Ana sayfa Aşk Sözleri Aşk Sözleri, Sevgiliye En Güzel Romantik Aşk Mesajları 2020

Aşk Sözleri, Sevgiliye En Güzel Romantik Aşk Mesajları 2020

37
Sevgiliye En Güzel Aşk Sözleri
Aşk Sözleri

Aşk Sözleri yazımızda en güzel aşk sözleri, aşk sözleri kısa, aşk sözleri 2020,  en güzel aşk sözleri resimli, etkileyici aşk mesajları, sevgilinize söyleyebileceğiniz anlamlı aşk sözleri, romantik aşk sözleri ve sevgiliye güzel sözler  bulabilirsiniz.

Birinden hoşlanmak ve birine aşık olmak birbirinden tamamen ayrı durumlardır.

AŞIKLAR nasıldır bilir misin? Biri kibrit! Ötekisi mum! YAKAN da biter. YANAN da biter.

Aşk sözleri: İnsan var olduğu günden bugüne üzerinde en çok yazılan, çizilen konu ola gelmiştir. Aşk her insanın kendi hikayesinden yola çıkarak milyonlarca yazı içerisine kendi masalını yerleştirdiği tarihe atılmış bir imzadır. Aşkın ilk soluğu, mantığın son soluğudur.

Aşk zamanın ötesinde rüya içinde bir rüyadır. Geçmiş, şimdi, gelecek gibi zaman kiplerine aldırış etmeyen, kalbinin huzur dolu iklimine sığınıp, “çıkmayacağım buradan” diye direten, afacan bir çocuğun önde gidenidir.

Hasrettir aşk, görmemeye dayanamayıp o hasreti çekebilmektir. O hasretle kavrulurken masallar, hikâyeler, şiirler yazabilmektir. Yazdığın her bir harfte sevgiliyi hissedebilmektir aşk… Ona dokunduğunu düşlemektir, kurulan her bir cümlenin yüklemi ve en çok da istemektir aşk… Beyaz bir sonsuzluğu…

Aşk sevgisiz, emeksiz olmaz. Sevgidir ki karşılık beklenmez. Karşılık verilirse her taraf kendinden bir yürek katar ve harman başlar olmadık bir an… O harman boyunca çıkar aşkın yüceliği, derdi, kederi, sevinci, güzelliği.

Aşk Sözleri Kısa
Güzel Aşk Sözleri

En Güzel Aşk Sözleri

Benim iki “AŞK” ım var. Biri VATAN, biri SEN. Vatan benim için anlam ifade eden tek YER YÜZÜ parçası. SEN aklımdan hiç çıkaramadığın YAR YÜZÜ parçasısın. İkiniz de olmadan yaşamanın ne önemi var.

En Güzel Aşk Sözleri
En Güzel Aşk Sözleri

“Ben utangaç bir kalbi taşırım geceden, ben sana aşık olduğumu, ölsem söyleyemem.” Özdemir Asaf Aşka Dair Sözleri

“Bir çift göze aşık olursun, sonra bütün gözlere kör.” Cemal Süreya

Seni ilk gördüğüm an çocukluğumdan kalma saf karşılıksız yapmacıksız bir mutluluk sardı benliğimi.

Gözlerin kalemin kâğıda dokunuşu gibi… Ya bütün şairler seni sevmiş ya da ben her mısrada seni buluyorum.

“Gece midir insanı hüzünlendiren, Yoksa insan mıdır hüzünlenmek için geceyi bekleyen? Gece midir seni bana düşündüren, Yoksa ben miyim seni düşünmek için geceyi bekleyen?” Özdemir Asaf

Senin bir gülüşün benim için hayat öpücüğü gibi. Seni sürekli gülümsetmeye çalışmam bu yüzdendir.

“Sen, hayalini kurup, sonunda bulduğum o hayallerimdeki adam değilsin. Sen karşıma çıkıp, bana aşkı hayal ettiren ilk sevgilisin.” Cemal Süreya Aşkı Anlatan Sözleri

“Siz hiç bir okyanusu dudaklarından öptünüz mü?” Cemal Süreya

Aşk seni koklamaktır. Senin  kokunu alıp içime çektiğim, sonra sana kendimi verdiğim, her nefesin diyetidir. Seni koklamaya doyamayıp, zamanın durmasını istemektir.

“Ey yar..! Telaşımı hoş gör. Islandığım ilk yağmurumsun.” Hz. Mevlana

“Ey canımın sahibi Yar! Sen benimle olduktan sonra kaybettiklerimin ne önemi var.” Mevlana Aşk İle İlgili Sözleri

İlla Birini Seveceksen Tene Değil Can’a Değeceksin. İlla birini seveceksen, Dışını değil içini seveceksin. Gördüğünü herkes sever.  Ama Sen görmediklerini seveceksin, Sözde değil ”Özde” istiyorsan şayet; ”Ten’e” Değil ”Can’a Değeceksin ..! Hz. Mevlana.

ÖMRÜM desem yetmez ki bu ömür sana doymaya. DÜNYAM desem evrendeki bir nokta kadar küçük kalır, sana olan sevgimi anlatmaya. Sen benim hiç vazgeçemediğimsin. Sen benim en derinimsin. En sol yanım. İyisi mi sen benim SONSUZLUĞUM ol. Ne ömür gibi kısa ne de dünya kadar küçük.

Resimli Aşk Sözleri ve Mesajları Galerisi
Resimli Aşk Sözleri Galerisi

“Bana kimse sen gibi baktı mı bilmem Ama ben kimseye, sana baktığım gibi bakmadım.” Can Yücel

“Öyle bir seveceksin ki, yüreğinden kimse ayıramayacak. Ve öyle birini seveceksin ki, seni gözleriyle bile aldatmayacak.” Can Yücel

Sevgilim, eğer bu hayatta sana bir şey verebilseydim, şüphesiz kendini gözlerimde görebilme yeteneği olurdu. Ancak bu şekilde benim için ne ifade ettiğini fark ederdin.

Aşk bir rüyadır. Kimi gerçekten sadece hayallerinde yaşar. Kimi yaşarken gözleri ve yüreği ile görür. Bildiğin rüya işte, yaşarken yaşanan mucize; “gözü açık rüya görmek”tir  seninle aşk…

Bana neden bu kadar çok seviyorsun diyorlar. Çünkü her bir zerrem, senin her bir zerrene aşık da ondan.

Uçurum uçurum gözlerine daldığım gözlerine baktığım, bazen sendeki güzellikte boğulacakmış gibi hissettiğim sevgilim.

Hangi ara seni bu kadar sevdim bilemedim. Gecemi aydınlatan, gündüzümü ışıtan yar.

Sensiz geçen hiçbir anımın, hiçbir vaktin kazası yok ki sevgilim.

Ben sadece sevmeyi biliyorum, senceyi biliyorum, unutmayı bilmiyorum aşkım.

Asma suratını canımın içi, benim canım kanıyor. Asma suratını gece oluyor sanıyorum.

Öyle bir gel ki, sana her baktığımda ilk defa görüyormuşum gibi, az kalsın ölüyormuşum gibi hissedeyim seni.

Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık sevdada boğulur.

Aşk Sözleri Kısa

Rabbimden istediğim en güzel duamsın.

Ey Yar Duam Olur musun?

Sevgi ne güzel sözdür; Dilinde değil, yüreğinde olanlara.

Sonra resmin damladı karanlığa; gülen gözlerin… Ne çok yakışıyor gülmek sana bir tanem. Ben en çok gülüşünü seviyorum.

“Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin.” Şems-i Tebrizi.

Senin için kendimden vazgeçerken bir an bile düşünmedim.

Çalınır kapı. Ardına kadar açılır kapı. Girer içeri sessizce yolcu. Geçiyordur. Uğramıştır. Kalır.

Ben güzel ruhuna aşık oldum senin. Sadece bu yüzden sadakat kokuyor bu tutku. Çünkü sen ebedi ruh hastalığım olacaksın benim.

Aşk bittikten sonra arkadaş kalalım dedi. Güle başka isim versen değişik kokar mı?

Acılarımı bile tatlandırıyor aşkın. Yıkıma terk edilmiş vücudumun bütün hücrelerine sürülmüş iksir gibisin.

Bir gün dudakların kurusa okyanusu getiririm sana, Akşam ayazında titrersen güneşi getiririm sana, Eğer gönlün sevgi ararsa kalbimi söküp getirim sana…

Sağ dirseğimi masaya dayadım. Yanağımı avucumun içine koydum. RESMİNE BAKTIM baktım. Âşık olmayı sevdim.

Aşk Sözleri Kısa ve Öz

Gel ey yar… Sabahın ilk ışıkları gibi… Yağacak sağanak yağmurun ilk damlaları gibi… Gel ne olursan gel!

Sayamadığın gökyüzündeki yıldızlar kadar seviyorum seni…

Ömrüm ömrüne, gönlüm gönlüne değsin ki hiç ayrılmayalım …

Gördüğünü herkes sever! Sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan tene değil kalbe dokunacaksın.

Gözlerine ilk baktığımda hayatı, ellerini ilk tuttuğumda heyecanı, şimdi ise AŞKI seninle yaşamak istiyorum.

“Öyle bir çık ki karşıma ‘her baktığımda ilk defa görüyormuşum gibi, az kalsın ölüyormuşum gibi’ hissedeyim seni.” Edip Cansever

Bir yürek sevdim içinde sonsuz aşk olan Buram buram mutluluk kokan ve yüreğimde sonsuzum olan..

Ben güzel ruhuna aşık oldum senin. Sadece bu yüzden sadakat kokuyor bu tutku. Çünkü sen ebedi ruh hastalığım olacaksın benim…

Mürekkepten denizler, kâğıttan gemiler yaptım. Sonra ismini her yere yazdım. İsmini yazınca seni sevdiğimi sandın, ben seni sevmedim sana taptım!.

Çünkü aşk; yaralıyken asla bulamayacağınız garip bir kan grubudur.

Benim sana olan sevgim, anayasanın ilk üç maddesi gibidir; değişmez, değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez!

En Güzel Aşk Sözleri

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, ağzına dolar insanın, sussan acıtır, konuşsan kanatır.

Her şeyin bu kadar yapmacık ve yalan olduğu bu dünyada ne güzelde duruyorsun ömrümün ta ortasında be adam!

Ben sana tahmin edebileceğinden çok daha fazla vurgunum ey güzel. Beni hiç bırakma, bakışlarınla bahar açtıran gözlerinle bana hep öyle bak.

Aşk sevmek, seni seviyorum demek değil, yüreğinde hissetmektir. Ve aşk yanında olanı sevmek değil, bazen gelmeyecek birini beklemektir…  Ben böyle seviyorum işte seni…

Aşk seni öpmektir. Her öpüşte ruhumdaki asırların kuraklığını yok edendir, su gibi… Seni her öpmenin cana değmesi, kana kana içilmesidir.

Sana olan sevgimi anlatamamak. Dilimin ucunda binlerce kelimeler biriktirip söyleyememek. Zormuş susmak. İçinde fırtınalar koparken gülümseyebilmek…

Aşk sana sarılmaktır, sarılıp bir daha bırakamamaktır. Sana sarıldığımda dünyayı unutmaktır.

Aşk görmektir için içini, dışını içini görüp beğenmek değildir. Aslında burnunun ucundakini görüp de görmeyi bilmektir. Aşk akıl, kalp, göz ve ruhun en güzel ortaklığıdır.

Aşk için en içine dokunabilmektir. Aşk bazen sadece üç harfli tek heceli bir kelimedir. Bazen ansızın bakıp, gözlerinde eriyip kaybolduğum bakışındır. Aşk yüzümde baharlar açtıran bir gülüşündür.

Aşk sevişmektir, karanlığın kucağında… İçinde yaşamak istediğin bedene yaslanmaktır. O beden ki koca bir çınardır.

Bu sabah hayalinle, senin adınla uyandım. Hayatımda oluşuna teşekkür ederim sevdiğim. Gönlünü gönlüme nasip eden Rabbime şükürler olsun Sevgilim!

“Benim beklediğim aşk başka! O, bütün mantıkların dışında, tarifi imkansız ve mahiyeti bilinmeyen bir şey. Sevmek ve hoşlanmak başka, istemek bütün ruhuyla, bütün vücuduyla, her şeyiyle istemek başka… Aşk bence bu istemektir. Karşı konulamayan bir istemek!” Sebahattin Ali

Bugün yine seninleydim.  Romantik geçen dakikalarda. Önce yaktın kavurdun ateşinle, sonra ıslattın bahar yağmurunla öyle ıslandım ki sevgi yağmurunda seni seviyorum AŞKIM.

Sevgiliye Aşk Sözleri

Sevgili, güzel sevgili, eyy sevgili aşk dediğin, bana baktığın o gözlerindeki kocaman bir dünyadır. Aşk dediğin, benim o dünyada kendimi bulmamdır. Aşk dediğin, adındır. Aşk dediğin, o güzel suretinin aslıdır.

Asla olmaz deme, asla yapmam deme, asla söylemem deme bir tutuldun mu AŞKa olmazlar olur. “ey aşk sen nelere kadirsin” aşk sözünü aklından çıkarma… Aşık olunanın huyları, saçma eylemleri, kırıcı sözleri dahi takılmaz, çünkü aşk vardır. Dinlemeye dahi tahammül edemediğin müziği dinlersin. Ömrüm boyunca gitmem dediğin yere sevdan ile seve seve gidersin. Bundan arkadaş olur mu dediklerinle sırf o istedi diye dost olursun. Kendindeki değişime, yaşadıklarına anlam veremezsin “aşk nedensiz de sevmekmiş” dersin.

Güle sormuşlar: “neden dikenlisin?” diye.
Gül de “Beni yalandan değil, gerçekten seven tutabilsin diye!” Can Yücel

Sevgiliye Aşk Sözleri
Aşk Sözleri Anlamlı

Ayakların yerden kesilmesi de vücudunu yakan ateşte aşktandır.

Ne garip duygudur AŞK… Bir bakarsın sevgiye bir bakarsın nefrete dönüşür. Bir de sızıya dönüştüğü olur. Göğsünün sol yanında bir ağrıya sebep olur. Derinden ince ince akar. Ara sıra yoklar, öldürmez ama süründürür.

Yüksek bir binanın zirvesinde durmak gibidir aşk… Dünya yıkılsa umurunda olmaz o yanında olduktan sonra onsuz bütün her şey anlamını yitirir. Varlığı ile seni o binanın tepesine çıkaran bir sözü ile seni yere indirir. Ve şairin dediği gibi o seni aşağı itse bile yere çakılana kadar aklında olan tek şey onun sırtına değen elleri olur.

Hayaller kurdurur, hayallerimi yıkarsın belki ama her defasında yeniden yüreklendirirsin başka hayaller kurmaya..

Seni seviyor, seni istiyorum, can yakan, yaktığı halde sevdiren… Sevdikçe yaşadığımı hissettiren, hissettikçe daha fazla arzu edilen…   İstedikçe doyulmayan, doymak istenmeyen… Kaybetmemek için kendimi kaybettiğim.

Aşk İle İlgili Güzel Sözler

“Aşka uçarsan kanatların yanar.” Sadi Şirazi Aşka Dair Sözleri
“Aşka uçamazsan kanatların neye yarar?” Mevlana
“Aşka varınca kanadı kim arar?”  Yunus Emre
“Aşkın açamadığı kapı, kanatlanıp uçamadığı yer mi var?” Demet Akalın
“Aşk, kanatlanıp uçmaktır ey yar!”

“Aşk odu evvel düşer ma’şûka ândan ‘aşıka şem’i gör kim yanmadan yandırmadı pervaneyi”  Mevlana

Sen benden bi haber yaşıyorsun. Bense her gün seni görmenin hasretiyle yanıyorum. Yarınlara ışık yakıyorum her gecenin en karanlık anında…

Tam da yaşama umudumu kaybetmişken sen çıkıverdin karşıma… Çorak gönlüm gül gülistan oldu. Seni canımdan bile çok seviyorum. Aşığım sana yar.

“Aşk birisi için doğru kişi olmaktır.” Franklin Dindirland

Şaka Franklin Dindirland diye biri yok, bu sözü şıpsevdi sakızında gördüm.

Aşk gece vakti onun uyuyuşunu izlerken, uyuyakalmamak için kahveyle birlikte bünyeye alınan kafeindir.

Fernando Pessoa’nın “Aşık olmak yalnızlıktan usanmaktır. Bu yüzden kendine ihanettir.” dediği…  Aklın gönül içinde eridiği; yani aşka kendini teslim ettiği anlardır.

18.yüzyıla kadar kullanılan “ışk”, 18. yüzyıl sonrası yerini “aşk”a bırakmıştır.

“Işksuzlara verme öğüt, öğüdünden alur değül. Işksuz adem hayvan olur, hayvan öğüt bilür değül” Yunus Emre

Yani; “Aşksıza verme öğüt, öğütten ne anlar, aşksız adam hayvan olur, hayvan öğüdü ne bilir.” Yunus Emre (Şut ve gol)

Aşk ile İlgili En Güzel Sözler

Biri, sevgilinin kapısına gelip çalar.
İçeriden bir ses sorar: “kim o?”
Kapıdaki cevaplar: “benim!”
Ses der ki: “bana, sana yer yok burada.”
Ve kapı açılmaz.
Bir yıl süren yalnızlık ve çileden sonra,
Yeniden kapıyı çalar o.
İçerden ses: “kim o?” diye sorar.
Kapıyı çalan cevap verir: “senim!”
Ve kapı ardına kadar açılır.

Acayip bir durum… “seyr-i sûlukta bir an var” der, dervişler. Öyle bir noktaya ulaşırsın ki artık son duraktasındır. Öncesi hep sevgiliye doğru adım olduğundan neşedir. Ama o son noktaya ulaştıktan sonra, son adımı attıktan sonra, artık geri dönüş başlayacaktır. Çünkü tekâmül hep yukarı değil, aşağıyadır da. Neyse o ileri doğru atılan son adım, geri dönüşün hüznünü ve son noktaya ulaşmanın neşesini de içinde taşır. Aşk da böyledir, https://www.sozunenguzeli.com/ask-sozleri/en-yeni-guzel-ask-sozleri/.html bir anı vardır ki neşe- hüzün, düşüş- yükseliş,  hep iç içedir. Bunu anlayamayan mecnun Leyla’nın peşinde dolanıp durur.

Aşk Şiirleri

Eğer sevgiliye hissettiklerinizi Aşk Şiirleri ile ifade etmek isterseniz, çorbada bir tuzumuz olsun dedik.

Benzer Sözler :   Sabahattin Ali Aşk Sözleri - Güzel Aşk Sözleri

“Aşk bir teslimiyettir, bir eriyiştir.
Yeniden doğmak için uyanıştır.
Aşkın bütün sırrı iki kelimede:
Varlığından soyunmak.” Cemil Meriç

Ey Aşk Sen Neler Kadirsin

Ey Aşk sen nelere kadirsin… Güldüren de sensin küçük mutluluklarla, ağlatan da sensin koskoca yangınlarla… Güzel rüyalarda buluşturan da sensin, uykusuz gecelerde kan kusturan da…

Ey Aşk sen nelere kadirsin… An olur göz görmez olur sana düşünce, an gelir bir el uzanmaz yere düşünce… An gelir ruhumu alır sarmalarsın sıcacık bakışlara, an olur gark edersin son bulmaz kara kışlara…

Gün gelir bir kıvılcım olur düşersin yüreklere, gün gelir büyürsün yangın olup talan edersin… Gün gelip yol alır senle yürekler umudun maviliklerinde, gün gelir alır yutarsın, kaybolur gider sevdalılar karanlığının derinliklerinde…

Ey Aşk sen nelere kadirsin… Olmazı oldurur, öldü denilen aciz bedenlerimize yeniden can verirsin… Gün gelir yaşamak dediğin zorunlulukta her gün binlerce kez öldürürsün… Senle huzur bulurken ruhlarımız bir bedende… Gün gelir ecel olup, çığlık çığlığa söker alırsın… Ve bilirim zalimsin… Bir an bile gözünü kırpmazsın…

Sen en kuytu acıları biriktirirsin koynunda… En dayanılmaz sancılara gebe saatler geçer çemberinden… İlmek ilmek acıyı işlersin gizliden yaşamak sevdalısı gönüllerimize… İnceden inceye dokunur kirli ellerin tertemiz yüreklerimize…

Sen; sorgusuz kapılarımızı çalan, ansızın yüreklerimize düşen adı konulmamış en büyük yalansın Aşk…

Cem Büyükkaya

Aşk Mesajları

Bu sabah hercailere seni sordum. Açelyalar kıskandı. Kokun kalmış gül yapraklarında, ben de ise ÖZLEMİN birikti.

Seni öyle sevdim ki gökyüzü kadar sonsuz. Sevdim seni bir darağacında. Öyle sevdim ki ÖLECEK KADAR çok sevdim.

Puslu sabahlarda, kırağı tutan çiçek yapraklarında, bir İDAM MANGASI karşısında NEFES BİLE ALMADAN sevdim seni. Öyle sevdim ki ÖLECEK KADAR çok sevdim.

Hayallerimde hep sen varsın. Yıldızlar var gözlerin gibi SEVGİLİLERİN EN GÜZELİ. Seni Seviyorum AŞKIM.

Yağmur yağıyor bu sabah her taraf sırılsıklam, düşen yağmur tanelerini topladım. Öyle çoktu ki sensizlik kadar.

Seninle mehtapta buluşmayı o kadar özledim ki, seninle yıldızlarda buluşmak en güzeli sevgili. Sensiz bu hayat bir hiç sevgili…

Baharda toprağa düşen CEMRE gibi düştün YÜREĞİME kırk ikindi yağmurları gibi ıslattın düşlerimi o günden sonra hep kalbimde çiçek açtın ey sevgili.

Seni düşünürken hayallerimde bir masal başlar. Güneş doğar ansızın baharla papatyalar açar. Öyle güzel kokar ki burnumun ucu sızlar BAHAR ÇİÇEĞİM. Seni Seviyorum…

Allah’ım seni öyle güzel yaratmış ki içim yanıyor öyle susadım ki seni kana kana içsem yine geçmez susuzluğum.

Aşk yanılsama, illüzyon, insan oğlunun zayıf yanı, lanet olası hormonlarımızın yan etkisi…

Aşk, kafanda kurduğun turşudur.

Yapraklara çiğ düştü, bir papatya nasıl da sen kokardı.

Aşk Sözleri Uzun 2020

Dün gece çoban yıldızı ile seni bekledik deniz kenarında sabaha dek. Denizin mavi sularında gözlerinin izi kalmış. Şafak söktü ben deniz kenarında kaldım yalnız sırılsıklam.

Seni sevdim ben. Masal ülkemde sevdim, düşler sokağında sevdim. Seni sevdikçe içim kanadı. Kanadıkça sevdim. Seni acılarınla sevdim.

Dün gece dolaştığımız sokaklarda yürüdüm. Seni sordu kitap satan adam. Bir de çiçek satan bir teyze vardı hatırlar mısın? Seni GÜL sanmıştı. Gülüm benim Seni Çok Seviyorum.

Sen gittin önce soğuk bir rüzgar ardından bahar gitti. Çiçekler soldu. Kelebeğin kanat sesleri sensizliğin seslerine karıştı. Çabuk dön sevdiğim sen gittiğinde sevgiler de gitti hayatımdan.

Bu aralar okuduğum kitaplar ve romanlar hep seni anlatmış. Omuzundan dökülen İPEK saçlarını, yıldızlar gibi parlak gözlerini, seni anlatmış Balzac…

İstediğin kadar uzaklara git hiçbir şey değişmiyor buğulu gözlerimde. Bir gül uzatıyor ellerin masum bir çocuk gibi. Ne kadar https://www.sozunenguzeli.com/ask-sozleri/en-yeni-guzel-ask-sozleri/.html uzaklara gidersen git gitmemiş gibisin. Çünkü sen bir sevgilinin düşlerinde yaşıyorsun.

Sana öylesine tutkunum ki seni öğrendikçe öğrenmek istiyorum. Bir çocuğun düşlerindeki merak büyüdükçe büyüyor. Sende saklı kalan bir rüya var kimsenin göremediği. Rüyalarda buluşmak dileğimle SEVGİLİ.

Bir balık olmak istiyorum gözlerinin okyanuslarında, bir ressamın bakışlarında seni çizmek, bir şairin şiirinde seni anlatmak, bir bestecinin şarkılarında seni bestelemek istiyorum. Bağırmak istiyorum delicesine SENİ SEVİYORUM..

Etkileyici Aşk Sözleri

“Affetmek ve unutmak iyi İNSANLARIN intikamdır.” Schiller

“Kendini AFFEDEMEYEN bir kimsenin, bütün hataları AFFEDİLEBİLİR.”

“Birini aldatan ötekini de aldatır.” Stefan Zweig

“Hiçbir şeyin kendinden saklanmadığına inanmış bir kişiyi aldatmaktan daha kolay bir şey yoktur.” Balzac

“Fakat bulamadınızsa eğer karda ayak izlerimi sade korktuğumdan değil. Bekçi, merdiven, polisler, dedikodu, kepazelik, aldatılmış bir zevcenin intiharı: komik. Niçin öldüğümü anlatmak müşkül. Kime? Herkese, sana mesela. İnsan, ölmeye karar verirken bile insanları düşünüyor.” Nazım Hikmet / Bir Küvet Hikayesi

“İnsan ALIŞKANLIKLARININ çocuğudur.” İbn-i Haldun

Alışkanlıkların zinciri, önce hissedilmeyecek kadar hafif, sonra kırılmayacak kadar güçlü olur.” Benjamin Disraeli

“Arzular! Hiç mi yorulmayacaksınız?” Andre Gide

“Kendime sapladığım bir bıçaksın sen; aşk budur.” Franz Kafka

“AŞK değişmeyince ÖLÜR.” Ahmet Haşim

“Benim beklediğim AŞK başka! Dedi. O, bütün mantıkların dışında, tarifi imkânsız ve içeriği bilinmeyen bir şey. SEVMEK ve HOŞLANMAK başka… İstemek, bütün RUHUYLA, bütün VÜCUDUYLA, HER ŞEYİYLE istemek başka… AŞK bence BU İSTEMEKTİR.” Sabahattin Ali

“Mutlu AŞK yoktur.” Aragon

“Kimin AŞKA meyli yoksa o KANATSIZ bir KUŞ gibidir. VAH ONA!” Mevlana

“AŞK YEPYENİ kalabilen eski bir MASALDIR.” H. Heine

“AŞK, ovaları kaplamış olan çok büyük ORDULARA benzer. Daha dün bütün GÖRKEMİYLE orada dururken BUGÜN bakarız, YERİNDE YELLER ESER.” Montherland

“AŞK hakkında her şey DOĞRU, her şey YANLIŞTIR. Hakkında söylenebilecek hiçbir şeyin SAÇMA OLMADIĞI tek şey AŞKTIR.” Chamfort

“AŞK, bize güç veren tek ÖZGÜRLÜK yitimidir.” Aragon

AŞK Fransa’da bir KOMEDİ, İngiltere’de bir TRAJEDİ, İtalya’da bir OPERA, Almanya’da bir MELODRAM, TÜRKİYE’DE bir SEVDA, RÜYA, Masal’dır.

“Aşık birinin deliden farkı yoktur.” Sigmund Freud

“Bir zamanlar burada kitaplar, kalemler ve resimler arasında çok mutluydum. Sonra aşık oldum da Cennet’ten kovuldum.” Orhan Pamuk

Kısa ayrılıklar aşkı canlandırır, uzun ayrılıklar ise aşkı öldürür.

“Ben Seni sevmesini, senden ayrıldıktan sonra öğrendim. Başkalarını sevmekle sanma sakın. Gönlümün içindeki derin, hazin, ümitsiz hayalini sevmekle.” Reşat Nuri Güntekin

Kısa Anlamlı Aşk Sözleri 

Ben seni hep bekledim. Eksilen yanlarımla, senden saklı eskidim.

“İnsanlar beklemeyi genellikle artık bekleyecek bir şey kalmadığı zaman öğrenir.” Voltaire

“Canı kim cananı için sevse cananın sever. Canı için kim cananı sever, canın sever.” Fuzuli

“Sana kimisi canım, kimi cananım diye söyler. Nesin sen doğru söyle can mısın, canan mısın kafir.” Nedim

Senin o dakikaların acısına katlandıran o melek sabrından bana da ver. İnlemeden, ağlamadan çilemi doldurayım.

Ben yürürüm yane yane
Aşk boyadı beni kane
Ne akilem ne divane
Gel gör beni aşk neyledi (Yunus Emre)

Bir peri aşkından divane oldum
Çağladı gönlümüz akıyor hocam
Erenler şahından bir name aldım
Dilim ezber etmiş okuyor hocam (Celali)

“Duygu ve akıl yan yana geldiğinde her zaman duygu kazanır.”  Goethe

Kadın erkeği yumuşatmalı ama zayıflatmamalıdır.

“Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlar erkeklerin son aşkı olmak ister.” Oscar Wilde

“Kadınsız bir erkek horozsuz bir tabanca gibidir; erkeği ateşleyen kadındır.” Victor Hugo

“Mutsuz evlilik yaratan, aşkın yoksunluğu değili dostluğun yoksunluğudur.” Nietzsche

“Kesinlikle evlen! Karın iyiyse MUTLU, kötüyse filozof olursun.” Sokrates

Romantik Aşk Sözleri 2020

Flört, kaçamak bir bakışla, öylesineymiş gibi söylenen bir sözle, arkanızdan gelene kapıyı tutmakla başlayacak kadar basit, yüzeysel, ama bir o kadar da zevklidir.

Flört, kadın ve erkeğin birbirine anlam yüklemeye başlamadan önceki kısa andır.

“Mutlu olmak varken bu dünyada, geceler geldi dayandı kapımıza, olduk acımızla sarmaş dolaş, bekledik düşlerimizle koyun koyuna.” A. Kadir

Dün gece, sen uyurken yüreğim bir yıldız gibi bağlandı sana, işte bu yüzden, sırf bu yüzden, yeni bir isim verdim sana…

“Beni koyup koyup gitme, ne olursun. Durduğun yerde dur. Kendini martılarla bir tutma, senin kanatların yok. Düşersin, yorulursun. Beni koyup koyup gitme ne olursun.” Atilla İlhan

Gönül bir sırça saraydır. Kırılırsa bir daha yapılmaz.

Gönlümde açmadan solan bir gülsün, her zaman gamlıyım, her zaman üzgün. Beklerim yolunu, aylar boyunca, yeter ki gel bana senede bir gün.

Gözlerine baka baka eşkıya olmak…

Güzel olan sevgili değildir, sevgili olan güzeldir.

Aşk gururdan daha güçlüdür.

İyi hayat, aşktan esinlenen ve bilgiden yönlendirilen bir hayattır.

Ünlülerden Aşk Sözleri

Gerçek aşk, herkesin konuştuğu ve azınlığın gördüğü hayaletler gibidir. Francois de La Rochefoucauld

Sevdiğiniz insanlara yalnızca bir gülüşünüz varsa verin. Maya Angelou

Herkesin sevilmek istediği şekilde kimse kimseyi sevmedi. Mignon McLaughlin

Beni sev ya da benden nefret et, her ikisi de benim lehime. Beni seviyorsan, daima kalbinde olacağım ve benden nefret edersen, aklında olacağım. Qandeel Baloch

Aşk engel tanımaz. Engelleri atlar, çitlerden sıçrar, umut dolu hedefine ulaşmak için duvarlara nüfuz eder. Maya Angelou

Aşk, büyümesine izin vermek zorunda kaldığın bir çiçektir. John Lennon

Hayatımın pişmanlığı, seni sık sık ‘Seni seviyorum’ demediğimdir. Yoko Ono

Gerçek aşkın seyri hiç pürüzsüzleşmedi. William Shakespeare

Aşk, sana ruhunun bir parçasını verdiği zaman, kaybolduğunu hiç bilmiyordun. Torquato Tasso

Gerçek aşk bencesizdir. Sadhu Vaswani

Seni kendi cildimden daha çok seviyorum Frida Kahlo

Aşk, mutluluk, nefret, kıskançlık ve en kolaylıkla korku kapısını açan ana anahtardır. Oliver Wendell

Aşk ciddi bir akıl hastalığıdır. Platon

Kalbiniz yandıysa, nasıl çiçek açmasını beklersiniz? Khalil Gibran

Aşk, bulduğun bir şey değildir. Aşk sizi bulan bir şeydir. Loretta Young

Sizlerden Gelen En Güzel Aşk Mesajları

Aşk sözlerini kulağıma fısıldarken ve hafiften gülümserken, en karanlık gecemi bile aydınlık bir bahara çeviren sevgilim. Hayatıma getirdiğin neşe için sana çok teşekkür ederim. Günün kutlu olsun. (Kara Gül)

Elimi her tuttuğunda, en kötü günlerim bile kolayca geçiyor. Bana gülümsediğinde, en kötü düşünceler uçup gidiyor. Sen olmadan hayatım bir hiç olurdu. Yeni yaşın kutlu olsun sevgilim. (Fatih Acar)

Mucizelere inanır mısın? Çünkü ben inanıyorum… O, seni bulduğum gündür. Seni seviyorum bebeğim. (Selen Kara)

Her ne zaman hayatın getirdiği problemler boğazımı sıkacak gibi olsa, aşkın beni kurtarmak için gelir ve o çok beklediğim ışığı, umudu bana getirir. Göz aydınlığım, sevgilim. (Gizemli Kız)

Ben hayatımda bir kişi dışında hiç kimseye böyle bakmadım. Öyle çocukça, öyle özlenesi ve öylesine içten… (annem dışında)

Bir gün “Çayın kaç şekerli olsun?” diye sorarsan, “Gülüşün kafi” diyeceğim. Neden mi? Bir gülüşün var öyle tatlı, içten ve insanın içinde baharlar açtıran.

Nasılsın diye soruyorsun ya… İyi değilim? Bir senin yanında iyi oluyorum. Başka bir yerde değil.

Güzel Anlamlı Sözler Sevgiliye

Zaman sevginin en büyük ilacıdır. Ya onu tamamen bitirir. Ya da yerinde güller açtırır.

Seni yuvasından düşen yavru kuşun çırpınışı gibi hayatımın sonuna kadar bekleyeceğim.

Ellerindeki ateş ile bir defa dokunsan BİN AŞKA boyanır yüreğim…

İster YAR ol, ister YARA ol kana, ister kabuk bağla, lütfün de hoş kahrın da hoş inci tanem.

Aramızdaki bu büyü bozulmasın diye seni isimsiz, senden izinsiz, içimden seviyorum.

Senin sevgini, yüreğim taşıyamadığı için bazen dengemi kaybediyorum.

Hayallerimde sadece ikimiz için tek yol çizdim. İsmi umut ve sevgi yolu, yolun sonuna yüreğimi çizdim. Sadece ikimiz için atan, benimle gelir misin?

Yüreğimi sana versem korur musun? Hayattaki cennetim, ömrümdeki tek sevdam olur musun?

Sana her baktığımda, aklıma yıldızlar geliyor. Onlarla arandaki tek fark onlar milyarlarca sen ise TEKSİN sevgili.

Tüm insanlar yıldızdır. Hepsinin ayrı hikâyesi, ayrı çekiciliği ve ayrı parıltısı vardır. Ama ben GÜNEŞİ, seçtim. Senin için milyarlarca yıldızdan vazgeçtim, vazgeçilmezim.

Günün birinde GÜNEŞ bana sordu, neden hala seni üzen birisi ile berabersin. Ben de ona; “Sen gökyüzünden vazgeçebiliyor musun?” diye sorunca, “evet haklısın” dedi.

Bazen hayatından gitmek isteyen ya da gelmeyen önemli olmamalı, yoksa nasıl başlarsın yeniden…

Senin büyünle başladı benim için hayat, senin ellerinde son bulsun o zaman hayat, sensiz anlamı yok hayatımın.

Gece mi beni hüzünlendiren, yoksa ben miyim, hüzünlenmek için geceyi bekleyen. Seni düşündüren gece mi, yoksa seni düşünmek için geceyi bekleyen ben miyim sevgilim.

Havadaki fırtınaya, rüzgâra, yağmura inat düşüncelerim sakin liman gibi… Aynı gözlerindeki huzur gibi…

Her şey birer birer gidiyor ömrümüzden, ama kimse söküp atamaz seni bu yüreğimden…

Umarım Sevgiliye Güzel Aşk Sözleri yazımızı beğenmişsinizdir. Siz de Sevgiliye Güzel Aşk Sözleri yazımızla ilgili eleştiri, yorum ve görüşlerinizi lütfen yorumlar bölümüne yazınız.

Sevgiliye Güzel Aşk Sözleri yazımızı beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarımızdan paylaşınız ve bize destek olunuz. Bizi FacebookTwitter, Pinterest, YouTube ve Instagram hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Önceki makaleEn Güzel Anlamlı Sözler, Kısa, Etkileyici Düşündüren Özlü Sözler 2020
Sonraki makaleİngilizce Sözleri Aşk, Whatsapp, Türkçe, Güzel Sözler

37 YORUMLAR

 1. Bazen sıkınca sarılabileceğim bir sevgilim yok belki yanımda
  bilin ki ADAM gibi sevdiğimden şimdi yanlızım

 2. Bu sitedeki aşk sözleri gerçekten çok güzel. Çoğu zaman gelip buralarda ilham perilerimi buluyorum okurken. Bizim de bu tarzda güzel olduğuna inandığımız bir sitemiz var. İsterseniz bir bakabilirsiniz. Teşekkür ederim.

 3. Sen benim sabah doğan günesim gece ay gibi aydinlatan guzelim yildiz gibi parlayip beni hayata baglayan en guzel kadinimsin

 4. Aşk sözleri yazınızı bir çırpıda okudum. Gerçekten çok güzel sözler hazırlamışsınız ellinize sağlık. Bu da benden olsun Aşk nedir ki? Aşk sevdiğinle farklı tende de olsak bir olabilmektir.

 5. Bir Kadın İsterim, Ana Gibi Saygı GörSün , Bir Kadın İsterim, Baba gibi Ardımda DurSun, Bir Kadın İsterim, Cocuq Gibi Etrafımda DolanSın..

 6. Aşk diye bişey yokk kocaman bi yanılgıdan ve hevesten ibaret tukenip gidiyo uğruna canınızı vericeğniz inşa bi hiç uğruna sizden uzaklaşıyo aşk buysa eyer berbat bi duygu

 7. BU DÜNYANIN CENNETİ

  Bir gün olur da değerse ellerime ellerin
  Bakarsa bana tutulup kaldığım gözlerin
  Beni sevdiğini söylerse konuşmadan sözlerin
  Mutluluk sen, bu dünyanın cenneti sensin

  Sorarsan kendine ne olacak diye geleceğim
  Aklına her zaman önce ben geleceğim
  Bana hüzünlü bakan gözlerini güldüreceğim
  Ömrüm sen, bu dünyanın cenneti sensin

  Akıp giderken zaman akrep ile yelkovanı uyumunda
  Düşen her yavru tüyümün yeri doldu kanatlarımda
  Ya uçacağım ya da mecburum toprağa çakılmaya
  Kolum kanadım sen, bu dünyanın cenneti sensin

  Başıma geliyor binbir türlü çekilmezlik
  Sensin başıma gelen en büyük güzellik
  Aklımı başımdan alıyor senden geçilmezlik
  Aklım sen, bu dünyanın cenneti sensin

  Dili olsa da anlatsa ağaçlar baharın gelişini
  Renklerin kahverengiden yeşile geçişini
  Anladığındaki mutluluğunu kışın bitişini
  Baharımız biz, bu dünyanın cenneti sensin

  Neler gördü bu aciz vücudum hayatta
  Çelik gibi bükülmezdi ama bir batakta
  Bir çıkar yol buldu karşısında
  Yolum sen, bu dünyanın cenneti sensin

  Aklımda kalmaz şiirlerimin hiçbiri
  Aklımdan çıkmaz ama şiirlerin biri
  Allahtır o okudukça güzelleşenin şairi
  Şiirim sen, bu dünyanın cenneti sensin

  İhtimali kovalıyorum uzak mesafem
  Zamandır belki de ilaç bilemem
  Elim kolum bağlı bekleyemem
  Beklediğim sen, bu dünyanın cenneti sensin

  Başımdaki tüm belalar karadan
  Bi dert lazım ateş kırmızısından
  Kandan, candan, en büyük aşktan
  Aşkım sen bu dünyanın cenneti sensin

  Mutluluğum, ömrüm, aşkım,
  Kolum kanadım, yolum, aklım,
  Şiirim, beklediğim, baharım,
  Herşeyim sen, bu dünyanın cenneti sensin

 8. 01/04/2018 Hayatıma hoşgeldin kadınım.
  ❤ Tuğba &Serdar ❤
  ❤❤can bildiğim kadin❤
  – Ben, Sende sevdim gülümsemeyi,❤❤Sende gördüm bakışların en derinini.❤❤😍 Yaralı bir kuşu okşar gibi hatunum ❤😘
  usulca, yüreğime yavaş yavaş dolan kelimeleri Sende duydum.😘❤Bu hasret kalmışlığımı, gözlerinde parlayan yıldızlarla vurdum. 😍Seni çok seviyorum huzurum😍, iyisiyle kötüsüyle yanındayim en cokda kötü günunde yaninda olmak istiyorum 😍❤, Seni hiç bırakmayacağım, Sen de beni bırakma,❤😅Sen benim için ilk ve son aşkımsın❤ Seni seviyorum hatunum❤❤bugün gene aynı şeyi yaptım, oturdum Seni düşündüm gülüşünü gözlerini duruşunu kısacası herşeyini❤🤗 Kışın ortasında açan güneş gibiseviyorum Seni. ❤❤Hiç sıkılmadan, bunalmadan.❤❤Kavgamızı bile seviyorum. ❤❤Çünkü onlarda sana bana ait. ❤Seninle tartışmak en büyük hobim olmaya başladı bu aralar❤❤Seni Sen yapan attığın her adımı bile seviyorum yavrum. ❤Çünkü onlarda bana geliyorlar❤.❤Adımların eguzelsozler.com bile bana ait. ❤Seni her şeyinle seviyorum❤❤ iyiki şu yalan dünyada kadinim olarak seninle birlikteyim ❤inanıyorum ki herşey bizim elimizde sonumuz olmasın bizim biz daima biz olarak kalalım ömrü boyunca bitmeyen bir aşkla sevgiyle❤❤ Sana aşığım bana umutlarımı veren güzellikleri gösteren kadınım Sen geldiğinden beri hayatıma, yüzümden gülümseme eksik olmuyor❤. Yaşadığım mutluluğun tarifini sana kelimelerle anlatamıyorum ❤❤Seninle buldum hayattaki mutluluğu, huzuru,aşkı, sevgiyi ❤❤ iyiki benimsin iyiki varsın güzel k
  Herşeyim senin o kalbini öperim ben ya 😘😘iyilik meleği aşkım benim😍😍❤ sen benim tek can parçamsın hayatım da seni tanıdığım için ne kadar mutluyum bunu anlatamam ❤❤❤ TATLI DİLLİM❤❤❤CANIMmm ❤ BİRİCİK SEVGİLİM❤ SONSUZ AŞKIM SEVGİMM❤❤SENİ ÇOK AMA ÇOK SEVİYOrum❤❤

 9. Gerçek aşk, bedende değil ruhta yaşanır. Bedenler çürüse bile ruhlar birbirini sevmeye devam eder(Y. Akan). (Aşk)
  Bir kalbe girebilmek ve girdikten sonra çıkabilmek kolay değildir; çünkü kalp, “ya hep ya hiç”lerin yeridir(Y. Akan). (Aşk)
  Bedeni değil kalbi ele geçirmeye bak; çünkü bedenlerin değil gönüllerin birbirine yakın olması önemlidir. (Y. Akan)
  Gözleri sürekli başkasının sahip olduklarında olanın gönlü doymaz(Y. Akan).
  Aşk, ne virgüldür ne de nokta. Aşk, sonsuzluğa giden üç noktadır (Y.Akan)

 10. Aşk zamanın ötesinde rüya içinde bir rüyadır. O kadar güzel ve naif bir yazı olmuş ki sizi kutlarım. Aşk Sözleri yazınızın her cümlesini rn az 5 defa okumuşumdur.

 11. Aşkın kayboldu bu zamanda gönlümüze aşk sözleri yazınızla su serptiginiz için çok teşekkürler. Her şey gibi aşk da çabuk tüketen neslin dimağında yeni ufuklar açılmasına bu gibi yazıların vesile olmasını dilerim. Ayrıca İskender pala dan sozlerin de sitenizde olmasını arzu ederim.

 12. Bence AŞK ne sözlere ne mesajlara sığacak kadar sığ bir konudur. Ama şimdiye kadar söz siteleri arasında AŞK SÖZLERİ ile okuduğum en güzel yazı.

 13. “Aşka uçarsan kanatların yanar.”
  “Aşka uçamazsan kanatların neye yarar?”
  “Aşka varınca kanadı kim arar?”
  “Aşkın açamadığı kapı, kanatlanıp uçamadığı yer mi var?”
  “Aşk, kanatlanıp uçmaktır ey yar!”
  Bu sözlerden sonra insan aşık değilse bile aşık olası geliyor. Ne kadar güze ve anlamlı aşk sözleri bunlar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here