur duyun, Arapsanız, Süryaniyseniz, Çerkesseniz, Lazsanız, hangi mezhep hangi meşreptenseniz gurur duyun. Bu kadar net söylüyorum. Ama bir şeyle daha gurur duyacağız, ay-yıldızlı bayrağımız ve devletimiz Türkiye Cumhuriyetiyle de gurur duyacağız.

TERÖR ÖRGÜTLERİ, KOL KOLA VERMİŞ DEĞİŞİME VAR GÜÇLERİYLE KARŞI ÇIKIYORLAR. Türkiye’nin meşgul edilmesi, gücünün, enerjisinin azaltılması projesinin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle sona erecektir. Bizim vatandaşımız ariftir, basiretlidir. Bu yapılanları en iyi şekilde not ediyor, günü geldiğinde karşılığını mutlaka verecektir. Orada yaşayan memleket sevdalılarının cevabı 16 Nisan’da o ülkelere en iyi şekilde verilecektir.”

“100 yıl sonra da onun torunları Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının yaptığı bir dünya projesi. Çağ açıp çağ kapatan 21 yaşındaki Fatih’i görmüyor Kılıçdaroğlu. ’21 yaşında, 18 yaşında vekil mi olunurmuş?’ Vizyon, hedef yok.”

“Bu sefer de başarılı olamayacaklar. Çünkü biz tarih boyunca nice badireleri atlattık. Bizi ayrıştırmaya çalışanların oyunlarını bozduk. Bu oyunu da bozacağız. Bu coğrafyada bin yıldır kader birliği yapmışız.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Sivas Mitingindeki Sözleri

Sivas Kongresi’nde delegeler, “Kuvayımilliye’yi amil ve iradeyi milliyeyi hakim kılmak esastır.” Demiştir. 15 Temmuz’da on binlerce Sivaslının Kuvayımilliye ruhunu o gün bütün dünyaya göstermiştir. 16 Nisan’da yüzde 90 oranında evet diyecek. “Sivas’a bu yakışır, yiğidolara da bu yakışır. “

“Cumhurbaşkanımız ve kurucu liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti bu döneme damgasını vurdu. İktidar görevini aldığımızda bankalar batmış, Türkiye borç batağındaydı. 15 yılda Türkiye’de Allah’a şükür istikrar var, kalkınma var, ekonomide büyüme var. Aşılamaz dağları aştık, imkânsız denilen işleri başardık. Bunları yaparken bir yandan da ayağımızda prangalar, sırtımızda vesayet yükü var. Artık zaman geldi, bu yüklerden, bu engellerden kurtulmanın tam vaktidir. Artık büyük Türkiye’nin kapılarını sonuna kadar açma vaktidir.”

16 Nisan’da öyle bir gür sesle ‘evet’ diyeceksiniz ki sesiniz Rotterdam’dan duyulacak, sesiniz Berlin’de işitilecek, sesiniz Pensilvanya’ya kadar ulaşacak, sesiniz Kandil’e gidecek.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan Mitingindeki Sözleri

“Ana ocağım, baba ocağım Erzincan. Seninle gurur duyuyorum, seni her daim yüreğimde taşıyorum. Şen olasın, var olasın, bahtiyar olasın Erzincan.”

“Erzincan’da umut yıkılmaz, Erzincan’da insan yıkılmaz. Erzincan’ın havası, iklimi serttir ama insanı mert oğlu mertti, yirmi dört ayardır.” diye konuştu.

BU GURUR BENİM DEĞİL ERZİNCAN’IN GURURUDUR

Erzincan’ın, Türkiye Cumhuriyeti’ne bugüne kadar üç başbakan yetiştirdiğini dile getiren Yıldırım, şöyle devam etti:

 “Onların işi hep ‘hayır’ demek engellemek, bizim işimiz de ‘evet’ demek, yapmak, bitirmek, milletin hizmetine sunmak.”

“16 Nisan’da bütün bu takozları, engelleri yoldan sizler çekeceksiniz. 16 Nisan’da yükselişin, dirilişin, büyük Türkiye’nin kapılarını siz açacaksınız.”

“CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun söylediği 10 şeyden 9’unun yalan, birinin de şüpheliyim.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Bayburt Mitingindeki Sözleri

“Ben bu toprakların evladıyım. İklimi sert, insanı mert toprakların evladıyım.”

PLANLARI, TEZGÂHLARI BOZULDU

“Siz sadece Anayasa’yı değiştirmeyeceksiniz. Siz, aynı zamanda darbeler dönemini de tarihe gömeceksiniz. ‘Evet’ diyerek istikrarsızlığı sona erdireceksiniz. ‘Evet’ diyerek zayıf hükümetler dönemine son vereceksiniz. ‘Evet’ diyerek Türkiye’nin istiklalini perçinleyecek, gücüne güç katacaksınız.”

“Bu anayasa değişikliğine ‘evet’ demek için yüzlerce sebep var ama ‘hayır’ diyenlerin tek bir söyleyecek sözü yok. Ana muhalefet partisi salon salon geziyor, ‘anayasaya hayır deyin’ diyor ama kendisi bile neye ‘hayır’ dediğinin farkında değil. Anayasa değişikliğini bile okumamış, anlamamış.”

“Bunlara Türkçeyi de öğreteceğiz sonunda, önce ‘Hayır’ı öğrendiler ama gün gelecek ‘Evet’ demeyi de öğrenecekler. Ne yaparlarsa yapsınlar, bu millet kimin ne dediğini, kimin ne yaptığını çok iyi bilir.”

“Bayburt’un kömesinin, pestilinin çok meşhurdur. Köme dut, bal, süt, ceviz ile yapılır. Bunları birbiri ile ahenkle, uyumla karıştırınca ortaya lezzet çıkıyor. İşte biz sizi örnek alıyoruz. Millete olan aşkımızı, sevdamızı, vefamızı, borcumuzu, mesuliyetimizi uyumla karıştırıyoruz, eser üretiyoruz, iş üretiyoruz, milletimizin yüzünü güldürüyoruz. Bu CHP ne yapıyor? Bu güzel pestile, kömeye tuz katmaya çalışıyor.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Gümüşhane  Kararımız Evet Sözleri

“Tarih üstünden biraz geçince mazi oluyor. 1999-2002’nin siyaset için karanlık yıllar olduğunu, 2002’den bugüne ak günlerin, aydınlığın yaşandı.”

“Güçlü iktidar demek daha çok hizmet, daha çok proje demek, darbecilere de darbeyi indirmek demektir.”

 AYDINLIĞA GİDEN TÜNEL. “Tünele gir, çık bir daha tünele gir ama karanlık tünel değil, ucunda ışık olan tünel var, aydınlığa giden tünel var. Bunlar Türkiye’yi çıkmaz tünele sokmak istiyorlar. İşte bunların yolu bu.”

SİYASİ BAKIŞIMIZ NE OLURSA OLSUN, TEK DERDİMİZ TÜRKİYE OLSUN. Siyasi bakışımız, fikrimiz ne olursa olsun tek derdimiz memleket olsun, Türkiye olsun. Yoksa bir ‘hayır’ türküsü tutturanların dillerine sakız ettiği gibi bu anayasayı kendimiz için yapmıyoruz. Bu anayasa Erdoğan için değil, her doğan içindir.”

LEYLEĞİN ÖMRÜ LAKLAKLA GEÇER. “CHP; bunlar hiç çalışmayı sevmez. Bunların hayatı konuşmakla geçiyor. Leyleğin ömrü laklakla geçer. Bunlar da öyle. Onun için buna ‘hayır’ diyorlar. Bu ‘Kararımız Evet’ olunca, kabul edilince çalışmak zorunda kalacaklar. O zaman en kolayı, biz ‘hayır’ diyelim, olsun bitsin.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Karabük Mitingindeki Sözleri

“Türkiye’nin çok partili hayata 1950’de geçti ve 67 yıl içerisinde çok sayıda hükümet kuruldu, 67 yıl içerisinde İngiltere’de 15, Almanya’da 24, Amerika’da 17, Fransa’da 11 hükümet kuruldu.”

TÜRKİYE’YE YILLARCA TUZAK KURDULAR

“Bugüne kadar ne yaptıysak millet için, memleket için yaptık. Bu mesele sen, ben meselesi değildir. Bu, memleket meselesidir. Bu doğrudan doğruya Türkiye’nin gelecek meselesidir.”

“Bu işi Kılıçdaroğlu orada burada, yalan dolan, memleket kazan bu kepçe dolaşıp duruyor, karıştırıp duruyor.”

“Karabük’ün Kardemir’i var, demir çelik fabrikası var, mavi alevi var, CHP de memleketin yalan fabrikası olmuş. Tek bildikleri, ürettikleri yalan, tezvirat.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Çankırı Mitingindeki Sözleri

ÇANKIRI BİZİM 15 TEMMUZ KARARGÂHIMIZDIR. 15 Temmuz gecesi 9 yiğit Çankırılının şehit oldu.

“Çankırı, ikinci kurtuluş savaşının verildiği yerdir. Türkiye’nin tapusunun sahibidir.”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin şahısların değil memleketin meselesi, Sen-ben meselesi değil. Diyorlar ki ‘Bu sistem Recep Tayyip Erdoğan için. Buradan söylüyorum, bu sistem değişikliği Erdoğan için değil her doğan içindir.”

“Kemal Kılıçdaroğlu, sazı almış eline, aklına geleni söylüyor ama söylediklerinin hiçbiri işe yaramaz. Ancak bir tane doğru şey söyledi. Bugüne kadar tek bir şeyi doğru söyledi, onun için de teşekkür ediyorum. Bir radyo programında ‘Bu sistemi niye istemiyorsunuz?’ diye soruyorlar. Kılıçdaroğlu diyor ki, ‘Bu sistem değişirse yeni sisteme göre cumhurbaşkanı bir partiden seçilir, başbakan da başta partiden olursa, bunlar anlaşamazlarsa ne olacak?’ Uyan da balığa gidelim, uyan. Zaten, bunun için bu değişiklik yapılıyor.”

“Onlar konuşur, AK Parti yapar. İşte bu kadar. “

DÜNYANIN NERESİNDE İKİ TANE CUMHURBAŞKANI GÖRDÜNÜZ? “Siz dünyanın neresinde iki tane cumhurbaşkanı gördünüz, iki tane Meclis Başkanı, iki tane muhtar… Şimdi Buğday Pazarı’nın bir muhtarı var değil mi? CHP diyor ki ‘Yetmez, buraya bir muhtar daha seçelim.’ Aksu Mahallesi’nin muhtarı da tek, ‘Bu da yetmez, bir muhtar daha olsun.’ ‘Cumhuriyet Mahallesi’ne iki tane yetmez, 4 tane seçelim.’ diyor. Fatih Mahallesi, olur mu canım bir muhtar, 5 tane olsun, sanki İstanbul’u fethetmeye gidecek. Olmadı Karataş Esentepe, 14 mahalleye 28 muhtar… Bunlar pusulayı yitirmiş vaziyetteler.”

“Millet diyor ki ‘Cumhurbaşkanı tek olacak, patron da millet olacak, 80 milyon arkasında olacak.’ Patronun millet olduğu yerde tek adam olur ama milletin emrinde olur. Padişahlıkla, diktatörlükle bunu karıştırmayın.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Artvin Kararımız Evet Sözleri

“Biz siyasetçiler olarak, AK Parti, MHP olarak Mecliste bu değişikliği yaptık. Üzerimize düşen görevi bitirdik. Şimdi söz sizin, karar sizin. Son sözü söyleyecek sizsiniz. Mühür elinizde. İnşallah 16 Nisan’da sandığa gidiyoruz, Türkiye için mührü beyaz alana, ‘Evet’e basıyoruz.”

“Biz Fatih’in torunlarıyız. Fatih, 21 yaşında İstanbul’u fethederken gemileri karadan Haliç’e indirdi. Onun torunları Recep Tayyip Erdoğan ve biz trenleri, arabaları denizin altından geçirdik. Size, bize de yakışan bu olur.”

YETKİ DE GÜVENOYU DA SİZDE. “Türkiye’de sürekli istikrar, güçlü hükümetler için 18 maddelik bu değişikliği getiriyoruz. Bu değişiklik Türkiye’de artık seçimden seçime tek başına iktidar çıkaracak. Artık çok parçalı iktidara lüzum yok. Her seferinde tek başına iktidar olacak. Çünkü kararı millet veriyor, sandıktan iktidar çıkıyor 5 yıl… 5 yıl sonra beğeniyorsanız bir 5 yıl daha seçersiniz, beğenmiyorsan hadi güle güle, Allah selamet versin. İşin özü, esası bu. Yetki de güven oyu da sizde.”

“Yalan, yanlış söyleyenler var. Efendim ‘Tek adam rejimi kurulacakmış’. Evet tek adam, iki tane mi cumhurbaşkanı seçelim senin hatırın için Kılıçdaroğlu?”

BİRİ YAZIN, BİRİ KIŞIN DEĞİL. “Meclis seçimi de cumhurbaşkanı da aynı günde. Biri yazın biri kışın değil, ikisi de aynı tarihte. Milletin işi gücü yok, zırt pırt seçim. Millet seçimle mi uğraşacak geçimle mi uğraşacak?”

“Avrupa karşı çıkıyorsa demek ki biz doğru yoldayız. Doğru bir iş yapıyoruz.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Ardahan Mitingindeki Sözleri

“Artık söz de, karar da milletin.”

PROJELERİ, YAVAŞLATMAK İÇİN DENEMEDİKLERİ YOL YOK. “Cığıza cur bahane” “Yani iş yapmaya niyetin yoksa mızıkçılık için her şeyi yapabilirsin.”

“Hayır’dan hayır gelmez, evette bereket vardır.”

AVRUPA’NIN SİYASETİ DE ARTIK TÜRKİYE’DEN BELİRLENİYOR.

ARDAHAN’A PLAKASI KADAR BÖLÜNMÜŞ YOL YAPTIK. “Ardahan, serhat şehrimiz. Ardahan, doğuda bizim teminatımız.”

BİZ TÜRKİYE’NİN AYDINLIK SABAHIYIZ. “Biz, Türkiye’nin dünü, bugünü, yarınıyız. Biz, Türkiye’nin aydınlık sabahıyız, biz, Türkiye’nin sevinciyiz, hüznüyüz, heyecanıyız. Biz, Türkiye’nin çiftçisi, emeklisi, esnafı, işçisiyiz.”

“Yeni dönemde Türkiye’yi tutabilene aşk olsun. Türkiye’nin yolu açık olsun.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Balıkesir Mitingindeki Sözleri

16 NİSAN’DA ARTIK BU VESAYET ORTAKLIKLARINI SONA ERDİRİYORUZ. “Tek güç var: Halkın gücü. Halkın gücünden başka hiçbir güç tanımıyoruz. Bu değişikliğin asıl özü budur.”

“Terör örgütlerinin ‘hayır’ demelerinin ne demek olduğunu biliyoruz. Neden ‘hayır’ dediklerini de biliyoruz ama CHP’nin neden ısrarla ‘hayır’ dediğini bu millet anlamıyor, anlamayacak.”

  1. YÜZYIL MUTLAKA TÜRKİYE’NİN YILI OLACAKTIR. “Biz and içtik, yemin ettik 21’inci yüzyıl mutlaka Türkiye’nin yılı olacaktır.”

ÜLKEDE KUTUPLAŞMALAR SONA ERECEK. “16 Nisan’da sadece kağıt üzerinde beyaz ‘evet’ bölümüne mühür basmakla kalmayacağız. 16 Nisan’da Türkiye’nin geleceğini aydınlatacağız. 16 Nisan’da geleceğin büyük Türkiye’sini inşa edeceğiz. Terör örgütlerine hak ettikleri cevabı vereceğiz.”

SİZİN ‘Kararımız Evet’İNİZ KANDİL’İ TİTRETECEK.  “Evet” oylarının Ortadoğu’ya da barış, kardeşlik getireceğini aktaran Yıldırım, “Avrupa’ya da ders verecek. Sizin ‘evet’iniz Kandil’i titretecek, Pensilvanya’yı dize getirecek, DEAŞ’ı çökertecek.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Bolu Mitingindeki Kararımız Evet Sözleri

MİLLET İRADESİ, DEVLET İRADESİNE TAM OLARAK YANSIYACAK. “Akşam sandıklar kapandı, oylar sayıldı, milletvekilleri de belli, cumhurbaşkanı da belli. İşi bitirdiniz, beş yıl kulağınız rahat, zırt pırt seçim yok, vakit kaybetmek yok, masraf etmek yok, millet seçime değil geçime bakacak, işine, gücüne bakacak.”

ŞİMDİ SÖZ SİZİN, KARAR SİZİN. “Kim bu hayırcılar? Hayırcılardan hayır gelmez. En güzel işler ‘Kararımız Evet ile başlar. ‘Evet’te bereket vardır.”

“Ey Bolu, Köroğlu’nun torunları, oyunları bozmaya var mısınız? ‘Evet’ çıkacak, terör bitecek. ‘Evet’ çıkacak, ekonomi büyüyecek. ‘Evet’ çıkacak, Türkiye yükselecek.”

CHP NEYE ‘HAYIR’ DEDİĞİNİ BİLMİYOR.

16 NİSAN SIRADAN BİR GÜN DEĞİL.

“Mevcut anayasada yargının bağımsızlığından söz ediliyor. Şimdi biz buna yargı hem bağımsız hem de tarafsız diyoruz.”

“Annelerin yüzü gülerse, Türkiye’nin yüzü güler. Kadınlarımız mutlu olursa ülke mutlu olur. Şimdi 16 Nisan’la birlikte annelerin, bacıların kadınlarımızın daha mutlu, daha huzurlu olacağı bir ülke inşa edeceğiz.”

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Düzce Mitingindeki Sözleri

BU KAVGA YENİ DEĞİL. MİLLETE DEVAMLI ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERİYORLAR.

“Memleket için aydınlık bir gelecek için kutuplaşmak değil, kucaklaşmak için milletin egemenliği için gücümüz millet, kararımız evet. Sevdamız millet, kararımız evet. Daima millet, kararımız evet.”

BU BAYRAKLAR İNMEZ, BU EZANLAR DİNMEZ.

AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, Muş Mitingindeki Kararımız Evet Sözleri

“Murat Nehri, Karasu Nehri coşacak, gürleyecek. Muş Ovası, lalelerle sümbüllerle bezenecek. 16 Nisan’da sandıklar açılınca, ‘Evet’ çıkınca ne Muş’un baharı ne de Türkiye’nin baharı hiç yok olmayacak.”

BUNLAR ALÇAK KATİL SÜRÜSÜ.

“Bakın FETÖ ile PKK’nın kardeş örgütler olduğunu 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük. Bunlar hep birlikte hareket ediyor. Bunların ipi aynı merkezin elinde.”

NEREDE HAYIRLI İŞ VARSA, ONUN KARŞISINDA CHP’Yİ GÖRÜRSÜNÜZ.

16 NİSAN’DA KALICI BİR BAHAR İÇİN ‘EVET’ DİYECEĞİZ. Tek devlet için, tek millet için, tek vatan için, tek bayrak için kararımız… Kararımız Evet .

Önceki makaleEr Turan Sözleri ve Er Turan Dinle
Sonraki makaleEski Sevgiliye En Anlamlı ve En Kaliteli 20 Resimli Laf Sokucu Sözler 2018

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here