Ana sayfa Anlamlı Sözler Başarı Sözleri – Başarıya Ait Sözler – Başarı Mesajları

Başarı Sözleri – Başarıya Ait Sözler – Başarı Mesajları

0
Başarı Sözleri
Başarı Sözleri

Başarı Sözleri bizleri büyük hedeflere ulaştırmada anahtar kelimelerdir. Önemli olan bu anahtarları doğru zaman ve doğru yerde kullanmaktır. Başarılı olmayı herkes ister ama bu doğrultuda hedeflere yönelik çalışmayı ve planlamalar yapmayı çok az kişiler gerçekleştirir.

Kendi varlığını bile gayesine feda edebilen insan iradesine hiçbir şey direnemez. Eğer bu dünya misafirhanesinde iyi bir iz bırakmak istiyorsan, gaye eksenli yaşamalı ve gayene kendini adamalısın.

Hiç kimse başarı merdivenine elleri cebinde tırmanmamıştır.  ( Keth Moor Head )

Başarısızlık, o başarısız teşebbüsten kazandığın tecrübeleri de arkana alarak daha zekice başlama fırsatından başka bir şey değildir. Bundan dolayı bir işteki başarısızlığından dolayı ümitsizliğe kapılıp üzülme.

Kendine yapabileceğin en büyük fenalık, kendine olan güvenini kaybetmektir.

Sevgiyle Çalışmak Ne Demek? Başarı Sözleri

Bir kumaşı, sevdiğiniz kişinin giymesi için dokur gibi, kalbinizden çıkardığınız ipliklerle dokumaktır. Bir evi, sevdiğiniz kişinin oturması için yapıyormuş gibi, sevgiyle inşa etmektir. Bir meyveyi, sevdiğiniz kişinin yemesi için yetiştiriyormuş gibi, tohumlarını şefkatle atmak, ürünü neşeyle toplamaktır. Tasarladığınız her şeye kendi ruhunuzdan bir soluk katmaktır.

Demir, mıknatısa aşıktır. Hep ona doğru koşar. Zafer de sabra aşıktır ve devamlı ona doğru koşar.

İyi bir başlangıç, yarı yarıya başarı demektir.

Bilginin efendisi olmak için, çalışmanın uşağı olmak şarttır. ( Balzac )

Hayal kurmaya cesaret et ve bu hayalin doğrultusunda hareket etmekten çekinme. Önüne çıkan engellere rağmen bundan vazgeçme. Tarih nice zorluklarla karşılaşıp buna rağmen hayallerini hayata geçiren kadın ve erkeklerle doludur.

Başarı Sözleri – Kısa Hikaye

Yunan konuşmacı Demosthenes kekemeydi! İlk defa halk önünde bir konuşma yapmaya çıktığında herkes kahkahadan kırılmıştı.Ancak onun iyi bir konuşmacı olmak gibi bir hayali vardı.Bu hayalin peşini bırakma-dı ve potansiyelini ortaya çıkarmaya çalıştı. Demosthenes’in çakıl taşlarını ağzına doldurduğu ve deniz kıyısına vuran dalgaların gürültüsünü bastırmaya çalışarak konuşma pratikleri yaptığı söylenir. Onun ısrarları meyvesini verdi ve hayalini gerçekleştirdi. Sonunda antik dünyanın en büyük hatibi oldu.

Benzer Sözler :   Okumak ile İlgili Özlü Sözler - Okumaya Dair

Başarıyı yakalamada anahtar kavramlardan biri metoddur. Metotsuz bir aksiyoner, yolunu kaybeden kaptan gibidir; altındaki hazineyi görmeden diyar diyar dolaşıp hazine arar.

Zamanınızı harcama şekliniz, paranızı harcama şeklinizden daha önemlidir. Para ile yanlışlar düzeltilebilir. Fakat zaman gitti mi gider. ( David Morris )

Yarınlar yorgun, bezgin ve ortamın müsait olduğundan dem vurup mazeret üreten kimselere değil, rahatını terk edebilen, gayretli ve olumlu düşünen insanlara aittir. Onun için üzerindeki miskinliğin tozlarını silk ve kalk rızkını ara. Ağzı yaratan Allah rızkı verir ama hiçbir zaman kapalı ağza armut düşmez.

Hataya düşmek denilen şey,düşmek değil,düştüğün yerde bir daha kalkmamak üzere kalmaktır.Bundan dolayı eski hatalarına üzülüp, hayıflanmakla zaman ve güç kaybetme. Onları kabul et, ders al ve bir daha tekrarlama.

Başarı Sözleri – Kısa Hikaye

Bu hikaye herkes, birisi, herhangi biri ve hiç kimse adlarında dört kişiyle ilgilidir. Yapılması gereken önemli bir iş vardı ve herkes bu işi birisinin yapacağından emindi. Birisi bu duruma sinirlendi; çünkü iş herkesin işiydi. Herkes işi herhangi birinin yapabileceğini düşünüyordu. Fakat herkesin o işi yapamayacağını hiç kimse anlamamıştı. Neticede herhangi birinin yapabileceği bu işi hiç kimse yapmadığından herkes birisini suçladı.

Bir gecede olmuş gibi görünen her başarının ardında, genellikle yıllar vardır.

Başarısızlıklar hayat menüsünün bir parçasıdır ve ben yemek seçmem.

İnsanlar gazoz şişelerine benzer. Gazoz şişesi sallanıp kapağı açıldığında içindekiler muazzam bir güçle dışarı fışkırır. Başarı için gereken güç de insanın içinde uyumaktadır. Bu potansiyel güç harekete geçirildiğinde ortaya çıkan neticeye insan kendisi bile şaşırır.

Umarım Başarı Sözleri yazımızı beğenmişsinizdir. Sizin de bilidğiniz güzel Başarı Sözleri varsa lütfen yorumlarınızla bizlerle paylaşın.

Bu yazımızı beğendiyseniz eminim Dürüstlük Sözleri yazımızı da beğeneceksiniz. 

Bizi FacebookTwitterInstagramGoogle+Pinterest ve Youtube hesaplarımızdan takip ederek bize destek olabilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirebilirsiniz
[Toplam: 6 Ortalama: 4.5]

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here