Ana sayfa Başkanlık Sözleri Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri – Bahçeli Mesajları

Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri – Bahçeli Mesajları

0
Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri
Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri

Resmi Gazetede Seçim Takvimi 2017 yayılandı. 16 Nisan 2017 tarihinde Türkiye Anayasa değişikliği için referanduma gidiyor. Bu doğrultuda Sayın Devlet Bahçeli’nin sözlerini Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri yazımızda bir araya getirdik. Ve yazımız belirli aralıklarla güncellenecektir.

Diyeceğim odur ki, her zaman EVET, sonuna kadar EVET. Sonuna kadar devlet, sonsuza kadar millet.

Türkiye için yeminimiz var, vazgeçilmeyecektir. Yemini olanın ilke ve ülküleri değişmez, dönüşmez; yalnızca gelişir, genişler, yükselir.

Bahçeli niye değişti diye soruyorlar: Değişen ben miyim yoksa bakan gözler mi şaşı? Değişen ben miyim, derlenen Türkiye mi?

Ele güvenmeyelim güvenmemesine de, elaleme rezil olmaktansa millete güvenelim, inançlarımızdan gücümüzü alalım yeter.

Biz 16 Nisan’da demokrasinin Sakarya Savaşı’nı yapacağız. Bu savaşı bir kez daha milletçe kazanacağız. Meraklanmayın tarih uyanacaktır.

Türk milleti egemenliğini kullanarak hakkına, hukukuna ve ezeli haysiyetine 16 Nisan’da sahip çıkacaktır. Bunun için EVET diyoruz

Hayır demek demokrasi olacak, evet demek Cumhuriyeti dağıtmak sayılacak! Bu nasıl bir kötürüm, nasıl kirli ve garez dolu bir bakıştır!

Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri

Dengesizlik bir kez hız kazandı mı onu ancak güç yerine oturtacaktır. Güç ise millettir. Milletin ta kendisidir. Bunun için EVET diyoruz.

Pensilvanya ve Kandil’e adeta türbe kurup başlarında mum yakacak kadar gözü dönenler ve bunların peşine takılanlar hükümsüz, haramdır.

Elden giden bir şey yoktur. Feda edilen, hiçe sayılan, yıkılan bir şey de olmamıştır. Ve de millet kendi hakkında karar verecektir.

Sistem vahiy değil, insanlık icadıdır. Huzurlu, kardeşçe, birlik ve refah içinde yaşamanın formül arayışı ise hiç bitmeyecektir.

Biz Türkiye’ye evet derken, birileri hayır diyor. Varsın desinler; ama unutmasınlar ki son söz millete, son hüküm milli iradeye aittir.

Dinamik bünyeye statik aşı, diri muhayyile ve muhtevaya yıkım irini enjekte edilemez. Buna en başta tarih müsaade etmez, Türklük izin vermez.

Kötü gören kötü gösterir. Tıyneti iyi olanın niyeti iyidir. Fikri berrak ve oturaklı olanın kötülüğün fiili bekçisi olması beklenmemelidir.

Yerinde olmayan dönenler, satanlar, sapanlar, sövenler ve de savrulanlardır. Bize düşen de onlara yolunuz açık olsun demektir.

Davamızda ileri hamlelere ayak uyduramayanların gözleri daima arkadadır. Ve bunlar ilk istasyonda inmişler, ilk hendekte düşmüşlerdir.

Hele birileri var ki, kalpleri nedamet ve yeis içinde çarpması gerekirken Anadolu’ya hayır turuna çıkma kararları hayret ve ibret vericidir.

Anlayana; bayrağı bugün ele çizen yarın yele verir. Halbuki bayrak şereftir, bağımsızlık sembolüdür; ancak baş tacı edilir, zirvelerle taçlanır.

Resimli Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri

Önceki makaleKız Kardeşe Doğum Günü Mesajı
Sonraki makaleResimli Devlet Bahçeli Başkanlık Sözleri, Cumhurbaşkanlığı Seçimi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here